ÜCRETSİZ KARGO

Silecek Lastiği 70 Cm 10 Adet Telsiz Silecek Silgi Lastik Telsiz
(151)
172,60 TL
SEPETTE
161,60 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Toyota Corolla Silecek Takımı 2007-2018 İnwells Hybrid
(1248)
148 TL

ÜCRETSİZ KARGO

SİLECEK LASTİĞİ 700MM HER SİLECEĞE UYGUN
(47)
200 TL
SEPETTE
164 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Toyota Corolla Silecek Takımı 2018-2021 İnwells Hibrit
(26)
165 TL
SEPETTE
154 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Opel Astra J / K İnwells Muz Silecek Takımı 2009-2021 N11.3475
(774)
120 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Araç Araba Silecek Lastiği 70Cm 1 Paket 4 Adet
(280)
99 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Fiat Linea İnwells Muz Silecek Takımı 2007-2016
(832)
139 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Araç Araba Silecek Lastiği 60 Cm 1 Paket 4 Adet
(308)
98,50 TL
88,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Fiat Egea Muz Silecek Takımı 2015-2021 Bosch Aeroeco
(9)
323,29 TL
SEPETTE
312,29 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Vw Passat Silecek Takımı 2015-2021 B8 Bosch Aerotwin A102S
Vw Passat Silecek Takımı 2015-2021 B8 Bosch Aerotwin A102S
(76)
581,64 TL
SEPETTE
570,64 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Volkswagen Jetta İnwells Muz Silecek Takımı 2011-2019
(468)
142 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Honda Civic Silecek 2017-2021 Fc5 Bosch Aerotwin Retrofit
(153)
504,29 TL
SEPETTE
493,29 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Opel Corsa D / E İnwells Muz Silecek Takımı 2006-2019
(558)
142 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Honda Civic Fb7 Muz Silecek Takımı 2012-2016 Bosch Aeroeco N11.4754
(8)
343,01 TL
SEPETTE
332,01 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Honda Civic Fc5 Muz Silecek Takımı 2017-2021 Bosch Aeroeco N11.4755
(8)
327,37 TL
SEPETTE
316,37 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Honda Civic Fd6 Fb7 İnwells Hybrid Silecek Takımı 2006-2016 N11.5007
Honda Civic Fd6 Fb7 İnwells Hybrid Silecek Takımı 2006-2016 N11.5007
(46)
176,72 TL
SEPETTE
165,72 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ford Fiesta Ön Arka İnwells Muz Silecek Takımı 2002-2008
Ford Fiesta Ön Arka İnwells Muz Silecek Takımı 2002-2008
(34)
179,16 TL
SEPETTE
168,16 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Renault Clio 4 Ön ve Arka Silecek Takımı 2012-2020
Renault Clio 4 Ön ve Arka Silecek Takımı 2012-2020
(155)
221,01 TL
SEPETTE
210,01 TL

