ÜCRETSİZ KARGO

Filtre Kahve Makinesi Gold Kalıcı Yıkanabilir Filtre (500862539)
(17)
210,00 TL
142,41 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Electrolux Kahve Makinesi EKF Serisi Su Yumuşatıcı Filtre / EPAF6
(60)
509,00 TL
483,55 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Siemens Kahve Makinesi Kireç Temizleme Tabletleri
(8)
189,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Nespresso Tekrar Doldurulabilir 3 Adet Kapsül Kahve
(33)
149,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Siemens Kahve Makineleri İçin Temizleme Tabletleri
(7)
159,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Philips Ca6704/10 Yağ Çözücü Tablet
(8)
200,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Hario V60 02 Kahve Filtre Kağıdı 100 Lü Paket
(75)
104,00 TL
98,80 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Delonghi Su Filtresi Dlsc002
(5)
410,00 TL
309,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Delonghi Philips Kahve Espresso Makineleri Kireç Çözücü Sıvı
(27)
229,00 TL
217,55 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Tefal Subito Filtre Kahve Makinesi Cam Karaf
(21)
599,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Electrolux Filtre Kahve Makinesi Su Yumuşatıcı Filtre Epaf6
(10)
515,00 TL
489,25 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Delonghi Bco Cam Demlik Bco260-261-262-263-264-Bco230,Bco120,Bc90 (494441515)
(5)
320,00 TL
234,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Bravilor Novo Uyumlu 250/90 Filtre Kağıdı
(6)
549,20 TL

ÜCRETSİZ KARGO

iCafilas Nespresso Çelik Tekrar Doldurulabilir Kahve Kapsülü
(4)
279,90 TL
269,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kenwood Filtre Kahve Makines Dcm02 Dcm020 Dcm025 Dcm028 Cam Hazne
(4)
126,54 TL
120,21 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Çaysever Konuşan Çay Makinesi Cam Demlik Pınkgold Saplı
(0)
380,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Melitta Perfect Clean Temizleme Tableti
(2)
89,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Arsan 140 Litre Süt Krema Kaymak Tereyağı Yapma Ayırma Makinası
(15)
5.299,00 TL
4.999,00 TL

Kahve Makinesi Aksesuarları

Henüz üçüncü yüzyıl gibi eski bir tarihte keşfedilen kahve, kahve makinesi aksesuarları kullanımının artmasıyla bugün daha çok önem kazanmıştır. Çünkü kahveler keşfedildiği günden bugüne dek yaşadığı süreçte çok popüler bir içecek türü olmuştur. Kahve makinesi aksesuar seçenekleri içecek oluşturmaya yarayan cihazların icadı ve gelişmesiyle çeşitli değişimlere uğramıştır. Bu içecek en temelinde çekirdeklerden oluşmaktadır. Bir ağaçta yetişmektedir ve bu ağaç kökboyasıgiller grubuna aittir. Ayrıca kafein maddesini içerir ve bu madde vücuda mutluluk hormonu salgılayan özel bir yapıya sahiptir. İçeceğin yapımında önemli husus çekirdeklerin toz halini almış olmasıdır. İçeceğin yapımında kahve makinesi aksesuarları kullanılır. Bu sayede içecek istenen forma getirilir. Farklı kahve makinesi aksesuarları kullanılarak çeşitli içecekler yapılabilir. Burada önemli olan husus içeceğin çeşidi ve pişme süresidir. Kahve makinesi aksesuarları kapsamında cihazın çalışma prensibine uyum sağlayan ve faaliyetinin devamını gerçekleştirecek ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Kahve makinesi aksesuarları farklı makineler için değişim gösterebilmektedir. Ürünler birçok farklı modele sahiptir. Bu çok farklı modellerin hepsi toplamda 11 çeşit makine türüne göre gelişim göstermiştir. Cihazlar hızlı ve pratik olduklarından zamandan tasarruf etmeyi sağlar. Ayrıca sadece bunun ile kalmayarak kendi içeceğinizi kendiniz yapabildiğiniz için tasarruf etmenizi sağlar. Kahve makinesi temizleme kiti değişen ve gelişen içecek cihazları teknolojileri ile birlikte ortaya çıkmıştır. Bu kit sayesinde ürünün temizliği de kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Kahve makinesi aksesuarları cihaza gerekli şekillerde takılarak ya da bağlanarak çalıştırılmaktadır. Aksesuarlar makineler ile buluşmadan önce temizlenerek ve kontrol edilerek çalıştırılmalıdır. Tüm bu imkanlara sahip olan içecek cihazları ve bu cihazların ekipmanları doğru kullanım koşulları altında uzun dönemler boyunca varlığını koruyabilmektedir. Kahve makinesi aksesuarlarıyla lezzetli içecek ve yiyecek yapmaya yarayan ürünlere elektrikli mutfak aletleri sayfamızdan ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz.

