ÜCRETSİZ KARGO

Arzum AR-OK0013-K Okka Minio Jet Türk Kahve Makinesi
(100)
642,90 TL
630,04 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Hatır Hüps Sütlü Türk Kahve Makinesi Krem
Karaca Hatır Hüps Sütlü Türk Kahve Makinesi Krem
(80)
790,42 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Hatır Hüps Sütlü Türk Kahve Makinesi Bej
Karaca Hatır Hüps Sütlü Türk Kahve Makinesi Bej
(85)
790,42 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Hatır Hüps Sütlü Türk Kahve Makinesi Kırmızı
Karaca Hatır Hüps Sütlü Türk Kahve Makinesi Kırmızı
(91)
790,42 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Hatır Hüp Türk Kahve Makinesi Iconic Beige
(13)
699,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Arzum OK0013 Okka Minio Jet Türk Kahve Makinesi
(124)
634,75 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Hatır Hüps Düet Türk Kahve Makinesi
(25)
1.699,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Hatır Hüps Sütlü Türk Kahve Makinesi Rose Gold
Karaca Hatır Hüps Sütlü Türk Kahve Makinesi Rose Gold
(69)
836,97 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

2

REKLAM

Awox Kafija Türk Kahvesi Makinesi
(81)
366,60 TL
361,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Fakir Aromatic Baharat ve Kahve Öğütücü
Fakir Aromatic Baharat ve Kahve Öğütücü
(240)
749,99 TL
698,24 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Hatır Hüp Türk Kahve Makinesi Kırmızı
Karaca Hatır Hüp Türk Kahve Makinesi Kırmızı
(395)
699,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

PHILIPS/ SAECO CA6704/10 KAHVE YAĞI SÖKÜCÜ TABLET 6X1,6gr
(7)
194,40 TL

ÜCRETSİZ KARGO

3
Awox Caffeen Elektrikli Cezve
(189)
119,00 TL
110,79 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Hatır Hüps Sütlü Türk Kahve Makinesi Antrasit
Karaca Hatır Hüps Sütlü Türk Kahve Makinesi Antrasit
(27)
899,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Briz Çıkarılabilir Hazneli Baharat Öğütücü ve Kahve Değirmeni

REKLAM

Briz Çıkarılabilir Hazneli Baharat Öğütücü ve Kahve Değirmeni
(152)
899,90 TL
664,91 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Arzum OK006 Okka Minio Duo Türk Kahve Makinesi
(318)
1.309,20 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Robo Espresso ve Cappuccino Kahve Makinesi
Robo Espresso ve Cappuccino Kahve Makinesi
(45)
2.789,07 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Delonghi Ecodecalk Mini Kahve Makinesi Temizleme Solüsyonu 500 Ml
Delonghi Ecodecalk Mini Kahve Makinesi Temizleme Solüsyonu 500 Ml
(66)
302,67 TL

Kahve Makineleri

Evinize alacağınız beyaz eşyaların yanında, sizlere kolaylık sağlayan kahve makinelerini de neredeyse her evde görmeniz mümkündür. Mutfak tezgahlarını süsleyen ve modern duruşu ile çekmeyi başaran bu mini aletler, sizlerin zamandan tasarruf etmesini sağlar. Yapacağınız kahve çeşidini çok kısa bir sürede pişirmenize yardımcı olacaktır. Bu elektronik aletler kısa sürede gündelik hayatın içerisine girmeyi başarmıştır. Bu modelleri kalabalık misafirleriniz geldiğinde hızlıca yapabilmek adına tercih edebilirsiniz. Küçük ev aletleri arasında yer edinmiş olan bu makineler mutfağınıza şık bir görünüm katacaktır. Yapacağınız bir fincan kahveyi çok kısa bir sürede yapıyor olması tercih sebeplerinden biridir. Kahve yapacağınız zaman başında beklemenize gerek olmadan, gerekli malzemeleri koyduktan sonra kendi kendine işlem sağlamaktadır. Zamandan kazanmanızı sağlar ve siz o sırada farklı işlerinizi yapabilirsiniz. Yalnızca bir çeşidini değil, artık tüm kahve çeşitlerini evinizde yapabileceğiniz elektronik aletler mevcuttur. Evinizde bu aletler ile kahve içmenin tadını çıkarabilirsiniz. Bu makineler ile yorulmadan kahve içebilirsiniz.

