Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Yüz Makyaj Ürünleri & Fiyatları  için 21113 sonuç bulundu

21113 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Yüz Makyaj Ürünleri & Fiyatları

Göz makyajı ve dudak makyajı genel makyajınızın seyrini muazzam ölçüde etkiler ama gerçekten başarılı bir yüz makyajı yaptıysanız. Avon, Golden Rose, Clinique, New Well, Flormar, Max Factor, Alix Avien, Farmasi, Loreal, Guerlain ve diğer birçok markanın yüz makyaj ürünlerini burada bulabilir ve fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Fondöten

Fondöten

Fondöten, sıklıkla ciltteki kusurları ve izleri kapatmak ya da yüz genelinde cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir makyaj malzemesidir. Sivilce, çil, yara izi, kızarıklıklar ve benzeri durumlar dilerseniz fondötenle kapatılabilir. Föndöten çeşitleri arasında stick fondöten, mat fondöten, su bazlı fondöten, köpük fondöten, krem fondöten, yağsız fondöten ve diğerleri bulunur. Fondöteni cildinize eşit şekilde dağıtmak için bir fondöten süngeri kullanabilirsiniz.

Pudra

Pudra

Pudra kimi zaman fondötenin alternatifi gibi kullanılsa da genelde onun yardımcısı ve destekleyicisidir. Pudra temel olarak cildin parlamasını alır ama bir yandan da fondöten üstüne sürülerek onun kalıcılığını artırır. Pudra yumuşak ve mat bir dokunuşa sahiptir. Pudra çeşitleri arasında fark gibi sıkıştırılmış halde olan kompakt pudraları ve gevşek formda sunulan toz pudraları tercih edebilirsiniz. Pudralar pudra süngeri veya pudra fırçası aracılığıyla uygulanır.

Allık

Allık

Allık, elmacık kemiklerini belirgin hale getirmek, yanaklara sağlık ve çekicilik belirtisi olan bir renklilik katmak için kullanılan bir makyaj malzemesidir. Baz, fondöten ve pudra dahil diğer yüz makyaj malzemelerinin ardından, yüz makyajının en sonunda uygulanır. Genelde pembe, kırmızı ve kahverengi tonlarında olur. Allık sürmek özen gerektirir. Allığı fazla kaçırmadan, yüz şeklinize uygun olarak kullanmalısınız. Bunun için geniş uçlu allık fırçalarından yardım alabilirsiniz.

Kapatıcı

Kapatıcı

Kapatıcı da fondöten gibi yüzdeki kusurları kapatmak için kullanılır ama ondan daha yoğun olduğu için daha derin yara izleri, sivilce izleri veya belirgin lekelerde kullanılır. Sahne makyajı gibi ağır makyajlarda da kapatıcılardan yararlanılır. Kapatıcı çeşitleri temel olarak likit kapatıcı ve stick kapatıcıdır. Kapatıcı seçiminde renk tonu çok önemli. Cildinizden yarım ton açık bir kapatıcı seçmeniz daha iyi olacaktır. Sadece gözlerde kullanılan gözaltı kapatıcılar gözaltındaki morlukları saklamanızı sağlar.

Makyaj Baz & Sabitleyiciler

Makyaj Baz & Sabitleyiciler

Makyaj bazı veya sabitleyici spreyler makyajınızın uzun süre bozulmasını sağlar ve genel makyaj öncesinde cildinize uygulanır. Makyaj bazı kusurları kapatmakla kalmaz, makyaj malzemelerinin yüze dengeli bir şekilde dağılmasını sağlar ve onları dayanıklı kılar. Sadece yüz makyajından önce değil göz makyajından önce de baz kullanılabilir. Örneğin far bazı ile farınızı kalıcı hale getirebilirsiniz.