ÜCRETSİZ KARGO

Busso Boks El Bandajı
(21)
59,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Geniş Kum Torbası + Boks Bandajı 120 x 32 CM
(485)
345,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Yiğitspor Kişiye Özel Isim Baskılı Taekwondo Elbisesi Whiteface Beyaz Yaka
(41)
259,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

120 x 32 CM Boş Kum Torbası Zincirli ve Tavan Askı Aparatı
(372)
189,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Taşınabilir Metal Kendini Savunma Çubuğu
(1)
224,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Ls2 Rapid Mini Stream Storm Kask Camı Gökkuşağı
(4)
359,10 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Tatami Tatami Minderi 26Mm 1M2
(46)
185,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ayaklı Boks Torbası Standi Yaylı
(84)
620,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ucuzaspor Taekwondo Elbisesi 1.Kalite Beyaz Yaka
(66)
250,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Spartans Kıck Boks Ve Muay Thaı Kaval Koruyucu
(3)
419,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Dragondostore Dragon 30095-P Attack-5 Boks Eldiveni, Muay Thai Kick Boks Eldive
(5)
375,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Canmotor Ls2 Rapıd-Stream-Storm Ff320/Ff353 Kask Camı Aynalı Mavi
(0)
359,10 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Adidas Bandaj Boks Bandajı 3,5 Metre Adıbp03 Hand Wraps (518310263)
(0)
260,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Dragondostore Adidas Hybrid100 Boks Eldiveni, Torba Antrenman Eldiveni Gloves

REKLAM

Dragondostore Adidas Hybrid100 Boks Eldiveni, Torba Antrenman Eldiveni Gloves
(3)
1.300,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Dragondostore Dragon 30027-P Red Land Boks Eldiveni
(0)
575,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

120 x 35 CM Geniş Kum Torbası Boks Eldiveni+Badaj+Çelik Aparat
(396)
565,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Dragon 99121 Gel Profesyonel Boks Dişliği
(2)
110,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Spor_Carsim Evox Güreş Ayakkabısı,Boks Ayakkabısı,35-44 Numara Seçeneği (338854654)
(13)
395,00 TL

Dövüş Sporları

Spor, sadece sağlıklı olmak için değil keyif almak için ve savunma amaçlı da yapıldığında insanların hayatlarına farklı açılardan dokunmayı başarır. Dövüş sporları, sağlıklı olmanın yanında vücudu bir enstrüman gibi kullanmayı da sağlar. Dövüş sanatlarında kendi kabiliyetlerini görmek isteyenler farklı dövüş sporlarından birini seçtiklerinde kendi becerilerinin de farkına varırlar. Taekwondo, boks, kick boks, karate, judo, eskrim, aikido gibi sporlar stratejik düşünme tarzını da geliştirdiğinden uygulayanların zihinsel becerilerine de katkı sağlayan spor türleridir. Birçok spor türünün uzakdoğu öğretilerinden beslenmesi sporlara mistik bir hava katar. Kendi içinde kuralları ve bir mantığı olan savunma sporları farklı kıyafetleriyle de dikkat çeker. Her yaş grubuna yönelik olan sporlardan biri olan taekwondo sporu beyaz, sarı, yeşil, mavi, kırmızı, siyah gibi farklı kuşak renkleri ile spor yapan kişinin seviyesi hakkında izleyiciye bilgi verir. Adı dövüş sporu olsa da rakipler arasındaki saygıdan da bahsetmek gerekir. Bilinçli olarak yapılan egzersizler hem seviye atlamaya hem de yüksek performans göstermeye destek olur. Vücudun neredeyse tamamı kullanılarak yapılan aktivitede kullanılan giysiler bol ve harekete olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca kumaşının terlemeyi önleyen özel kumaştan olması da spor sırasında konfor sağlayan diğer bir erkendir. Her yaş grubuna uygun tasarlanan altlı üstlü takımlar bele bağlanan seviye kuşağı ile tamamlanırken baştaki kask ve göğse kadar gelen korumalık, özel olarak tasarlanmış hafif ayakkabılar hareket kolaylığı sağlarken sporcuyu da korur. Mavi veya kırmızı olarak tasarlanan kaskların ana görevi sporcunun kafasını herhangi bir darbeye karşı korumaktır. Bunun yanında eldiven, ayakkabı, kol, ayak ve kaval koruyucular, çalışmalar sırasında kullanılan ellik gibi aksesuarlar da tamamen sporcunun rahat ve konforlu hareketini sağlamaya yönelik üretilmiş kıyafetlerdir. Her bir detay düşünülerek hassas uzuvları koruyacak malzemeler spor müsabakaları ve çalışmalar sırasında maksimum koruma sağlar. Dövüş sporları çeşitleri itibariyle kendine has kıyafetleri ile dikkat çeker. Karate ve taekwondo stil olarak birbirine benzeyen spor dalları arasında yer alır. Kökü uzak doğuya dayanan taekwondo ve judo gibi dövüş sanatlarının yanında eskrimin tarihçesi orta çağa dayanır. Avrupa kökenli olan dövüş sporu kılıcın estetik ve stratejik kullanımına bir örnektir. Kick boks ve boks da benzer ekipmanlarıyla dikkat çeker. Muay Thai de kick boksa benzerken, whushu Çin’de savaş sanatı anlamına gelen bir spor dalıdır.

