ÜCRETSİZ KARGO

Avon Wish of Love Kadın Parfüm EDT 50 ML
(1064)
52,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Avon Wish of Love Kadın Parfüm EDT 50 ML x 3
(993)
140,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Avon Wish Of Love Kadın Parfüm EDT 2 x 50 ML
(389)
95,90 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Avon Perceive Erkek Parfüm EDT 100 ML
(1384)
132,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Bargello 122 Oriental Kadın Parfüm EDP 2 x 50 ML
Bargello 122 Oriental Kadın Parfüm EDP 2 x 50 ML
(23)
305,00 TL
199,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

( E-24 ) Kimyagerden Açık Parfüm Çeşitleri 50 ML
( E-24 ) Kimyagerden Açık Parfüm Çeşitleri 50 ML
(2984)
149,90 TL
142,41 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Caldion Kadın Sprey Deodorant 6 x 150 ML
Caldion Kadın Sprey Deodorant 6 x 150 ML
(23)
198,15 TL

ÜCRETSİZ KARGO

NIVEA Men Duş Jeli & Deodorant & Tıraş Köpüğü & Losyon & Çanta
(13)
212,88 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Avon Individual Blue Erkek Parfüm EDT 100 ML
Avon Individual Blue Erkek Parfüm EDT 100 ML
(792)
94,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Bargello 561 Fresh Erkek Parfüm EDP 2 x 50 ML
Bargello 561 Fresh Erkek Parfüm EDP 2 x 50 ML
(21)
250,00 TL
199,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Slazenger Active Sport Mavi Erkek Parfüm EDT 125 ML + Deodorant 150 ML 2'li Set

REKLAM

Slazenger Active Sport Mavi Erkek Parfüm EDT 125 ML + Deodorant 150 ML 2'li Set
(206)
199,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Caldion Men Erkek Parfüm EDT 100 ML + Deodorant 150 ML

REKLAM

Caldion Men Erkek Parfüm EDT 100 ML + Deodorant 150 ML
(188)
176,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Avon Musk Marine Erkek Parfüm EDT 75 ML
Avon Musk Marine Erkek Parfüm EDT 75 ML
(221)
79,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Avon Perceive Kadın Roll-On 5 x 50 ML
Avon Perceive Kadın Roll-On 5 x 50 ML
(23)
101,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Aqua Di Polo 1987 APCN001804 Blue EDP 100 ML Erkek Parfüm
(11)
134,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Avon Black Suede Erkek Parfüm EDT 75 ML
Avon Black Suede Erkek Parfüm EDT 75 ML
(53)
59,90 TL
Bargello Raphella 561 Erkek Parfüm EDT 50 ML
Bargello Raphella 561 Erkek Parfüm EDT 50 ML
(29)
80,00 TL
66,41 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Avon Full Speed Erkek Parfüm EDT 75 ML
(796)
124,90 TL

