Carub Her Sileceğe Uygun Silecek Lastiği 70 Cm 2 Adet
(17)
25,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Vw Passat Silecek Takımı 2015-2021 B8 Bosch Aerotwin A102S
(50)
412,39 TL
350,53 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Vw Golf 7 / 7.5 / 8 Silecek 2012-2022 Bosch Aerotwin A863S
(405)
375,00 TL
315,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Fiat Linea İnwells Muz Silecek Takımı 2007-2016
(746)
92,00 TL
91,00 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Renault Clio 4 Ön ve Arka Silecek Takımı 2012-2020
(120)
165,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Honda Civic Silecek 2017-2021 Fc5 Bosch Aerotwin Retrofit
(128)
381,17 TL
323,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Toyota Corolla Silecek 2013-2018 Bosch Aerotwin Ar654S
(244)
356,52 TL
299,48 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Volkswagen Jetta Muz Silecek 2011-2019 Bosch Aeroeco
(130)
259,56 TL
218,03 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Skoda Octavia Silecek Seti 2013-2019 Bosch Aerotwin A620S
(112)
384,46 TL
322,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Vw Jetta Silecek Takımı 2011-2019 Bosch Aerotwin A620S
(301)
419,50 TL
352,38 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Toyota Corolla Silecek Takımı 2007-2018 İnwells Hybrid
(1110)
95,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Honda Civic Silecek 2012-2015 Fb7 Bosch Aerotwin A392S
(234)
413,48 TL
347,32 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Renault Megane 4 Silecek Seti 2016-2021 Bosch Aerotwin A115S
(19)
398,31 TL
334,58 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Toyota Corolla Silecek Takımı 2007-2018 Rbw Hybrid
(49)
164,29 TL
138,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Honda Civic Silecek 2017-2019 Fc5 Bosch Aerotwin
(47)
386,56 TL
324,71 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Bmw F30 Silecek Takımı 2012-2019 Bosch Aerotwin Am462S
(279)
377,80 TL
321,13 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Renault Megane 4 Silecek 2016-2021 Bosch Aeroeco
(72)
258,06 TL
216,77 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Renault Megane 2 Muz Silecek Takımı (2006-2009) RBW
(26)
127,00 TL
119,90 TL

Muz Silecek

Bazen hava şartları nedeni ile araç sürme keyfinden mahrum olabilirsiniz. Bir sürücü için en dikkat edilmesi gereken anlardan biri yağmurlu havalarda araç sürmektir. Yağış olduğu zaman arabanın yolda sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için gerekli ekipmanlara ihtiyacı vardır. Yağmurlu havalarda araç kullanmak diğer zamanlarda kullanmaya göre daha zordur. Yağış olduğu zaman araba kullanılırken dikkat edilmesi gereken birkaç konu vardır. Öncelikle yağmurlu havalarda araç hızı daha düşük seyir etmelidir. Çünkü yağışlı havalarda zemin kaygan olur. Bu da arabanın yol tutuşunu oldukça zorlaştırır. Böylece fren yapmak istediğinizde eğer öncesinde hızlıysanız aracınız bir süre kayabilir. Hatalardan kaçınmak için yağışlı günlerde araç hızını düşürmekte yarar vardır. Önemli konulardan biri de görüş kalitesini yükseltmektir. Ön camın buğulanmasını önlemek için yapılması gereken havalandırmayı doğru kullanmaktır. Neredeyse yeni nesil araçların tümünde buğu önleyici fonksiyonlar bulunmaktadır. Bunun dışından yağışı ön camınızdan arındırma görevi ise sileceğindir. Bu konuda silecek seçimi oldukça önemlidir. Kaliteli bir silecek ile görüşünüzün kalitesini yükseltecektir. Yeni nesil muz silecek ile camınızdaki suyu kolayca silip atabilir, rahat bir görüşe sahip olabilirsiniz. Muz silecek, eski sileceklere göre daha kullanışlıdır. Aracınızın sileceklerini değiştirme zamanı geldiğinde bu yeni nesil muz silecekler ile değişimi tamamlamak faydalı olacaktır. Yağışlı günlerde sizin ve sevdiklerinizin mutluluğu için cam sileceği konusuna özen göstermenizde fayda bulunmaktadır Yağışlı günlerde zeminin ıslak olması sebebi ile takip mesafesini yağışsız günlerde uygulanan takip mesafesine göre biraz daha artırmak gerekir. Yağışlı havalarda fren balataları ıslanır. Bu nedenle fren pedalına birkaç kez dokunmanız gerekir. Bu hareket sayesinde ani bir durumla karşılaşırsanız daha güvenli durabilirsiniz. Aracınızdaki jant ve tekerlek tercihiniz doğru ise bu da yol tutuşunuzu kuvvetlendirecektir. Yağış esnasında görüş mesafesi düşecektir. Bu sebeple araçların birbirlerini görmeleri zorlaşabilir. Bunu göz önünde bulundurarak sollama yaparken ya da şerit değiştirirken dikkatli davranmalısınız. İstatistiklere göre trafikte meydana gelen kazaların büyük çoğunluğu insan kaynaklıdır. Yağışlı günlerde olduğu gibi normal günlerde de tedbirleri elden bırakmamak gerekir. Bu tedbirlerin hepsi sizin ve çevrenizdekilerin can ve mal güvenliği içindir. Dilerseniz servis parçaları sayfamıza bakabilirsiniz.