Dövüş Sporları Kendi içinde Kurallara Sahiptir

Dövüş Sporları Kendi içinde Kurallara Sahiptir

Her ne kadar bazı dövüş sporları mentalite ve kültür olarak birbirini andırsa da her birinin kendi içindeki kuralları farklıdır. Ayrıca dövüş ekipmanları olarak da birbirlerinden farklı olduğunu söylemekte fayda var. Bir uzak doğu sporu olan judo sadece fiziksel değil insanın ruhsal dünyasında da hitap eder. Genellikle azami konsantrasyon gerektiren sporun anlamı Japonca’da “nezaket yolu” olarak bilinir. Karşılıklı rekabette bile nazik ve saygılı olmayı öngören sporun tarihi 1882 yıllarına dayanır. Özel bir ritüeli olan dövüş sanatı kendine has kıyafetlerle uygulanan ve dünyada çok fazla rağbet gören farklı teknikleri olan bir dövüş sanatıdır. Özel judo elbisesi ve judo kuşağı spor sırasında öncelikle gerekli kıyafetlerdendir. Judo kıyafetleri genellikle beyaz, mavi gibi renklere sahiptir. Mavi olarak üretilen modelde üst kısım %25 polyester ve %75 pamuktan üretilmiştir. Etek kısmı judoya özel desen olarak bilinen baklava desenidir ve %100 pamuktan üretilmiştir. Koltukaltı, yaka, yırtmaç, kol bileği, sırt ve ön göğüs bölümler hareket sırasında en fazla etkilenen bölümler olduğundan çift kat olarak dikilmiş ve dikişlerle de mukavemeti arttırılmıştır. İkinci parça olan pantolon gabardin kumaştan üretilmiş olup malzemesi %100 kumaştır. Beli lastiksiz olan pantolon biritlidir. Dizlerine takviye için eklenen ekstra kumaş ve dikişler pantolunun mukavemetini arttırır. Mavi ve beyaz olarak üretilen başka bir modelde ceketin üst kısmında boncuk deseni vardır. Genellikle yere gelen ve fazla hareket gören bölümler judo kıyafetlerinde çift kat ya da boncuk detaylarıyla kuvvetlendirilmiştir. Diğer yandan aikido sporu da uzak doğu sporu olarak bilinir. Her uzak doğu sporunda olduğu gibi aikido da ritüeli olan bir spordur. Sporu yapmak için özel kıyafetin yanından farklı malzemeler de gerekir. Bu sporda dövüş sopaları aktivitenin vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Bazı düz sopaların ölçüleri 127,5x8,5 cm olup sopa meşeden üretilmiştir. Bunun yanında 30x10 cm ölçülerindeki sopalar da spor sırasında kullanılır. Ayrıca mınçıka da savaş sanatında kullanılan bir silah olarak bilinir. Ürünün özelliği hız, refleks, odaklanma ve koordinasyonu sağlamaya yardımcı olmasıdır. Kızıl meşe ağacından üretilmiş olan kılıç, bıçak ve sopa ve ucunda yer alan kama detayı da judo sporunda kullanılan ekipmanlar arasında yer alır. Kıyafeti beyaz olup genellikle diğer uzak doğu sporlarında kullanılan kıyafetlere benzer. Aikidoda da seviye gösteren kuşaklar takılır. Siyah ve beyaz renkte kuşağı yetişkinler takarken çocukların taktığı kuşaklar sarı, turuncu, yeşil, mavi, mor ve kahverengidir. Diğer bir kıyafet ise hakama olarak tanımlanan dövüş kıyafetidir. Aikido dövüş sporu malzemesi olarak oldukça zengin malzeme portföyüne sahiptir.

