ÜCRETSİZ KARGO

Geniş Kum Torbası + Boks Bandajı 120 x 32 CM
(485)
345,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

120 x 32 CM Boş Kum Torbası Zincirli ve Tavan Askı Aparatı
(372)
189,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ayaklı Boks Torbası Standi Yaylı
(84)
620,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

120 x 35 CM Geniş Kum Torbası Boks Eldiveni+Badaj+Çelik Aparat
(396)
565,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Çocuk Boks Kum Torbası Kırmızı Renk - Eldiven 45 x 18 CM
(2)
99,00 TL
89,10 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

KUM TORBASI ASKI STANDI BOKS TORBASI ASKI APARATI
(1)
280,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ayaklı Boks Torbası 175 CM
(3)
1.850,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

120 x 32 CM Dolu Kum Torbası
(273)
290,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Dragon Ac609 Döner Mekanizmalı Kum Torbası Asma Aparatı
(1)
210,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Salon Tipi 150x38 Cm Boks Torbası
(9)
850,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

100x30cm Boks Kum Torbası Seti +Eldiveni + Bandaj + Tavan Aparatı
(118)
545,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Çocuk Boks Kum Torbası 45x18cm Siyah Renk - Eldiven
(6)
99,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Boks Kum Torbası Ve Eldiveni Çocuk Kum Torbası 65 Cm
(1)
329,00 TL
263,20 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Desfabe 150 Cm Boks Vurma Standı Siyah + Boks Eldiveni
(0)
980,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Salon Tipi Ters Armut Torba
(2)
1.000,00 TL
700,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Çocuk Siyah Boks Seti 53 x 20 CM Boks Torbası + Boks Eldiveni
(2)
237,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kum Torbası Kapı Barı 70 x 25 CM
(221)
340,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Çocuk Boks Standı 70-105 Cm Refleks Topu Boks Seti Eldiven
(17)
584,00 TL

Kum Torbası

Boks maçlarına hazırlık yaparken ya da günlük olarak, antrenman niyetine boks yaparken, kaliteli malzemelerden üretilen bir kum torbası kullanmak gerekiyor. Antrenmanların ya da maça hazırlanma sürecinin verimini arttırmak için kullanılan ürünler arasında ölçü ve ağırlık açısından kişiye uygun olanından yana tercihte bulunulması her anlamda avantaj sağlıyor. Kişilerin boks antrenmanlarında, evde odalarında ya da spor salonlarında kolaylıkla yapabilecekleri bir egzersiz olan kum torbası antrenmanı, ilgililere büyük oranda katkı sağlıyor. Kum torbalarının geniş bir alana yayılması ve evlerde de kendine yer açması, istenen her an kullanılabilme ve egzersiz yapabilme lüksü sunuyor. Vücut geliştirmek veya daha fit bir vücuda sahip olmak başta olmak üzere boks becerilerini keskinleştirme gibi hedefler için de karşılık sunan torbalar, antrenmana göre farklı teknikler sunuyor. Boks haricinde de kullanılan ve antrenman yapmaya uygun olan kum torbaları, genel olarak vücudu güçlendiren ve geliştiren bir egzersiz oluyor. Vücudun her bölgesindeki kası çalıştırarak vücudun şekillenmesine yardımcı oluyor. Ayrıca parmak kaslarını da yüksek oranda güçlendirip, daha kuvvetli vuruş ve tutuş gerçekleştirilmesini sağlıyor. Uygunluk olarak da öne çıkan kum torbası fiyatları materyale, markaya ve ağırlığa göre belirleniyor. Fiyatların uygun aralıklarda sunulması, her kesimden kullanıcıyı bir araya getirerek, ürünleri ulaşılabilir bir konuma getiriyor. Bunun yanı sıra piyasada yer alan tüm kum torbası çeşitleri her yaştan sporcuya ve boksöre hitap ediyor. Yalnızca boks antrenmanı yapıldığı spor salonlarında değil, ayrı olarak evlerin herhangi bir odasında da kullanılabilecek kum torbaları sayesinde düzenli bir antrenman programı oluşturulabiliyor. Üstelik günlük hayatın akışında biriken negatif enerjinin ve stresin boşaltılması için ideal olan kum torbaları, çocuklara özel boyutlardan başlayarak yetişkinlere kadar pek çok alternatifi bir arada tutuyor. Kum torbası seti içerisinde yer alan kum torbası standı ve kum torbası 50 kg ağırlıkta olan modeli çeşitli alternatifler ve ek ürünler ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Kum Torbası Çeşitleri ve Özellikleri