Parfüm & Deodorant

Kokular neredeyse medeniyetin kendisi kadar eskidir. Parfüm yapımının en eski kanıtı, yaklaşık 4000 yıl önce, Bronz Çağı'na aittir. Eski Mısırlılar, attar ve zambak gibi botanik kokuları sadece daha iyi kokmak için değil, sosyal statünün bir işareti olarak damıttılar. İlk kimyagerler Mezopotamya'da çalışan parfümcülerdi. Günlük yaşamda kullanılan parfüm ve deodorantlar neredeyse kimliğimiz haline gelen aromatik kokuları sağlamak için önemlidir. Seneler sonra dahi birini kokusu ile hatırlamak mümkün olabiliyor. İnsan beyni kokuya dair diğer duyularla kıyaslandığında daha farklı bir algı geliştirmektedir. Yüzyıllardır insanlar kendilerine koku vermek için çeşitli ürünler kullanmışlardır. Hoş kokunun tarihi neredeyse insanlık kadar eskidir denilebilir. Belli adımları takip ederek siz de kendiniz için vazgeçilmez olan o kokuyu bulabilirsiniz. Ayrıca kokular kişiye destekleyici etkilerde de bulunur. Lavantanın rahatlatan ve kan portakalının yoğunlaşma artıran gücü, yoğun esans kullanılan kokularda kullanıcılar tarafından onaylanıyor. Huzur için gül kokularını, sezgileri kuvvetlendirmek ve düzenli uyku için biberiye özlerini, yaratıcılığı artırmak için turunçgil esansları taşıyan parfümlerini seçebilirsiniz. Ruh halinizi yansıtan kokuyu sayfamızdan çeşitli ürün skalası ve her bütçeye uygun geniş fiyat aralığıyla bulabilirsiniz. Kullanıcı yorumlarını okuyarak seçim yapmanızı kolaylaştırabilir seçtiğiniz ürünleri birbirleriyle kıyaslayabilirsiniz. Parfüm ve hoş koku konusuna ek olarak ter kokusu istenmeyen bir kokudur hepimizin hayatında. Özellikle deodorant önerileri günlük yaşamda aktifseniz ter kokusu önlenmesi iyi bir imaj kazanmak ve güne daha rahat devam edebilmek için oldukça önemlidir. Tüm bunların yanı sıra deodorantlar bazı anlarda çok ihtiyaç duyduğunuz ferahlık hissini de sağlar. Deodorantların stick, roll-on, pudralı ve pudrasız başta olmak üzere farklı çeşitleri mevcuttur.

 Parfüm Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parfüm Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kendiniz için ideal kokuyu ararken online alışveriş yapmak soru işaretleri doğursa da aslında bugün internetten parfüm almak oldukça popüler bir hal almıştır. İlk dikkat etmeniz gereken ürünün ambalajıdır. Parfüm şişeleri renkleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Renkler psikolojik olarak kişilere birtakım hisler uyandırmaktadır. Markalar da parfüm ambalajlarında bu konuyu önemsemektedirler. Mavi tonlar taze kokuları, yeşil tonlar daha naturel, doğal kokuları ve pembe tonlarsa romantik kokuları simgeler. Bunun yanında siyah ve altın sarısı tasarımlarda ambalajlar yoğun ve lüks kokuları temsil etmektedir. Parfümde yoğun kokuları tercih ediyorsanız kehribar, vanilya, sümbül, gül ve paçuli gibi esansların parfümde yer alması önem taşımaktadır. Bu esanslar odunsu kokular olarak geçmektedir ve diğer esanslar ile kıyaslandığında daha yoğundur. Tercihiniz daha şekerli, tatlı kokulardan yana ise parfümün esans içeriğinde vanilyanın, tarçının, şeftalinin, kayısının, kavunun, karpuzun, hindistan cevizinin yer almasına dikkat etmelisiniz. Bu kokular parfümde aradığınız o şekerli hissi verecektir. Parfümünüzü her sıktığınızda aynı tazelik hissini yaşamak istiyorsanız içeriğinde bergamot, limon, kan portakalı, greyfurt, zencefil gibi esansların varlığı parfümden beklediğiniz bu tazeliği verecektir. Turunçgiller notalı bu parfümler yaz ve bahar için idealdir. Tek dezavantaj olarak diğer parfüm esanslarıyla değerlendirildiğinde biraz daha uçucu oldukları için gün içerisinde sık sık tazelenmesi gerekebilir. İncir ve zambak kokuları da turunçgiller gibi tazelik hissi için tercih edilebilir. Parfüm alırken mevsimi göz önünde bulundurmak gerekiyor. Baskın ve egzotik kokular yaz için iyi bir tercih olmayabilir. Esmer tenlilerde daha çok baharatlı kokular giderken beyaz tenlilerde ise odunsu ve vanilyalı kokular daha kalıcı olabilir. Otuzlu yaşlarda iseniz daha sofistike ve yoğun kokuları seçerken yirmili yaşlarda çiçekli kokuları kullanabilirsiniz. Ancak tüm bunların yanında parfüm konusunda son karar elbette sizin, koku bir kimlik gibidir. Kişiliğinizi yansıtan kokuyu sadece kendiniz bulabilirsiniz. Parfüm yorumları yoluyla daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Parfüm hediye olarak da senelerdir kurtarıcı ve vazgeçilmez olmaktadır. Bu arada yeni çıkan Zara kadın parfüm modellerine bakabilirsiniz.