Kahve Makinesi Aksesuarları Nelerdir?

Kahve Makinesi Aksesuarları Nelerdir?

Kahve makinesi aksesuarları gün geçtikçe oldukça gerekli bir hale gelmiştir. Bunun sebebi her bir aksesuarın cihaza farklı bir özellik dahil etmesidir. Cihazın aksesuarları doğru bir şekilde kullanıldığında içeceğin lezzetini de artmaktadır. Bu kahve makinesi aksesuarları; telve makinesi, filtre, kapsül, demlik, temizleyici ve süt haznesi vb. diğer unsurlar ile ifade edilebilir. Kahve makinesi aksesuarları bunlar ile sınırlı değildir. İçeceğin yapımında, tüketiminde ve cihazın kullanım sonrası temizliğinde ihtiyaç duyulan her ekipman bu aksesuarlar arasına dahildir. Kahve makinesi aksesuar çeşitleri, yenileri ile ya da farklı modelleri ile değiştirilebilmektedir. Bu değişim imkanı kullanıcılara büyük bir kolaylık da sağlamaktadır. Aynı zamanda kahve makinesi aksesuarları herhangi bir nedenden dolayı işlevini yitirdiğinde onarım için ayrılabilmekte ve ardından tekrar cihaza dahil edilebilmektedir. Kahve makinesi aksesuarları için temizlik oldukça önemlidir. Aksesuarlar ve ürünün kendisi belirli kriterler dahilinde temizlenebilmektedir. Ancak bu hususta dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Bu temizlik işlemini gerçekleştirirken kahve makinesi aksesuarları dikkatle çıkarılmalı ve temizlik bittikten sonra dikkatle yerine takılmalıdır. Filtre kahve makinesi cam demlik temizliğinde cam demliğin kırılmaması için yavaş hareket edilmeli ve bundan ziyade camın çizilmemesi için temizlik işlemlerinde sert davranılmamalıdır. Filtre kahve kağıdı gibi gereklilikler dışarıdan ayrı olarak temin edilebilmekte ve makineye kolayca yerleştirilebilmektedir. Bu aksesuarlar farklı kategoriler altında toplanmaktadır. Ancak genel olarak iki farklı kategori birbirinden farklılaşır. Bunlar da temizlik ve kullanım alanına ait olan kategorilerdir. Bu aksesuarların çeşitliliği ise daha geniş bir yelpazede farklı ürün seçenekleri ortaya sunmaktadır. Hem model anlamında hem de işlev anlamında bu farklılıklara dikkat edilmelidir. Çünkü her makinenin uyumlu olduğu aksesuar modeli değişebilmektedir. Bu sebeple aksesuarlar farklı olarak temin edilirken ya da yenisi ile değiştirilirken ölçüler, genişlik dikkate alınması gereken unsurlardır. Ancak bunun haricinde dikkat edilmesi gereken bir diğer durum da makinenin gerçekleştirdiği faaliyetin, sağladığı ısının bu aksesuara uyumlu olup olmadığıdır. Aksesuarların ya da makinenin birbirlerine bağlı olarak bozulmaması için tüm bu gereklilikler sağlanmalıdır. Filtre içecekler için geliştirilen ürünler adını aldıkları filtrelere gereksinim duyarken, vakumlu modeller ise haznelere ihtiyaç duyar. Bu aksesuarlar yapılan içecek türünün ihtiyacına bağlı olarak kullanılır. Öğütülmüş ve toz çekirdeğe bağlı içecekler ile hazırda bulunan ve kullan-at mantığı ile tüketilen içecekler farklı makine gerektirir. Bundan dolayı tercih edilecek içeceğe göre seçim yapmak gerekir. Leziz içecekler yapmaya yarayan cihazlara kahve makineleri sayfamız üzerinden göz atabilirsiniz.

