ÜCRETSİZ KARGO

Busso Boks El Bandajı
(21)
59,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Geniş Kum Torbası + Boks Bandajı 120 x 32 CM
(485)
345,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

120 x 32 CM Boş Kum Torbası Zincirli ve Tavan Askı Aparatı
(372)
189,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Taşınabilir Metal Kendini Savunma Çubuğu
(1)
224,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Ls2 Rapid Mini Stream Storm Kask Camı Gökkuşağı
(4)
359,10 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ayaklı Boks Torbası Standi Yaylı
(84)
620,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Dragondostore Dragon 30095-P Attack-5 Boks Eldiveni, Muay Thai Kick Boks Eldive
(5)
375,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Canmotor Ls2 Rapıd-Stream-Storm Ff320/Ff353 Kask Camı Aynalı Mavi
(0)
359,10 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Adidas Bandaj Boks Bandajı 3,5 Metre Adıbp03 Hand Wraps (518310263)
(0)
260,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Dragondostore Adidas Hybrid100 Boks Eldiveni, Torba Antrenman Eldiveni Gloves

REKLAM

Dragondostore Adidas Hybrid100 Boks Eldiveni, Torba Antrenman Eldiveni Gloves
(3)
1.300,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Dragondostore Dragon 30027-P Red Land Boks Eldiveni
(0)
575,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

120 x 35 CM Geniş Kum Torbası Boks Eldiveni+Badaj+Çelik Aparat
(396)
565,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Dragon 99121 Gel Profesyonel Boks Dişliği
(2)
110,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Spor_Carsim Evox Güreş Ayakkabısı,Boks Ayakkabısı,35-44 Numara Seçeneği (338854654)
(13)
395,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ceptelefonu.Online Şişme Boks Torbası
(2)
199,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Cbtxglobal 3-10 Yaş Çocuk Kick Boks Eldiveni
(1)
277,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Çocuk Boks Kum Torbası Kırmızı Renk - Eldiven 45 x 18 CM
(2)
99,00 TL
89,10 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

DragonDo 40983 Low Kick Koruyucu - Antrenör Koruyucu Bacak Yastığı
(0)
1.100,00 TL

Boks

Boks belirli kurallar çerçevesinde yapılan dövüş sporudur. Hakem gözetiminde yapılan dövüş sporları , toplamda iki kişi ile yapılmaktadır. Genellikle erkeklerin tercih ettiği spor dalı farklı kategori bölümleri ile şekillenmektedir. Ring üzerinde oynanan yarışmalar seyircili platformlarda yapılmaktadır. Seyirciler müsabakanın olduğu platformun dört bir yanından izlemektedir. Aynı zamanda yarışmalar yerden yükseltilmiş platformda yapılmaktadır. Dört bir tarafı turnike ile çevrili alan yarışmacıların zemine düşmesini engellemektedir. Birçok kuralı bulunan sporun dikkatli yapılması gerekmektedir. Rakibin ters bir yerine uygulanan darbe kalıcı hasarlara sebebiyet verebilmektedir. Tüm kullanıcılara hitap eden aksesuar tasarımları bulunmaktadır. Genel olarak ithal ve yerli üretimler yer almaktadır. Yarışma veya müsabakalar haricinde özel olarak çalışma veya antrenman yapmak isteyen kullanıcılar için boks torbası mevcuttur. Kullanımı ve taşınması pratik olan torbalar, standlı ve standsız seçenekleri ile yer almaktadır. Ürünün içeriğinde kum materyali bulunmaktadır. Kullanıcıların antrenman kabiliyetini sağlayan torbalar şişme plastik malzemesi ile yer almaktadır. En zor vuruşlara ve yumruklara karşı dayanıklılık gösteren boks torbası zemine düşmeden sıçrama hareketi ile eski boyutuna dönmektedir. Herhangi bir sönme veya patlama durumu gerçekleşmemektedir. Dayanıklı pvc materyalinden imal edilmektedir. Söz konusu plastik torbayı şişirmek ve söndürmek hızlı ve pratiktir. Yer kaplamayan materyal küçük boyutlara indirgenerek katlanabilmektedir. Dolayısıyla fonksiyonel bir kullanım oluşturmaktadır. Fiziksel eğitim programlarında ve antrenmanlarda oldukça sık tercih edilen torbalar kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Söz konusu torbalar, çeviklik, el – göz koordinasyonunu arttırmaya yardımı olmaktadır. Oldukça esnek bir yapıya sahip olan ürün, tekme ve çeşitli vurma eğitimlerine karşı dayanıklıdır. Denge ayağı bulunan standlı torbalar ise yaylı mekanizma sayesinde çalışmaktadır. Kurulduğu her alanda uygulanabilen tasarımı mevcuttur. Koordinasyon ve denge yeteneğini arttırmaya yarayan standlı torba, kaliteli dolgu malzemesi bulundurmaktadır.

