Nihale 

için sonuçları listeledik.

ÜCRETSİZ KARGO

Ikea Lamplıg Metal Nihale 50 X 28 Cm Tencere Tava Nihalesi
(20)
215,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

3'lü Siyah Nihale Peçetelik Havluluk Seti Black
3'lü Siyah Nihale Peçetelik Havluluk Seti Black
(1)
99,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Metal Nihale
(1)
29,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

57Cm Çapında %100 Cam Tezgâh Üstü Yufka Sofrası Merdane
(1)
350,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Okyanus Home Siyah Maxi Nihale
(1)
119,90 TL
89,91 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Lava Döküm Silikon Sap Gri
Lava Döküm Silikon Sap Gri
(4)
65,90 TL
59,97 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Okyanus Home Siyah Kare Nihale
(2)
89,90 TL
53,91 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Nihale 50X28X2 Cm Paslanmaz Çelik Tencere Tava Altlığı Ikea
Nihale 50X28X2 Cm Paslanmaz Çelik Tencere Tava Altlığı Ikea
(0)
209,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Okyanus Home Gold Serisi Kare Nihale
Okyanus Home Gold Serisi Kare Nihale
(0)
89,55 TL

ÜCRETSİZ KARGO

2 Adet Silikon Tava Tencere Saklama Kabı Kapağı Yuvarlak Renkli S
(0)
99,29 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Paslanmaz Çelik Nihale
Paslanmaz Çelik Nihale
(0)
24,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Mandala Çiçek Desenli Ahşap Nihale
Mandala Çiçek Desenli Ahşap Nihale
(0)
42,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Isıya Dayanıklı Yanmaz Çaydanlık Tencere Altlığı Silikon Nihale
(1)
47,14 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Mandala Desenli Ahşap   Nihale
Mandala Desenli Ahşap Nihale
(0)
35,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ikea Heat 3 Adet Nihale. Mantar 19Cm
(1)
94,70 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Staub Mıknatıslı Ahşap Nihale 23 cm
(0)
899,00 TL
881,02 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Krom Kaplama Mumlu Yuvarlak Nihale Çaydanlık Altlığı
Krom Kaplama Mumlu Yuvarlak Nihale Çaydanlık Altlığı
(21)
99,00 TL
%100 Doğal Kayın Ağacı Nihale. Ahşap Tencere Çaydanlık Altlığı.
(0)
17,00 TL

Nihale

Nihale, herkesin işlevini bildiği ve günlük hayatta mutlaka kullandığı, fakat adını hatırlama noktasında hemen hemen herkesin sıkıntı yaşadığı mutfak gereçleridir. Sıcak eşyaların, bulunduğu zemine zarar vermesini engelleyen ve onlarca farklı modelde üretilen nihale modelleri, mutfaklarda en çok kullanılan ürünlerin başında yer alıyor. Normal nihale modellerinin yanı sıra elektrikli yani ısıtıcılı nihale modelleri sayesinde özellikle çaydanlıkların daima sıcak kalmasını sağlayabilirsiniz. Nihale modelleri, farklı malzemeler kullanılarak üretilir. Paslanmaz çelikten silikona, ahşaptan çiniye kadar onlarca farklı ürünün kullanıldığı nihale çeşitleri arasından ihtiyaçlarınıza en uygun modeli seçebilirsiniz. Her birinin farklı kullanım amaçları olan bu nihale modelleri sayesinde tencere, tava ve çaydanlık gibi eşyalarınız için renk renk, desen desen altlıklar alabilirsiniz.

Nihale Ne İşe Yarar?

Nihale Ne İşe Yarar?