Yeni Nesil Muz Silecek ile Daha Net Bir Görüş İmkanı

Yeni Nesil Muz Silecek ile Daha Net Bir Görüş İmkanı">

Yağmur yağan ya da kar yağan bir günde araba sürmek zorunda kaldığınızda kötü bir silecek size zor anlar yaşatabilir. Silecek, sürücünün görüş alanını temizleyen bir ekipmandır. Bu sebeple ne kadar kaliteli bir silecek kullanılırsa sürücü o kadar rahat araba sürer. Elbette sadece yağmurlu ya da karlı havada değil yüksek sıcaklıklarda, tozlu havalarda da camların temizlenmesi gerekir. Fakat yağmurlu havalarda yağan yağmuru anlık temizleme özelliği ile silecek daha ön plana çıkmaktadır. Sileceğin temel görevi ön camdan yağmuru temizlemektir. Yağmurun ön camda kalma süresini azaltan silecek, dolayısı ile sürücünün görüş alanını rahatlatmış olacaktır. Silicinin bu denli önemli bir görevi olması sebebi ile sık sık kontrol edilmesi gerekir. Silecek uzun süre kullanılmazsa sertleşebilir. Yağ ya da başka etmenler sebebi ile kirlenen sileceklerde de sertleşme meydana gelebilir. Bunların sonucunda ise silecek cama tam yapışmaz ve camı temizleyemez. Bu da sürücünün yolu net olarak görmesine engel olur. Sileceğin camda lekeler bırakması ve camın üzerinde sis varmış gibi bir görüntü bırakması, değişmesi gerektiği anlamına gelir. Araç sahibi sileceğin neden böyle sonuçlar yarattığını kontrol etmeli, gerekliyse sileceğini temizlemelidir. Temizledikten sonra istenen sonuca ulaşılmadıysa silecek muhakkak değişmelidir. Silecek anormal bir şekilde çalışıyorsa silecek sistemi kontrol edilmelidir. Sileceğinizi çalıştırdığınızda garip sesler duyuyorsanız ya da silecek arıza yaparsa kesinlikle silecek sistemini incelemeniz gerekir. Araç kullanırken önünüzdeki yolu görmek oldukça önemlidir. Yolu sağlıklı bir şekilde görebilen ve kontrol edebilen sürücü kaza riskini en aza indirmiş olur. Trafikte meydana gelen kazaların çoğu sürücü hatası ile meydana gelen kazalardır. Can ve mal kaybı yaşamamak adına trafikte oldukça dikkatli ve titiz davranmak gerekir. Sadece kendi güvenliğiniz için değil çevrenizdeki herkesin güvenliği için yolu sağlıklı takip etmek çok önemlidir. Sadece ön camın değil arkada bulunan camın temizliği de dikkate alınmalıdır. Kaliteli bir silecek kullanıldığında kaza yaşama riskiniz önemli ölçüde azalır. Günümüzde silecek türleri gelişmiştir. Örneğin yeni nesil muz tipi silecek yeni nesil teknoloji ile tasarlanmıştır. Muz silecek lastiği camınıza yapışıp bütün kiri, suyu temizler. Muz silecek ile arabanızın ön ve arka camının temizliği için bütün güvenlik önlemlerini alabilirsiniz. Muz silecek, hem sizin hem de çevrenizdeki insanların zarar görmemesi için camınızı başarılı bir şekilde temizleyerek yolu görmenizi sağlar.