 Boks Ekipmanları

Boks Ekipmanları

Belirli kurallar çerçevesinde oynanan güç oyunu birçok ekipman bulundurmaktadır. Bunların başında boks eldiveni yer almaktadır. Sporun en önemli ekipmanı olarak yer alan eldiven, belirli standartlarda meydana gelmektedir. Bu spor için özel olarak tasarlanan modeller kullanıcıların rahat ve iyi bir şekilde kullanmasını sağlamaktadır. Kullanım sırasında oyuncunun proporsiyonuna göre ve el büyüklüğüne göre farklı boyutlarda eldiven çeşitleri yer almaktadır. Tüm darbeler el yordamı ile yapıldığı için eldivensiz spor müsabakası gerçekleşmemektedir. Kurallar içerisinde eldiveninde ayrı bir yeri bulunmaktadır. Eldivenin iç kısmına darbe yapılması yasaktır. Bu gibi durumları yapan kullanıcılar oyundan atılmaktadır. Çeşitli renk kategorisi sunan eldivenler, pvc materyalinden meydana gelmektedir. Dayanıklı ve uzun süreli kullanımlara kadar uygulanabilen antrenman eldivenidir. Söz konusu eldivenlerin içerisinde iç bölümdeki hava kanalını geçirgen etki oluşturmaktadır. Bu sayede ürünün içerisinde ellerin terlemesini önlemektedir. Bağlama özellikleri bakımından bilek bölümünü saran ve cırtlı sistem ile kapatan haznesi yer almaktadır. Genel olarak kırmızı, siyah, mavi, beyaz başta olmak üzere birçok renk seçeneği mevcuttur. Eldivenler setli olarak veya tekli versiyonları ile kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Eldiven ve lapa ile beraber yer alan setler çift olarak yer almaktadır. Pu malzemeden imal edilen lapalar, farklı marka kategorisinde yer almaktadır. Yoğun kullanıma ve her türlü sertlikteki objelere karşı yüksek dayanıklılık sunmaktadır. Söz konusu lapalar bilek ve kol anatomisine uygun özellik sergilemektedir. Ayarlanabilir kayış haznesi sayesinde tüm kullanıcıların bileğine rahatlıkla oturabilmektedir. Hızlı ve konforlu bir kullanım sergilemesinden dolayı pratik bir şekilde uygulanabilmektedir. Tak–çıkar sistemi ile sunulan lapalar bilek sıklığını ayarlayabilen bağlama mekanizmasına sahiptir. El koyma bölmesinde avuç içinin tam olarak lapaya oturması dolguyu kaplamaktadır. Eldiven ve lapanın da dahil olduğu boks malzemeleri sayfa üzerinde kullanıcılara sunulmaktadır.