Kum Torbası Çeşitleri ve Özellikleri

Savunma ve dövüş sporları arasında yer alan ve bu spor dallarından biri olan boks, kişilik ve karakter olarak mücadeleci bir kimlik yaratıyor. Antrenmanlarda kullanılan boks standı veya kum torbaları, özellikle tekme veya yumruk gibi vuruş çalışmalarında etkili bir rol oynuyor ve kullanılıyor. Kişilere çeviklik, dayanıklılık ve hız kazandıran bu ürünler, tasarımlarında kullanılan malzemelere göre sınıflandırılıyorlar ve birbirlerinden ayrılıyor. Ayrıca ebat olarak da değişkenlik gösteren torbaların kaplamalarında kullanılan materyaller de marka ve modele göre farklı oluyor. Kum torbası ayaklı ya da tek başına olacak şekilde iki farklı seçenekte sunuluyor. Genelde suni deri kaplamaları ile tasarlanan modellerde bir yandan kaliteli bir PVC kaplama da kullanılabiliyor. Farklı renk seçeneklerine sahip olan ürünler; mavi, kırmızı, mor veya siyah gibi renklerde üretilebiliyor. Askı aparatları ile duvara monte edilebilen torbalar ayrıca özel olarak tasarlanan stantları ile de ideal bir kullanım fırsatı sunuyor. Ayaklı olan kum torbalarında aynı anda iki kişi çalışabiliyor ve böylece antrenmanlar daha keyifli bir duruma getirilebiliyor. Spor salonlarında kullanmak üzere daha uygun olan bu modeller, pencikbol ile beraber kullanıcıya ulaşıyor ve bu sayede zeminli ayaklık sayesinde devrilmeden, rahat bir şekilde kullanılabiliyor. Boks kum torbası modelleri, farklı kalite ve özellikleri ile antrenmanların verimini kişiye göre ayarlama olanağı sağlıyor. İçi kum dolu olan torbalar, kir tutmayan ve kalite kumaş yapıları sayesinde dayanıklılıklarını uzun süre boyunca koruyor. Bu sayede darbelere karşı uzun zaman dayanan ürünlerin yırtılması pek kolay olmuyor. Ayrıca esnek yapıları sayesinde de kullanıcıları da olumsuz herhangi bir duruma karşı koruyor. Darbe emici pad sistemi ile donanan torbalar, aynı zamanda ayaklı ya da şişme özelliklere sahip oluyorlar. Kullanım kolaylığı sunan ayarlanabilir boyda tasarlanan boks stantları, tabanlarına su doldurularak kullanılıyor. Tasarım olarak düz modellerin yanı sıra insan şeklinde tasarlanan formlar da sporculara direk olarak hitap ediyor.

