Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Oto Ses ve Görüntü Sistemleri  için 42233 sonuç bulundu

42233 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Bir otomobil kullanıcısı için, sürüşten keyif almanın en önemli iki koşulu aracın ses sistemleri ve navigasyon özellikleri olabilir. Araç içi navigasyon, özellikle büyük şehirlerde yaşayan ve uzun, sık yolculuklar yapan sürücülerin hayatını son derece kolaylaştırırken, ses sistemleri bu yolculukların en keyifli şekilde yapılmasını sağlıyor. Oto ses sistemleri ve navigasyon araçları hakkında bilgi sahip olunması, araştırılması ve tüm özellikleri incelenerek satın alınması gereken parçalar.

Araç İçi Navigasyon Nedir?

Araç İçi Navigasyon Nedir?

Ses sistemleri ve navigasyon ikilisinden oto navigasyon, aracında yalnız başına seyahat edenlerin vazgeçilmezlerinden biridir. Özellikle yön duygusuna çok güvenmeyenlerin mutlaka sahip olması gerekiyor. Gerek uzun şehirlerarası yolculuklarda gerek de karmaşık şehir içi yollarında araç içi navigasyon, sürücünün hayatını oldukça kolaylaştırıyor. Tercihe göre kadın veya erkek sesi seçildikten sonra, sisteme girilen lokasyona en kısa ve en sağlıklı yoldan gidiş sağlanıyor. Her dönüş öncesinde hem sesli hem de ekranda beliren oklar sayesinde görsel olarak sürücü uyarılıyor ve dönüşün kaçırılması engelleniyor. Navigasyon sistemi donanım, yazılım ve haritadan oluşuyor. Donanımı genellikle dokunmatik ekran ile sağlanan navigasyonun yazılımı, adres bilgilerini girmemizi ve sonrasında sesli ve görüntülü olarak uyarılmamızı sağlıyor. Harita, bulunduğumuz alanın acil noktalarını, sokaklarını, önemli binalarını belleğine tutuyor ve aradığımız her yere kolayca ulaşmamızı sağlıyor.

Oto Ses Sistemleri Nelerden Oluşur?

Oto Ses Sistemleri Nelerden Oluşur?

Bir otomobil kullanıcısı için, özellikle aracında çok uzun zamanlar geçiren veya her gün aracını kullanan bir sürücü için iyi bir ses sistemi olmazsa olmazdır. İşe gidip gelirken, haftasonu şehir içinde gezerken veya şehir dışı yolculuklarında zaman zaman enerjinizi artıran hareketli parçalar, zaman zaman ise günlük hayatın stresinden uzaklaştıracak huzurlu şarkılar dinlemek için kaliteli ve size uygun bir oto ses sistemine ihtiyacınız olabiliyor. Otomobillerdeki ses sistemleri pek çok parçadan oluşuyor. Bu parçalardan bazıları ana ses ünitesi, tweeter, amplifikatör, subwoofer, woofer gibi parçalardır. Ana ses ünitesi, arabanızın ses sisteminin temel parçasına verilen isimdir. Amplifikatör, genel olarak bildiğimiz ismi ile amfi, bu ana ses ünitesinden gelen ses dalgalarını, kaliteli bir sese dönüştürerek hoparlöre iletiyor. Aracında müzik dinlemenin keyfini doruklarda yaşayanlar için ses sisteminin en önemli unsuru şüphesiz hoparlörler. Otomobilinize hoparlör alacaksanız, aracınıza uygunluğunu, boyutunu ve kalitesini mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Woofer ve subwooferlar dinlediğiniz müzikteki davul, bas gitar gibi tok sesleri dinleyiciye ulaştırıyor. Müziği etkileyici hale getiren bas sesleri ileten woofer ve subwooferlar büyük önem taşıyor. Son olarak tweeter ise müziklerdeki tiz sesleri dinleyiciye ileten donanıma verilen isim oluyor.

Ses Sistemleri & Navigasyon Sistemleri Neye Göre Seçilmeli?

Ses Sistemleri & Navigasyon Sistemleri Neye Göre Seçilmeli?

Oto ses sistemleri tavsiye edilirken aracın büyüklüğü, aracın modeli, kişinin müzik zevki gibi pek çok öge devreye giriyor. Enstrümental, klasik müzikler seven kişilerin tweeter seçimine özen göstermesi daha uygun olurken; house, tekno gibi bas ağırlıklı müziklerde woofer ve subwooferların detaylı araştırılması daha yerinde bir seçim oluyor. Oto ses sistemleri fiyatları pek çok unsura göre değişkenlik gösteriyor. Oto ses sistemleri set halinde satın alındığında bütçenize daha uygun hale gelebilir, ancak size ve aracınıza en uygun ses sistemi parçalarını bir arada bulmalısınız. Navigasyon sistemleri piyasada çok çeşitli olarak karşımıza çıkıyor. Araç içi navigasyon fiyatları navigasyon sisteminin markasına, kalitesine ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor. Navigasyon sistemleri genel itibarıyla kolay kurulduğundan ve pratik olduğundan kolaylıkla aracınıza yerleştirilebiliyor ancak ses sistemleri & navigasyon araçları, satın alınmadan önce detaylı araştırma yapılması gereken parçalar. Oto ses ve navigasyon sistemleri, satın alınırken titizlikle incelenmesi gereken sistemler. Size ve otomobilinize en uygun ses sistemleri & navigasyon araçlarını bulduğunuzda sürüşünüz ve arabada geçirdiğiniz vakit güzel ve huzurlu bir hale dönüşecek. Tüm otomotiv ve motosiklet ürünleri için Otomotiv & Motosiklet sayfamızı inceleyebilirsiniz.