Türk Kahvesi Makineleri

Türk Kahvesi Makineleri

Kahve makinelerini ihtiyaç doğrultusunda veya olması gerektiğini düşündüğünüz için de mutfağınızda bulundurabilirsiniz. Dışarıda satın alabileceğiniz birçok kahve türünü artık evinizde makinesini de alıp yapabilirsiniz. Bu sayede hem çok fazla masraf yapmamış olursunuz hem de evinizde bu zevkin tadını çıkarabilirsiniz. Kahve tüketimi, günümüzde oldukça artmış durumdadır. Teknolojinin gelişmesi ile de bu makineler evinize kadar taşınmış durumdadır. Makineler, yapacağınız çeşide göre çeşitlilik göstermektedir. Türlerinin birçok çeşit ve modeli mevcut olduğundan seçim yaparken bazı kriterleri belirlemekte fayda olacaktır. Kahve makinesi seçimini yaparken yaşam tarzınız, bütçeniz, ihtiyaçlarınız veya zevkleriniz doğrultusunda belirleyebilirsiniz. Kullanıcıları tarafından oldukça lezzetli bulunan ve tercih edilen Türk kahvesi, makine çeşidi bakımından birçok modeli vardır. Bu modeller kendi aralarında bazı özelliklere de sahiptirler. Klasik olan modellerde kahveniz hazır olduğunda sizlere bildirir ve işlem bitince kapanır. Kalabalık bir aile ortamınız var ise veya işyerleriniz için düşünüyorsanız çift cezve özelliği ile aynı anda birden fazla kahve yapmanız mümkün olmaktadır. Bu ürün ile hem zamandan tasarruf edebilirsiniz hem de misafirlerinize aynı anda sıcak lezzetler servis edebilirsiniz. Urun seçimi yaparken makinelerin watt gücüne de bakmanız gerekmektedir. Bu modeller otomatik olduğu için pisliğini anladığı zamanda kendi kendine kapanır. Watt özelliği kahvenin doğru zamanda pisliğini anlaması ile alakalı bir durumdur. Sizlere birçok renk ve model severi sunulmuştur. Elektrikli mutfak aletleri rengine uyumlu bir makine seçimi yapabilirsiniz. İki hazneli çeşitlerinde şu haznesi sayesinde kaç bardak kahve yapacaksanız ayarlayıp koyduğunuzda işlem yapabilir. Suyu tankın boyutuna göre tamamen doldurduğunuzda su bitene kadar kullanabilirsiniz. Aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayan tipleri de mevcuttur. Çok fazla elektrik üretimi yapmadan leziz kahveler içebilirsiniz. Bunların plastik veya krom modelleri de satışa sunulmuştur.

Zaman Kazandıran Kahve Makineleri

Zaman Kazandıran Kahve Makineleri

Kahve, koyu sohbetlerin baş mimarıdır. Arkadaş ortamında, aile arasında veya tek olarak tüketebilirsiniz. Ofis ortamında da kalabalık durumunuza göre büyük veya küçük modeller bulunmaktadır. Bazı modeller kablolu bir şekilde kullanılır. Prize taktığınızda işlem sağlayabilirsiniz. Bazı türlerinde ise kablosuz yalnızca başlar tuşuna basılarak yapılabilir. Kalabalık olmayan bir ortamda iseniz ve aynı anda 4 veya 5 bardak kadar yeterli derseniz, elektrikli cezve kullanarak da kahve içebilirsiniz. Kahve makinesi cezveli modelleri ile mutfağınızda yer kaplamadan ihtiyaç olduğunda kahve yapabilirsiniz. Makineler arasında daha işlemsel bir kullanım hizmeti sunan cezve biçimindeki ürünler, fiyat olarak da daha uygundur. Bu modeller ile tek seferde 3 fincandan fazla kahve yapabilirsiniz. Kahveyi tam da istediğiniz gibi içmek ve bu ayarı kendiniz yapmak isterseniz acı durumunu ayarlayabileceğiniz Kahve makinesi kapsüllü modelleri ile lezzetli kahveler içebilirsiniz. Kapsül halinde satışa yapılan bu kahvelerin öğütülerek içilebilir hale getirilmesini sağlayan makinelere denmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere kapsül kullanılarak aromalandırılır. Ne kadar ve hangi kapsülü istiyorsanız haznesine yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Kapsülü haznesine yerleştirdikten sonra kapsüle bir pres uygulanır ve aroması kaplar. Bu ayarı sizler de yapabilirsiniz. Gün geçtikçe farklı tatta türleri de oldukça beğeni kazanmıştır. Evde veya işyerlerinizde kendinizin de yapabilmesi için üretilmiştir. espresso makinesi sıklıkla tercih edilen modeller arasındadır. Kullandığınız ortama göre manuel, yarı otomatik veya tam otomatik olarak üretimi sağlanmıştır. Manuel makinelerde kollu bir sistem mevcuttur ve elle çevirerek yani öğüterek yapabilirsiniz. Biraz da kolaylık sağlayacak yarı otomatik espresso makinelerinde suyu hazneye koyup, sonrasında öğütücü hazneye koyduktan sonra çıkan özü sizin kahveye yerleştirmeniz gerekmektedir. Tam otomatik bir diğer adı ile süper otomatik olanlar de suyu hazneye istediğiniz kadar koyabilirsiniz. Çekirdeğini öğütücü olan kısma koyup, makinenin ayarını yaptıktan sonra istediğiniz türü içebilirsiniz. Sayfamız üzerinde yer alan kahve ve espresso makineleri de sizler için iyi birer alternatif olacaktır.