Antrenmanlardan Alınan Verimi Artıran Kum Torbaları

Antrenmanlardan Alınan Verimi Artıran Kum Torbaları

Boks eğitiminde ya da dövüş sanatlarında önemli bir ekipman olan kum torbaları, vuruş ve tekme tekniklerini geliştirmeye yönelik katkıda bulunarak, alanda daha iyi olunmasına yardımcı oluyor. Pratik hedeflerle işlevlerini ortaya çıkaran kum torbası çalışma açısından her kullanıcıya avantaj sağlıyor ve verim artırıyor. Diğer ekipmanlar gibi kum torbalarının da atletik spor ve çalışma hedefine uygun olacak standartlara sahip olması gerekiyor. Boyu, stili ve malzemeleri ile önem arz eden torbalar, ihtiyaca göre özelliklerine bakarak alınıyor. Dövüş sanatlarında veya eğitimde kullanılan ürünler, aynı zamanda spor yaparken farklı şekillerde de beklentileri karşılayacak performansı sergileyebiliyor. Bok eldivenlerinin de yer aldığı ekipmanlar, içerisinde bulunulan spora ya da egzersize bağlı olarak, birkaç farklı boks çeşidi ile beraber kullanılması gerekiyor. Genel olarak dövüş tekniğini geliştirmek için kullanılan ağır çantalar; reaksiyon, refleks ve hız sürelerini geliştirmeye ve kısaltmaya yönelik yüksek oranda bir etki sağlayamayabiliyor. Vuruşları daha hızlı ve atik bir hale getirebilmek için kullanılan hız torbasının yanı sıra kum torbası boks temel amacına ek olarak farklı teknikler geliştirerek spor yapmayı daha efektif bir hale getiriyor. Her yaştan ve sıkletten sporcunun antrenman yapmasına olanak tanıyan, ayarlanabilir boy ölçülü kum torbası modelleri , zorlayıcı olan hareketlerin güvenli bir şekilde yapılabilmesini mümkün kılıyor. Eldiven kullanılarak yapılan antrenmanlarda sporcuların darbelere karşı dayanıklı ve manevra kabiliyetinin yüksek olması sağlanıyor. El ve göz koordinasyonunu geliştirme konusunda sporcular için önemli olan torbaların fiyatları, antrenman yapılacak sporun çeşidinden ürünlerin doldurulma şekillerine ve sabitlenecek zeminlerine kadar farklılık gösterebiliyor. Yumruk atarken vücudun dengesini koruyan ve darbelere yönelik savunma refleksini güçlendirmek için kullanılan kum torbası faydaları her kişi için aynı etkide ve oranda görülüyor. Vücut geliştirme, fit bir görünüme ulaşma, boks veya dövüş sporu için pratik yapma ya da vücudun her kasını güçlendirmek açısından fayda sağlıyorlar.

Kum Torbası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kum Torbası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişilerin kum torbası almadan önce dikkat etmesi gereken belli başlı faktörler bulunuyor. Bunlar; ürünün ebadı, ağırlığı ve marka olarak ele alınabiliyor. Pek çok tanınmış spor markası tarafından üretimi yapılan ürünler, dayanıklılıkları ve uzun süreli kullanımları ile öne çıkıyorlar. Bu nedenle, seçim esnasında markaya da önem verilmesi gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da kum torbası aparatı veya askısı ile satılan ürünler oluyor. Bu ürünlerin tercih edilmesi montaj işlemiyle karşılaşma zorunluluğu bulunmadan, ürünü kolayca kurma imkânı doğuruyor. Bunların yanı sıra eğer tavana monte etme gibi bir istek duyulmuyorsa, ayaklı kum torbalarından yana tercih yaparak, ihtiyaca doğrudan yanıt alınabiliyor. Öte yandan kum torbası modelleri arasından seçim yaparken, alınması düşünülen modelin spor çalışmalarına uygunluk göstereceğinden emin olunması gerekiyor. Kum torbası ev tipi modeller, ev içerisinde kullanılmaya uygun olarak tasarlanmakla beraber boyut olarak da farklı alternatifler gösteriyorlar. Salonlarda kullanılacak olan ürünler de salon tipi modeller olarak ayrı bir alanda satışa sunuluyor. Farklı çalışma şekillerine uygun olacak düzeyde, farklı formlarda üretilen torbalar, yapılacak spor antrenmanına göre değişiklik gösteriyor. Torbaların dış yüzeyleri ağırlıklı olarak kumaş veya deri malzemelerden üretiliyorlar. Bazıları da bu malzemelerin karışımıyla elde ediliyor. Bu yüzeylerde daha verimli bir çalışma gerçekleştirilmek için de eldiven desteğiyle kullanım gerçekleştirmek daha uygun oluyor. Bunlara ek olarak karar verilen formdan sonra, boyut ve malzeme özelliklerine dikkat çekmek gerekiyor. Bu değerlendirme aşamasında marka ürünleri altında yer alan, kullanıcı deneyimlerinden yola çıkılarak yapılan yorum ve değerlendirmeler göz önünde bulundurularak bazı fikirler elde edilebiliyor. Yorumlar, yeni alınacak bir ürün hakkında detaylı bir bilgi sunarak satın alma işleminde kullanıcıya yardımcı oluyor. Birbirinden farklı model seçeneği olduğu için aranan özellikleri barındıran ideal ürüne ulaşmak, ihtiyaçlar doğrultusunda arama alanını daraltmak, doğrudan istenen özelliklere sahip ürünü bulmayı kolaylaştırıyor. Spor planına ve çalışma şekline göre kum torbası profesyonel düzeyde performans gösterilecek modellerden yana seçim yapmak, hamle olarak uygunluk taşıyor. Sayfamızdan Dragon kum torbası modellerine bakabilirsiniz.

