ÜCRETSİZ KARGO

Bm Audio 16 Cm Ultra Profesyonel Midrange Hoparlör Tak .
Bm Audio 16 Cm Ultra Profesyonel Midrange Hoparlör Tak .
(343)
369,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Jameson Usa-664 Anfi Bass Kontrollü 4 Kanal 3000Watt Oto Amfi
(255)
1.299,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Oto Radyo Teyp Bluetooth Usb/Sd/Aux Xw1300 Renk Değiştiren Ekran
(399)
349,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sony Dsx-A416Bt Bluetoothlu Oto Teyp
Sony Dsx-A416Bt Bluetoothlu Oto Teyp
(45)
2.120,40 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Üniversal Android 10Inç Tablet Ekran Oto Teyp Slim İnce Kasa
(25)
3.699,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Oto Hoparlör 13 Cm 2X500W 4 Ohms 2 Kanallı Tweeterli 2 Adet Vısor
(165)
223,25 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Japon Nakamichi Nam 5210 Android 2Cg Ram 32Cg Hafıza 11.1 İşlemci
Japon Nakamichi Nam 5210 Android 2Cg Ram 32Cg Hafıza 11.1 İşlemci
(110)
2.389,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ads- 940W-Oval- Profesyonel-Midrange-Anfi Uyumlu-2 Adettir
(44)
559,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Ads -700 Watt-16 Cm--Profesyonel Anfi Uyumlu Midrange Hoparlor-2
(18)
359,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ads Audio Ultra Profesyonel Oval Midrange Takımı Kapak
Ads Audio Ultra Profesyonel Oval Midrange Takımı Kapak
(26)
599,90 TL
579,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Soundmax Sx-Tk691 Oval 6X9 500W 3 Yollu Oto Hoperlör
(19)
675,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Pioneer Ts-G1620 Oto Hoparlör - 16 Cm / 300 Watt
Pioneer Ts-G1620 Oto Hoparlör - 16 Cm / 300 Watt
(33)
800,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Edison Ed-7004 3200 Watt 4 Kanal Oto Amfi Anfi
Edison Ed-7004 3200 Watt 4 Kanal Oto Amfi Anfi
(291)
1.166,84 TL

ÜCRETSİZ KARGO

For-X 3080-20 Cm-300W-150W Rms Kaliteli-Kapaklı Midrange-2 Adet
(19)
1.130,00 TL
1.039,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Oto Hoparlör 10 CM Amfi Uyumlu Visor 10CM Dome Tweeter 250x2 500W
(12)
332,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Jbl Cs-1214 30cm 1000w Çift Sargı Çift Mıknatıs Yeni Seri Supbass N11.24
Jbl Cs-1214 30cm 1000w Çift Sargı Çift Mıknatıs Yeni Seri Supbass N11.24
(39)
1.399,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Pioneer Ts-G1620F-2 Çifti 600W -Profosyonel-16Cm-Tweeterli 2Adet
Pioneer Ts-G1620F-2 Çifti 600W -Profosyonel-16Cm-Tweeterli 2Adet
(134)
789,00 TL
689,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Yeni Seri Cadence Cvlt 45 Dome Tweeter Tiz 2 Adet Yuva
Yeni Seri Cadence Cvlt 45 Dome Tweeter Tiz 2 Adet Yuva
(29)
619,00 TL

Oto Ses Sistemleri ve Navigasyon

Standart olarak üretilen arabaların dış kısmına veya içerisine fazladan parçalar eklemek sahibinin zevklerine ve ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Arabalara sonradan eklenebilen oto ses sistemleri arabada seyahat edildiği süre zarfında müzik dinleme deneyimi yaşatmaktadır. Gidilen yerin yol tarifi ya da ekrana başka şeyler yansıtılabilmesi için kullanılan oto navigasyon ise arabanın bir nevi rehberi görevi görmektedir. Bu ekipmanlar sayesinde hem müzik dinleme deneyimi hem de gidilecek olan yolun kolay bulunabilmesi sağlanmaktadır.