Kahve Makineleri için Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kahve Makineleri için Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Günümüzde birçok kişi için kahve içimi sabah dinç bir şekilde başlamaya ve günün güzel geçmesini sağlamaktadır. Her kişinin zevkine ve damak tadına göre birden fazla kahve türü vardır. Seçim yaparken makineyi, hangi alanda kullanacağınız oldukça önemlidir. Ev ortamı için bir seçim yapacaksanız ufak modelleri tercih edebilirsiniz. Kahve makinesi modelleri alacağınız kullanım alanına göre de değişiklik göstermektedir. Kalabalık bir ortam için makine alacaksanız daha büyük modeller veya hazne açısından geniş çeşidi tercih edebilirsiniz. Espresso, Türk kahvesi ve filtre kahve makinesi gibi seçimler yapabilirsiniz. Kahvenizi hangi tür olursa olsun şekerli veya sütlü seviyorsanız makinenin aynı zamanda süt ve şeker koymak için üretilmiş haznesi de olan modelini tercih etmelisiniz. Aksi taktirde kahveniz olduktan sonra istediğiniz aromayı sonradan katmak durumunda kalabilirsiniz. Uzak yola çıkacaksanız ve yolda keyif yapmak isterseniz bazı makinelerin termos özelliği de vardır. Bu özellik ile uzun süre kahveniz sıcak kalacaktır. Öncelikle hangi kahve türünün kullanılmak istediğine karar verilmelidir. Bunlar arasında türk kahvesi, filtre kahve veya diğer kahve türleri için ayrı ayrı çeşitler mevcuttur. Kendiniz için daha kullanışlı bir makine arıyorsanız kapsül, şeker, süt gibi sonradan eklenecek ürünleri makineyi çalıştırmadan önce koyabileceğiniz ve kendi kendine hazırlayan tiplerini tercih edebilirsiniz. Kahve makineleri, köpüksüz olma olasılığını ortandan kaldırmaktadır. Kullanıcıları belki de en çok bu avantajını sevmektedir. Bu makineler sayesinde kahvelerinizi kıvamlı ve leziz bir şekilde sunabiliyorsunuz. Bazı modellerde yapım sırasında haznedeki su bittiğinde uyarı vermektedir. Bu modeller ile dalgınlık yaşadığınızda sizleri uyaracaktır. Tezgahın üzerine koyduğunuzda yer kaplıyor ise katlanabilir kol özelliği ile işiniz bitince katlayıp kenara koyabileceğiniz çeşitleri tercih edebilirsiniz. Seçim yaparken aile kişi sayınız göz önünde bulundurulmalıdır. Büyük hazneli model satın almak aynı anda herkesin kahvesini yudumlaması demektir.

