Saat 

için sonuçları listeledik.

ÜCRETSİZ KARGO

Casio ERA-120DB-1BVDF Erkek Kol Saati
(40)
1.599,00 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Casio Edifice EF-539D-1AVDF Erkek Kol Saati

REKLAM

Casio Edifice EF-539D-1AVDF Erkek Kol Saati
(118)
4.579,00 TL
2.197,92 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Casio Edifice EFV-540D-2AVUDF Erkek Kol Saati
Casio Edifice EFV-540D-2AVUDF Erkek Kol Saati
(11)
3.379,00 TL
1.668,48 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Casio A168WA-1WDF Erkek Kol Saati
Casio A168WA-1WDF Erkek Kol Saati
(9)
599,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Casio AE-1200WHD-1AVDF Erkek Kol Saati
(332)
893,09 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Erkek Kol Saati Retro Deri Kordonlu

REKLAM

Erkek Kol Saati Retro Deri Kordonlu
(28)
215,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Casio Edifice ECB-S100DC-2ADF Akıllı Telefon Bağlantılı Kol Saati
(2)
4.099,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Casio Edifice EF-539D-1A2VUDF Erkek Kol Saati

REKLAM

Casio Edifice EF-539D-1A2VUDF Erkek Kol Saati
(140)
4.799,00 TL
2.303,52 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Casio F-91W-1DG Erkek Kol Saati
Casio F-91W-1DG Erkek Kol Saati
(918)
283,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Casio A159WA-N1DF Erkek Kol Saati

REKLAM

Casio A159WA-N1DF Erkek Kol Saati
(476)
500,54 TL
458,83 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Seiko Kronograf SSB377P Erkek Kol Saati
(12)
3.349,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Casio Edifice EF-539D-1A5VDF Erkek Kol Saati

REKLAM

Casio Edifice EF-539D-1A5VDF Erkek Kol Saati
(62)
4.579,00 TL
2.197,92 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Casıo AE-2000W-1BVDF Erkek Kol Saati
Casıo AE-2000W-1BVDF Erkek Kol Saati
(34)
739,00 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Casio MTP-V005D-7BUDF Erkek Kol Saati
(13)
479,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Casio MTP-1374D-7AVDF Erkek Kol Saati
Casio MTP-1374D-7AVDF Erkek Kol Saati
(46)
1.449,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Casio MTP-V001D-7BUDF Erkek Kol Saati
Casio MTP-V001D-7BUDF Erkek Kol Saati
(129)
449,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Raymond Swiss Lacivert Köşeli Erkek Kol Saati

REKLAM

Raymond Swiss Lacivert Köşeli Erkek Kol Saati
(14)
3.200,00 TL
SEPETTE
2.480,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Lvpai BESZSS70905421B Vente Kadın Kol Saati
(1)
201,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Casio F-91W-1DG Erkek Kol Saati

REKLAM

Casio F-91W-1DG Erkek Kol Saati
(918)
419,00 TL
301,68 TL

Saat

Geçmişten günümüze pratik işlevi ve vazgeçilmez aksesuar olması sebebiyle saatler modası geçmeyen zamansız eşyalar arasındaki kalıcı yerini korumaktadır. Duvar saatleri, köstekli saat, kol saatleri, masa saatleri gibi çeşitleriyle hayatın her alanına giren ve pratik bir kullanım sağlayan saatler kadın erkek, büyük küçük pek çok kişinin ilgisini çeken aksesuarlar arasındadır. Masa saatleri veya duvar saatleri her ne kadar hem dekoratif hem de işlevsel olarak sıklıkla kullanılsa da özellikle kol saatleri hemen herkes için vazgeçilmez haline gelmektedir. Bu nedenle saat sektöründe de teknolojik ve tasarımsal olarak büyük adımlar atılmakta ve yeni teknolojiler, modalar her geçen gün modellere uygulanarak kullanıcılara sunulmaktadır. saat pek çok insanın günlük hayatında kullandığı ve yanından ayırmadığı aksesuarlar olarak karşınıza çıkmakta bu nedenle pek çok modele ve tasarıma sahip geniş bir ürün yelpazesi içerisinde sunulmaktadır.