 Dövüş Sporları Savunmada Ustalaşmayı Sağlar

Dövüş Sporları Savunmada Ustalaşmayı Sağlar

Dövüş sporlarının uzak doğudan getirdiği ve dünyanın birçok yerinde popüler olan felsefesi saldırıdan ziyade savunma üzerine kurgulanmıştır. Günümüzde kadın erkek her cins ve yaşa hitap eden spor çeşitleri fiziksel ve mental bütünlük sağlayarak sporcuların koordinasyon yeteneğini geliştiren aktiviteler arasında sayılır. Karate de bu sporlardan dünyada en çok kullanılan dövüş sanatları arasında yer alırken savunmanın yanında saldırı gibi farklı figürleri de içinde barındırması ve birçok hareketi arka arkaya yapmayı gerektiren çok fazla ve seri hareketi bir arada bulundurduğu için kıyafetleri esnek ve dayanıklıdır. Sadece eller ve ayaklar kullanılarak yapılan karate sporunda elde bir malzeme kullanılmaz. Kıyafetler alt, üst ve kuşaktan oluşur. Kıyafet malzemesinin terletmeyen kumaş olması önemlidir. Kıyafetleri, eldivenleri, vücut, ayak koruyucu gibi ekipmanlarıyla sporcuların zarar görmesini engelleyecek kıyafetlerin giyildiği spor türlerinden biridir. Karate kuşakları beyaz, sarı, turuncu, mavi, kahverengi ve siyah kuşak olmak üzere 6 farklı renkten oluşur. Her renk ise bir seviyeyi tanımlar. Siyah renk en yüksek seviyeyi tanımladığı için o seviye usta kuşak olarak da tanımlanır. Dövüş eldivenleri, bilek koruyucu ekipmanlar ve ellikler ile kadın, erkek, çocuk karate ile ilgilenen her birey uzak doğunun mistik felsefesinin dövüş sporuna yansımasındaki estetiği hisseder. Karate kıyafetleri genellikle oldukça geniş ve rahat hareket etmeyi sağlayacak şekilde üretilmiştir. Kumaşın metrekareye düşen ağırlığı 370 gr/m2 olup oldukça hafif bir kumaştır. Kumaş yapısı terlemeyi önleyen, nefes alan kumaş olarak tabir edilir. %100 pamuktan imal edilmiştir. Dikiş yerleri üzerinden üç dikiş geçilmiştir. Ceketlerde bulunan iç bağlama ipi ceketin bedene rahat oturmasını sağlar. Pantolonun bel kısmında kullanılan kalın lastik beli rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Spor sırasında kullanılan kaval koruma seti kırmızı ve mavi gibi canlı renklerden üretilmiştir. Özel dolgulu suni deriden üretilen ürünler darbe emici özelliği sayesinde bileği ve kaval kemiğini koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Karate eldiveni de mavi ve kırmızı renklerden üretilmiş olup içinde özel dökme sünger kullanılmıştır. Vücut koruyucu ise genellikle beyaz olup vücudu darbelere karşı korur. Fiziksel ve zihinsel ustalıkla yapılan diğer bir spor da Çin’nin ulusal sporu olarak bilinen wushu sporudur. Geçmişi 1949’lu yıllara dayanır. Öz savunma felsefesine dayanan spor bir yakın dövüş sporudur. Teknik olarak tekme, yumruk kullanılsa da güreş figürlerine de rastlanır. Darbe yastığı, kasık koruyucu, ayakkabı, şort, eldiven ve sopa gibi ekipmanlar spor sırasında destek olur. Uygulama sırasında kullanılan şortlar ve pantolonlar 1. kalite saten kumaştan üretilmiştir.10 cm genişliğinde lastik kullanılan şort bele oturacak şekilde tasarlanmıştır. Yanlarında yer alan yırtmaç ise aktivite sırasında rahatlık sağlar. Aktivite sırasında kullanılan kılıç özel tasarımdır. 170 cm uzunluğundaki ince sopa bedenin üst kısmını kullanmak içindir. Aynı anda nefes kontrolü de yapılan hareketler net ve keskin hareketler olup nefes ve sesle harekete eşlik edilir. Genellikle mavi ve kırmızı renklerin hakim olduğu kıyafetlerde her dövüş sporları kıyafetleri kategorisinde olduğu gibi vücudun hassas bölgelerini koruyacak vücut koruyucuları kullanılmıştır.