Ön Cam İçin Muz Silecek Kullanmanın Avantajları

Ön Cam İçin Muz Silecek Kullanmanın Avantajları">

Daha yüksek yansıtma özelliğine ve daha kalın katmanlara sahip cam, daha az sürtünmeye, dolayısıyla ön cam sileceklerinizin daha az enerji üretmesine neden olabilir. Öte yandan, daha ince ve daha hafif olan cam daha fazla enerji üretebilir ve ön camınızdan daha fazla su geçmesine izin verebilir. Ön camınızda ne tür bir cam bulunduğuna bağlı olarak, bu, sileceklerinizin genel performansında büyük bir fark yaratabilir. Elbette, sileceklerinizin performansı söz konusu olduğunda motorlu taşıt ön cam sileceklerinin boyutu da önemli bir husustur. Çok büyük veya çok küçüklerse, ön cam sileceklerinizin düzgün çalışmasını sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz sıvı miktarını alamazsınız. Aslında, motorlu taşıt ön cam silecekleriniz çok küçükse, ön camdan gelen su yola ve ardından arabanıza veya birlikte seyahat ettiğiniz diğer araçlara sıçrayarak dağınık bir durum yaratabilir. Tahmin edebileceğiniz gibi, kirli ve ıslak bir ön cama sahip olmak pek iç açıcı değildir. Sileceklerinizin belirli parçalarının nelerden yapıldığını bilmeniz, sileceğin önemini anlamak açısından faydalı olacaktır. Ön cam sileceklerinin üretiminde plastik, polikarbonat ve silikon gibi birçok farklı malzeme kullanılmıştır. Ön camlarınız plastik veya başka bir tür plastikten yapılmışsa, polikarbonattan yapılmış olanları seçmek en iyisi olabilir. Bununla birlikte, polikarbonat veya başka bir maddeden yapılmış bir ön camınız varsa, silikondan yapılmış ön cam sileceklerine bakmayı düşünebilirsiniz. Ön cam silecekleriniz yalnızca biraz daha sık kirlense de silikon silecek lastiklerinin düzgün çalışamayacak kadar kirlenmesine sebep olmaz. Ayrıca, araç markanız için şirketin doğru kurulum sistemine sahip olduğundan emin olmanız gerekecektir. Üretici tarafından kurulan sistemler, parçaları kendiniz monte etmenize izin verir; böylece işi yapmak için bir usta çağırmanıza gerek kalmaz. Ön cam silecekleri söz konusu olduğunda kalitenin önemli olduğunu unutmamanızda fayda bulunmaktadır. Bu noktada günümüzde sıklıkla satılan muz cam sileceği kullanmak görüş açınızı oldukça temiz tutacaktır. Muz cam sileceği camınıza zarar vermeden iyi bir temizlik imkanı sağlar. Ek olarak motor yağı çeşitlerine uygun fiyatlarla sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Muz Silecek Takımı Fiyatları