Saat Modelleri ile Zamanda Kaybolun

Saat Modelleri ile Zamanda Kaybolun

Sektörü oldukça gelişmiş ve çeşitli olan mücevher saat seçenekleri klasik modellerden dijital modellere kadar geniş bir yelpaze içerisinde sunulmakla beraber son yıllarda akıllı saatler de çok moda olmuştur. Kullanıcıların tercihlerine ve beğenilerine uygun modelleri bulabilmeleri bu kadar seçenek arasında pek de zor olmamakla beraber klasikseverlerin vazgeçemediği analog modeller hem gelenekselin nostaljik havasını hem de modern dokunuşları bünyesinde barındırabilmektedir. Kadın ve erkek birçok model içerisinde deri, plastik, metal, silikon pek çok kayış tipine sahip tasarımlar bulunmaktadır. Saatlerin kadranın yer aldığı ve tüm göstergeleri içerisinde barındıran bölüme kasa denilmektedir. Erkek kol saati modelleri ise yuvarlak, dikdörtgen, kare gibi pek çok şekilde üretilebilen bir yapı sunmakla beraber tasarımların çeşitlenmesiyle birlikte bu modeller de yenilikçi ürünler sunmaktadır. Kasalar içerisinde metal kullanımı genellikle daha yoğun olmakla beraber farklı materyallerden üretilen çeşitli renklerde kasalar da ürünler arasında yer almaktadır. Kasaların özel tasarımlarını tamamlayan ve bileğinize takmanızı sağlayan kayış kısmı ise deri, plastik, metal gibi farklı türlerde üretilebilmektedir. Bu kadar çok çeşitliliğin sunulması sayesinde pek çok insan kendi zevkine ve ihtiyacına uygun modeli kolayca bulabilmektedir. Klasikten vazgeçemeyen kullanıcılar için genellikle metal ve sade kayışla harmanlanmış düz kasa içerisinde analog veya dijital prensibe sahip modeller farklı tarzlarda sunulmaktadır. Buna ek olarak deri kordonlu seçenekler de geleneksel saat kültürünün vazgeçilmez modelleri arasında yer almaktadır. Saat kordonu deri malzemeden üretilen bu modeller derinin rengiyle uyum sağlayan bir kasa tasarımıyla tamamlanmaktadır. Tasarım çeşitliliğini seven kullanıcıların tercih edebileceği de pek çok farklı model bulunmaktadır. Özel detaylarla bezenmiş, değişik ve canlı renklerde, birçok materyalin bir arada kullanıldığı seçenekler de kullanıcılarla buluşturulmaktadır. Vintage saat seçenekleri ise eskinin modasını tekrar tekrar gündeme oturtan ve nostaljik havasıyla zamanın olgunluğunu adeta tarzınıza taşıyan seçenekleriyle kullanıcıların ilgilerini toplamaktadır. Kayışlarda da kemerli, oturtmalı veya tokalı kapatma seçenekleri bulunmaktadır. Bu sayede kordonuna, klipsine, modeline ve renklerine göre dilediğiniz ürünü seçmek artık size bırakılmaktadır.

Saat ve Pratik İşlevleri

Saat ve Pratik İşlevleri

Saatlerin en büyük özelliği hiç şüphesiz ki zamanı göstermeleridir; ancak bunun yanı sıra analog da dijital de olsa birçok model içerisinde farklı farklı işlevler barındırarak daha kullanışlı bir aksesuar haline gelmektedir. Analog saatlerde de dijital saatlerde de en sık karşılaşabileceğiniz fonksiyonlardan birisi de takvim göstergesidir. Analog saat ayarları yaparken takviminizi ve ayın hangi gününde olduğunuzu da ayarlayabilirsiniz. Genellikle takvim kısmı analog modellerde küçük bir kare içerisinde gözükmektedir. Dijital modellerde de takvim göstergesi kasanın herhangi bir yerinde bulunabilmektedir. Kronograf da tıpkı kronometre zamanı ölçen ve sıfırlayarak kullanabileceğiniz bir fonksiyondur bazı modellerde kronograf bazı modellerde ise kronometre bulunmaktadır. Dijital seçeneklerde genellikle daha gelişmiş olan kronometreler yer almaktadır. Saat kullanıcılarının en çok ihtiyacı olabilecek diğer bir fonksiyon ise alarmdır. Gerek dijital gerek analog hatta akıllı modellerde de sıklıkla alarm özelliği bulabilmeniz mümkündür. Bu sayede uyanacağınız zamanı ayarlayarak alarmınızı kurabilirsiniz. Dalış yapan kullanıcılar için özel olarak katkı sağlayan diğer bir işlev ise derinlik alarmıdır. Dalgıçların belirli bir derinliğe kadar daldıklarını hatırlatan ve uyarı gönderen özel bir fonksiyondur. Dual time diğer bir adıyla çift saat veya çift zamanlı saatler de özellikle farklı zaman dilimlerinde yer alan lokasyonlarla bağlantılı bulunan ve sık seyahat eden kişilerin kullandıkları bir özelliktir. İki farklı zaman dilimini tek bir saatte ayarlamanızı sağlayan bu özellik sayesinde kullanışlı bir kullanım sağlanmaktadır. Saat markaları içerisindeki ürün yelpazelerinde genellikle en çok eklenen ve kullanıcıların aradığı fonksiyonlar arasında su geçirmez özellik yer almaktadır. Modeller arasında farklı derinliklere kadar su geçirmez yapı kullanılabilmekle beraber bu işlev sayesinde hem günlük hayatınızda hem de aksiyon içerisinde sizlere pratik bir kullanım sunulmaktadır. Gün içerisinde elinizi suya değdirirken, yağmurlu hava şartlarına maruz kaldığınızda veya duş alırken saatinizin bozulmasından endişe etmeden gün boyu kullanabilmenizi sağlayan bu özellik aynı zamanda aksiyon sporlarına veya dalışa ilgi duyan kişiler için de tercih sebebi olmaktadır. 30 metreden 200 metreye kadar değişen derinlik duyarlılığı sayesinde ihtiyacınıza ve kullanımınıza uygun özelliği sunan seçenekleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda su geçirmez özellik taşıyan modellerde basınca karşı da dayanıklı bir yapı bulunmaktadır. Sayfamızdan Casio saat modellerine kolayca göz atabilirsiniz.