Dövüş Sporları Her Kültüre Ait Farklı Özellikleriyle Dikkat Çeker

Dövüş Sporları Her Kültüre Ait Farklı Özellikleriyle Dikkat Çeker

Dövüş sporları denince akla uzak doğu gelse de her kültürün kendine ait dövüş sporu vardır. Eskrim de Avrupa’da doğmuş bir dövüş sanatı olarak bilinir. Eskrimin ana ekipmanı kılıçtır. Kılıç kullanma sanatı olarak da bilinen dövüş sporu orta çağ da bir klasik olan düellolarda esinlenilerek geliştirilmiştir. Kılıç sadece becerileri geliştirmek için kullanıldığından kesici değildir. Kılıç ile yapılan hamleler ayrı bir özen gerektirdiğinden her hamle vücudu çevikleştirirken önceden planlanmış stratejik hareketler de farkı kas bölgelerini çalıştırmayı sağlar. Bunun yanında odaklanma ve koordinasyonu sağladığı için düşünme sistematiğine de katkı sağlar. Spor sırasında kullanılan kıyafetin yanında eskrim maskesi, eskrim ayakkabısı, eldiveni, eskrim silahı(epe, flöre, kılıç), eskrim çorabı ve flöre, kılıç kullanılan branşlarda yelek gibi malzemeler aktivite sırasında destek olan ekipmanlardır. Muay Thai Tayland’da doğmuş bir dövüş sporu olup tekme, dirsek temasları üzerine kurgulanmış bir spor dalıdır. Kıyafetleri şort ve bel kemeri gibi rahat ve konforludur. Vücutta kafa dahil birçok bölgenin kullanılması yüksek kondisyon ve sıkı çalışma gerektirir. Düzenli çalışma ile seviye atlanabilirken çalışmalar genellikle boks kum torbası, lapa ve kondisyon çalışmaları nefes egzersizler eşliğinde yapılır. Eldiven seçimi başarılı performans göstermek için olmazsa olmaz ekipmanlardandır. Eldiven seçimi de sporcunun bulunduğu seviyeye göre değişkenlik gösterir. Amatörlerin ve profesyonellerin kullandığı eldivenler farklıdır. Aktivite sırasında kullanılan şortlar genellikle göz alıcı saten kumaştan üretilir. Belinde 8 cm kalınlığında lastik kullanılan şortlar beli daha iyi kavrarken yan tarafta bulunan derin yırtmaç aktivite sırasında konfor sağlar. İç bölümündeki hava kanalı kumaş elin terlemesini önlerken PVC malzeme uzun süreli kullanım sağlar. Hem kickboks hem de muay thai sırasında kullanılan ayak üstü ve kaval koruyucu karate, taekwondo gibi birçok spor gruplarında da kullanılır. Ürün ayağın hareketini engellemeden ayak ve kaval kemiğinin korunmasına destek olur. El lapası orjinal deri görünümlü suni deriden üretilmiştir. İç malzemelerinde ise darbe aldığında deforme olmayacak EVA’dır. Ayrıca ürün parmaktan geçmeli cırtla bileğe sabitlenir. Farklı dövüş sanatlarına özel dövüş sporları giyim ve aksesuarları dayanıklı ve aktiviteye özgü tasarımlarının yanında görsel zenginlikleriyle de dikkat çeker.