Nihale, özellikle mutfakta kullanılan, sıcak eşyaların konulduğu zemine zarar vermesini önleyen mutfak gereçleridir. Adını hatırlamakta zorlanılan fakat günlük hayatta en çok kullanılan mutfak gereçlerinden bir tanesi olan nihaleler, modeline göre farklı amaçlar için de kullanılabilir. Nihale modelleri farklı malzemeler kullanılarak üretilmekte olup, üretildiği maddeye göre de farklı kullanım amaçlarına sahiptir. Örneğin, ısıtıcılı nihale modelleri sayesinde çayınızın hem yanınızda hem de daima sıcak kalmasını sağlayabilirsiniz. Elektrik ile çalışan bu modeller ısıtma özelliğine sahip olduğu için kullanıcıya büyük bir avantaj sağlar. Bir diğer nihale modeli olan silikon nihaleler ise çok çeşitli kullanım imkânı sunar. Silikon, yanmaz ve yapışmaz malzemelerdir. Bu nedenle çok farklı yerlerde kullanılabilir. Silikon nihale modellerinin tencere, tava gibi eşyaların altlığı olmasının yanında tutacak işlevleri de vardır. Tutacak olarak da esnek bir şekilde kullanabileceğiniz bu modeller sayesinde özellikle kek kalıplarınızı fırından çıkarırken nihalenizden yardım alabilirsiniz. Isıya karşı dayanıklı oldukları için elinize ya da tepsiye herhangi bir şekilde zarar vermez. Nihale modelleri onlarca farklı şekilde karşınıza çıkar. En çok kullanılan modellerden biri olan ızgara nihale modelleri ise sofra üzerinde en çok gördüğümüz modellerin başında geliyor. Bu modeller genellikle ayaklı ürünler olduğu için zemin ile tencere ya da çaydanlık arasında bir mesafe olmasını sağlıyor. Nihale ne işe yarar sorusunun cevabı aslında oldukça basittir. Masaların yanmasını ya da ısıdan zarar görmesini engelleyebildiği gibi mermer gibi zeminlerde de sıcaklık nedeniyle çeşitli izle çıkmasını önler. Nihaleler, küçük ve büyük boylarda satılır. Büyük nihale modellerini daha çok tencerelerinizin altına koyabileceğiniz gibi küçük nihale modellerini tabaklarınızın altına da koyabilirsiniz. Seçtiğiniz modele göre bu ürünleri tabak ya da bardak altlığı olarak da kullanmanız mümkündür. Özellikle çini nihale ya da porselen nihale modelleri, bardak altlığı olarak kullanılabilecek son derece şık ve gösterişli ürünler olabilirler. Sayfamızda onlarca farklı nihale modeli bulabilirsiniz. İster ısıtıcılı isterseniz de cam modellerden istediğiniz seçimi yaparak sofralarınıza renk katabilirsiniz. Sayfamızda yer alan kahvaltı takımı modellerini de inceleyebilirsiniz.

 Nihale Modelleri Nelerdir?

Nihale Modelleri Nelerdir?

Mutfakların en çok kullanılan mutfak gereçlerinden bir tanesi de nihale isimli ürünlerdir. Bilindiği gibi nihaleler tencere, tava ve çaydanlık gibi eşyaların zemine zarar vermemesi için kullanılır. Nihale çeşitleri onlarca farklı şekilde karşınıza çıkar. Nihaleler onlarca farklı modelde üretilir. Bu ürünlerin modellendirilmesinde baz alınan en önemli faktör üretim aşamasında kullanılan malzemedir. En çok tercih edilen nihale modellerinin başında paslanmaz çelik kullanılarak üretilen modeller geliyor. Nihale paslanmaz çelik modelleri hem sıcağa dayanıklı hem de kaliteli olması nedeniyle sıklıkla alınan modellerin başında geliyor. Nihale denildiği zaman akla gelen bir diğer model ise ahşap nihale modelleridir. Ahşap nihaleler sıcaklığa dayanıklı olmasının yanı sıra dekoratif olarak da kullanışlı modellerdir. Üzerinde bulunan farklı motifler sayesinde hoş bir görüntüye sahip olur. Ahşap modellerin yanı sıra son dönemlerde mutfakta sıklıkla kullanılan bambu, nihalelerin üretilmesinde de kendini gösteren bir modeldir. Bambu nihale modelleri oldukça sağlıklı ürünler olmasının yanı sıra şık duruşları ile de mutfaklarda görmeye alışık olduğumuz ürünlerin başında geliyor. Ahşap ürünlerin muadili olarak kullanılan nihalelerden bir diğeri mantar nihale modelleridir. Mantar nihaleler oldukça hafif ürünlerdir. Özellikle tabak ve bardak altlığı olarak da kullanılabilir olmaları nedeniyle sıklıkla görülen ürünlerden bir tanesidir. Nihale modellerinin üretilmesinde kullanılan ham maddeler oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Ahşap ve paslanmaz çelikten yapılan modellerin yanı sıra bir de cam ve porselen nihale modelleri bulunuyor. Cam nihale modelleri son derece modern ve şık bir görüntüye sahip olan ürünlerin başında gelir. Üzerine farklı desenler işlenebilen cam ürünler aynı zamanda son derece sağlıklıdır. Nihaleler yalnızca tencere, tava gibi ürünlerin altına koymak için kullanılan ürünler değildir. Bunun yanı sıra bazılarının ısıtıcı olma özellikleri de bulunur. Elektrikli nihale modelleri, üzerine koyacağınız ürünlerin daima sıcak kalmasını sağlayacak bir çalışma prensibine sahiptir. Siz de masanızın başında duran yemeklerinizin ya da yanınızda duran çayın daima sıcak kalmasını istiyorsanız ısıtıcılı nihale modellerini tercih edebilirsiniz. Bu modeller yoğun bir sıcaklık verdiği için üzerinde bulunan şeyin daima sıcak kalmasını sağlar. Eğer ürünlerinizin bu kadar sıcak kalmasını istemiyorsanız ya da sadece ılık kalmasını istiyorsanız mumlu nihale modellerini tercih edebilirsiniz. Bu nihalenin altında bulunan mum tutma yerine yerleştireceğiniz mumu yakarak özellikle çaydanlıklarınızın sıcak kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu nihale modellerinin tamamı oldukça kullanışlı ürünlerdir. Sayfamızda bütün bu nihale modelleri arasından istediğiniz özelliklere sahip olan ürünleri bulmanız mümkündür. Aynı zamanda Karaca yemek takımı modelleri ile sofranıza renk katabilirsiniz.