Saat Alırken Dikkat Edilecekler

Saat Alırken Dikkat Edilecekler

Saat önerileri araştırırken kendinize uygun saatleri satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi alacağınız ürünün kalitesidir. Pek çok ayrı parçadan meydana gelen saat çeşitleri kadranından kordonuna kadar kaliteli malzemelerden üretildiği takdirde hem estetik hem de işlevsel olarak tatmin edici bir kullanım sağlamaktadır. Alacağınız saatlerin modeli ne olursa olsun malzemelerinin yüksek sınıf kalitedeki materyallerden elde edilmelidir. Örneğin alacağınız saatlerin kayış kısmı deriden elde edilmişse bu derilerin dökülme yapmamaları ve kolayca soyulmamaları kaliteli olduklarını gösteren bir işarettir. Aynı zamanda cildinizi tahriş etmemesi de önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Özellikle metal kordonlu modellerde bu duruma ayrıca hassas yaklaşılması sağlığınız açısından önem teşkil etmektedir. Öte yandan seçeceğiniz saat camı da ihmal edilmemesi gereken konulardan biridir. Özel üretilen camlar artık pek çok kaliteli ve birinci sınıf markaların ürünlerinde kullanılmaktadır. Saat ekranınızı koruyan ve uzun süre dayanıklı şekilde kullanmanızı sağlayan en temel elemanlardan birisi de camlarıdır. Bileğinizde gün içerisinde hiç çıkartmadan kullandığınız modellerinizin her temasta çizilmemesi oldukça önemli bir husustur. İyi ve kaliteli bir analog veya dijital saat çeşitli dayanıklılık seviyesine uygun olarak üretilmeli ve çizilmelere, kırılmalara karşı dirençli bir yapıya sahip olmalıdır. Bu sayede her türlü zorlu koşulda dahi saatlerinizi yıpratmadan uzun yıllar boyu kullanabilirsiniz. Camınızın kaliteli olması su geçirmez özelliğinin de daha iyi çalışmasını sağlayarak sizleri yarı yolda bırakmamaya gayret etmektedir. Malzeme kalitesi dışında saatlerinizi satın almadan önce dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise gündelik olarak giydiğiniz kıyafetlere uyup sağlaması veya zevkinizi yansıtacak, kolayca sıkılmayacağınız modeller olmasıdır. Örneğin şık davetlerde kullanmak için detaylı ve gösterişli saatleri de tercih edebileceğiniz gibi gün içerisinde kullandığınız modellerin daha çok dolabınızla uygun olmasına göre de tercihinizi yapabilirsiniz. Her halükarda saatleriniz tarzınızı tamamlamanıza yardımcı olacak önemli bir aksesuardır. Elbette bütçenize uygun modelleri tercih etmek için de saat fiyatları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Yeni Nesil Saatler ile Zamana Ayak Uydurun