Muz Silecek Takımı Fiyatları ">

Silecek ya da ön cam sileceği, aracın ön camından yağmur, kar, buz, yıkama sıvısı, su ya da su kalıntıları temizlemek için kullanılan bir araç parçasıdır. Böylece araç sürücüleri önlerinde ne olduğunu daha iyi görebilir. Silecekler, can ve mal kaybına neden olabilecek kazaları engellemede büyük payı olan parçalar arasında yer alır. Silecek bakımı gayet basittir fakat ihmal edildiği takdirde bir hayli maliyetli ve uğraştırıcı sonuçlar doğurabilirler. Sileceğiniz eğer hasarlı ise istenmeyen sonuçlara yol açacaktır. Doğru çalışmayarak görevini yerine getirememenin yanı sıra camınızı da çizme tehlikesiyle karşı karşıya bırakacaktır. En büyük risk ise; sileceğiniz doğru şekilde çalışmazsa bir kazaya karışabilirsiniz. Sileceklerinizi değiştirme zamanının gelip gelmediğini anlamak için kötü hava koşullarını beklememelisiniz. Zamanında yapılan kontrol, sizi karşılaşabileceğiniz büyük sorunlardan korur. Ön cam sileceklerinde en sık karşılaşılan arıza türü, ön camdaki suları yeterince temizlememesi ve camda yumuşak hareket etmemesidir. Ön camda kalan silecek lekeleri de sileceğinizin değişim zamanının geldiğini gösteren unsurlardan biridir. Son zamanlarda kullanımı yaygınlaşan muz tipi silecekler bu değişimde yeni bir soluk getireceklerdir. Muz silecek nedir sorusuna, kabaca yeni nesil araç camı sileceği yanıtı verilebilir. Silecekler yeni tip ve eski tip olmak üzere ikiye ayrılır. Yeni tip sileceğin bir diğer adı muz silecektir. Yay formundaki bu silecek, camlarda eski tiplere göre daha etkili temizlik sağlar. Orta sınıf araçlarda, yaklaşık 2002 yılına kadar, sadece lastiği değişebilen silecekler kullanılıyordu. Günümüzde yeni nesil araçlarda sileceklerin sadece lastiği değişmiyor. Bir bütün halinde satılan silecekler, değişimlerini de bu şekilde tamamlıyor. Muz sileceklerde hava, sileceği çarptığı zaman yukarıya doğru yönelmektedir. Bu özellik ile silecekleriniz, yağmurda, karda ve çamurda süratli gitseniz bile camınızı en verimli şekilde temizlemektedir. Eski tip sileceklerde aerodinamizm düşünülmemiştir. Bu nedenle rüzgara maruz kaldığında, hareket etmektedirler. Yağmurlu havada arasından su kaçtığı için camı verimli temizleyemiyor. Bu avantajlar göz önünde bulundurulduğunda, silecek değişimini muz silecek takımı ile tamamlamalısınız. Muz silecek takımı fiyatları, markaya ve araç modeline göre farklılık göstermekte olup, bütçenizi yormayacak düzeylerdedir.

Muz Silecek Nasıl Değiştirilir?

Muz Silecek Nasıl Değiştirilir?">

Silecek değişiminde bilinmesi gereken en önemli nokta, yeni nesil sileceklerin eski tip silecekler gibi simetrik değil asimetrik olduğudur. Bunun sebebi ise sileceklerin bütün camı temizlemesini sağlamaktır. Eski tip sileceklerde silecek çalıştıktan sonra camın ortasında temizlenmeyen bir alan kalırdı. Yeni nesil bir diğer adıyla muz sileceklerde ise buna çözüm olarak silecekleri asimetrik olarak tasarlamışlardır. Büyük silecek camın genelini temizledikten sonra küçük silecek de geri kalan yerleri temizlemektedir. Böylece camınızda temizlenmeyen bölge kalmamaktadır. Sileceklerin ölçüleri arabaların modeline ve markasına göre farklılık göstermektedir. Muz silecek fiyatları piyasada her keseye uygun şekilde bir dağılım göstermektedir. Muz silecek nasıl takılır sorusuna birkaç adım ile cevap vereceğiz. Muz silecek montajı işlemine başlamadan önce güvenlik önlemlerini almanız gerekmektedir. Öncelikle aracınızın camını kalın bir kumaş ya da karton gibi bir materyalle kaplamanız yarar sağlar. Çünkü silecek yayları çok serttir ve elinizde kaçırırsanız camınızı çizebilir hatta daha büyük sorunlara yol açabilir. Basit bir silecek takma işlemini sorunlu hale getirmemek için bu ilk adım atlanmamalıdır. Birçok yeni nesil araçlarda silecekleri manuel olarak kaldıramıyorsunuz. Bunu yapmaya kalkarsanız silecek motorunu bozabilirsiniz. Sileceklerinizi değiştirebileceğiniz pozisyona getirdiğinizde, sileceğin bağlantı noktasına ufak bir baskı uygulayarak ve sileceği yukarı doğru hareket ettirerek çıkarabilirsiniz. Bu işlem oldukça basittir. Muz silecek kutularında arabanızın modeline uygun aparatlar bulunmaktadır. Arabanızın modeline ve markasına uygun aparatı bulup yeni sileceğinize takmak yeterli olacaktır. Bu aparat aracılığı ile sileceğinizin yeni süpürgesini kolaylıkla takabilirsiniz. Yeni takımınızı bağlantı noktasına oturtup elinizde hafifçe baskı uygulayarak takabilirsiniz. Bu işlem esnasında bir tık sesi duymanız gerekmektedir. Bu tık sesi duyulduğunda işleminiz bitmiş demektir. Bu işlemler büyük ve küçük silecekte uygulanır. Araç muz silecek değişimi için işin ustasına gitmeye ihtiyaç duymaz. Silecek değiştirme işlemi oldukça basittir. Özellikle yeni nesil diğer adıyla muz silecek değişimi çok vaktinizi almadan gerçekleşir. Sileceklerinizin değişim zamanı geldiğinde kendiniz kolaylıkla bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Muz silecek modelleri ve markaları için sayfamıza göz atabilirsiniz. Bir diğer önemli araç ihtiyacı olan motor yağı ihtiyacınız için Castrol motor yağı sayfamıza göz atabilirsiniz.

