Blog11
Trekking Malzemeleri Nelerdir?
Trekking Malzemeleri Nelerdir?

“Doğa yürüyüşü” anlamına gelen trekking, outdoor sporlar arasındaki en hafif spor çeşitlerinden biridir. Uzun soluklu yürüyüş anlamına gelen trekking aktivitesinin daha ...

Detaylı Bilgi
Bisiklet Aksesuarları Nelerdir?
Bisiklet Aksesuarları Nelerdir?

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte bisikletler de yollarda yerini almaya başladı. Güvenli ve konforlu bir bisiklet sürüşü için gerekli olan bazı bisiklet ekipmanları ...

Detaylı Bilgi
Fitness Nedir?
Fitness Nedir?

Herkesin az çok bildiği, duyduğu ama net şeyler söylemedği bir konu: Fitness… Evet konumuz “fitness nedir?” Fitness hayatımıza Keene P. Dimick’nin Lifecycle...

Detaylı Bilgi

Sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat için spor, olmazsa olmazlar arasında yer alır. Spor yapmak bedenen kendinizi hafif ve rahat hissettirmenin yanında ruhen de daha dinç, özgür ve enerjik olmanıza yardımcı olur. Uğraştığınız spor dalından bağımsız olarak spor yaptıktan sonra kendinizi hiç olmadığınız kadar canlı ve mutlu hissedersiniz. Tabii spor dendiğinde akla türlü türlü spor aktivitesi gelmektedir; zira spor, alanı çok geniş bir alanı kapsar. Salon sporları, bisiklet turları, yüzme, dağa tırmanma ve pilates, sıklıkla tercih edilen spor dalları arasından yalnızca birkaçıdır. Ancak spor seçiminize bağlı kalmadan, spor yaparken her şeyden önce kendinizi rahat hissetmeniz ve konforlu giyinmeniz çok önemlidir. Spor amaçlı üretilmiş spor kıyafetleri tercih ettiğiniz takdirde spor yaparken rahat eder ve yaptığınız spordan maksimum verimi sağlarsınız. Spor kıyafetleri üstün teknoloji ile sadece spor amaçlı üretildiği için terlemeye karşı yardımcı olur. Spor kıyafetlerinizi ve spor ayakkabılarınızı Nike, Puma, Adidas, Converse, New Balance gibi markalardan tercih edebilirsiniz. Günlük hayatta spor ayakkabı tercih edenlerden değilseniz, spor amaçlı çıktığınız yürüyüşlerde Nike koşu ayakkabısı veya Puma yürüyüş ayakkabısı tercih etmeniz hem rahatınız hem de ayak sağlığınız için yararınıza olacaktır. Uğraştığınız spor dalı farketmeksizin ihtiyacınız olan her türlü spor malzemesi ve spor ürünü Spor & Outdoor kategorimizde beğeninize sunuluyor.

Pilates, Fitness ve Kondisyon İçin İhtiyacınız Olan Her Şey

Pilates, Fitness ve Kondisyon İçin İhtiyacınız Olan Her Şey

Özellikle bayanların ağırlıklı olarak tercih ettiği bir spor türü olan pilates, vücudunuzdaki istisnasız her kasın çalışmasına yardımcı olan ve omurganızı adeta yeniden yapılandıran, oldukça faydalı bir spordur. Pilates yapmaya hevesliyseniz başlamadan önce birkaç pilates gerecine ihtiyacınız olacaktır. Bunların başında pilates matı, pilates topu ve pilates bantı gelir. Pilates yapmak için ihtiyacınız olabilecek her türlü alet, setler halinde Pilates Seti kategorisinde beğeninize sunulmaktadır. Her ne kadar bu ürünler spor salonlarında hazır halde bulunsa da; kendi evinizde pilates yapmayı planlıyorsanız, pilates topu, pilates minderi ve pilates bantları gibi gereçleri temin etmek için bu setler idealdir.

Yürüyüş de özellikle kondisyon açısından oldukça faydalı bir aktivitedir. Her ne kadar yaz aylarında sahilde ve sokaklarda yürüyüş yapabilsek de sonbahar ve kış aylarında bunu yapmak pek mümkün olmuyor. Soğuk havalarda yürüyüşe evde devam etmek için yürüyüş bandından yararlanabilirsiniz. Yürüyüş bandı fiyatları incelemeniz için Koşu Bandı kategorisinde sizi bekliyor. Eğer koşu bandı almayı planlıyorsanız, satın almanızı gerçekleştirmeden önce koşu bandı alırken dikkat edilmesi gerekenler yazımızı okumanızda fayda var. Fitness ve kondisyon için spor salonuna gitmeyi tercih edenlerdenseniz spor taytı, spor atleti, spor eldiveni gibi çeşitli malzemelerden edinerek daha rahat bir şekilde spor yapmaya devam edebilirsiniz.