Parfümün Doğru Kullanımı

Parfümün Doğru Kullanımı

Vücut ısısı parfüm kokusunun kalıcılığında ve tende değişmesinde etkilidir. Duş aldıktan sonra kan dolaşımının hızlanması sonucu parfümün kalıcılığı artar ve tende en güzel haliyle kokar. Vücut ısısının parfüme etkisinden dolayı parfüm kokusunun tende en iyi şekilde yayılıp hapsolduğu buna bağlı olarak kalıcılığının ciddi oranda arttığı bölgeler vücut sıcaklığının daha yüksek olduğu kısımlarıdır. Yani bu bölgeler kan damarlarının en yoğun ve cilde en yakın olduğu kısımlardır. Kol içleri, bilekler, boyun çevresi, iki göğüs arası ve şakaklar konuda idealdir. Tenin yağlı olduğu bölgelerde ise tam tersi bir sonuç meydana gelecektir. Yağlı doku parfümün içeriğiyle karışacak ve kokunun yayılımına hatta tonuna etki edecektir. Benzer şekilde bileklerin ovuşturulması sebebiyle parfümün moleküler yapısı değişip aromatik kokusu bozulur. Parfümün muhafazasına gelince parfümleri kapağı kapalı olarak daha nemsiz, serin ve karanlık bir yerde saklamalıyız. Buzdolabı ideal bir çözüm olarak sunuluyor. Gün içerisinde parfümün kalıcılığı artsın isteriz. Kalıcılık meselesi parfümün kalitesiyle direkt orantılı olsa da ufak işlemler sonucu parfümün kalıcılığını arttırmak mümkündür. Örneğin parfümün tendeki kalıcılığı cilt tipiyle çok alakalıdır. Yağlı ciltler kuru ciltlerin aksine parfümün hoş kokusunu tende daha iyi hapseder. Bu yüzden parfümün teninizde kalıcılığını arttırmak istiyor ve kuru bir cilde sahipseniz, teninize parfüm sıkmadan önce kokusuz hafif yağlı vücut losyonu uygulayarak cildinizi nemlendirirseniz koku daha uzun süre teninizde kalacaktır. Ayrıca gündüz ve gece farklı kokular kullanmayı düşünüyorsanız iki koku arasında direkt geçiş yapmamalısınız. Siz farkında olmasanız da cildinizde koku hala kalmış olabiliyor. Gece kokunuzu sürmeden önce mutlaka duş almalı ve kıyafetlerinizi değiştirmelisiniz. Duş alacak vakit yoksa dahi kıyafetleri değiştirmek önemli bir konudur. Karışan iki güzel parfüm kokusu her zaman hoş bir kokuyu ortaya çıkarmayabiliyor. Tüm bunlara ek olarak bir diğer öneri ise parfümle aynı kokudaki sabun, deodorant, duş jeli ve losyonlarla beraber kullanmaktır. Bunun için parfüm seti edinebilirsiniz. Bu sayede tek tek almaktansa set halinde edinerek bütçeniz için daha uygun bir seçim yapmış olacaksınız. Ek olarak Bargello parfüm ve deodorant modellerini de keşfedebilirsiniz.

 EDP, EDT ve EDC Nedir?

EDP, EDT ve EDC Nedir?