Silecek

Sürüş kalitenizi artırmak ve güvenliğinizi maksimuma çıkarmak için muhakkak aracınıza uygun silecek kullanmalısınız. Aracınıza tam anlamıyla uyumlu olan bir ürün hem silme işlemi esnasında iyi bir temizlik yapacak hem de uzun süreli bir kullanım imkânı sunacaktır. Eğer sahip olduğunuz silecek yıpranmış, ömrünü doldurmuş ya da aracınıza uygun değilse bahar ve kış aylarında görünürlüğünü azaltacaktır. Bu bakımdan düşünüldüğünde düzenli periyotlarla gerekli değişim, yenileme ve onarımları yapmak oldukça iyi olacaktır. Aracınız için özel olarak üretilmiş, cam ölçü ve açılarınız için uyumlu olan bir ürün ile siz de yoğun hava şartlarında dahi güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Ürünün en önemli parçalarından olan silecek lastiği de yine aracınızın marka ve modeliyle uyumlu olmalıdır. Camla temas eden ve asıl temizleme işlemini yapan lastik kısmının camın açısına ve dokusuna uygun olarak bir kavrama yapması oldukça önemlidir. Tam anlamıyla kavrama gerçekleştiği takdirde kesintisiz bir silme ve temizleme işlemi de mümkün olmaktadır. Ön camlar için kullanılabilecek ürünler için düşünüldüğünde silikon ve kauçuk olmak üzere 2 tip ürünle karşılaşılabilir. Üretim malzemesinden önce silecek mekanizma ve boyutlarını belirlemek daha uygun olacaktır. Bunu belirledikten sonra bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre silikon ya da kauçuk arasında seçimler yapabilirsiniz. Eğer silecekleriniz hakkında yeterli bilginizin olduğunu düşünmüyorsanız araç kılavuzunuzu okuyarak gereken bütün bilgileri edinebilirsiniz. Kılavuzların çoğunda ideal ürünlerin uzunluk ve boyut aralığını açıklayan grafikler bulunur. Bu gibi grafiklere ulaşamadıysanız ya da araç kılavuzunuzu kaybettiyseniz sileceğinizi ölçerek de genel bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Gerekli bilgileri öğrendikten sonra çeşitli silecek markaları arasından bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre seçimler yapabilirsiniz. Eğer gerekli bilgilere grafik ve kılavuzlardan ulaşamıyorsanız ve gerekli ölçümleri kendiniz yapacaksanız sağ ve sol tarafların farklı boyutlarda olabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Genel olarak yolcu tarafındaki camın sileceklerinin kısa olduğu söylenebilir. Bu bakımdan ölçümleriniz esnasında iki tarafı da ayrı ayrı ölçmeniz seçimlerinizin daha isabetli olmasını sağlayacaktır. Eğer ürününüzün uzunluğundan memnun değilseniz, daha geniş bir alanı tarayarak temizleme işlemini yapmasını istiyorsanız daha uzun modellere yönelebilirsiniz. Ancak uzun modelleri satın alırken dikkat etmeniz gereken şey ise camınıza sığıp sığmayacağıdır. Gereğinden fazla bir modeli satın almanız halinde verimli bir kullanım elde edemeyebilirsiniz. Tüm ürün çeşitleri için servis parçaları sayfamızı inceleyebilirsiniz!