En Etkili Outdoor Spor Ekipmanları

En Etkili Outdoor Spor Ekipmanları

Herkes indoor sporlardan hoşlanmıyor olabilir. Eğer salon sporları size göre değilse balıkçılık, avcılık, dalış, dağ sporları, kayak veya kampçılık gibi açık havada ve grupla yapılan sporları da tercih edebilirsiniz. Balıkçılık ilk bakışta kulağa "spor" olarak gelmese de aslında büyük ölçüde özveri, sabır ve kondisyon gerektiren bir aktivitedir. Uzun bir süre boyunca ayakta durmanız ve beklemeniz gerektiği için balıkçılık ile uğraşırken giydiğiniz kıyafetlerin de önemi büyüktür; bu nedenle balıkçılığa özel termal tayt ve sweatshirtler bulunur. Kampçılık da en az balıkçılık kadar çok tehçizat ve malzeme gerektiren bir diğer outdoor aktivitedir. Aktif olarak kalori harcamasanız da kamp çadırı kurarken, ateş yakarken ya da kamp alanını keşfederken fazlasıyla enerji sarfeder ve bol bol hareket edersiniz. Bu aktivite sırasında soluduğunuz temiz hava ve oksijen de işin cabası olur.

Özellikle kış aylarında hem spor hem eğlence amaçlı kayak ve snowboard yapmayı da deneyebilirsiniz. Tabii ki kayak yapmak için eldivenden gözlüğe, kayak pantolonundan kayak montuna kadar pek çok kayak aksesuarı ve kayak kıyafetine ihtiyaç duyacaksınız. Kayak kıyafetleri ve snowboard kıyafetleri soğuğa ve rüzgara karşı dayanıklı olarak üretilmekte ve sizi en etkili şekilde soğuk havalardan korumaktadır. İhtiyacınız olan tüm kayak malzemelerini Outdoor Giyim kategorisinde bulmanız mümkün. Kayak ve snowboard malzemelerini incelerken kar gözlüğü, kar eldiveni, termal çorap gibi gerekli olan diğer aksesuarları da satın alarak kendinizi kış sporlarına hazır hale getirebilirsiniz. Aldığınız kar botlarını, outdoor montları ve diğer outdoor ayakkabıları dilerseniz şehir içinde günlük hayatta da kullanarak soğuktan ve yağmurdan kendinizi korumaya devam edebilirsiniz.

En Kaliteli Bisiklet Modelleri ve Bisiklet Aksesuarları

En Kaliteli Bisiklet Modelleri ve Bisiklet Aksesuarları

Tek başınıza kulaklıklarınızı takıp yola koyulacağınız veya arkadaş grubunuzla birlikte çıkacağınız bisiklet turları, yalnızca harika bir spor aktivitesi oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda oldukça keyifli bir hafta sonu geçirmenize de vesile olur. Keyifli bisiklet yolculukları için Salcano, Mondial, Bisan ve Bianchi gibi bisiklet üretici firmalarının dağ bisikleti, şehir bisikleti, yarış bisikleti veya çocuk bisikleti gibi bisiklet seçeneklerinden size en uygun olanını tercih edebilirsiniz. Bildiğiniz üzere bisiklet satın alırken onu kullanacağınız lokasyona göre almanız gerekir. Eğer bisikletinizi şehir içi ulaşım amaçlı kullanacaksanız, şehir yollarına uygun olan bir bisiklet almanız gerekmektedir. Bisikletiniz ile doğa keşfine çıkmak ve açıkhavada doğa turları yapmak istiyorsanız da dağ bisikleti tercih etmenizde fayda var.

Çocuğunuza karne hediyesi ya da doğum günü hediyesi almak için çocuk bisikleti modellerini inceleyebilir ve yavrunuzun en büyük hayallerinden biri olan bisiklet hayalini gerçekleştirebilirsiniz. Çocuğunuz henüz çok küçükse, dört tekerlekli bisikletlerden de almanız mümkün. Kız çocuk bisikletleri genellikle pembe renkli tasarımlarıyla ve sevimlilikleriyle dikkat çekerken, erkek çocuk bisikletleri de onların ilgisini çekecek şekilde, havalı renklerde ve modellerde tasarlanmaktadır. Tabii bisiklet alışverişi bisikletin kendisini almakla son bulmuyor. Bisiklet ile birlikte pek çok aksesuar da alınacaklar listesine birer birer ekleniyor. Bu aksesuarlar arasında özel bisiklet eldivenleri, acil durumlar için bisiklet pompası, sele kılıfı ve oldukça elzem olan bisiklet kaskı gibi ürünler yer alıyor. Seçtiğiniz spor ya da uğraşacağınız aktivite her ne ise en ince detay, parça ve aksesuar da dahil olmak üzere ihtiyacınız olan tüm araç-gereç ve tehçizat Spor & Outdoor kategorisinde beğeninize sunuluyor.