Eski Belgeler

Nostaljik anlamı olan ve koleksiyon değeri bulunan bazı belli başlı kağıt ürünleri ve belgeler bulunmaktadır. Bu ürün çeşitleri başta eski gazeteler olmak üzere eski takvim yaprakları, gazete küpürleri ya da eski zamana ait bir resmi doküman olarak beğeninize sunulan belgeler olmaktadır. Bu ürünler her ne kadar bir maddi değer ifade etmeseler de geçmişte var olmuş, zamanın ruhunu yansıtan, anı niteliğinde veya tarihi belge niteliğinde ürün çeşitleri olmalarıyla oldukça önemli bir manevi değer oluşturmaktadır. Özellikle de geçmişe özlemle bakan insanlar için bu kağıt ürünleri eşsiz bir yer tutmaktadır. Aralarından en popüler olanlarından biri olan eski takvim yaprakları içerisinden de istediğiniz hemen her tarihi kolaylıkla bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Eski Yıllara Ait Takvim Yaprağı

Eski Yıllara Ait Takvim Yaprağı

Takvimler eskilerden bu yana pek çok farklı formda üretilmeye başlanmış olup, modern zamanlarda artık neredeyse her evde sadece dijital takvimler kullanılır hale gelmiştir. Klasik bir takvim olan her güne ayrı bir küçük kâğıdı bulunan, üzerinde ezan vakitlerine kadar pek çok bilginin ve o tarihe ait önemli olayların yazdığı takvim yaprakları, eski zamanların en eğlenceli vakit geçirme ürünleri arasında yer almaktaydı. Hem genel kültür açısından hem de çeşitli şekillerde kullanım imkânı sunmaları bakımından takvim yaprakları eşsiz bir fayda sağlayabilmekteydi. Bugünlerde ise tarihte bir gün olarak nostaljik bir önem taşıyan bu yapraklar sizlere koleksiyon anlamında mutluluk sunacak tasarımlar olarak kategorimizde bulunmaktadır. Sizlere sunulan yapraklar genel itibariyle 1970’li yıllara ait olup, farklı üreticilerin zamanında imal ettiği takvimler olmaktadır. Bu eski takvim yaprakları için başlıca örnekler vermek gerekirse, öncelikle 1970 yılına ait olarak; 11 Şubat 1970 Çarşamba ve 13 Mayıs 1970 Çarşamba takvim yaprakları sayılabilir. Bu her iki ürün de Saatli Maarif Takvim Yaprağı olarak kategorimizde yer almaktadır. Ayrıca farklı üreticilere ait olarak da 15 Temmuz 1977 Cuma - Orman Takvimi ve 26 Mart 1977 Cumartesi - Sönmez Takvim Yaprağı sizlere örnek gösterilebilir. Size özel bir gün ifade eden ürün çeşidini bu nostaljik kağıtlar arasından tercihte bulunabilirsiniz. Eski takvim yaprağı doğum günü hediyesi olarak da son derece anlamlı olabilecek, sevimli sürprizler olabilir. Bu takvim yapraklarını daha başka olarak Ülkü Takvim Yaprağı veya Türkiye Gazetesi Takvim Yaprağı olarak da elde edebilmeniz mümkündür. Her bir üreticinin tasarımı birbirinden farklı küçük detaylar içerebilmekte olup, küçüklüğünüzde veya gençliğinizde hangi modeli kullanıyorduysanız ona göre bir seçimde de bulunabilirsiniz. Sizlere eşsiz anıları anımsatacak olan bu eski ürün tasarımlarını ister kitap ayracı yapıp hiç kaybetmeden kullanım elde edebilir isterseniz de küçük bir çerçevede farklı bir aksesuar olarak kitaplık veya vitrininizde bulundurabilirsiniz. Daha başka çeşit olarak bu koleksiyon değeri bulunan eski yıllara ait takvim yaprağı ürünlerini; 29 Haziran 1972 Perşembe - Ülkü Takvim Yaprağı, 7 Ocak 1986 Salı tarihli veya 6 Eylül 1976 Pazartesi tarihli olarak çeşitli niteliklerde oldukça geniş bir yelpazede elde edebileceksiniz.