 Çeşitli Kalitelerde Silecek Çeşitleri

Çeşitli Kalitelerde Silecek Çeşitleri

Camınızı temizleme ihtiyaçlarınızı daha iyi hale getirmek için yeni bir silecek satın alabileceğiniz gibi silecek lastiği değiştirme yolunu da seçebilirsiniz. Ana mekanizmadan memnunsanız ve lastiklerin değişmesi sorunları çözecekse lastiklerini satın alıp pratik ve hızlı bir biçimde değiştirebilirsiniz. Sileceklerde genel olarak kullanılan 4 adet bıçak türü bulunmaktadır. Kış, beam, silikon ve blade olarak ifade edilebilecek bu bıçak türleri pek çok farklı avantaja sahiptir. Blade kategorisindeki ürünler geleneksel olarak ifade edilebilir. Kauçuktan üretilen bu modellere metal çerçeve eşlik etmektedir. Fiyatları bakımından incelendiğinde ise fiyat çeşitliliği ve uygunluğu en çok bu kategorideki ürünlerde görülür. En popülerler arasında yer alan blade modellerin yanı sıra silikonlu olanlar da sıkça tercih edilir. Dayanıklılığı ile öne çıkan silikon modeller diğer kauçuk modellere göre biraz daha farklı fiyatlandırılır. Bu modeller genel olarak uzun bir kullanım süresi vadeder. Bu bakımdan düşünüldüğünde sizin için en iyi silecek tavsiye ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun olandır. Uygun uzunluk, üretim malzemesi, kalite gibi unsurların yanı sıra bütçenizi de zorlamayacak olan bir ürün sizin için en iyi tavsiye olabilir. Silikonlu olanlar, kauçuklarla karşılaştırıldığında, camı daha dinamik ve verimli bir şekilde tarar. Uzun süreli kullanım ömrünün yanı sıra daha sessiz bir çalışma prensibine sahiptir. Diğer gruplar arasındaki beam modeller de çelik yay ve kauçuktan yapılır. Ek bir çerçevesi bulunmayan bu modeller ön camınızın her yerinde eşit bir tarama ve temizleme yapabilirler. Çeşitli oto silecek kategorileri arasından yapacağınız seçimlerle siz de ihtiyacınız olan unsurları giderebilirsiniz. Burada fiyat ve aradığınız performans söz sahibi olacaktır. Uzun süreli bir kullanım mı, sessiz bir deneyim mi yoksa çok daha net bir temizlik mi aradığınıza göre seçimleriniz de büyük oranda değişecektir. Silecekleri ne hangi aralıklarla değiştireceğinizin ya da bakımını yapacağınızın kesin bir tarihi ve süresi yoktur. Burada kullanım sıklığınız ve ürününüzün kalitesi rol oynamaktadır. Düzenli olarak yapacağınız boşluk ve çatlak kontrolleri ile uygun zamanı belirleyebilirsiniz. Örneğin çalışma esnasında çizgiler oluşuyorsa, kalıntılarla karşılaşıyorsanız ya da camdaki suyu tarayamıyorsa sileceklerinizle ilgilenmenin vakti gelmiş demektir. Öte yandan güç ile ilgili bir problemin var olduğuna inanıyorsanız silecek motoru kontrol ve bakımlarını yapabilirsiniz. Eğer incelemeleriniz neticesinde daha güçlü bir motora ihtiyaç duyduğunuza kanaat getirirseniz yeni bir motor satın alabilirsiniz. Bosch silecek seçenekleri de sayfamızda mevcuttur.

 Aracınıza Uygun Silecek Modelleri

Aracınıza Uygun Silecek Modelleri

Gerek takarken gerekse de kullanımlarınız esnasında çeşitli silecek aparatı işlerinizi kolaylaştırabilir. Üzerinde daimi olarak kalabilecek bu aparatlarla dilediğiniz zaman sileceklerinizi tutabilir, oynatabilir ya da havaya kaldırabilirsiniz. Eğer değiştirme, bakım ve onarım gibi işlemlerinizi kendiniz yapacaksanız belirli başlı hususlara dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle bu ürünlerle işlemler yapmak, örneğin lastik değişimi, oldukça temel montaj bilgisiyle mümkündür. İşlemlerinizden önce sileceklerin genel yapısıyla ilgili bilgi sahibi olmak da önemlidir. Lastik, alt kol ve bıçak kısım olarak kabaca 3 kısma ayrılabilir. Genel montaj ve değişim işlemlerine bakıldığında gövde genel olarak hiç değişmeden kalır. Değişim işlemleri genel olarak kauçuk, silikon gibi parçalarda yapılır. Gerekli değişiklikleri yapacağınız zamanlarda kolu kaldırarak camdan farklı bir yöne doğru ürününüzü çevirmeniz işlerinizi de kolaylaştıracaktır. Örneğin telli silecek değişimi yapacaksanız havaya kaldırmalı, yönünü camdan çevirmeli ve kol içerisinde yer alan yaylı mekanizmaya dikkat etmelisiniz. Geri tepebilen bu mekanizma hem size hem de aracınıza zarar verebilir. Seçimlerinizde aerodinamik bir bakış açısıyla üretilen ürünleri seçmeniz pek çok açıdan size konfor sağlayabilir. Bu tasarımlar rüzgârın ya da sürtünmenin neden olduğu havaya kaldırmayı engellediği gibi gürültüyü de büyük oranda yok eder. Özellikle braketsiz olarak üretilen modeller ise buz ve kar birikmesi gibi sizi oldukça zorlayabilecek durumları da en başından yok ederek önler. Öte yandan tercih edebileceğiniz muz silecek çeşitleri de aracınız için uygun olabilir. Farklı özellikler taşıyan ve öne çıkan avantajları bulunan muz silecekler ile siz de en zorlu şartlarda dahi korunabilir ve güvenli bir yolculuk geçirebilirsiniz. Satın aldığınız üründe esnek bir omurga tasarımı varsa ve cama tam temas sağlayan bir yapı mevcutsa montaj açısından herhangi bir zorluk yaşamazsınız. Öte yandan aşınmaya ve korozyona dayanıklı üretim malzemelerden üretilmiş ürünleri tercih etmeniz de uzun vadede sizi rahat ettirecek ve güvenliğinizi maksimize edecektir. Yüksek performans ve bütçenize olumlu anlamda katkılar için yeni nesil tasarımlara yönelebilirsiniz. Kimi yeni nesil yaklaşımlarda braketsiz ve menteşesiz bir tasarım öne çıkar. Çeşitli silecek fiyatları arasından siz de bütçenize uygun olanı bulmak ve konforunuzu artırmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ek olarak aracınızın ihtiyacı motor yağı çeşitleri de sayfamızda mevcuttur.