Her Bütçeye Uygun Kahve Makineleri

Her Bütçeye Uygun Kahve Makineleri

Teknolojinin gelişmesi ile cezveler artık yerlerini elektronik aletlere yani kahve makinelerine bırakmıştır. İlerleyen teknolojik olanaklar sayesinde günden güne üzerinde yenilikler gelmektedir. Kahveler, tek bir tuş imkanı ile hazırlanır bu sayede sizlerde yorulmamış olursunuz. Her üründe olduğu gibi kahve makinelerinde de ürünün boyutu, özellikleri ve nitelikleri arttıkça fiyat da o derecede artış göstermektedir. Çift hazneli bir kahve makinesi almak isterseniz fiyat olarak daha fazla miktar ödemek durumunda olabilirsiniz. Kahve makinesi fiyatları gördüğü işleme göre oldukça uygundur. Sizleri yormadan işlem sağlayabilir. Fiyatları, alacağınız modelin kapasitesi ve sağlamış olduğu niteliklere göre de farklılık göstermektedir. Kapasite olarak birden fazla kahve yapabileceğiniz makine türüne göre de değişiklik gösterir. Makineler, farklı donanımlara sahiptir. Bir ürün çelikten üretildi ise diğeri plastik yapıda üretilmiş olabiliyor. Bu da aralarında fiyat farkı olmasını sağlıyor. Fiyat farkı ürünler arasında otomatik veya manuel olarak da karşınıza çıkmaktadır. Otomatik ürünler her daim hayatınızı daha fazla kolaylaştırdığı için fiyatı da ona göre olmaktadır. Kahve yapma kapasitesi daha çok olan veya makinede kullanılan malzemelerde daha sağlam ürün kullanılması ürünlerin fiyatının artış veya düşüş göstermesine olanak sağlamaktadır. Belli zamanlarda yapılan kampanyaları takip ederek de uygun fiyatlı urun alimi yapabilirsiniz. Bu indirimlerde ürünler bazen tek bazen de iki veya daha fazla ürün içermektedir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda bu indirimli setlerden satın alabilirsiniz. Kahve makinesi indirimli ürünleri tercih ederseniz hem aynı fiyata bir kaç tane ürün alabilirsiniz hem de fazla masraf yapmamış olursunuz. Henüz sizin için uygun olacak kahve makinesinin modelini bilmiyorsanız ürün kahve makinesi yorumları kısmından ürün detayları hakkında bilgi sahibi olabilir, ona göre karar verebilirsiniz. Aynı anda birden fazla kahve yapmayı mümkün hale getiren makineler, çeşit çeşit modeller ile karşınıza çıkmaktadır. Ürün özelliği ne kadar artarsa fiyatı da o denli artış gösterecektir. Yine bu kısımda indirimlerden faydalanarak kârlı bir alışveriş yapabilirsiniz. İsterseniz semaver ve çay makinesi çeşitlerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kahve Makinelerinin Bakımı

Kahve Makinelerinin Bakımı

Her üründe olduğu gibi aldığınız elektronik aletlerinde kendilerine göre bir bakım serüveni vardır. Aldığınız makinenin kullanıldığı malzeme oldukça önemlidir. Yapılacak olan temizlik aldığınız kahve makinesinin parçaları ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Farklı bir zamanda yapacağınız kahvenin tadının değişmemesi ve makinenin uzun ömürlü olması adına, zaman zaman temizlik ve her kahve yapıp, işlemi bitirdikten sonra su ile temizlik yapılması gerekmektedir. Genel temizliğinden önce her kahve yapıldıktan sonra da temizlenmesi gereken bazı parçaları mevcuttur. Temizliği aksatmadan yapılan makineleri daha uzun süre kullanabilirsiniz. Hem hijyenik bir ortam oluşur hem de kısa sürede bozularak size masraf yapmamış olacaktır. Aldığınız urun bir filtre kahve makinesi ise, ayrılan he parçasını ılık suda bir miktar sabun veya deterjan koyup bekletebilirsiniz. Bu parçaları kahve yaptıktan sonra bulaşık makinesine de atıp, yıkayabilirsiniz. Türk kahvesi makinesi kullanıyorsanız ve tek parça bir makine aldıysanız içini temiz bir bez ile silip, dışını ise sabunlu bir su ile temizlemeniz mümkün olacaktır. Kapsüllü bir modeliniz var ise yine kullanım olarak sökülebilen parçalarını her kahveden sonra bir bez ile temizleyebilirsiniz. Genel temizliğinde ise parçalarını söküp, bulaşık makinesine atabilir veya sabunlu suda bir süre bekletebilirsiniz. Zamanında temizlenmeyen modeller gün geçtikçe içerisinde pas ve kireç biriktirmesine sebep olur. Bu şekilde de temizlenmeyen makinelerde yeni bir kahve yapımı oldukça sağlıksız bir durum olacaktır. Kahve kalıntıları bulunmadığı veya iyi temizlenmediği taktirde kötü koku yaymaktadır. Hem evinizi kötü kokutabilir ve aldığınız ürünün çabuk eskimesi ve kötü görünmesine sebebiyet verebilir. Genel anlamda tezgah üzerinde olduğu için tozlanma veya kirlenme olasılığı olmaktadır. Günlük olarak nemli bir bez ile üstünü silebilirsiniz.