 Silikon Nihale Modelleri ile Mutfağınıza Renk Katın

Silikon Nihale Modelleri ile Mutfağınıza Renk Katın

Nihalelerin en çok satılan modellerinin başında silikon nihale modelleri geliyor. Silikon ürünler, son yıllarda mutfaklarda kullanılan en pratik ve kullanışlı ürünlerin başında geliyor. Özellikle sıcağa dayanıklı olmaları nedeniyle ister bir fırın tutacağı isterseniz de bir nihale modelini silikon malzemeden üretilmiş olarak bulabilirsiniz. Silikon nihale modelleri, mutfakların en çok tercih edilen ve çok yönlü yardımcı ürünlerinin başında geliyor. Silikon nihale modelleri, diğer nihale modellerine göre farklı özelliklere sahip olan ürünlerdir. İlk olarak silikon nihaleler sıcağa dayanıklı ürünlerdir. Bunun yanı sıra farklı boyutlara sahiptir. İster büyük isterseniz de küçük boyutlara sahip silikon modellerini alarak istediğiniz alanlarda kullanabilirsiniz. Silikon nihalelerin en önemli özelliklerinden bir diğeri ise çok amaçlı kullanıma imkân sunuyor olmasıdır. Silikon nihaleler elastik ürünler olduğu için kıvrılma ve katlamaya uygun ürünlerdir. Silikon nihaleyi tencere ya da tavaların altına koyabileceğiniz gibi çaydanlıklarınızın altında da kullanabilirsiniz. Böylece sıcak tabanların doğrudan zemin ile temas etmesinin engelleyebilirsiniz. Silikon nihalelerin bir diğer kullanım amacı ise tutacak olarak kullanılmasıdır. Örneğin kek kalıplarınızı, fırın tepsilerinizi ya da sıcak olan kapları tutmak için silikon nihaleleri kullanabilirsiniz. Yanmaz ve yapışmaz olmaları nedeniyle dönül rahatlığı ile tutacak olarak kullanılabilirler. Silikon nihalelerin bir diğer kullanım alanları ile petekli yüzeyleri sayesinde yapacağınız kurabiye ya da tatlılara farklı şekiller verebilirsiniz. Nihalenizi iyice temizledikten sonra hamurlarınızın üzerine delikli baskılar yapabilirsiniz. Nihale çeşitleri arasında en çok tercih edilen ürünlerin başında gelen silikon modeller, onlarca farklı renge sahip olarak üretilir. Pembe, mavi, yeşil, kırmızı ve diğer renklere sahip olan silikon nihale modelleri ile diğer mutfak eşyalarınızın renklerini eşleştirerek mutfağınızda bir uyum yakalayabilirsiniz. Sizler de çok amaçlı bir kullanım sağlamak için silikon modelleri tercih edebilirsiniz.

