ÜCRETSİZ KARGO

Carmind Sport Rüzgar Sesi Krom Egzoz Ucu C-431a
(230)
219,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Konya abart egzoz Kıratlı Abart kurt Egsoz Eksoz Tofaş Reno Honda
Konya abart egzoz Kıratlı Abart kurt Egsoz Eksoz Tofaş Reno Honda
(5)
255,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Büyük Başlık Egzoz Ucu Paslanmaz Krom 120 Lik
(30)
351,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Akrapoviç Egzoz Ucu 90mm Çiftli Sağ-sol
Akrapoviç Egzoz Ucu 90mm Çiftli Sağ-sol
(72)
799,00 TL
751,06 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Katalitik Konvektör Katalizör Euro4 Tüm Araç Için N11.18
(38)
899,00 TL
845,06 TL
Egzoz Ucu Takmatik Kod 201
Egzoz Ucu Takmatik Kod 201
(7)
94,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

120lik Tekli Düz Egzoz Ucu. 120mm Krom Egsoz Başlığı Egzos Ucu-uç
(1)
734,95 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Akrapoviç Paslanmaz Krom Egzoz Ucu Çiftli 90mm-sağ.sol 1 Er Adet
(4)
960,00 TL
902,40 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

80lik Çift Çıkış Egzoz Ucu Sağ Sol Takım
(6)
706,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Universal Euro4 Katalizör - Tüm 1.6 ve 2.0 Araçlara Uygundur
Universal Euro4 Katalizör - Tüm 1.6 ve 2.0 Araçlara Uygundur
(40)
1.500,00 TL
1.250,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

ÇİFTLİ NİKELAJ EGZOZ UCU
ÇİFTLİ NİKELAJ EGZOZ UCU
(1)
158,00 TL
119,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Akrapovic Egzoz Ucu 100 Lük Sağ Sol Açılı Isıya Dayanıklı
Akrapovic Egzoz Ucu 100 Lük Sağ Sol Açılı Isıya Dayanıklı
(1)
750,00 TL
705,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Tek Çıkışlı 110mm Egzoz Ucu Eğik Ağız Silindirik
(0)
291,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Universal Euro4 Katalitik Konvertör - Katalizör
(47)
1.350,00 TL
1.300,00 TL
Nkt Group Islık Egzoz Ses Aparatı Her Araca Uygun Turbo Sesi
Nkt Group Islık Egzoz Ses Aparatı Her Araca Uygun Turbo Sesi
(2)
94,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Akrapoviç 90mm Egzoz Ucu Çiftli Ikiside Eşit Uçlu Karbon Içi Kr
(2)
425,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

80 Lik Çift Çıkış Ucu Düz Krom
(29)
449,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

90 Lık Çift Çıkış Krom Egzoz Ucu Çift Çıkış
(24)
449,00 TL

Egzoz

Egzoz bir araç için oldukça önemli bir parça olarak bilinmektedir. Genel olarak işlevine bakıldığında araç kullanımını ve görünümünü büyük oranda etkileyen bir parça da denebilir. Farklı görünüm ve farklı çeşitlerde olan bu ürünler aracınızın çalışma şeklinde değişiklikler gerçekleşmesini sağlayabilir. Birincil amaç aracınızdan salınıyor olan zararlı gazın, aracınızdan zararsız bir şekilde çıkmasıdır. Araçlarda üretilen gazlar çevre için öldürücü ve oldukça zararlı bir nitelikte olabilir. Çevre, hava kirliliğini engellemek adına araçlarda egzoz kullanımı oldukça ön plandadır. Bu sayede salınan gaz zararsız bir şekilde salınır ve dış dünyaya herhangi bir etki bulundurmamaktadır. Diğer olanaklarından biri ise çıkan egzoz sesi olarak çevreyi etkiliyor oluşudur. Aracınızdan çıkan motor sesinin rahatsız edici olması sürüş esnasında sizleri kötü yönde etkileyebilir. Bunun yanı sıra çevre için de oldukça rahatsız edici bir durum olarak karşınıza çıkacaktır. Bu gibi olayların önüne geçebilmek adına egzoz takmak oldukça önemlidir. Bu parça sayesinde aracınızdan çıkan ses hafif bir hal alacaktır, olması gerektiği gibi bir ses çıkacaktır. Yine modellere göre bu seslerin tonları ve benzeri unsurları farklılık göstermektedir. Aynı zamanda zararlı gaz için sağladığı filtre yapısı olarak da modeller arasında değişiklik olmaktadır. Bu noktada da karar size kalmış durumdadır. Arabanızın ya da motosikletinizin modeline uygun olarak işe yarayacağını düşündüğünüz parçayı edinebilirsiniz. Yedek parça ve otomobil sayfamızda birçok farklı model motosiklet veya araba için uygun olabilecek egzoz parçası bulunmakta. Özellikleri inceleyerek isteğiniz dahilinde kolaylıkla siparişinizi verebilirsiniz. Aynı egzozu daha önce motosikletinde veya arabasında denemiş ve deneyimlemiş olan kişilerin ürünler altına yaptıkları yorumları okuyabilirsiniz. Bu sayede tecrübe etmiş birinden öncelikle bilgi edinmiş olursunuz. Bu gibi durumlara istinaden arabanız ya da motosikletiniz için en iyisi ne ise buna göre alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aracınızın çevre dostu olmasına sizleri bir adım daha yaklaştırıyor olan bu egzoz modelleri ile birlikte çevre kirliliğinin ve hava kirliliğinin önüne geçeceksiniz. Bunun yanı sıra rahatsız edici sesler çıkaran araçlarınız için de gürültüyü büyük ölçüde engellemiş olacaksınız. Aracınız her ne kadar model eskiliği ve benzeri nedenlerden ötürü çevreyi, havayı kirletiyor ya da gürültü olarak yüksek seviyede ses çıkarıyorsa da doğru parçalar ile birlikte tüm bu sorunların önüne kolaylıkla geçmek mümkün hale geliyor.