Kahve Makinesi Nasıl Kullanılır?

Kahve makinelerinin kullanımı modeline ve türüne göre değişmektedir. Cezve tarzı bir kahve makinesini kullanıyor iseniz tek düğme ile çalıştırıp, piştiğini anladığınızda kapatırsanız kahvenizi içebilirsiniz. Filtre çeşitlerinde aromasını, şekerini veya sütünü ayrı bölmeler koyarak, kahvesini de eklediğinizde pişmektedir. Çift cezveli modellerde kişi sayısına göre yapacağını kadar kahveyi ister tek haneye ister iki haneye koyarak pişirebilirsiniz. Kapsüllü kahve makinelerinden tercih ettiyseniz de istediğiniz kapsülü haznesine koyup, kahveyi ve suyu ekleyip, aromalı bir şekilde pişirme işlemi yapabilirsiniz. Kullanım şekilleri kahve makinelerinin modellerine göre değişmektedir. Kolay kullanım imkanı sağlamalarının yanı sıra zaman kaybınızı önlerler.

Kahve Makinesi Nasıl Çalışır?

Farklı çeşit ve modelde ürün kullanıcılar tarafından beğeni toplamaktadır. Her bir makine genel anlamda tuş ile çalışsa da, çalıştırmadan önce yapılması gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurlar aldığınız makinenin çalışma stiline göre değişiklik göstermektedir. Bazı makinelerde dilediğiniz veya kapasitesine göre malzeme koyduktan sonra başlar düğmesi ile başlatılır. Bazı makinelerde ise fazladan birkaç malzeme ile kahve güzelleştirilebilir. Bu tür durumlarda da hangi malzemenin nereye konacağı ve nasıl çalıştırılması gerektiği bilinmelidir.

Kahve Makinesi Nasıl Temizlenir?

Temizleme işlemi normal olarak elinize alacağınız bir nemli bez ile silme sürecidir. Fakat aldığınız modeli uzun süreli olarak kullanmak ve hijyeninden emin olmak isterseniz sık sık parçalarının ve makinenin içinin temizlenmesi gerekmektedir. Çelik malzemeden üretilen çeşitlerinde içlerinde belli bir zamandan sonra kireç veya pas gibi durumlar olabiliyor. Bunların olmaması adına belli aralıklar ile bakımının yapılmasında fayda olacaktır. Temizleme işlemi sabunlu su ile de yapılabilir.

Hangi Kahve Makinesini Almalıyım?

Kahve makinelerinde seçimi yaparken öncelikle hangi kahve türünü içmeyi sevdiğinizi göz önünde bulundurmanızda fayda olacaktır. Sevdiğiniz kahve türlerini farklı makinelerde yapabilirsiniz. Bu konuda hangi makineye ihtiyaç duyduğunuz da önemli bir durumdur. Türk kahvesi içmekten hoşlanıyorsanız, cezve tarzı veya kalabalık bir aile iseniz çift hazneli türk kahvesi makinelerinden tercih edebilirsiniz. Filtre kahve içmeyi sevenler için kolayca hazırlayabilmeniz için filtre kahve makineleri bulunmaktadır. İhtiyaçlarınız ve sevdiğiniz tatlara göre seçimler yapmanız, doğru bir alışveriş olacaktır.

Kahve Makinesi Kaç Watt Olmalı?

Alacağınız çeşit genel olarak fazla masraf yapmamanız adına az elektrik harcayan tipte olmalıdır. Beğendiğiniz ürünü satin almadan önce kaç wattlık elektrik üretimi yaptığına dikkat edilmelidir. Ürünün özellikleri arasında bu özellik de belirtilmiştir. Yüksek watt’ta kahve makinelerinden birini tercih ederseniz, ödeyeceğiniz elektrik faturasında yükselme görünecektir. Hem zamandan hem elektrikten tasarruf etmek istiyorsanız alışveriş yaparken watt oranı düşük olan kahve makinelerini tercih etmelisiniz. Kalabalık ortamda bazen bir bazen de birden fazla kez çalışma imkanı göz önünde bulundurulmalıdır.