Temizlik Yapmaya Yarayan Kahve Makinesi Aksesuarları

Temizlik Yapmaya Yarayan Kahve Makinesi Aksesuarları

Kahve makinesi aksesuar modelleri ile cihazı her zaman temiz ve hijyenik olmalıdır. Tüketim bu hijyenik koşullar altında gerçekleştirilmelidir. Kahve makinesi aksesuarları temizlenirken içinde deterjan kalmamasına, iyi durulanmasına ve doğru temizlik malzemeleri ile aksesuarların yapılarına zarar verilmeden temizlenmesine dikkat edilmelidir. Kahve makinesi aksesuarları kireçten korunmalı ve kireç barındırmayacak sıklıkta temizlenmelidir. Kireç genellikle demlik diplerinde ve hazne diplerinde görülür. Kireç insan sağlığı için tehlikelidir. Bu yüzden kahve makinesi aksesuarları kirece ortam hazırlamamalıdır. Cihaz ve kahve makinesi aksesuarları temizlik aşamaları öncesinde dikkatle birbirlerinden ayrılmalıdır. Eğer katı bir kalıntı varsa bunlar önceden alınmalıdır. Daha sonrasında kahve makinesi aksesuarları ıslak bir bez ile tozlardan arınabilir. Kahve makinesi aksesuarları temizlenirken solüsyon, kit, set, tablet ve kireç çözücüler kullanılabilir. Kahve makinesi kireç çözücü ürünleri, kimyasal içerikleri sayesinde kahve makinesinin aksesuarlarından demlik ve haznelerin dibinde biriken kireci söker. Kahve makinesi temizleme tableti ise suda erir ve eridiği suya bileşenlerini dahil ederek kahve makinesi ve aksesuarları için temizliğe hazır bir hale gelir. Kahve makinesi temizleme solüsyonu beze dökülerek her alanın detaylıca temizlenmesini sağlar. Daha sonra nemli ya da ıslak bir bez ile durulanabilir. Temizlik işlemi gerçekleştirilirken doğru oranda deterjan malzemesi kullanılmalıdır. Bunun sebebi, kimyasal maddelerin aşındırma yapabilecek olması ya da aşırı birikimi sonucu makineye zarar verebilecek olmasıdır. Bu sebeple doğru yapıda ve içerikte olan malzemeler doğru şekilde uygulanmalıdır. Makinede temizlik işlemleri gerçekleştirilirken cihazın türü ve modeli de dikkate alınmalıdır. Bazı cihazlar sade işlemlerden geçirilerek daha kısa sürede temiz bir hale getirilebilirken bazıları daha detaylı bir temizlik gerektirir. Ürünün düzenli olarak temizlenmesi tadım kalitesinin de artmasına yol açmaktadır. Bu sebeple özellikle sık kullanılan cihazlar her kullanımdan sonra yüzeysel bir şekilde temizlenmeli ve daha sonrasında haftada bir detaylı şekilde temizlenmelidir. Ayrıca sadece tadım kalitesi anlamında değil, sağlık anlamında da bu şekilde bir temizlik rutinine ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun sebebi kahvenin bir gıda türü olması ve piştiği, içime hazır hale geldiği ortamın da buna uygun olması içindir. Bu işlem cihazın ve hatta makine aksesuarlarının ömrünün uzaması için de gerçekleştirilir. Çünkü makinede biriken toz, kir, kahve kalıntıları ve kullanım türüne bağlı diğer lekeler temizlenirse makineyi bozacak unsurlar da ortadan kalkacaktır.