 Konforlu Bir Sürüş İçin Çeşitli Silecek Modelleri

Konforlu Bir Sürüş İçin Çeşitli Silecek Modelleri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren arabalar hemen hemen her gün kullanılır. Mevsim ne olursa olsun, her hava koşulunda arabalar kullanılır. Konfor anlamında oldukça avantajlı ve rahat oldukları için herkes tarafından tercih edilir. Ancak araç kullanımının güvencesini arttırmak için bazı önlemler alınması gerekir. Bu önlemlerin birçoğu hava şartlarına göre oluşur. Örneğin karlı havalarda kar lastiği kullanılması gerekir. Bundan daha temel olan şey ise silecek takımı kullanmaktır. Yağışlı günlerde sürüş konforunu arttırmak için kullanılan bu ürünler camdaki su birikmesini önler. Sürüş sırasında yağmur yağması birçok sürücü için endişe verici olabilir. Ancak oto cam silecek kullanarak endişelerinizi giderebilirsiniz. Çünkü bu aletler camda suyun birikmesini önleyerek görüş açınızı genişletir. Araba kullanırken en önemli şey şoförün dikkatini korumasıdır. İstem dışı gerçekleşen olaylar ise kişinin dikkatini dağıtabilir. Bunların başında da yağmur yağışı gelmektedir. Sürüş sırasında yağmurla karşılaşıldığında silecekleri çalıştırarak ön cama yağmur birikmesini önlersiniz. Ritmik ve düzenli bir şekilde çalışan bu otomotiv parçaları oldukça kullanışlıdır. Kimi zaman hayat kurtaran rolünde olmalarına karşın basit bir çalışma prensibine sahiptirler. Avantajlı ve kullanışlı olan bu ürünü satın almak istiyorsanız dikkat etmeniz kriterler olduğunu unutmamalısınız. Bu kriterlerin başında boyut ve ölçüler yer almaktadır. Her araca uygun olan silecek boyutu değişiklik gösterir. Bu yüzden alışveriş yapmadan önce silecek ölçüleri hakkında araştırma yapmanız gerekir. Aynı zamanda kendi aracınız için gerekli olan ölçüleri de öğrenmelisiniz. Bu bilgiler doğrultusunda alışverişinizi gerçekleştirirseniz daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra hangi çeşitteki ürünlerden alacağınıza da karar vermelisiniz. Çünkü blade ve kauçuk olmak üzere iki tip üretilen bu ürünler birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Alışverişinizi yapmadan önce bu iki türün sahip olduğu özelliklere de hâkim olmalısınız. Aracınıza uygun olan silecek boyutu ve mekanizmasını öğrendikten sonra modelleri incelemeye başlayabilirsiniz. Diğer yandan sınırlı bir kullanım ömrüne sahip olan bu ürünlerin değiştirilmesi de oldukça önemlidir. Ömrü dolmuş silecekler kullanmanız sürüş kalitenizi ve güvenliğinizi düşürecektir. Belirli bir değişim süresi olmadığı için sık sık lastiklerde oluşan çatlakları ve boşlukları kontrol etmelisiniz. Çatlak ve boşlukları kontrol ederek değişim zamanına karar verebilirsiniz. Camlarda su kalıntıları kalıyorsa aracınızın silecek değiştirme zamanı gelmiş demektir.