Yeni Nesil Saatler ile Zamana Ayak Uydurun

Saat mekanizması zaman içerisinde değişmekte ve yenilenmektedir. Bu nedenle eski mekanizmalar güncel değerini korumakla beraber yeni çalışma prensiplerine sahip farklı mekanizmalı modeller de kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Yeni modeller arasında artık ışıklı, renk değiştiren, akıllı veya çeşitli detaylarla üretilmiş seçenekler çokça bulunmaktadır. Akıllı saatler özellikle son zamanlarda popüler hale gelen ve fonksiyonlarıyla adeta diğer teknolojik cihazlarınızla bir senkronize halinde çalışabilen modeller sunmaktadır. Çoğunlukla dokunmatik ekrana sahip olan bu modellerde genellikle telefonunuza indirebildiğiniz uygulamalar gibi özelliklere de erişebilirsiniz. Spor yaparken adım sayan, vücut fonksiyonlarınızı takibe alan, mesaj veya bildirimlerinizi görebileceğiniz bu seçenekler hem hayatınızı kolaylaştırmakta hem de teknolojiyi avucunuzun içerisine taşımaktadır. Bunun yanı sıra zamanın ve enerjinin kıymetini tekrar tekrar hatırlamanıza yardımcı olacak güneş enerjisi ile çalışan modeller de ürünler arasında yer almaktadır. Pek çok kişinin ilgisini toplayan ve yediden yetmişe herkesi büyülemeyi başaran modellerden birisi de ışıklı saat. Bazı modellerde yalnızca zemin aydınlatması kullanılarak karanlıkta dahi saati görebilmeniz amaçlanmakta, bazı modellerde ise neon aydınlatma kullanılarak dilediğiniz zaman kadranın içini ışıklandırabilmeniz amaçlanmaktadır. Geceleri ve karanlık yerlerde de saatlerinizi keyifle kullanabilmenizi sağlayan bu modeller daha gelişmiş led aydınlatma teknolojisiyle de donatılabilir ve karanlıklarda yolunuzu bulmanıza yardımcı olur. Otomatik aydınlatmalı modellerde ise kolunuzu kaldırdığınız anda saatinizin ışığı yanar ve adeta siz bir tuşa basmadan size aydınlık bir görünüm sağlar. Yeni nesil modeller arasında yer alan ve hem kalitesiyle hem estetik tasarımlarıyla herkesi büyüleyen modellerden birisi de ışığa göre renk değiştiren camlara sahip seçeneklerdir. Kolunuzu her kıpırdattığınızda veya ışığın saatinize geliş açısı değiştiğinde saatinizin de cam rengi değişmektedir. Bu sayede tek bir saat ile onlarca saat satın almış gibi bir çeşitliliğe sahip olabilirsiniz. Kordonu değişebilen ve kıyafetinize uygun şekilde kullanabileceğiniz modeller de aksesuarlarıyla kombinini tamamlamayı seven kullanıcıların oldukça ilgisini çekmektedir.

Saatiniz En Zamansız Aksesuarınız

Saatiniz En Zamansız Aksesuarınız

Erkek saat modelleri genellikle kadın kol saati seçeneklerine kıyasla daha koyu tonlarda ve deri, metal gibi malzemelerle üretilmektedir. Bunun yanı sıra hareketli ve renkli modeller de erkek kategorisinde yer almakta ve herkesin ihtiyacına cevap vermektedir. Klasik kayışlı veya kasalı modellerden modern görünümlü seçeneklere, deri dokulardan metalin parlaklığını yansıtan seçeneklere kadar pek çok ürün erkek kategorisi içerisinde bulunmaktadır. Siyah, kahverengi veya lacivert gibi koyu tonlarda daha sıklıkla karşınıza çıkan erkek modelleri spor kıyafetlerinizle, resmi ortamlara veya gündelik yaşamınıza uyum sağlayacak şekilde tasarlanmaktadır. Erkek modellerinde daha çok iç mekanizması zenginleştirilmiş bir hava yaratan tasarımlar da ön plana çıkmaktadır. Genellikle metal kordonlu modellerde gümüş renkli ürünler daha sık üretilse de altın veya diğer renklerde modellere rastlamak da oldukça mümkündür. Erkek kategorisine ait saat modelleri genellikle daha geniş çaplı ve büyük kasalara, daha uzun ve kalın kordonlara sahip modellerdedir. kadın saat modelleri ise erkek modellerine göre daha geniş yelpazeye sahip bir ürün kategorisidir. Bu alanda sade ve şık, hareketli ve renkli, klasik ve nostaljik, modern ve minimal birçok modele kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Zarif ve ince yapılara sahip modellerden daha kalın ve gösterişli seçenekler çeşitli renk tonlarıyla zenginleştirilerek beğeninize sunulan birçok ürün bulunmaktadır. Kadın ve erkek olarak ayrılmayan unisex modeller de pek çok kişi tarafından tercih edilmekte ve cinsiyetsiz modellerle herkesi beğenisini toplamaktadır. Hemen herkesin sevebileceği tarzda üretilen bu modeller standart renklerde ve desenlerde olmakla beraber sevdiklerinizle ortak kullanabileceğiniz seçenekleri de sizlere sağlamaktadır. Şeffaf kordonlara sahip özel tasarımlı modeller de gelişen saat modası ile hayatımıza giren seçeneklerden biridir. Klasik kordon anlayışına yeni bir soluk getiren bu modeller tarzına yepyeni bir dokunuş yapmak isteyen kişilerin de oldukça ilgisini çekmektedir. Siz de beğendiğiniz ürünleri satın almak veya modellere göz gezdirmek için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Kendinize ve sevdiklerinize zamanın değerini ifade eden hediyeleri satın alabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra Lüks Saat Markaları özelinde hazırlanan sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Dijital Saat Modelleri Nasıl Çalışır?