 Dövüş Sporları Fiziksel ve Zihinsel Sağlığı Destekler

Dövüş Sporları Fiziksel ve Zihinsel Sağlığı Destekler

Dövüş sporlarının en önemli özelliği kendi içinde oluşturduğu sistematik ve planlı aktivitelerin zihinsel aktivitelerle birlikte kullanılabilmesidir. Savunma, zihinsel disiplin, centilmen mücadeleyi de içinde barındıran dövüş sporlarının büyük bir kısmında özel silah ve ekipman kullanılır. Kickboks da özellikle fiziksel dayanıklılık ve kondisyon gerektiren sporlar arasındadır. Şort, bandaj, eldiven, ayakkabı gibi ekipmanların kullanıldığı spor türü antrenman ve müsabaka sırasında kullanımı rahattır. Kıyafette öne çıkan kickboks eldivenleri dayanıklı yapılarıyla uzun süreli kullanım imkanı sağlar. Bileklerin cırtlı olması eldivenlerin rahatlıkla bileğe oturmasını sağlar. Hava kanallarına sahip olduğu için eli terletmez. Kickboks sırasında kullanılan şort ise saten olup renkli ve işleme detaylarıyla dikkat çeker. Yanlarda yırtmaç olması aktivite sırasında rahat hareket edebilme imkanı verir. Bileklerin burkulmasını önlemek için tasarlanmış pamuk ve elastik malzemeden üretilmiş bandaj, eldiven, çorap, tişört ve darbelere karşı ağzı koruyan dişlik gibi parçalar aktiviteye özel ürünler olup sporcu beklenti ve ihtiyacına özel üretilmiştir. Tişörtler ise genellikle dar kalıplarda olup terletmeyen kumaştan üretilmiştir. Ayak ve kaval koruyucu ayak kullanılan dövüş sporlarında benzer özelliklere sahiptir. Ürün ayağı korurken hareket kabiliyetini de kısıtlamayacak esnekliğe sahiptir. Ayrıca antrenmanlarda kullanılan darbe yastıkları sentetik deri malzemeden üretilmiş olup oldukça hafiftir. Özellikle erkek kullanıcılar için üretilen kasık koruyucular da bu tip sporların bir parçasıdır. Bunun yanında daha çok eğitmenler için üretilen basen baldır koruyucuların dış kısmı bandex iç kısmı sünger olarak üretilmiş olup çalışmalar sırasında eğitmeni darbelere karşı korur. Çoraplar ise özellikle ayak bileğini destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. Dövüş sporları malzemeleri hem sporcu hem de eğitmeni koruyacak kalite ve özellikte olmasıyla dikkat çeker.

Dövüş Sporları Kondisyon Gerektiren Sporlar Arasında Yer Alır

Dövüş Sporları Kondisyon Gerektiren Sporlar Arasında Yer Alır

Günümüzde stres atmanın bir çok yolu vardır. Spor bu yollardan en sağlıklısı olarak bilinir. Bireysel sporlar yüzme, koşma gibi daha çok vücudu çalıştıran sporlardandır. İki kişilik sporlarda ise sporcu kendi hamlesini hesaplarken karşıdan gelebilecek saldırının şeklini de öngörmeye çalıştığından zihni hep aktiftir. Planlı ve hesaplı hareket ettiğinde kazanabilme olasılığının yüksek olduğunu bilir. Dolayısıyla dövüş sanatı olarak da adlandırılan dövüş sporları hem fiziksel hem de zihinsel olarak sporcuları aktif tutar. Koordinasyon, refleks ve odaklanma yeteneklerinin gelişmesine yardımcı olur. Spor yapan kişiler tüm günün stresini atarken bir yandan da beyni ve vücudu koordineli çalıştırmayı öğrenirler. Her bir uzak doğu sporunun kendi içindeki ritüeli aynı zamanda sporun felsefesi hakkında da fikir verir. Bunun yanında eskrim gibi Avrupa’da ortaya çıkan spor türünde de benzer bir mantık hakimdir. Taekwondo, karate, kickboks, boks gibi profesyonel kum torbası ile çalışılan sporlarda kaval ve ayak koruyucu gibi ekipmanlar çalışmalar sırasında sakatlanmanın önüne geçecek şekilde tasarlanmıştır. Boks bu sporlar arasında oldukça zorlayıcı bir spordur. Öncesinde sıkı kondisyon çalışması yapıldığında performansa olumlu yansır. Boks eldiveni kask ve dislik ile birlikte bu sporun hayati malzemelerinden biridir. Set olarak kullanıma sunulan boks malzeme setinde boks eldiveni , boks bandajı, silikon dişlik atlama ipi yer alır. Eldiven iç kısmında yer alan kanallı kumaş sayesinde terletmezken atlama ipi kondisyon çalışmalarında oldukça etkilidir. Bazı setlerde kaval koruyucu malzeme de yer alır. Bazı setlerde yer alan kum torbası ise özel dokuması sayesinde ellere zarar vermeyen malzemeden üretilmiştir. İç dolgu malzemesi olarak tekstil ve deri parçaları kullanılmıştır. Ayrıca sette yer alan el sargı bandajı %100 pamuktan üretilmiş olup 3,5 metre uzunluktadır. Boks eldiveni kum torbası antrenmanlar ile sporcuyu müsabakaya hazırlayan malzemelerdendir. Boks torbasının tavana asılan modelinin yanında ayaklı modeli de mevcuttur. Hayati öneme sahip boks başlıkları farklı özellikleri ile antrenmanlarda ve müsabakalarda sporcuları korur. Dövüş sporları konusunda her türlü koruyucu malzeme, kıyafet ve farklı dövüş sporları aksesuarları sayfamızda yer almaktadır. Bireysel ve takım sporları sayfamızı inceleyerek ihtiyacınız olan ürünün siparişini oluşturabilirsiniz.