 Silecek Modelleri, Çeşitleri ve Fiyatları

Silecek Modelleri, Çeşitleri ve Fiyatları

Aracınızla uyumlu olan silecek modelini belirlerken ürünün, ön camın eğrisine uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Çerçeveli ve çerçevesiz olarak ikiye ayrılan silecek çeşitleri farklı avantaj ve dezavantajlara sahiptir. Son teknolojiyle uyumlu şekilde üretilen modellerde akıllı ve esnek tasarımlar öne çıkmaktadır. Bunun yanı sıra aerodinamik tasarım, sürtünmeyi ve gürültüyü de önler. Cama sürtünerek hareket eden bu ürünlerin en önemli özelliği; boşluk bırakmadan camı silmesidir. Bazen rüzgâra bağlı olarak havaya kalkmalar olabilir. Eğer aracınızda kullandığınız ürün aerodinamik bir tasarıma sahipse bu havaya kalkmalar da oldukça az görülür. Camdan fazla uzaklaşmadan etkili bir silme işlemi için geliştirilen tasarımlarda esnek omurgalarla karşılaşılır. Esnek omurgalar sayesinde temas üst düzeydedir ve boşluk görülmez. Aynı zamanda bu tasarımların montajı da oldukça kolaydır. Bu mekanizmanın çalışmasında dikkat edilen bir diğer önemli nokta gürültüdür. Temas ile çalışan bir sistem olduğu için ses oluşması oldukça normaldir. Ancak mümkün olduğu düzeyde az ses çıkması için silecek lastiği tavsiye edilir. Bunun yanı sıra silikon kauçuk şeritler ile destekleme yaparsanız arabanızın ön camını silerken herhangi rahatsız edici bir ses meydana gelmez. Klasik tasarımlarda karşılaşılan menteşelere modern tasarımlarda karşılaşılmaz. Menteşe yerine daha esnek bir malzeme olan plastik kullanılır. Plastik sayesinde sileceğin hareket etmesi kısıtlanmaz. Hareket kapasitesi sınırlanmadan daha fazla zemin temizlenebilir. Aynı zamanda hava sıcaklığının değişiminden de etkilenmeyen bu malzeme yüksek ya da düşük ısıya karşı dayanıklıdır. Arabanız için uygun olan sileceği ararken karşılaşabileceğiniz 4 çeşit model vardır. Bunlar: silikon, blade, kış ve beam silecekleridir. Geleneksel silecek olan adlandırılan tür bladedir. Oto silecek lastiği çeşitleri arasında en ekonomik olan bladeler; metal bir çerçeve ve kauçuktan üretilir. Fiyat performans değerlendirilmesi açısından oldukça mantıklı olan bu modeller dayanıklılığı ile bilinir. Diğer kauçuk sileceklerle karşılaştırıldığında daha uzun ömürlü kullanım imkânı sunarlar. Siz de uygun fiyatlı ve uzun ömürlü bir ürün satın almak istiyorsanız blade modellerini inceleyebilirsiniz. Blade ’in bir diğer avantajı ise kauçuk olanlara göre camı daha hareketli ve daha verimli silmesidir. Bu türler arasında sizin ihtiyacınıza uygun olan silecek çeşidini sayfamızdan inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