Egzoz ve Katalitik Konvertör

Egzoz ve Katalitik Konvertör

Egzoz içerisinde birçok önemli, ana öge bulunmaktadır. Bu ögeler bir bütünü oluşturarak aracınıza yardımcı olur. Egzoz sistemi içerisindeki önemli kısımlardan birisi de katalitik konvertör olarak bilinmektedir. Katalitik konvertör, egzozdaki emisyonla ilgili görevi üstlenmekte. Egzoz emisyon olayının önüne geçebilmek için mutlaka egzoz ve aracın uyumlu olması gerekmekte. Ancak aynı zamanda farklı bir faktör daha bulunuyor. Bu da katalitik konvertörün durumu olarak biliniyor. Egzoz temizleme işleminin titizlikle gerçekleştirildiği durumlarda katalitik konvertör için herhangi bir sorun görünmüyor. Ancak bu temizleme işleminin doğru yapılması gerekiyor. Aksi takdirde görevi, yayılan gazı zararsız hale getirmek olan katalitik konvertör işlevini yerine getiremiyor. Katalitik konvertörün temizliğini belirli periyotlar ile gerçekleştirdiğiniz takdirde ekstra verimi almanız mümkün hale geliyor. Sadece egzozun zarar görmesi değil, aracınızın genel olarak zarar görmesini engellemek istiyorsanız bu gibi bakımları uzun vadede etkili olacak şekilde yaptırmanız oldukça faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra motor da bu durumdan tahribat görebilir. Eğer konvertör tıkanmış bir durumda ise hem işlevini gerçekleştiremeyecek hem de motora büyük hasarlar verecektir. Bu da sonucunda sizlerin çok daha fazla masraf yapmasına sebebiyet verir. Bunu engellemek adına aracınıza uygun olarak egzozlar edinmeniz oldukça önemlidir. Uygun egzoz seçimi ile birlikte bu gibi negatif durumlarla karşılaşma olasılığınız azalacaktır. Aracınızı uzun vadede sağlıklı ve bakımlı bir şekilde kullanmak adına küçük görülmemesi gereken bu detayların düzeltilmesi ve düzenli olarak kontrolünün yapılması gerekli olabilir. Aynı zamanda çevreye de bu şekilde büyük fayda sağlayabilirsiniz. Zararlı gazların yararlı gazlara dönüştürülemediği bir sistemde gazlar ilk hali ile birlikte dışarıya atılacaktır. Bu durum da büyük bir hava kirliliğine neden olabilir. Bu hava kirliliğini bu yolla önleyebilme imkanına sahipsiniz. Aracınızda birçok farklı egzoz türünün kullanımını sağlayabilirsiniz. Materyal durumuna göre fiyatlarda ve de özelliklerinde farklılıklar görülecektir. Öne çıkan materyallerden biri çelik olarak görülür. Bunun yanı sıra alüminize edilmiş egzoz sistemleri de bulunmaktadır. Bu şekilde de hafif bir kullanım sağlayabilirsiniz. Materyallerin bakımını da sürekli olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Çelik ve benzeri materyallerde korozyon oluşumu görülebilir. Metal alaşımlarının kimyasal etkilere maruz kalması sonucu ortaya çıkabilen bu durumda materyaller paslanma gibi eğilimler gösterebilirler. Bu noktada kullanım süresini uzatmanız gereklidir. Bunu da düzenli olarak bakım gerçekleştirerek sağlayabilirsiniz.