 Boks Yaparken Gerekli Olan Objeler

Boks Yaparken Gerekli Olan Objeler

Kum torbalarının sağlam yapısı sayesinde güvenli bir şekilde antrenman yapılmaktadır. Ekstra montaj gerektirmeden uygulanabilmektedir. İçeriğinde dolgu sünger bulunmaktadır. Bu sayede kullanıcıya hiçbir hasar oluşturmamaktadır. Geniş yüzeyi darbeleri emerek absorbe etmektedir. Sağlamlığı test edilerek onaylanan platform kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Ürünün ölçüleri ise şu şekildedir; toplam uzunluk 150 cm, üst gövde uzunluğu 70 cm ve üst gövde en boyutu 25 cm olarak yer almaktadır. Hakemlerinde yer aldığı platformda iki adet oyuncu bulunmaktadır. Hakem, oyun sırasında tüm darbeleri kontrol etmekte ve onay vermekle görevlidir. Bir diğer önemli aksesuar boks bandajı modelleridir. Söz konusu ürün setlerin içerisinde veya ayrı olarak yer almaktadır. Kullanıcıların tercihi doğrultusunda kullanılan aksesuar çift olarak yer almaktadır. Bandajların içerisinde çoğunlukla %75 pamuk ve %25 elastik malzeme yer almaktadır. Setlerin içerisinde bir çift eldiven, bir adet bandaj, bir adet silikon dişlik ve bir adet atlama ipi yer almaktadır. Setlerin içerisindeki eldivenler genel olarak 1 ons ağırlık birimindedir. 1 ons ise 28,349 gram ağırlığına karşılık gelmektedir. Eldivenlerin ağırlık kriterleri kullanıcı tarafından önemli bir faktörü oluşturmaktadır. Amatör boksörler genellikle 227 gram ağırlığında boks eldiveni tercih etmektedir. Amatörlerin yanı sıra profesyonel oyuncular ise çoğunlukla 170 gram ile 283 gram arasındaki eldivenleri tercih etmektedir. Oyuncuların seviye kriterleri yarışma sırasında giydikleri eldiven ve kıyafetlere kadar değişiklik göstermektedir. Profesyonel olarak müsabakada yer alan sporcular yalnızca şort giymektedir. Ancak amatör boksörler ise hem şort hem de atlet giymektedir. Aynı zamanda amatör boksörler tercihleri doğrultusunda koruyucu başlık takabilmektedir. Yarışmanın kuralı bu seçenekler dahilinde şekillenmektedir. Bir diğer aksesuar olan atlama ipi de boks seti içerisinde yer almaktadır. Ayarlanabilir uzunluk başlığı sayesinde tüm kullanıcıların boy oranı ile eş değer özelliktedir. Karışmaz ip mekanizması sayesinde, ip karışmadan kolayca dönebilmektedir. Böylelikle ipte düğüm oluşmaz.

 Boks Aksesuarları

Boks Aksesuarları

Oyun sırasında veya öncesinde antrenman sırasında çeşitli ısınma metotları uygulanmaktadır. Bunların başında ip atlama gelmektedir. Setlerin içerisinde veya ayrı olarak yer alan atlama ipleri kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Termoplastik sap detayı ve siyah kordon sayesinde hafif ve konforlu bir kullanım oluşturmaktadır. Vücudun aerobik kondisyonunu iyileştirmektedir. Atlama iplerinin içerisinde yer alan polipropilen vakum yer almaktadır. Birçok renk seçeneği ile yer almaktadır. Atlama ipinin uzunluğu 2,74 metre ve ip çapının uzunluğu da 4,5 mm boyutlarındadır. Boks torbası ayaklı mekanizması sayesinde rahat ve ergonomik bir kullanım teşkil etmektedir. Çocuk kullanıcılar için yer alan setlerde torba ve eldiven ekipmanları bulunmaktadır. Çocukların proporsiyonuna uygun olarak oluşturulan torbalar kanca aksesuarı ile yer almaktadır. Kullanıcı tercihi doğrultusunda yüksek bir yere asılabilmektedir. Çocuklar için yer alan torbanın uzunluğu 70 cm ile eni 25 cm boyutlarında yer almaktadır. Çocuklar için yer alan eğitim kitinde eldiven, asılabilir torba, asma aparatları ve gereçleri yer almaktadır. Çocuklar için oluşturulan paket amatör kullanım torba eldiven modeli oluşturmaktadır. Ev kullanımları ve bireysel çalışmalarda uygulanmak için hazırlanmaktadır. Dolayısıyla sağlığa zararlı maddeler veya cisimleri içermemektedir. Kum torbasının genel ağırlığı 10 ile 15 kg arasındadır. Ürünün dış gövdesinde birinci kalite pvc deri ve 1100 penye kumaştan imal edilmektedir. Dört kolon bağlantısı sunan torba çocuk sporcular için özel olarak hazırlanmaktadır. Boks aletleri darbelere karşı kullanıcıyı korumaktadır. Uygulama sırasında gerekli ekipmanların kullanılması tavsiye edilmektedir. Aletler, sayfada spor & outdoor, bireysel & takım sporları, dövüş sporları ve benzeri kategorilerde yer almaktadır. Dilerseniz Everlast boks eldiveni modellerini de sayfamızdan inceleyebilirsiniz.