Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Yemek Takımları  için 171889 sonuç bulundu

171889 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Yemek Takımları

Yemek yemek yalnızca doymak anlamına gelmiyor. Yemekler, sevdiklerinizle bir araya geldiğiniz, şık bir düzeni olan bir masa etrafında keyifle oturduğunuz törenler gibidir. Yemeğin tadı kadar oturulan sofra da önemlidir. Güzel bir sunum ve estetik bir sofra düzeni için tarzınıza uygun mutfak gereçlerini kategorilerimizde bulacak, en uygun fiyatlarla hemen satın alabileceksiniz.

Sofra Düzeni Nasıl Olmalı?

Sofra Düzeni Nasıl Olmalı?

Etkileyici sofra sırları yemeklerin tadı ve sunumun uyumu ile bir bütün. En güzel sofralar için sofra düzeni nasıl olmalı derseniz, sofranıza gelen tüm malzemelerin ve gereçlerin dizilimleri dikkat etmeniz gereken ilk nokta. Öncelikle geniş kapsamlı ve çok parçalı bir yemek takımı almanız şart. Yemek takımları, servis tabağı, salata tabakları, yemek tabağı, tatlı tabağı gibi tabak çeşitlerini barındırıyor. Aynı zamanda kadehler, bardaklar ve çatal bıçak kaşık gibi gereçleri de içeren yemek takımları var. Öncelikle tabakları büyükten küçüğe doğru iç içe dizmeli, kadeh ve bardakları sağ üst kısma yerleştirmelisiniz. Çatal çeşitleri solda, bıçak ve yemek kaşığı sağda olmalı. Tatlı çatalı ve tatlı kaşığı tabakların üst kısmına ortalanmalı.

Masa Düzeninde Aperatif Sunumları

Masa Düzeninde Aperatif Sunumları

Uzun bir yemek planlıyorsanız, sofranızda ana yemeklerin yanında arada ya da yemekten sonra atıştırmak için aperatifler, kuruyemişler, cipsler vb. yiyeceklere de yer verirsiniz. Örneğin yemekten sonra dondurma servisi için cam dondurmalıklar tercih edebilirsiniz. Kuruyemişleri masada herkesin ulaşabileceği şekilde farklı kaseler ve çerezlikler kullanarak sofra düzenine serpiştirebilirsiniz. Sofra bezi ya da masa örtüsü içeceklerle kirlenmesin istiyorsanız, bardak altlığı bir çözüm olabilir. Tuzluk ve biberlik az kişi sayısında birer adet yeterli olabilirken, çok kişilik bir yemekte birkaç tuzluk biberlik seti masanın farklı yerlerine yerleştirilebilir. Yemek sonrası çay ve kahvelerinize şeker ekliyorsanız, şekerlik ve hatta kahve yanı lokumluk ile şeker, çikolata ve lokumlarınızı servis edebilirsiniz.

Günün En Güzeli: Kahvaltı Sofrası

Günün En Güzeli: Kahvaltı Sofrası

Geniş vakitlerde uzun uzadıya kahvaltı yapmak kadar zevkli pek az şey var. Pazar sabahları örneğin, güzel bir kahvaltı sofrası için birebir. En güzel kahvaltı sofrası, sunumuyla da göz kamaştırandır. Dolayısıyla sofranızdaki gereçler kahvaltılıkları servis etmeye ve yemeye uygun olmalı. Birbiriyle uyumlu parçalar barındıran kahvaltı takımları edinmek önceliğiniz olmalı. Bu kahvaltı setleri sayesinde kahvaltıda tüketeceğiniz pek çok besini uygun kaplar ve tabaklarla servis edebileceksiniz. Çaysız kahvaltı edemeyenlerdenseniz, çay tabağı ve çay bardağından oluşan çay takımları ile sofranızın keyfi katlanacak. Yumurta tutucu ürünler de haşlanmış yumurtalarınızı sunmak için kullanışlı ve hoş görünen tercihler. Kahvaltı sonrası kahve keyfi için Türk kahvesi fincanı, diğer kahve türlerini sevenler için ise kupa ve kahve fincanları bulundurmayı unutmayın. Kategorimizi incelediğinizde akşam yemeğinden kahvaltıya günün her öğünü için kurulan sofralara uygun mutfak gereçleri olduğunu göreceksiniz. Paşabahçe, Karaca, Acar, Almond, Aryıldız, Bambum, Cemile gibi markaların kaliteli, benzersiz tasarımlara sahip ve kullanışlı mutfak gereçleri avantajlı fiyat ve ödeme imkanlarıyla satın almak için doğru yerdesiniz.