Boks Kum Torbaları ile Müsabakalara Hazırlık

Boks Kum Torbaları ile Müsabakalara Hazırlık

Kum torbaları, genel anlamda birçok amaca hizmet etmesiyle bilinen bir ürün oluyor. Farklı amaçlara hizmet etmesi için de farklı tasarımlara sahip olarak üretiliyorlar. Çalışma şekline, hedeflere göre, yapılan spora, atletik yapıya ve bütçeye göre çeşitli faktörler doğrultusunda çeşitlilik kazanıyorlar. Yaklaşık 200 farklı modeli bulunan ürünler arasında popülerliği olan seçenekler ayaklı torbalar ve yukarıdan asılabilen modeller bulunuyor. Temel tasarım özellikleri olan bu modeller her alanda kullanılmaya da uygunluk gösteriyorlar. Kum torbası büyük boy olan modeller genellikle tavandan asılıyor ve üzerinde çalışırken yüksek etkilere karşı dayanma gücüne sahip oluyorlar. Bu ürünlerin vuruş ve tekme tekniğini geliştirmek için tasarlanması, müsabakalara, sporcuları hazır bir hale getirmede yardımcı bir rol oynuyor. Kum torbası küçük ya da standart olanlar silindirik bir görünüme sahip olmakla birlikte çeşitli şekil ve boyutlarda piyasadaki yerlerini alıyorlar. Zincir, dönen aparat veya ip ile tavandan sarkıtılan ürünler; MMA, boks, May Thai veya karate gibi dövüş sanatlarında ileri düzeye erişebilmek için de tercih ediliyor. Ayaklı modeller de torbanın altına stant koyularak üretiliyor. Kolay hareket alanı sağlayan ürünler, yaylı bir sisteme sahip oluyorlar ve vuruştan sonra geri gelerek daha kolay ve hızlı bir egzersiz yapma fırsatı sunuyor. Ayrıca denge ve koordinasyon açısından gelişim gösterilmesine de ortam yaratıyor. Evde kullanılabilecek kum torbası büyük seçenekleri de, spor salonlarına gitme zorunluluğunu ortadan kaldırarak ev konforunda, istenen her an, diğer spor teknikleriyle birleştirilerek çalışma olanağı sağlıyor. Bununla birlikte, torbaların hangi malzemelerle doldurulduğu da ürün kalitesini etkilediği için, boyutların yanı sıra bu detaya dikkat etmek kullanıcıların avantajına oluyor. Kum torbası öneri listelerinde yer alan yer boks torbaları da alt kısmındaki gövdeyle birleşen standa ile sabit bir tasarıma sahip oluyor. Uzun stant yerine yerde geniş bir standa dayalı olan bu modellerin alt kısımları da iki farklı parçadan oluyor ve bu şekilde takılıp çıkarılması kolay oluyor. Tamamlayıcı ekipman olarak boks eldiveni ürünlerine göz atabilirsiniz.

Kum Torbası Boyutları ve Ölçüleri

Kum Torbası Boyutları ve Ölçüleri

Boks ve kick boksun yanı sıra Muay Thai ya da karma dövüş sanatları gibi sporların antrenman aşamasında kullanılan kum torbası yetişkin veya çocuk sporcuların performansını doğrudan etkiliyor. Vuruş tekniklerini çalışmakla beraber pek çok egzersiz de içinde barındırması yarar sağlıyor. Yumruk ve tekme çalışmaları yapılabilen kum torbası 120x35 boyutundaki modeller ile vuruş tekniklerinde artış gözlemlenebiliyor. Doğru çalışma ve doğru teknik biçimleri sayesinde dövüş sporlarında ilerleme kaydetme imkânı sunan kum torbası çalışma faydası ile bunu mümkün kılıyor. Bandaj veya boks eldiveni gibi aksesuarlar ile kullanılarak daha bütüncül bir çalışma gerçekleştirilebiliyor ve başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Profesyoneller tarafından sunulan kum torbası tavsiye ve önerileri doğrultusunda, birçok kişi kendine uygun ürünü bu şekilde bulabiliyor ve çalışmaya kısa süre içerisinde başlayabiliyorlar. Profesyonel sporcular ya da yeni başlayanlar için spesifik özellikler barındıran kum torbası 150 cm veya kum torbası 120 cm boyutlu olanlar, kişilerin kendilerini etkili bir şekilde geliştirmesini sağlayacak seçeneklerde sunuluyor. Yüzeylerinde kullanılan malzeme, iç katmanlarındaki materyaller, boyut, ebat ve ağırlık gibi faktörlerin yanı sıra kum torbası fiyatları ayaklı veya asılan model seçeneklerine göre de farklılık gösterebiliyor.