Eski Gazete Çeşitleri

Eski Gazete Çeşitleri

Bir yaprak ya da sayfadan ziyade bir bütün olarak sunulmasının da ötesinde gazeteleri, hiç açılmamış desteler halinde paket olarak talep edebilmeniz mümkündür. Hiç kullanılmadan bayilere geri iade olan bu ürünler, aynı formları korunmuş olaraktan sağlam bir biçimde beğeninize sunulmaktadır. Aynı tarihe ait pek çok farklı gazeteyi bu paketler içerisinde bulabilecek olup, oldukça farklı kullanımlarla eşsiz faydalar elde edebileceksiniz. Cumhuriyet başta olmak üzere eski gazete fiyatları toplu bir şekilde elde etmenize nazaran son derece makul maliyetlerde olabilmekte olup, bu nostaljik ürünleri çeşitli amaçlarla değerlendirebileceksiniz. Bu hiç açılmamış balya halindeki ürünleri ister manevi bir değer olarak koleksiyon amaçlı edinebilir isterseniz de sadece bir araç olarak edinip, sermek veya yakmak suretiyle çeşitli şekillerde kullanım elde edebilirsiniz. Özellikle çok eski beklemiş olmayan ürünleri üzerlerinde hiçbir solma veya sararma olmayan hallerde temin edebilecek olup, bu ürünleri uzun süre muhafaza edebileceksiniz. Bu ürün çeşitlerini çeşitli araştırma veya benzeri kültürel faaliyetlerinizde de kullanabilmeniz söz konusu olup, son derece etkili ve akıllıca faydalar sağlayabilirsiniz. Örneğin belli bir tarihte meydana gelen gündemleri; ekonomi haberlerini, magazin haberlerini veya benzeri haber gruplarını araştırıyor, derliyor ve bu doğrultuda bir makale ve benzeri çalışmalarda bulunuyorsanız, bu balyalar sizlere aradığınızı fazlasıyla sunmayı başaracak nitelikte ürünler olmaktadır. İçerisinde yaklaşık 10 gazete bulunduran bu balyalar tam olarak 1 kg kadar bir ağırlığa sahiptir. Eski cumhuriyet gazetesi başta olmak üzere pek çok farklı eski marka ve firmalara ait ürünleri rahatlıkla bulabileceksinizdir. Ayrıca 2005 sonrasına ait olan ve siyasi içeriğe sahip olmayan niteliklerde farklı talepleriniz doğrultusunda uygun balyalar da talep edebileceksiniz. Ayrıca Hürriyet Milenyum gibi özel farklı çeşitlilikte ürün grupları da mevcuttur. Gazete üzerine bir koleksiyonu bulunan herkes, gereksinim duymakta olduğu ürün çeşidini kolaylıkla bulabilecektir. Çeşitli eski gazete küpürleri ve çok daha fazlasını elde edeceğiniz kategorimiz içerisinde birbirinden nitelikli farklı dergiler de yer almakta olup, ilgi alanınız doğrultusunda her biri eşsiz faydalar sunan bu eğlenceli ürünler arasından dilediğinizi tercihte bulunabileceksiniz.

Eski Dergi Çeşitleri ve Eski Gazete Fiyatları

Eski Dergi Çeşitleri ve Eski Gazete Fiyatları

Eski dergilere örnek olarak, başlıca Fı̇nnı̇sh Busı̇ness Report dergilerini ve Melodi Maker dergisini bulabilmeniz mümkündür. Öncelikle Fı̇nnı̇sh Busı̇ness Report dergisinden söz etmek gerekirse, bu ürünler 2. El dergi kategorisinde olup, 1981 – 2004 dönemini kapsamaktadır. Bu ürün gruplarını toplamda tam 9 sayı, 27 sayı veya 54 sayı içeren balyalarda elde edebilmeniz mümkündür. Melodi Maker dergisi ise haftalık çıkan eski bir ürün olmakta olup, tek sayı halinde beğeninize sunulan ürünlerden biri olmaktadır. Bu dergileri de 1981 ile 2004 dönemleri arasında bulabileceksiniz. Antika koleksiyon anlamında dergilerin yeri insanlarda bir başka olmaktadır. Spesifik bir alana odaklanmış olarak üretilen bu dergi ürünleri ile hobileriniz veya ilgi duyduğunuz doğrultuda içerik bulunduran dergileri edinmek ile oldukça nitelikli eski genel kültür bilgilerini pekiştirebilmeniz söz konusudur. Eski gazeteler ve dergilerden başka daha pek çok farklı ürün çeşitleri de bulunabilmektedir Bunlardan başlıcaları; Osmanlıca telgraf telegram belgesi, Eski hisse senedi belgeleri ve New York Times’ın orjinal negatifleri olarak sayfamızda yer almaktadır. Öncelikle Osmanlıca telgraf telegram belgeleri, 1923 yılı ve öncesine ait eski resmi belge çeşitleri olmaktadır. Ebat olarak 34 cm x 39 cm olan bu belgeler sizlere yansımaz camlı bir çerçeve içinde sunulmaktadır. Tarihi kalıntılara meraklı olan ve bunları oldukça değerli birer koleksiyon olarak görenler için bu ürünler son derece uygun maliyetlerde, kaçırılmaması gereken fırsatlar olarak beğeninize sunulmaktadır. Hisse senedi olarak ise 1923 – 1959 dönemine ait olan İzmir Şark Sanayi Kumpanyası hisse senetlerini bu kategoride bulabileceksiniz. Bu senetler 29.7 cm x 21 cm ebatlarda orijinal, tamirat içermeyen belgeler olarak elde edilebilmektedir. Belge tarihi de belirtmek gerekirse; AH. 1341 / M. 1925 sayı ve numarası buna örnek niteliğindedir. 1959 – 1980 dönemine ait olan New York Times gazetesinin günlük baskılarının orjinal negatifleri de sizlere farklı bir koleksiyon niteliği olarak sunulan nadide ürün seçenekleri olmaktadır. Eski takvim yaprağı fiyatları başta olmak üzere bütün bu birbirinden farklı kültürel ve koleksiyon açısından değeri bulunan ürün çeşitlerini oldukça uygun maliyetlerde elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. Eğer sizler de bu tarz eski kâğıt, kayıt ve belgelere değer veriyorsanız beğendiğiniz ürünleri satın alabilirsiniz.