Kişiselleştirilebilir Oto Ses Sistemleri

Kişiselleştirilebilir Oto Ses Sistemleri

Farklı modellerde ve farklı özelliklere sahip oto ses sistemleri sayesinde arabanın içerisinde yolculuk boyunca müzik deneyimi yaşamak mümkündür. Araba sahibinin, arabanın iç ya da dış kısmını istediği gibi kişiselleştirebilmektedir. Özellikle yolculuk boyunca müzik dinlemekten zevk alan kişiler için oto ses sistemleri en iyi deneyimi yaşatabilmektedir. Tek başına ses sistemi olarak mevcut olan ses sistemleri ile her ortamda müzik dinlenebilir, mikrofonlu olan ses sistemleri ile kalabalık bir topluluğa hitap edilebilmektedir. Arabanın modelinden, istenilen ses düzeyine kadar farklı alternatifler bulunabilmektedir. Eğer dilenirse arabaya monte edilebilen, dilenirse taşınabilen oto ses sistemleri tercih edilebilmektedir. Farklı modellerde üretilen bu ürünlerin her biri modeline göre farklı deneyimler yaşatmakta ve farklı özelliklere sahip olmaktadır. Portatif olarak adlandırılan müzik sistemleri, kolay taşınabilmesi özelliği nedeniyle sıkça tercih edilmektedir. Ses sistemleri yalnızca otomobiller için değil aynı zamanda taşınabilen olan portatif modelleri, evde ya da farklı ortamlarda bulundurarak kullanım alanı artırılabilmektedir. Kullanım sıklığına ve ses sistemlerine duyulan ilgiye göre farklı modeller bulunmaktadır. Kullanılacağı alan bile modelinde farklılık göstermesini sağlayabilmektedir. Küçük olan ses sistemleri ev veya araç içerisinde tercih edilirken daha büyük organizasyonlarda kullanmak için daha donanımlı ses sistemi tercih edilebilmektedir. Düğün, nişan, konser, parti gibi kalabalık olan ortamlarda kullanılacak olan ses sistemi günlük olarak kullanılabilecek ses sistemlerine göre daha profesyonel olması gerekmektedir. Özellikle konser alanlarında kullanılacak olan ses sistemi, kalabalık bir gruba hitap edeceği için en iyi şekilde sesi iletmeli ve yüksek ses seçeneğinin bulunması gerekmektedir. Mikrofona sahip ses sistemleri ile düğünlerde ya da konserlerde gürültüyü bastırıp, topluluğa seslenilebilmektedir. Ses yüzdesi istenildiği gibi ayarlanabilmektedir. En sonda müzik deneyimi yaşamak isteyen kişiler için seçilecek olan kaliteli ses sistemi ile ürün herhangi bir zarar görmeden istenilen düzeyde ses çıkarabilmektedir.

Navigasyon Cihaz Modelleri

Navigasyon Cihaz Modelleri

Yolculuk esnasında pek çok yararı olan oto navigasyon artık hemen hemen araç sahibi olan herkes tarafından sıklıkla tercih edilen bir ekipmandır. Teknik özelliklerine dikkat edilerek bekleneni karşılayabilmesi için incelerek alınmalıdır. Alınacak olan cihaz modeli değiştikçe farklı özellikler sunmaktadır. Her araba kullanıcısının ihtiyacına ve zevkine yönelik özelliklere sahip farklı oto navigasyon cihazı bulmak mümkündür. Cihaz seçilirken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır. Bunlardan en önemlisi alınacak olan navigasyon cihazının ekranının LCD olması gerekmektedir. Daha kaliteli görüntüler alabilmek ve daha kullanışlı olmasını sağlamak açısından ekrana dikkat edilmesi gerekmektedir. Böylelikle açılan yollardaki caddeler, sokaklar ekranın büyüklüğü ve HD olması sayesinde daha net bir şekilde gözükecektir. Büyük ekranı olmayan navigasyon cihazlarında sürekli olarak yolu görebilmek için elle kontrol etmek gerekmektedir. Fakat LCD ekran tercih eden kullanıcıların böyle bir problemi olmamaktadır. Bu sayede yalnızca yola ve tarife odaklanılabilmektedir. Navigasyonlarda yalnızca yol gösterebilme özelliği yoktur. Gelişen teknoloji ile beraber pek çok farklı özellikte oto navigasyon cihazlarında bulunmaktadır. Uzun yolculuklarda arabada bulunan kişi sayısı fazla ise yol boyunca vakit geçirebilmek için navigasyon cihazları birebirdir. Çünkü dilenirse film oynatma ve müzik açabilme özellikleri sayesinde yolculuk esnasında vakit geçirilebilmektedir. Film açmak için DVD oynatma özelliğinin aktif hale getirilmesi yetecektir. Kullanıcının kendi oluşturduğu müzik listesini açabilmek için SD kartını cihaza bağlayarak mümkün kılabilmektedir. Araca takılan oto navigasyon sayesinde arabada eğer bir yabancı varsa dil seçeneğini değiştirebilme özelliğine sahiptir. Bu sayede ister Türkçe, ister İngilizce dil seçeneği seçilebilmektedir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise dayanıklı olmasıdır. GPS ile çalışan navigasyonların pili çabuk bitebilmektedir. Bu yüzden iyi özelliklere sahip ve şarjının uzun süre dayanabileceği aletler tercih edilmelidir. Anlaşılabilir arayüzü sayesinde pek çok özelliği kullanması oldukça pratiktir. Yol tarifi dışında farklı özellikleri ile birlikte kaliteli ve rahat bir yolculuk deneyimi için arabalara navigasyon takılabilmektedir. Oto navigasyon sayesinde gidilecek olan yerler kolaylıkla bulunabilmektedir.

