Kontür

Makyajla yüzü şekillendirmek ve farklı efektler yaratmak artık çok daha kolay hale gelmektedir. Çeşitli makyaj ürünleri ve renkleri sayesinde herkes tarafından yapılabilmektedir. Yuvarlak bir yüz hattına sahipseniz artık yüzünüzü köşeli gösterebileceksiniz. Bunu yapmayı sağlayan makyaj malzemelerinden kontür ürünleridir. Makyaj malzemesi olarak kontür ürünleri yüzü biçimlendirmeye ve farklı bir ifade katmaya yardımcı olmaktadır. Özellikle yüzünüzde yer alan kemikleri belirginleştirerek çok daha sıcak bir ifade yaratabilirsiniz. Gölge ve ışık oyunlarıyla yüzünüzde aydınlık göstermek istediğiniz yerleri kolayca aydınlatabileceksiniz. Yine yüzünüzde gölge de kalmasını isteyeceğiniz alanları kontür sayesinde daha iyi gösterebilirsiniz. İrice bir burun yapısına sahipseniz kontür ile burnunuzu çok daha ince ve ufak bir hale getirebilirsiniz. Burun kenarlarına uyguladığınız koyu kontür renkleri ince burun yapısı için son derece kolay bir yol sunmaktadır. Yine kontür sayesinde elmacık kemiklerinizi belirginleştirebilir ve daha ince bir yüz hattı elde edebilirsiniz. Yuvarlak yüzünüzü daha kemikli hale getirebilir ve daha ifadeli bir surat oluşturabilirsiniz. Farklı şeylere ihtiyaç duymadan yalnızca bir kontür paleti ile yüzünüzü çok daha farklı gösterebilirsiniz. Yüzünüzde vurguladığınız kemikler sayesinde hem bakışlarınız daha etkili hale gelecektir. Oldukça farklı bir ifade yaratarak doğal imajı verecektir. Birkaç renk tonu ile yüzünüze kontür yaptığınızda tıpkı sizin gerçek yüz hattınız gibi duracaktır. Böylelikle de yapaylıktan uzak çok daha akıcı bir cilde sahip olacaksınız. Kontür ile ten renginizi de ayarlayabilirsiniz. Hafif koyu renkler ile daha bronz bir ten rengi elde edebilirsiniz. Kontür makyajı ile kış aylarında dahi güneşlenmiş bir cilde sahip olabilirsiniz. Bronz bir ten ile makyajınız çok daha iyi duracaktır.

Stick Kontür ile Kolayca Makyaj Yapın!

Stick Kontür ile Kolayca Makyaj Yapın!

Kontür ürünleri çok farklı yapılarda olabilmektedir. Stick kontür ile makyaj yapmak çok daha kolaydır. Arabada, yolda her yerde kolay bir şekilde kontür uygulayabileceksiniz. Kontür stick özellikle yüzünüzdeki ince noktalara uygulama yaparken kolaylık sağlamaktadır. Burun kenarı ve elmacık kemiği önemli uygulama noktalarından biri olarak stick yapılı kontürler ile çok daha kolay bir şekilde gölgelendirme yapılabilmektedir. Aynı zamanda bu kontürler sürümü son derece kolay ürünlerdir. Sabahları işe giderken hızlıca sürebilir ve dağıtabilirsiniz. Kemikleri ve bazı noktaları vurgularken stick kontürler kolaylık sağlamaktadır. Kremsi yapıları ile canlı ve doğal bir görünüm yaratmaktadır. Bu sayede de yapay değil çok daha size ait bir yüz yapısı gibi duracaktır. Gizlemek istediğiniz noktaları gölgede bırakacak ön plana çıkarmak istediğiniz yerleri aydınlatabileceksiniz. Kontür yapma bu stick ürünlerle çok daha pratik hale gelmektedir. Nemli ve canlı görünüm sunarak doğallığı ön plana çıkarmaktadır. Kontür çeşitlerinden biri de toz kontürlerdir. Toz yapısı ile pürüzsüz bir cilt yaratmaktadır. Porselen görünümlü cilt ile tüm makyaj malzemeleri cildinize çok daha iyi oturacak ve sizle bütünleşecektir. İyi kontürlenmiş bi yüz hattı sayesinde gözler ve dudaklar öne çıkarken gizlenmek istenen alanlar gölgelendirilmektedir. Toz kontür ürünleri özellikle yağlı ciltlilerin seveceği üründür. Parlamayı önler ve bu sayede de yağlı cilt görünümüne engel olur. Toz yapısı ile fırça ile son derece kolay bir şekilde uygulanabilir. Pratik kullanımı olan bu toz kontür ürünleri gramaj olarak da avantaj sağlamaktadır. Toz kontür paleti uzun süreli kullanım imkanı sunarak bütçenize de fayda sağlamaktadır. Makyajın daha doğal ve canlı durmasını sağlayarak yüzünüzü ısıtan kontürleri gece gündüz yaz kış tüm zamanlarda tercih ettiğiniz makyajlarla beraber kullanabilirsiniz.