Dijital saatler analog modellerin aksine sayısal verilere dayanarak çalışır. Ekranında bir gösterge yer alan dijital saatler size sayıları gösterir. Bu sayede ayarladığınız saate göre yalnızca bulunduğunuz zaman ekran üzerinde sayısal olarak belirir. LCD ekrana sahip dijital saatler dokunmatik veya el ile kurulmaya elverişli seçenekler sunabilmektedir. Esasen pil veya şarj gücüyle çalışan dijital saatler birbirinden farklı göstergelere de sahip olabilmektedir. Işık, sayaç, takvim, kronometre gibi ek işlevler bazı dijital saatler modellerinde bulunan özelliklerden bazılarıdır. Bunun yanı sıra dijital modellerde de su geçirmez veya belirli bir derinliğe kadar suya dayanıklı saatler bulunmaktadır.

Analog Saat Modelleri Nasıl Çalışır?

Analog saatler geçmişten bugüne modası geçmeyen ürünler arasında yer almaktadır. Hem aksesuar olarak çokça beğenilmesi hem de alışan kişiler için oldukça kolay bir kullanıma sahip olması, uzun süreler boyunca şarja ve pile ihtiyaç duymaması gibi özellikleri nedeniyle analog saatler zamansız aksesuarlar arasında yer almaktadır. Analog saatler quartz veya mekanik şekilde çalışma prensibine dayanabilmektedir. Akrep, yelkovan ve saniyeyi gösteren üçüncü sayı ibresinin bulunduğu analog saatler el ile kurularak çalışır ve arkasındaki pilden güç alır. Akrep olarak adlandırılan kısa ibre saati yelkovan olarak adlandırılan uzun ibre dakikayı ve görece daha ince bir yapıya sahip olan ibre ise saniyeyi göstermektedir. Gelişen teknoloji ile beraber analog saatlerin içerisinde takvim gibi fonksiyonlarda bulunabilmektedir. Çalışması ve kullanması oldukça kolay olan analog saatlerin içerisindeki pil bittiğinde saat pilini değiştirip kullanmaya devam edebilirsiniz.

En Uygun Saat Modelleri Hangileridir?

En uygun saat modelleri kişiden kişiye değişmektedir. Kullanım kolaylığına göre bazı kişiler dijital modelleri pratik bulurken bazı kişiler analog modellerden vazgeçememektedir. Bunun yanı sıra uzun süre kullanılacak olan saat modellerinde elbette ki üretildiği malzemenin kalitesi de dikkate alınır. Kayış veya ekran malzemesi, fonksiyonları ve modelleri farklı avantajlar sunan saatler kişilerin ihtiyacına göre şekillenen pek çok seçenek sunmaktadır. Bunun yanı sıra fiyat olarak da oldukça çeşitli bir skala sunan saat modelleri kullanıcının ihtiyacına göre değişebilmektedir. Saat kullanıcıları da kendilerine ve kullanımlarına en uygun modeli tercih etmektedir.

Saat Seçiminde Öne Çıkan Özellikler Nelerdir?

Saat seçerken bazı hususlar oldukça ön plana çıkmaktadır. Bunlardan birisi şüphesiz ki saatin modelidir. İşlevsel bir amaca hizmet etmesinin yanı sıra saatler aslında oldukça tamamlayıcı birer aksesuar olarak da kullanılmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi saat satın alırken genellikle saatin modeline, rengine, desenine dikkat etmektedir. Bunun yanı sıra su geçirmeme, kronometre, takvim gibi fonksiyonlarla zenginleştirilmesi de saat satın alırken dikkat edilen özelliklerdendir. Kullanılan malzemenin kalitesi, dayanıklı olması, fiyatları ve analog/dijital olmaları da seçim yaparken dikkat edilen hususlar arasında yer almaktadır.