Oto Ses Sistemi ve Navigasyon Faydaları

Oto Ses Sistemi ve Navigasyon Faydaları

Arabaları kişiselleştirmek ve çoğu durum için kurtarıcı olan oto ses sistemi ve navigasyon kullanımı oldukça yaygındır. Arabayı süren kişiye sağladığı pek çok artı yönü vardır. Yalnızca sürücüye değil aynı zamanda sürücü ile beraber yolculuk eden diğer kişilerinde konforu ve yolda geçirdikleri vakit açısından artılar sağlamaktadır. Müzik için kullanılan oto ses sistemleri sayesinde farklı düzeydeki yükseklikte müzikler dinlenebilmektedir. Üstelik içerisine kişinin zevklerine göre düzenlediği listeler atılabilmektedir. Şarkı değiştirerek istenilen dinlenebilmektedir. Aynı zamanda navigasyonda açılan film ses sistemine bağlanarak daha yüksek ses elde edilebilmektedir. Bir diğer kullanılan oto navigasyon yol boyunca sağladığı artılar sayesinde daha konforlu yolculuk geçirmek mümkün. Özellikle gün içerisinde sürekli araç kullanan kişilerin trafik yoğunluğunu kontrol edebilmeleri için sistem geliştirilmiştir. Navigasyon cihazı sayesinde daha az trafik yoğunluğu olan yol önerisi ile istenilen yere daha çabuk varmak mümkündür. Bilinmeyen yolları, sesli bir şekilde tarif edilmesini sağlayarak kolaylıkla bulunmaktadır. Yolda herhangi bir ihtiyaç halinde benzinlik, kafe, restoran ya da ihtiyaç duyulan herhangi bir yeri bulmak için konuma bakmak yeterli olacaktır. Bu sayede en yakında bulunan konumları gösterecektir. Boyut olarak büyük, yerlerin küçük olarak gösterildiği haritalara alternatif olarak geliştirilen navigasyonlar kolay arayüzleri sayesinde pek çok kolaylık sağlamaktadır. Harita ile zaman kaybetmek yerine gidilmek istenilen yer navigasyonun haritasında bulunduğu zaman bizzat tariflerle istenilen yere gidiş sağlanmaktadır. Sesli navigasyon olması da sürücüler için büyük bir artıdır. Araba kullanırken, yola bakıp odaklanması gereken sürücü sesli oto navigasyon sayesinde bakışlarını yoldan ayırmak zorunda kalmadan yol tarifini dinleyebilmektedir. Sesli komutlar sayesinde nereye sapılacağı, nereye girileceği hatta hangi yolda hız sınırına bağlı olarak uyarıların yapılması mümkündür. Aynı zamanda kaza olan bir bölgede ya da çalışma olan bir yol varsa yakınlarda burayı harita üzerinde gösterir ve alternatif olarak daha kestirme yol tercih ederek gidilmesi gereken yere ulaştırır. Gidilecek olan yere harcanan benzini düşünerekten tasarruf sağlanacak alternatif yollar gösterecektir.