Muz Silecek Modelleri ve Fiyatları

Muz Silecek Modelleri ve Fiyatları">

Günümüz teknolojisi ile üretilen araçlar, sürücünün güvenliğini ve konforunu sağlayan birçok donanım ile beraber tasarlanmıştır. Cam silecekleri bu tasarımlardan biridir. Cam silecekleri, genellikle arızalana kadar ihmal edilir ve önemsenmez. Yolcuların güvenliğini sağlayan en önemli faktörlerden biri olan cam sileceğinin ihmal edilmemesi gerekir. Çoğu araç modelinde ön camlar birbiri ile senkronize şekilde hareket eden iki silecek bulunur. Fakat bazı modellerde tüm camı geniş bir açı ile kapsayan tek silecek de bulunur. Sileceklerin cam üzerinde hareket edebilmesi için belli bir güce ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak için ufak bir elektrik motoru kullanılır. Sileceklerin çoğunda hız kontrolü yer almaktadır. Böylece yağmurun şiddetine göre sileceğin hızı ayarlanabilir. Sileceklerin yağışlı havalarda uygun hızda çalışması hem sileceğin ömrünü uzatır hem de güvenli bir sürüş sağlar. Ön cam sileceği, silecek lastikleri, silecek kolu, silecek dişlisi, silecek motoru, silecek pompası ve haznesi ve kumanda kolları parçalarından meydana gelmektedir. Aracınız için yeni nesil muz silecek kullanmak yararlı olacaktır. Muz silecekler ile camlarınızı temizlediğinizde eski tip sileceklere göre gözle görülür bir fark olduğunu anlarsınız. Silecek seçerken kendi aracınıza uygun ölçülerdeki silecekleri tercih etmeniz gerekir. Muz sileceklerde lastik ve süpürge ayrı ayrı değiştirilmez. Silecek takım halinde satılır ve takım halinde değiştirilir. Silecek, araç için büyük önem arz ettiğinden kaliteli silecekler tercih etmek gerekir. Uzun ömürlü muz silecekler ile sağlıklı sürüş deneyimleri yaşayabilirsiniz. Oto muz silecek özellikleri ile günümüzde sıklıkla kullanılmaya başlamıştır. Muz sileceklerin asimetrik olması nedeni ile ön camınızda temizlenmeyen alan kalmayacaktır. Muz silecek lastiği camınızı hiçbir leke bırakmadan temizleyecektir. Araç sürücüleri ve uzmanlar tarafından muz silecek tavsiye edilmektedir. Sizler de muz silecek hakkında bilgi almak ve muz silecek markaları hakkında fikir sahibi olmak isterseniz sayfamızı inceleyebilirsiniz.