Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Allık Çeşitleri & Fiyatları  için 3234 sonuç bulundu

3234 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Söz konusu kadınların vazgeçemediği makyaj malzemeleri olduğunda belki de çoğumuzun aklına gelen ilk malzeme, allık oluyor. "Suratına renk getirmek" deyimini hakkıyla yerine getiren allıklar, en kusursuz makyajların bir numaralı tamamlayıcısı, hatta assolisti adeta. Birbirinden çeşitli renklerde, tonlarda ve yapılarda allık çeşitleri bu kategorimizde beğeninize sunuluyor.

Allık Nasıl Sürülür?

Allık Nasıl Sürülür?

Şunu kabul etmek gerek: Onca makyaj malzemesinin arasından tek bir fırça darbesi ile görüntünüzü tamamen değiştirebilen bir malzeme varsa o da allıktır. Bu yüzden de allık nasıl sürülür, çok iyi bilmek gerekir. Herhangi bir allık ya da allık fırçası satın almadan önce uygulama tekniğinizi tespit etmelisiniz. Bunu yapmak için dikkate almanız gereken birincil faktör yüzünüzün şeklidir. Allık, kemik yapınızın nasıl göründüğünü etkileyen bir makyaj malzemesidir, dolayısıyla da elmacık kemiklerinizin ve genel surat hatlarınızın yapısını göz önünde bulunduruyor olmanız çok önemli. Eğer yuvarlak şekilli bir kafa yapısına sahipseniz, allığı yanaklarınızın en alt kısmına, dairesel hareketlerle sürmeniz önerilir. Öte yandan kalp şeklinde, sivri çeneli bir yüz yapınız varsa allığı yanağınızın ortasından başlatmalı ve incelterek şakağınıza kadar çekmelisiniz. Kare şekilli yüzler için yanak boyu kalın hatlı bir allık uygulaması tavsiye edilirken oval suratlar için elmacık kemiklerinin tam üzerine, şerit şeklinde bir allık sürme tekniği önerilmekte. Uygulama şeklinize karar verdikten sonra sıra allığı ve allık fırçasını doğru kullanmayı öğrenmekte. Fırçanın ucuna az miktarda allık bulamanız, allığın yanaklarınızda kaba ve olduğundan koyu görünmesini önleyecektir. Yüz şeklinize uygun hareketler eşliğinde uygulayacağınız allığınız, hangi tondan olursa olsun yokmuş hissi veren, doğal bir görüntü oluşturmalı. Allığın daha uzun süre kalıcılığını koruması için üzerinde birkaç pudra fırçası darbesi gezdirmeniz mümkün.

Allık Sürerken Bunlara Dikkat!

Allık Sürerken Bunlara Dikkat!

Allık sürerken dikkat etmeniz gerekenler arasında en az yüzünüzün şekli kadar kullandığınız allığın rengi de önemli. Örneğin pembe allık kullanımı, şeftali tonlarında bir allık kullanımından çok daha farklı allık sürme teknikleri gerektirir. Pembe tonlardaki allık hali hazırda suratınızdaki doğal pembeliği ve kan dolaşımını temsil etmeyi amaçladığı için, onu tercihen dairesel hareketlerle uygulamanız, düz uçlu bir fırça kullanmanız ve gülümsediğinizde ortaya çıkan yanak etlerinize sürmeniz gerekiyor. Öte yandan şeftali rengi allık kullanırken açılı allık fırçaları tercih edilmeli ve allık şeridi, şakağa kadar çıkartılmalıdır. Yine şeftali tonu allık kullanımında allığın birkaç kat üstüste sürülüp yapay bir görüntü oluşturmasından kaçınılmalıdır. Küçük bir tüyo: Elmacık kemiğinizin hattını net bir şekilde ortaya çıkartmak için dudaklarınızı allık sürmek istediğinizin yanağın aksi yönüne doğru büzebilirsiniz. Bu hareket, elmacık kemiğinizin görünür bir biçimde meydana çıkmasını sağlayarak allık sürmenizi büyük oranda kolaylaştıracaktır. Allık sürerken dikkate almanız gereken diğer püf noktalar arasında tabii ki allığın ten renginiz ile uyumlu olması ve uzun süreli dayanıklılık için allıktan önce primer sürmeniz gerektiği yer alıyor.

Allık Markaları & Fiyatları Neler?

Allık Markaları & Fiyatları Neler?

Kategorimizde pek çok farklı makyaj markasının birbirinden kaliteli ve çeşitli allıklarını bulmanız mümkün. Eğer allık satın almayı planlıyorsanız ürün yorumlarından ve çevrenizden allık önerileri alarak iyi kötü bir marka ve fiyat skalası belirlemeniz mümkün. Tabii ki allık seçiminde ihtiyaçlarınız ve kişisel tercihleriniz de önemli; günlük kullanım için bir allık mı bakıyorsunuz yoksa daha parlak ve iddialı bir allığa mı ihtiyacınız var? Top allık kullanmaktan mı keyif alıyorsunuz yoksa jel allık mı? Tek bir ton yeterli olur mu yoksa birden fazla tonun buluştuğu bir allık paleti mi almak isterdiniz? Tüm bu soruların cevabı olan allık markaları ve çeşitleri, bu kategoride beğeninize sunuluyor. Estee Lauder, Avon, Flormar, Clinique, MAC, Note, Max Factor ve Maybelline gibi sevilen makyaj üreticilerinin en çok satan allık modelleri burada sizleri bekliyor. Birbirinden uygun allık fiyatları arasında karşılaştırma yapmak, en kaliteli markalar arasından bir seçim gerçekleştirmek ve allığınızı güvenle kullanmak için doğru adrestesiniz.