 Kontür Teknikleri ile Pratik Makyajlar

Kontür Teknikleri ile Pratik Makyajlar

Kontür ürünleri uygulanırken çokça farklı teknik bulunmaktadır. Farklı sürüm teknikleri ile her makyajda farklı etki yaratılabilir. Kontür teknikleri ile yüzünüzde belirli noktaları aydınlık belirli noktaları gölgeli hale getirebilirsiniz. Alın kenarları, elmacık kemikleri, burun kenarları ve gıdı gibi bölgelere koyu kontür rengi uyguladığınızda çok daha ince ve ufak bir yüz elde edebilirsiniz. Kaş atlı, burun ucu ve dudak üstü gibi noktaları ise aydınlatarak vurguyu ve dikkati oralara çekebilirsiniz. Özellikle elmacık kemikleriniz ile gıdı bölgesine uyguladığınız kontür ile çok daha ince bir yüz hattı elde edebilirsiniz. Burun bölgesi sorunlu olan bireyler içinde kurtarıcı bir makyaj malzemesidir. Kontür makyaj malzemesi olarak çokça önemli bir işleve sahiptir. İnceltmek istediğiniz burnunuzun kenarlarını gölgede bırakarak yüksekte kalan noktaları aydınlatabilirsiniz. Dudaklarınızı dolgun göstermek için ise dudak kenarlarını kontür ile gölgelendirebilirsiniz. Bu sayede dudaklarınız olduğundan çok daha iri ve dolgun gözükecektir. Bu tarz makyajlarda kontür seti özellikle sizlere yardımcı olacaktır. İçerisinde hem açık hem de koyu renkler olan bu set kontür yapmak için tüm ihtiyacınızı gidermektedir. Açık tonlar ile aydınlatma koyu tonlar için ise gölgelendirme yapabileceksiniz. Tek bir palet ile tüm kontür işlerini yerine getirebilecek ve yüzünüzü biçimlendirebileceksiniz. Makyaj çantanızdan ayıramayacağınız bu kontür setleri pratik bir kullanım yaratmaktadır. Her bir kontür rengi için ayrı ayrı ürün almaktansa bu setler bir arada bulunarak kolaylık sağlamaktadır. Pratik kullanımı ile vakit kazandırırken kolay sürümü ile de en iyi makyajları ortaya çıkaracaktır. Her daim ister gündüz ister gece günün her saatinde yüzünüze kontür uygulayabilirsiniz.

 Kampanyalı Kontür Çeşitleri

Kampanyalı Kontür Çeşitleri

Kontür renkleri farklı alt tonlu ile her türlü cilde uyum sağlamaktadır. Hem esmer tenliler hem de beyaz tenliler kontür uygulaması yapabilir. Kimi kontür ürünleri gri alt tonlu iken kimileri toprak tonlarını içeriyor. Böylelikle yüzünüzde istediğiniz efekti yaratabilirsiniz. Hem bronz hem de ifadesi oldukça kuvvetli bir yüz hattı oluşturarak makyajın yüzünüzde daha iyi durmasını sağlayacaksınız. Gözler, kaş ve dudaklar vurgulanarak yüzün yüksekte kalan kısımları ön plana çıkarılabilir. Kontür ürünleri sayesinde yuvarlak hatlı yüzünüzü kemikli ve ince yapılı bir yüz haline getirebilirsiniz. Yuvarlak yüz hatları daha kilolu bir görünüme sebep olurken kemikli yüz hattı zayıf görünüm sunmaktadır. Dolayısıyla yüz hatlarınızda kontür ile yaptığınız oynamalar sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Basit birkaç hamle ile daha zayıf görünmek çok kolay. Kemiklerinizin olduğu alanları koyu kontür renkleri ile vurguladığınızda çok daha ince bir yüz hattınız olacaktır. Dolayısıyla kontür ile belirginleştirdiğiniz yanaklarınıza uyguladığınız allıklar çok daha iyi duracaktır. Kontür temel olarak yüzünüz biçimlendirdiği için üzerine uygulayacağınız tüm makyaj malzemelerinin görünümünü de çok daha iyi hale getirmektedir. Işıltılı kontür renkleri daha aydınlık bir yüz çehresi yaratmanıza yardımcı olurken mat bitişli kontür ürünleri pürüzsüz ve porselen gibi bir cilt elde etmenizi sağlamaktadır. Kontür ürünleri ile dilediğiniz efekti yüzünüzde yaratabilir ve çok daha kuvvetli ifadesi olan bir yüz elde edebilirsiniz. Dudak kontürüyle dolgun ve daha baskın dudaklar elde edebilirsiniz. Krem ve stick kontür ürünleri dudağa uygulamak için son derece uygun ürünlerdir. Kolay kullanımı ile pratikliği sunan bu kontür ürünleri farklı yapıları sayesinde her cilt tipine uygun çeşitleri bulunmaktadır. Tüm kontür ürünlerine sayfamızdan ulaşabilir ve kampanyalı kontür fiyatları ile avantajları yakalayabilirsiniz.