İnternet üzerinden parfüm alışverişi yaparken EDP, EDT ve EDC bilgileri de rehberlik sağlayacaktır. Parfümler oluşturulurken sıkılabilir formda olması amacıyla içine alkol bazlı maddeler karıştırılmak mecburidir. Parfümlerin hepsi içinde zorunlu olarak alkol barındırıyor. Alkolsüz ürünler, püskürtülebilir şişelerde depolanamazlar, sıkılamazlar. Parfümlerin içerisindeki koku özleri ise oranı onların sınıflarını işaret ediyor. Parfüm çeşitleri kendi içerisinde yoğunluk olarak EDP, EDT ve EDC olmak üzere üçe ayrılırlar. Yoğunluk olarak en fazla koku veren parfümler, Eau De Parfume (EDP) ifadesi ile satılır. EDP bilgileri ifade ediliyorsa tercih ettiğiniz parfümde esans yoğunluğunun minimum yüzde 8 ile maksimum yüzde 20 arasında olduğu anlamına gelmektedir. 3 - 5 saat arasında kalıcılığını muhafaza edebilmektedir. Kişilerin cilt tipine ve seçilen parfümün kalitesine göre bu kalıcılık süresi artabilmekte hatta 24 saati dahi bulabilmektedir. Piyasada diğer türlerine göre daha maliyetli olsa da kalıcılığı ile uzun vadeli bir kullanım imkânı sunar. EDC bilgisi geçen parfümler, diğer parfümlerle değerlendirildiğinde kalıcılığı en az olan parfüm çeşitleridir. Esans yoğunluğu parfüm çeşidine bağlı olarak EDC ibareli parfümlerde yüzde 3 ve yüzde 5 oranında değişim göstermektedir. 2 saatte yenilenmesi gerekebiliyor. Bu nedenle bu parfüm kokuları astım hastaları gibi koku hassasiyeti olan kişiler için idealdir. EDT parfüm ise günlük hayatta en fazla kullandığımız parfüm çeşididir. Esans yoğunluğu genellikle hafif-orta olarak sınıflandırılmaktadır. Ayrıca dört mevsim için kullanıma uygundur. Bu 3 tür parfüme ek olarak bir de saf parfüm vardır. Pure perfume olarak da bilinmektedir. Genellikle özel olarak üretilmekte olup fiyatları diğer formdaki parfümlerle değerlendirildiğinde daha yüksek olmaktadır.

Kişisel Bakımda Deodorant

Kişisel Bakımda Deodorant

Kişisel bakım denilince akla ilk gelen ürünlerden biri şüphesiz deodorantlar olmaktadır. Yaz-kış kullanılmaktadır. Deodorant sprey vücutta ter gibi istenmeyen kokuların önlenmesi için kadın ve erkekler tarafından sıklıkla kullanılır. Ferahlatıcı etkisinin yanı sıra kıyafetlerinizde terleme sonucu oluşabilecek lekelenmelerin de önüne geçmenizi sağlıyor. Tüm bunların yanında antiperspirant yapısındaki modellerini seçerseniz kimyasal formülleri sayesinde ter üretimini azaltarak sizi aşırı terleme sorunun da kurtarıyor. Deodoranttan tam verim almak için takip edilmesi gereken birkaç basit adım söz konusudur. Deodorantın yapısında yer alan antimikrobiyal özellik sayesinde koltuk altında yerleşen bakteri florasını azaltıp ikinci uygulama olarak bakteri gelişimini azaltan antiperspirant kullanarak terlemeyi azaltabilirsiniz. Ter sıvısının bakterilerle minimum temasını sağlamak adına terlemeyi düzene koyar. Böylece bakterilerle temas eden ter sıvısı çok az miktarda olur. Sonuç olarak ter kokusu da minimuma iner. Aslında günümüzde genellikle antiperspirantlar, deodorantlarla birleştirilerek satılır. Ter kokuları ile savaşın ilk kuralı elbette temizliktir. Kullandığınız deodoranttan daha etkili bir sonuç almak istiyorsanız kuru ve de temiz koltuk altına uygulanması gereklidir, çünkü deodorant sandığımızın aksine kokuyu bastırmak için değil daha çok önlemek için kullanılır. Ter kokusunun üzerine deodorant sıkıldığında ter kokusu ve deodorant esansı birleştiğinde istenmeyen ağır bir koku meydana gelebiliyor. Bu yüzden mutlaka deodorant kullanmadan önce koltuk altının temizlenmesi gerekir. Deodorantı duş sonrası kullanarak etkililiğini ve kalıcılığını da arttırabilirsiniz. Ancak gün ortasında tekrar deodorant sıkma ihtiyacı hissederseniz yine koltuk altını temizleyerek kullanmakta yarar vardır. Ek olarak deodorantı kıyafetlerinize değil direkt cildinize uygulamanız daha etkili bir sonuç almanızı sağlar. Giysilerinize sıktığınızda ter kokusunu engelleyemezsiniz. Deodorantınızı pudralı tercih ediyorsanız kullanmadan önce çalkalamanız gerekiyor. Yeni çıkan erkek parfüm modellerini incelemeyi unutmayın.