Demlik Kahve Makinesi Aksesuarları

Demlik Kahve Makinesi Aksesuarları

Kahve makinesi aksesuar alternatifleri arasında en çok ilgi çekenlerden bir tanesi de demliktir. Demlik adı verilen yapı çaydanlığın üst kısmı ile aynı profile sahiptir. Kahve makinesi aksesuarları arasında önemli bir yeri olan demlik, su ısıtmaya ya da kahve dökümüne ve daha birçok işlemi gerçekleştirmeye yaramaktadır. Kahve makinesi aksesuarları için geçerli olan her bir temizlik ritüeli demlikler için de geçerlidir. Kahve makinesi aksesuar ürünleri arasında birçok farklı demlik türü bulunur. Demliğe yapılması gereken ürünün türüne göre değişebilir. Cam demlikler ile standart modellerin temizliği farklıdır. Cam zedelenebilir bir yapıda olduğu için dikkatli temizlenmesi önemlidir. Demliklerin farklı ölçüleri bulunmaktadır. Cam demlik ve diğer demliklerin farkı içerinin gözükmesi ile sınırlı değildir. Kahve makinesi aksesuarları içeceğin hazır hale getirilmesi, tadılması ya da içeceğe eklenecek diğer malzemelerin de hazır hale getirilmesi için farklı nitelikler taşır. Demlik, kahve makinesi aksesuarları arasında en önemlilerinden bir tanesidir. Çünkü aksesuarlar içeceğe asıl tadı veren aromaların hazır hale getirilmesini, kahve tozlarının karışacağı suyun kaynamasını ya da içeceğin ısıtılmasını sağlamaktadır. Bu anlamda farklı tatlar ortaya koymaktadır. Kahve makinesi aksesuarları demliklere uyumlu bir şekilde birlikte çalışmaktadır. Filtre kahve makinesi demliği hazır da öğütülmüş içecekler için kullanılabilir. İçecek için demlik seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok farklı unsur vardır. Bunlardan en önemlisi demliğin ölçüleridir. Demliğin cihaza tam ve doğru yerleşmesi için kahve makinesinin ölçüsü ile uyumlu demlikler tercih edilmelidir. Bir diğer kriter ise kahve makinesinin kapasitesine göre olan demlik seçimidir. Bunun anlamı kahve makinesinin sağladığı ısı ve enerjinin demliğe zarar verip veremeyeceği ile ilgilidir. Demliğin doğru bir şekilde muhafaza edilmesi ve makine ile uyumsuz bir hale gelmemesi için gereğinden fazla elektriğe maruz kalmaması ve yanlış yiyecek ya da içeceklerin içerisine konmaması gerekmektedir. Gerek görüldüğü durumlarda demlikler cihazdan ayrılarak tamir edilebilmektedir. Moka pot çeşidi modeller farklı şekillerde demlikler ile çalışır. Bu demlikler cam değil metaldir. Bu da daha çok ısı gerektiren içecek türlerini pişirebilmek için idealdir. Eğer toz yapıda kahveler tüketiliyorsa içeceğin sadece su ile buluşması yeterli olacağından cam demlikler tercih edilebilir. Her demliğin su hacmi ise farklılaşmaktadır. Büyük demlikler daha büyük bir su haznesini ifade eder. Daha fazla içim için kullanılır.

Kahve Makinesini Aksesuarlarının Kullanımı

Kahve Makinesini Aksesuarlarının Kullanımı

Kahve makinesi aksesuarları arasında bulunan bir diğer önemli ürün ise filtrelerdir. Filtre; her alanda süzme görevi yerine getiren bir yapıdır ve işlevin gelişmesi ile birlikte filtre kahveler ortaya çıkmıştır. Kahve çekirdekleri çok ince bir şekilde öğütüldüğü için bu adı almıştır. Çünkü kahve makinesi aksesuarları bu ince çekirdekli içecekler için süzgeç ihtiyacı duymaktadır. Bu yapısal farklılık dışında filtre içeceğin normal kahveden hiçbir farkı yoktur. Kahve makinesi aksesuarları da filtre kahvelerde aynı görevleri yerine getirmektedir. Ancak filtre içecek için geliştirilen cihazlar da bulunmaktadır. Kahve makinesi aksesuarları arasında bulunan bu filtreler, dışarıdan alınarak makinelere takılabilir, değiştirilebilir. Ancak bazı modellerde bulunan bu kahve makinesi aksesuarları stabildir ve değişmez. Bu sebeple filtre kahve makinesi kullanımında ve filtre kullanımında makinenin özellikleri ve kahve makinesi aksesuarları özellikleri dikkate alınarak seçimler yapılmalıdır. Kahve makinesi aksesuarları için filtre kahveye uygunluk durumu dikkate alınmalıdır. Çünkü filtre ürünler ince yapılı oldukları için cihaza ve aksesuarlara zarar vermemelidir. Bir yerde aşırı birikmemeli ve kullanımdan sonra kurumadan temizlenmelidir. Kahve makinesi filtresi ince bir şekilde öğütülmüş olan küçük kahve taneciklerinin bardağa gitmesini engeller. Bu tanecikler içeceğe tadını verdikten sonra makinede kalır. Dikkatli bir temizlik aşamasından sonra cihazın içerisinden giderilebilir. Filtre kahve için kullanılabilecek kahve makinesi ve aksesuar türleri ise; french press, çekirdek, filtre kahve makineleri vb. cihazlar olarak sıralanabilmektedir. Filtre içecek süzgeçten geçirildikten sonra sıcak su ile buluşturulmalı ve aromalarını bu şekilde salgılamalıdır. Gerek görüldüğü takdirde cihazın süt hazneleri kullanılarak süt ilave edilebilir. Bunlar kullanıcı tercihlerine göre şekillenir. Bu cihazlar aynı zamanda cam demliklere sahiptir. Cam demlik içerisinde su ısıtılır. Filtre kağıdı ise bazen dört bazen sekiz köşeli bir yapıdadır. Filtre kağıdı kullanımı da makinede sabit ya da değişken kullanıma göre farklılaşmaktadır. Makinenin kullanım süresi ise içecekte istenen tat yoğunluğuna göre değişir. Daha yoğun ve sert kıvamda olmasını isteyenler makineyi beş dakika gibi bir süre çalıştırırken daha hafif bir tat arayanlar üç dakika çalıştırmaktadır. Cihazın manuel ya da otomatik kullanımı bu sürede farklılıklar meydana getirebilmektedir. Filtre kağıtları mikro fiber adı verilen bir teknolojiye sahiptir. Ayrıca yüzde yüz doğal ve saf bir kağıt kullanılması sağlık için çok önemlidir. Kağıtta herhangi bir kimyasal bileşen bulunmaması gerekmektedir.