 Güvenli Yolculuklar İçin Silecek Kullanımının Önemi

Güvenli Yolculuklar İçin Silecek Kullanımının Önemi

Silecek kolu camın üzerinde hareket edebilmesi için belirli miktarda güce ihtiyaç duyar. Kolay silme işleminin gerçekleşmesi için gereken gücü araçlardaki küçük elektrik motoru karşılar. Bu motorun sistemi ise sonsuz dişli elektrik motoruna bağlıdır. Dişli elektrik motorundan aldığı enerjiyi torka çevirerek kullanan bu küçük elektrikli motorlar; sileceklerin çalışması için gereklidir. Sileceğin sağa ya da sola hareket etmesi ise dişliye bağlı olan kam sayesinde olur. Kam döndükçe kollar sağa ya da sola döner. Sileceğin çalıştığı zamanda aktifleşen bu motor; sileceğin kullanılmadığı zamanlarda kendini devre dışı bırakır. Motor dişli ünitesinde yer alan sensör, sileceğin kullanılmadığını algılayarak motora giden akımı keser. Bu sayede kollar çalıştırılmadığı zaman motorun da çalışmaması sağlanır. Oto sileceğinin en önemli parçalarından biri üzerindeki kauçuk malzemesidir. Üzerinde ince bir hat şeklinde olan bu kauçuk camın üzerinde kayarak suyu kolayca siler. Hattaki kauçuk yen ise işlemin titizlikle yapılmasını sağlar. Yen sayesinde silme işlemi pürüzsüz bir şekilde gerçekleştiriliyor. Ancak bu kauçuk malzemede uzun süre kullanıma bağlı olarak aşınmalar meydana geldiyse ürünün performansı düşebilir. Aşınma ve yıpranmalardan önce alınan temiz sonuçlar alınamayabilir. Çünkü kauçuk malzemede oluşan aşınmalar silme işleminin pürüzsüz bir şekilde gerçekleşmesini engeller. Eğer böyle bir aşınma ile karşı karşıyaysanız oto camınızda lekeler ve çizikler meydana gelir. Bunun yanı sıra silecek kollarını çalıştırdığınızda aşınmaya bağlı olarak gıcırtı sesleri duyabilirsiniz. Bu sorunları yaşamak istemiyorsanız düzenli bir şekilde silecek süpürgesi ve kolunu değiştirmelisiniz. Kullanıma bağlı olarak karşılaşılan aşınma ve hasarlardan ürünü yenileyerek kurtulabilirsiniz. Diğer yandan parçayı komple değiştirmek istemiyorsanız camla temas eden süpürücülerin yüzeylerini temizleyebilirsiniz. Bu temizleme işlemi sayesinde kullanılan otomotiv parçasının ömrünü uzatabilirsiniz. Bu parçanın çalışma mekanizmasını ve verimini olumsuz etkileyen bir diğer durum camdaki karlanma ve buzlanmalardır. Kar ve buzlanmalar sileceğin yapısını bozarak basınç ve kuvvet dağılımının dengesini bozuyor. Bu sorunu yaşamak istemiyorsanız firmaların bu durun için tavsiye ettiği önlemleri uygulayabilirsiniz. Diğer yandan otomotiv sektöründe toplam iki tip çalışma mekanizması olduğunu unutmamalısınız. Bazı araçlar ön camın tamamının silinmesi için yalnızca bir silecek koluna sahiptir. Bu kol uzayıp kısalarak geniş bir alanı temizleyebiliyor. Bazı araçlarda ise camın karşılıklı iki yönünden gelen iki farklı kol mevcuttur. Yağan yağmurun şiddetine göre çalışma hızı ayarlanabilen bu parçaların sağlıklı bir sonuç verebilmesi için silecek rüzgârlığı da kullanılmalıdır.