 Farklı Deodorant Çeşitleri

Farklı Deodorant Çeşitleri

Pudralı deodorantlar, antiperspirant özellik göstermeleriyle en çok tercih edilen deodorant çeşitleri arasında yer alır. Antiperspirant özelliği sayesinde koltuk altında oluşan ıslaklığı azaltır ve ayrıca aromatik kokusuyla ter kokusunu gizler. Aşırı terleme probleminden şikayetçi iseniz pudralı deodorantlardan vazgeçmemelisiniz. Pudrasız deodorantlar ise ter kokusunu önleseler de ter oluşumunu önleyemezler. Çünkü antiperspirant özelliğe sahip değildirler. Ancak aşırı terleme probleminiz yoksa yalnızca ter kokusunu daha güzel bir koku ile önlemek istiyorsanız pudrasız deodorantları tercih edebilirsiniz. Pudralı pudrasız deodorantların yanında diğer deodorant çeşidi stick deodorantlardır. Sıkıştırılmış katı ürünlerdir. Geniş bir uygulama yüzeyine sahiplerdir bu sayede yoğun bir şekilde terleyen kişilerde etkili bir biçimde sonuç verir. Ancak tıpkı pudralı deodorantlarda olduğu gibi bu tip deodorantlar da kıyafetlerde beyaz lekelere neden olabiliyor. Roll-on deodorantlar ürünlerdeki yuvarlak biçimindeki uygulama noktasının cilt üzerinde gezdirilmesi sayesinde kolayca uygulanabiliyor. Tüm bunların yanında tercihinizi krem deodorantlardan yana da kullanabilirsiniz. Minik kavanozlarda satılan krem deodorantlar spatula yardımı ile uygulanmaktadır. Spatula ile uygulama gerektirdiği için diğer deodorant çeşitleriyle kıyaslandığında daha çaba gerektirse de aynı zamanda cildi de nemlendirdiği için deodorantın kalıcılığını arttırmakta ve daha etkili uzun süren sonuçlara kapı açmaktadır. Gün içerisinde sık sık deodorant yenilemenize gerek kalmadan ter kokusunu önlemeniz bu sayede mümkün hale geliyor. Ayrıca krem deodorantları el ayak gibi farklı bölgelere de uygulayabilirsiniz. Krem deodorant kullanmadan önce cildinizin kuru ve temiz olduğundan emin olursanız daha iyi bir sonuç alabilirsiniz. Elbette hangi deodorant modelini kullanırsanız kullanın ilk kriter ürünün markası olacaktır. Konu deodorant olunca cilde teması da düşünülmeli ve daha sağlıklı olması için bilindik markalar tercih edilmelidir. Deodorant çeşitleri sayfamızda mevuttur, tek tıkla evinizden parfüm veya deodorantınızı satın alabilirsiniz.

Kalıcılığı Artırır:

  • Parfümü nabız noktalarına uygulamak
  • Sıkmadan önce vazelin sürmek
  • Banyodan çıkar çıkmaz parfüm sıkmak
  • Tarağa parfüm sıkıp saçınızı taramak

Kalıcılığı Azaltır:

  • Şişeyi nemli ve sıcak yerlerde saklamak
  • Parfüm sıktıktan sonra sigara içmek
  • Baharatlı yemekler yemek
  • Parfümü bileklere yedirmeye çalışmak

Parfüm Nasıl Sıkılır?