Seramik Nihale Modelleri Sayesinde Şıklığı Sofranıza Taşıyın

Seramik Nihale Modelleri Sayesinde Şıklığı Sofranıza Taşıyın

Özellikle tencere, tava ve çaydanlık gibi ürünlerin altına koymak için kullanılan nihale modellerinden bir tanesi de seramik ya da çini nihale modelleridir. Çini nihale modelleri farklı renk ve desenleri ile son yıllarda özellikle ev hanımları tarafından sıklıkla tercih edilen ürünlerin başında geliyor. Nihaleler, özellikle sıcak ürünleri koyacağınız zeminin zarar görmemesi için kullanıldığı için onlarca farklı modelde üretiliyor. Bunlardan bir tanesi olan çini nihale modeli, birbirinden farklı desenleri ile sofralarınıza şıklığı taşımanıza yardımcı oluyor. Çini, Osmanlı döneminden bu yana ülkemizde rağbet görmüş olan ve önemli sanat dallarının başında geliyor. Genellikle tabak, vazo ya da dekoratif ürünlerde kullanılan çiniler, son yıllarda nihale üretiminde de sıklıkla kullanılıyor. Çini nihale modelleri mavi, kırmızı, beyaz ve yeşil ağırlıklı renkleri ile dikkatleri çekiyor. Çini nihaleler, farklı renklerde ve desenlerde olabileceği gibi şekil olarak da farklılık gösterebilir. Standart yuvarlak nihalelerin yanı sıra balık şeklinde, çiçek şeklinde, kare ya da farklı şekillerde nihale modellerini tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra çini nihale modelleri genel olarak el işlemesi ürünler olarak karşınıza çıkar. Lale motifinin sıklıkla kullanıldığı bu ürünler, farklı çiçek ve hayvan desenleri ile de zenginleştirilmiştir. Çini nihale modellerine alternatif olabilecek bir diğer nihale modeli ise porselen nihale modelleridir. Porselen nihale modelleri özellikle şık sofraların baş köşelerinde ya da çay saatlerinde masalarınızın üzerinde yerini alıyor. Beyaz ağırlıklı olarak karşınıza çıkan porselen nihaleleri, porselen yemek takımlarınız ile eşleştirerek bir uyum yakalayabilirsiniz. Porselen nihale modelleri farklı geometrik şekiller baz alınarak üretilir. Kare, yuvarlak ve altıgen modellerin yanı sıra özel tasarımlara sahip olan porselen nihaleleri de tercih edebilirsiniz. Hem çini hem de porselen nihale modelleri onlarca farklı renk ve desene sahiptir. Sizler de sofranızda daha şık bir görünüm elde etmek istiyorsanız standart nihale modellerinin yanı sıra bu nihaleleri tercih edebilirsiniz. Seramik ya da porselen nihale modelleri farklı boyutlarda satılan ürünlerdir. Büyük boyutlarda olanları tencerelerin ya da çaydanlıkların altında kullanabileceğiniz gibi tabaklarınız için altlık olarak da kullanabilirsiniz. Daha küçük boyutlarda olanları ise bardak altlığı olarak tercih edebilirsiniz. Böylece çay sofralarınızı ya da yemek sofralarınızı renklendirerek masanızda farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

