Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Kapatıcı Çeşitleri & Fiyatları  için 3133 sonuç bulundu

3133 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Bir sanatçının ortaya efsanevi bir sanat eseri çıkartabilmesi için kusursuz bir tuvale ihtiyacı vardır. Aynı şey sizin yüzünüz için de geçerli. Mükemmel bir makyaj yaratmak için her şeyden önce dört dörtlük bir temele ihtiyacınız var. Bu dört dörtlük temeli atmanız için ise her şeyden önce kaliteli ve işlevsel bir kapatıcıya ihtiyacınız var.

Kapatıcı Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Kapatıcı Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Öncelikle belirtmek gerekir ki kapatıcı, makyaj rutininizde atlamamanız ve vazgeçmemeniz gereken tek makyaj malzemesidir. Kapatıcı kullanımını doğru bir şekilde öğrendiğiniz ve uyguladığınız takdirde suratınızda mucizeler yaratma potansiyeline sahipken aynı zamanda yanlış sürüldüğü takdirde makyajınızı bir felakete de dönüştürebilir. En popüler kozmetik markalarının ürettiği son dönem kapatıcı çeşitleri, yüzünüzdeki kusurları gizlemekten çok daha öteye gidiyor. Standart kullanıma uygun bir kapatıcı paleti kullanarak suratınızdaki leke ve sivilceleri kapatabilir, spesifik yüz hatlarınızı belirginleştirebilir, hatta ve hatta burnunuzu daha küçük bile gösterebilirsiniz. Efektif concealer kullanımı, doğru teknikleri uygulamaktan ve gölge oyunlarını iyi yönetebilmekten geçiyor.

Kapatıcı, Fondöten ve Primer Arasındaki Fark Nedir?

Kapatıcı, Fondöten ve Primer Arasındaki Fark Nedir?

Söz konusu makyaj malzemeleri olduğu zaman - hele ki bu malzemeler baz ürünler ise - birbirine benzer ürünleri ayırt edebilmek ve doğru yerde, doğru şekilde kullanabilmek bazen karmaşık bir hale geliyor. Baz ürünler arasında yer alan bir birbirine olan benzerliği ile ön plana çıkan primer, fondöten ve concealer arasında da tabii ki temel farklar var. Makyaj rutininizde her daim birinci sırada gelmesi gereken primer, cildinize nemlendirici kreminizi sürer sürmez uygulamanız gereken ve yüzünüzdeki ufak kılcal damarlar ile bariz bir şekilde görünen gözenekleri kapatmaya yarayan bir makyaj bazı olarak bilinir. Primerin bir diğer avantajı da makyajınızın kalıcılığını uzatmasıdır. Primerin hemen ardından sürmeniz önerilen fondöten ise yüzünüzün tamamını tek bir renk tonu ile kaplamanızı ve pürüzsüz bir cilt görünümü oluşturmanızı sağlar. Kadınların makyaj yaparken en sık düştüğü hata, kapatıcı kullanımını fondöten kullanımından önce yapmalarıdır. Halbuki makyaj bazı rutininde önce primer, ardından fondöten, son olarak da kapatıcı sürülmelidir. Bu şekilde yüzünüzde topaklı ve isli bir görünüm oluşmasını engelleyerek kaymak gibi bir tene sahip olmuş olursunuz. Kapatıcının bu rutindeki görevi, fondöten sonrası kapanmamış olabilecek göz altı morluklarını veya sivilce izlerini gizlemektir. Tabii ki dört dörtlük bir makyaj için bu üç malzemenin birlikte kullanılması ve tercihen üçünün de aynı markadan temin edilmesi gerekir.

Kapatıcı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kapatıcı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

En iyi kapatıcıyı almış olsanız da kapatıcı kullanırken dikkat edilmesi gereken noktaları görmezden gelirseniz maalesef kullanım sonrası elde ettiğiniz sonuç sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Fondöten uygulamanızı mutlaka kapatıcıdan önce yapmanız gerektiğini hali hazırda belirtmiştik. Bununla birlikte kullandığınız concealer tonlarının da önemi büyük. Profesyonel kapatıcı paletleri içerisinde yeşil, sarı ve pembe gibi farklı kapatıcı tonları ile karşılaşacaksınız. Yeşil kapatıcılar suratınızdaki kızarıklıkları elimine ederken sarı kapatıcı cilt tonunuzu dengeler, pembe ise göz alt morluklarınızı yok eder. Concealer kullanımınızı tamamladıktan sonra üzerine sıkıştırılmış pudra uygulayarak onu sabitler ve daha uzun süre kalıcılığını korumasını sağlarsınız. Tabii ki kullandığınız kapatıcıdan aldığınız verim, doğrudan seçtiğiniz markaya da bağlıdır. Söz konusu concealer markaları olduğu zaman kategorimizde sınırsız sayıda seçenek ile karşılaşacağınızı söylememiz mümkün. L'Oreal, MAC, Max Factor, Flormar, Maybelline ve Estee Lauder başta olmak üzere en popüler makyaj malzemesi üreticilerinin kapatıcı önerileri bu kategoride beğeninize sunuluyor. Garnier BB kremin üstün nemlendirici etkisi, Maybelline kapatıcı stiğin anti-aging özelliği ve L'Oreal concealerın teniniz ile birebir uyum sağlaması, bu ürünlerin en çok satanlar listesinde yer almasına vesile olan sebeplerden. Concealer fiyatları arasında kıyaslama yapmak ve size en uygun kapatıcıyı seçmek için doğru adreste olduğunuz kesin.