Parfümler vücutta bazı bölgelere uygulandığında daha etkili sonuç vermektedir. Kulak arkaları, bilek içleri, boyun, ve dizler vücudun bu özel bölgelerinin başında gelmektedir. Parfüm sıkarken kıyafetinizin deforme olmasını önlemek için 20-30 cm uzaktan sıkmak iyi olacaktır.

Parfüm Nasıl Kalıcı Olur?

Hangi parfüm çeşidini kullanırsanız kullanın belirli yöntemlerden yararlanarak parfümünüzün kalıcılığını arttırabilirsiniz. Örneğin boynunuza nemlendirici uyguladıktan sonra parfüm kullanırsanız kalıcılığını arttırabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde kremle birlikte parfümünüz de cildiniz tarafından emilebilir ve bu durumda parfüm vücudunuza hapsolur. Yapmanız gereken şeyler olduğu parfümün kalıcılığını arttırmak için yapmamanız gerekenler de vardır. Sık yapılan hatalardan biri parfüm sıktıktan sonra ovuşturmadır. Parfüm seçerken kalıcılık konusunda daha etkili sonuç almak için mevsimi göz önünde bulundurmak önemli olmaktadır. Bazı parfüm koku çeşitleri kış için daha uygun olmaktadır ve kokunun yoğunluğu ve uçuculuğu kış mevsiminin şartlarına göre ayarlanmıştır. Bir kış parfümünü sıcak mevsimlerde kullanmanız durumunda yazın etkisi ile istenmeyen ağır bir koku kokar ve esans sıcağın da etkisi ile uçar, parfümünüz cildinizde istenenin tam tersi olarak kalıcı olmaz. Parfüm kokusuna ulaşamadığınız gibi parfüme verilen para da boşa gitmiş olur. Bu gibi yanlış parfüm kullanımları oldukça sık karşılaşılan durumlardır bu durumu önlemek için parfüm alırken hangi mevsimde kullanılacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Parfüm Neyden Yapılır?

Doğadaki çiçeklerin ve sentetik olarak üretilen esanslar ile oluşturulan etkileyici, hoş kokulara parfüm adı verilir. Organik parfümlerden özel formülle üretilen parfüm çeşitlerine kadar çeşitli parfümleri sayfamızdan bulabilirsiniz. Günümüzde çocuk ve bebekler için de özel zararsız parfümler üretilmektedir. Özel formülleri sayesinde bebeğiniz ve çocuğunuz için idealdir. Sadece çocuk ve bebek için değil hatta yetişkin kullanımına da müsaittir. Hoş ve doğal kokuları ile yetişkinler tarafından da tercih edilmektedirler. Özler parfüm üretimi için elde edilir ardından bu özler çeşitli işlemlere tabi tutulur. İşlem sonrası alkol gibi içine parfümde aranan kalıcılığı veren maddeler eklenerek en son unutulmayacak kokuları ile esanslar üretilir. Esans konsantre olarak üretilmektedir. Çoğaltılması ve sıvı forma ulaştırılması için çeşitli metotlar uygulanmaktadır. Tüm bu işlemlerin sonunda şişeleme ve ambalaj aşamasına geçilir. Parfüm üretiminin esans üretiminden şişelemeye her aşaması bir sanat gibidir.

Deodorant Nasıl Kullanılır?

Parfüm gibi deodorant kullanımında da dikkat edilmesi gereken birkaç temel konu vardır. Bu sayede deodoranttan tam verim alabilir ve günlük yaşam koşturmasında terlemeyi azaltabilirsiniz. Öncelikle deodorantı terlemeden önce kullanmalısınız. Terledikten sonra kullanmanızın pek de bir yararı olmadığını unutmayın.

Deodorant Nereye Sıkılır?

Deodorantı kıyafetlerinizin üzerine sıkmayın bu durum hem etkili sonuç almanızı engeller hem de kıyafetlerinizde sarı lekeler oluşmasına sebep olabilir. Direkt cilde, koltuk altına uygulamak etkili sonuç almanızı sağlar. Deodorantı koltuk altında kullanmak alışkanlık olsa da krem formları el ayak gibi bedenin diğer bölgelerine de uygulanabilir.