Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Fondöten Çeşitleri & Fiyatları  için 9066 sonuç bulundu

9066 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Fondöten Çeşitleri & Fiyatları

Dudak makyajı, göz makyajı, kaş & kirpik makyajından daha önemli ve titiz davranılması gereken bir makyaj varsa o da kuşkusuz yüz makyajıdır. Yüz makyajında kullanılan temel ürünler ise makyaj bazı, fondöten, pudra, kapatıcı, allık gibi ürünlerdir. Fondöten, deyimi yerindeyse yüzde zemini oluşturmaya yaradığı için doğru seçilmeli ve doğru uygulanmalıdır. Doğru uygulanmayan bir fondöten cilt kusurlarını kapatmaktan ziyade daha kusurlu bir cilt görünümüne neden olabilir.

Fondöten Nedir & Ne İşe Yarar?

Fondöten Nedir & Ne İşe Yarar?

Makyajda önemli bir yere sahip olan fondötenle ilgili hala bilinmeyen bazı doğrular mevcuttur. Bunlara değinmeden önce “Fondöten nedir?” sorusunu yanıtlayalım. Fondötenler; genellikle ciltteki kusurları kapatmak ya da cilt renk tonunu eşitlemek için kullanılan makyaj malzemesidir. Fondötenler genellikle; sivilce, siyah nokta, cilt lekeleri gibi kusurları kapatmak için kullanılır. Ayrıca renkteki kızarıklıklar, renk tonu eşitsizliği gibi problemler de fondötenler ile aşılabilir. Fondötenler ile istenen sonucu alabilmek için öncelikle cildinizi temizlemeli ve güzelce nemlendirmelisiniz. Fondöten sürmeden önce cilde nemlendirici uygulamak, fondötenin cilde eşit ve pürüzsüz bir şekile dağılmasını sağlayacaktır. Ayrıca nemlendirme sayesinde, fondötenin cildinizde çok daha uzun süre kalmasını da sağlayabilirsiniz.

Fondöten Çeşitleri

Fondöten Çeşitleri

Her cilt tipi ve cilt rengi farklı olduğundan fondöten çeşitleri de hayli fazladır. En çok tercih edilen fondöten çeşitlerinden bazıları; stick fondöten, mat fondöten, su bazlı fondöten, mineral fondöten, köpük fondöten, porselen fondöten, pudra fondöten, suya dayanıklı fondöten, krem fondöten, yağlı ciltler için fondöten, yağsız fondöten gibi ürünlerdir. Bu fondötenler arasından bir seçim yaparken birkaç önemli faktörü göz önünde bulundurmalısınız. İlk olarak unutmamalısınız ki en iyi fondöten cilt tipinize uygun fondötendir. Bu yüzden fondöten seçerken alacağınız fondötenin cilt tipinize uygun olduğundan emin olmalısınız. Bunun yanı sıra bazı fondötenler özel günlerde, bazı fondötenler ise günlük yaşamda kullanmaya daha uygundur. Bu yüzden fondöteni nerede, ne zaman kullanacağınızı önceden belirlemeli ve kullanma alışkanlığınıza göre bir fondöten seçiminde bulunmalısınız.

En İyi Fondöten Markaları

En İyi Fondöten Markaları

Kadınların fondöten ile ilgili en çok merak ettiği sorulardan biri “En iyi fondöten markaları nelerdir?” sorusu. Bu yazımızda detaylı olarak cevap ve fondöten önerilerini bulabilirsiniz. En çok tercih edilen ve buna göre “en iyi” diyebileceğimiz bazı fondöten markaları ise şunlardır: Mac, Fenty, Nars, YSL, Estee Lauder, Loreal Paris, Maybelline, Benefit, Bobbi Brown, Deborah, Dolce & Gabbana, Estee Lauder, Lancome, Rimmel London, The Balm. Bu markaların yanı sıra kategorimizde yer alan pek çok fondöten markası bulunmaktadır. Tüm bunları inceleyerek; bütçenize, cilt tipinize ve ihtiyacınıza uygun bir fondöteni kolayca sipariş edebilirsiniz. Unutmadan belirtelim; fondöten fiyatları genel olarak; ürünün markasına, içeriğine ve miktarına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Fondötenlerin yanı sıra diğer tüm makyaj ürünlerini incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.