Kum Torbası Nasıl Asılır?

Kum torbası ev içerisinde kullanılacaksa, tercih edilen ürünü de buna uygun olacak şekilde seçmek gerekiyor. Ev tipi boks torbalarının dış yüzeyleri tamamen kaliteli malzemeler kullanılarak üretiliyor. İç kısmı der ve kumaş kırpıntıları kullanılarak doldurulan bu ürünler, uzun süreli, sağlıklı ve güvenli bir kullanım desteğinde bulunuyor. Aparatlı ve ayaklı olan torbaların yanı sıra asılarak kullanılacak olan kum torbaları da ip, zincir veya dönen aparatlar yardımıyla asılıyor.

Kum Torbasıyla Nasıl Çalışılır?

Antrenman programları, kondisyon antrenmanı ve kuvvet eğitimi antrenmanı gibi egzersizler için kullanılan kum torbaları, özelliklerine dikkat edilerek, etkili ve istenen düzeyde sonuçlar elde edebilmenin önünü açıyor. Kuvvet eğitimi için 90 cm büyüklüğünde bir model kullanmak ideal olurken, kondisyon artırmak ve yağ yakmak için vücut ağırlığına göre 50 ile 60 cm arasında, 10 ile 30 kg ağırlık kapasitesine sahip kum torbası kullanmak ideal oluyor. Kum torbaları ile antrenman yapmaya başlamadan önce ısınma hareketleri yapmak etkili sonuçlar elde etmeye yarıyor. Bu nedenle ayaklardan başlayarak vücudun üst kısmına doğru tüm eklemleri ısınma hareketleri ile açmak gerekiyor. Daha sonra ayaklar ve eller ile kum torbası üzerinde çalışılarak, vuruş ve tekme tekniklerinde üst seviyeye ulaşılabiliyor.

Kum Torbası İçinde Ne Var?

Kum torbalarının genelde içleri kum ile dolu oluyor. Sertlik ve etkili geri dönüşler alınabilmek adına kum dışında belirli materyaller de ürün içerisine sıkıştırılarak koyulabiliyor. Kumaş ve deri parçaları da, kum kadar ideal bir çalışma gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Kum Torbasına Nasıl Vurulur?

Vuruşların, gidiş ve dönüş hızına eşit olacak şekilde ayarlanması gerekiyor. Kum torbalarını itmeden, gücü azaltarak vuruş yapıp, elleri gardına geri döndürmek gerekiyor. Bileklerden destek alarak kum torbasına direkt olarak vuruş yapabilmek, istenen düzeyde etki alınmasını sağlıyor.

Kum Torbası Ne İşe Yarar?

Kum torbaları, öncelikli olarak dövüş sanatlarını kapsayan sporlar için önceden egzersiz yapmak ve pratiklik kazanmak üzere kullanılıyorlar. Bunun yanı sıra vücut geliştirmek, yağ yakmak ve fit bir görünüme kavuşmak için de faydalı bir egzersiz yapma imkânı tanıyor. Spora ve spor yapmaya dair her noktada işe yarayan bir etkide bulunuyorlar.

Kum Torbası Hangi Kasları Çalıştırır?

Kum torbası ile yapılan antrenmanlarda, doğru teknikler kullanıldığı takdirde vücuttaki tüm kasları çalıştırma ve geliştirme gibi etkilerde bulunuyor. İtici kas grupları başta olmak üzere, çekici ve kaldırıcı kas gruplarını da, doğru teknikler ve nefes alış verişler ile yüksek oranda çalıştıran kum torbaları, amatör ya da profesyonel spor yapan herkese karşı ideallik gösteriyor. El ve parmak kasları, kol kasları, ayak ve bacak kaslarının tamamı, bu ürünlerle yapılan egzersiz ve antrenmanlar ile çalışarak güç kazanıyor.