 Nihale Modelleri ve Kullanıcı Yorumları

Nihale Fiyatları ve Kullanıcı Yorumları

Nihale modelleri oldukça farklı fiyatlarda satılan ürünlerdir. Nihale fiyatları belirlenirken ilk olarak üretildiği malzeme göz önünde bulundurulur. Çini ve porselen nihale modelleri ile silikon nihale modelleri arasında bir fiyat farkı görülmesi kaçınılmazdır. Bunun yanı sıra cam nihale modelleri ve ahşap modeller arasında da bir farklılık vardır. Nihale fiyatlarının belirlenmesi aşamasında baz alabileceğiniz en önemli faktörlerden bir tanesi de ürünün ısıtıcı özelliğinin olup olmadığıdır. Isıtıcı özelliğine sahip olan iki farklı nihale modeli vardır. Bunlardan birincisi mumlu nihale modelleri ikincisi ise elektrikli nihale modelleridir. Mumlu nihale modellerinde ızgaranın altında bulunan bölmeye yerleştirdiğiniz mum sayesinde üstte bulunan nesnenin ısınmasını sağlayabilirsiniz. Elektrikli nihale modelleri ile adından anlaşılacağı üzere elektrik ile çalışan ürünlerdir. İçinde bulunan rezistans sayesinde üzerinde bulunan eşyanın sıcak kalmasını sağlar. Mumlu nihale modelleri, elektrikli nihale modellerine göre daha uygun fiyatlı ürünlerdir. Nihale modellerinde fiyatı etkileyen bir diğer unsur ise modelin tezgah üstü olup olmadığıdır. Tezgah üstü nihale modelleri, normal nihalelere göre daha büyük ürünlerdir. Üzerine birkaç tencere sığdırabileceğiniz bu ürünler diğerlerine göre daha farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Nihale modelleri, ütopik fiyatlar ile satışa sunulan ürünler değildir. Her zevke ve her ihtiyaca göre bir model bulmanız mümkündür. Sizler de bütçenizi zorlamayacak nihale modellerini bulabilirsiniz. Sayfamızda bulunan nihale modellerinin fiyatlarını inceleyebileceğiniz gibi kullanıcı yorumlarını da okumanız mümkündür. Bu yorumlar sayesinde diğer kullanıcıların ürünler hakkındaki görüşlerini öğrenmeniz mümkündür.

Nihale Ne Demek?

Nihale, kısaca sofrada kullanılan tencere altlıklarına verilen isimdir. Nihaleler farklı özelliklere sahip olan modelleri ile ön plana çıkan mutfak gereçleridir. Nihaleler, her ne kadar önemli değil gibi görünse de oldukça önemli işlevlere sahip olan gereçlerdir. Özellikle tencere ve tava gibi ürünlerin masaya zarar vermesini engelleyerek sıcaktan etkilenmelerinin önüne geçer. Sizlerde alacağınız nihale modelleri sayesinde zeminlerinizi sıcağın zararlı etkilerinden koruyabilirsiniz.

Nihale Ne İşe Yarar?

Nihale ne işe yarar sorusunun cevabı alacağınız modele göre farklılık göstermektedir. İlk olarak küçük boy nihale modelleri genellikle masa ve sehpa üzerlerinden kullanılmak için uygundur. Bu modeller masanızın ya da sehpanızın zarar görmesini engeller. Bir diğer model olan tezgâh üst nihale modelleri ise mermer, granit gibi ürünlerden yapılan mutfak tezgahlarının sıcaktan etkilenmesini önler. Tencere ya da çaydanlık altlarının verdiği sıcaklık, tezgahların üzerinde bölgesel yanıklara ya da kararmalara neden olabilir. Bu durumun önüne geçebilmek için ise tezgâh üstü nihale modellerini kullanabilirsiniz. Bir diğer nihale modeli olan mumlu nihaleler ise çok daha farklı bir kullanım amacına sahiptir. Bu modeller hem zeminin zarar görmesini engeller hem de üzerinde bulunan çaydanlık ya da tencerenin bir nebze de olsa sıcak kalmasını sağlar. Bu sayede yemekleriniz ve içecekleriniz sıcak kalır.

Nihale Ne İçin Kullanılır?

Nihale modellerinin hepsinin kullanım amacı aynıdır. Sofranıza koyacağınız kapların koyulacağı zemine zarar vermemesini sağlar. Nihale modelleri sayesinde mutfak tezgahınızı, masa ve sehpalarınızı koruyabilirsiniz. Nihale modellerinin her biri sıcağa dayanıklı ürünlerdir. Hem temizlenmesi hem de kullanıcı oldukça kolay olan bu mutfak gereçleri sayesinde tava, tencere ve çaydanlık başta olmak üzere diğer sıcak eşyalarınıza altlık yapabilirsiniz. Nihale modellerinizi sofralarınızda dekoratif amaçlı da kullanabiliriz. Bazı nihale modelleri hem renkleri hem de desenleri ile oldukça gösterişli ürünlerdir. Özellikle cam, porselen ve çini nihale modellerini tabaklarınızın altında da kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz renk ve desenler ile yemek takımlarınızı tamamlayarak müthiş bir uyum yakalayabilirsiniz.