Pratik Kullanım Sunan Kahve Makinesi Aksesuarları

Pratik Kullanım Sunan Kahve Makinesi Aksesuarları

Kahve makinesi aksesuarları arasında bulunan diğer bir ürün ise kapsüldür. Kahve kapsülü tek kullanımlık bir içecek türüdür. Bu türde kahve bir kapsül içerisine sıkıştırılmış halde saklanmaktadır. Saklanan içecek öğütülmüş çekirdekler içermektedir. Kahve makinesi aksesuarları kapsülü kısa sürede hazır hale getirmeye yardımcı olmaktadır. Kahve makinesi aksesuarları bu kapsüller için ayrı bir alan bulundurmaz. Farklı türleri bulunur ve bu çeşitlilik sayesinde herhangi bir cihazda birçok farklı türde içecek yapılabilmektedir. Kahve makinesi aksesuarları için kapsüllerin bir diğer önemi ise saklanabilmeleridir. Kahve makinesi aksesuarları bu saklanan içeceği dakikalar içerisinde hazır bir hale getirir. Bir kapsül tek içimlik bir adet kahve barındırmaktadır. Türk kahvesi, espresso vb. birçok farklı kapsül vardır. Kapsül içecekler insan sağlığını tehdit eden herhangi bir unsur içermez. Çünkü normal içecekten bir farkları yoktur. Sadece sarılı bir halde bulunur. Tek kullanımlık bu kapsüller kolayca taşınabilmektedir. Bu sayede sadece evlerde değil, okullarda ve iş yerlerinde de kullanılabilmektedir. Kapsül içeceğin bayatlamaması ve bozulmaması ayrıca çevresel diğer faktörlerden etkilenmemesi için bir kap içerisinde saklanması tavsiye edilmektedir. Kullanımdan önce su ile temas etmemelidir. Bu kullanımdan önce yapısını bozmaktadır. Aynı filtre içecek gibi su yardımı ile hazır hale getirilir. Bunun için istenen ölçüde su belirlenir. Bardak yardımı ile bu işlem yapılabilmektedir. Daha sonrasında bu sıcak su içerisinde kapsülün çözülmesi beklenmektedir. Bekleme süresi uzadıkça içeceğin aroması artacak, tadı da sertleşecektir. Bekleme süresi kısaldıkça da içecek daha hafif bir içime sahip olacaktır. Kapsül için ayrılan alana kapsülü yerleştirerek tüm bu aşamaların hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Kapsül kullanımından sonra makinenin temizliği çok önemlidir. Önce kapsülden kalan kalıntılar tamamen makinenin bölümlerinden arındırılır. Kapsülün herhangi bir parçasının makinenin içerisinde kalmamasına dikkat edilmelidir. Bu makineyi bozma tehlikesi içerdiği için kullanım öncesi kapsül çıkartılabilir. Her makinenin kapsül için sunduğu olanaklar değişebilir. Bazı cihazlar bunun için uygun olmasa da su yardımı ile bu içeceği yapabilirsiniz. Bazı makineler ise direkt olarak bu kapsüller için farklı bölümlere sahiptir ve hemen hazırlık gerçekleştirebilir. Burada önemli olan bir diğer durum ise bu kapsül içeceğin manuel makinelerde mi yoksa otomatik cihazlarda mı yapılacağıdır. Çoklu kapsül kahve alabilmek de mümkündür ve her içecek farklı bir aromaya sahip olabilmektedir. Kahve makinelerinin her bir aksesuarı kapsüller ile uyumlu olmalıdır. Kahve makinesi aksesuarları arasından beğendiğinizi sepete ekleyebilir ve güzel tada sahip içecekleri tüketmenin tadını çıkarabilirsiniz.