Aracınız İçin Uyumlu Egzozu Bulun

Aracınız İçin Uyumlu Egzozu Bulun

Egzoz türleri kendi aralarında belirli kategorilere ayrılmaktadır. Bunlar catback egzoz, axleback egzoz, headerback egzoz ve benzeri olarak sıralanabilir. Hangi sistemi seçtiğinize bağlı olarak bu sistemler içerisinde belirli ögeler ile sizlere ulaşır. Ara borular, çapraz borular, katalitik konvertör, susturucular ve egzoz boruları bu ögelere örnek olarak verilebilir. Manifold egzoz sistemleri baştan aşağı olarak tüm sistemi değiştirebilir. Egzoz sisteminin çapı zararlı gazın rahat bir şekilde atılması için oldukça önemlidir ve de çap arttıkça bu durum da daha iyi gözlenebilir bir hale gelir. Manifold egzoz sistemleri ise çapı dilediğinizce arttırmanız için sizlere fırsat tanır, bu sayede egzozunuzdan daha yüksek seviyede verim almanız da mümkün hale gelecektir. Tüm egzoz sisteminin değiştirilmesini sağlayan bu manifold egzoz birlikte verimi artırabilirsiniz. Cat-back egzoz sistemleri katalitik konvertör arkasına kadar egzozda bulunan kısımdır. Aynı zamanda bu sistemler genel olarak bir susturucu ve egzoz borusu içermektedir. İçerisinde bulunan egzoz borusu edindiğiniz marka ve modele göre farklılık gösterecektir. Y boru, X boru gibi türler ile birlikte cat-back egzoz sistemi şekillenmektedir. Egzozun daha rahat salınmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda sizlere yakıt açısından da tasarruf etme imkanı tanımaktadır. Bir diğer sistem axle-back olarak bilinen aks egzoz sistemidir. Bu sistem ise arka akstan egzozun ucuna kadar olan bileşenleri içermektedir. Stok egzozun üzerinde büyük bir tasarruf sağlamanıza yardımcı olacaktır. Güç kazanımları elde etmenize olanak tanır. Bunun yanı sıra ses bakımından da oldukça tatmin edici bir sonuç almanızı sağlayacaktır. İstediğiniz berrak sese bu tür egzoz sistemleri ile birlikte ulaşabilmeniz mümkün. Egzoz seçimini sağlarken önemli etkenlerden bir diğeri ise konfigürasyon olarak görülür. Yaygın olarak kullanılan kurulum türleri tekli, çift, çift çapraz ve çift çıkış olmak üzere ayrılmaktadır. Genel olarak kullanılan tekli sistemlerden edinebilir, ihtiyacınız dahilinde çift çıkışı da tercih edebilirsiniz. Her sistemde bulunan susturucu ile birlikte dilerseniz egzoz sesinin önüne geçebilir ve gereksiz ses oluşmasını engelleyebilirsiniz. Tekli sistemlerde tek egzoz ucu varken çiftli sistemlerde ise susturucudan çıkmakta olan iki egzoz ucu vardır. Performans açısından herhangi bir etkisi bulunmamakla birlikte bu da sizin kişisel tercihiniz dahilinde olan bir durum olarak öne çıkmaktadır. Aracınız için uyumlu olan egzoz modelini sayfamızdan bulabilir ve de kolaylıkla satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Doğru Ürünler ile Çevreyi Koruyun

Doğru Ürünler ile Çevreyi Koruyun

Egzoz seçiminizi gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi de motor kapasitesidir. Motor kapasitesi ile orantılı bir şekilde özelliklerini karşılayan egzoz modelleri ile birlikte aracınızı daha sağlıklı kullanabilirsiniz ve de doğru modeller daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Aracınızda hali hazırda kullandığınız egzoz modeli yıllar geçtikçe fazla kullanımından ötürü zarar görmüş olabilir. Bu zarar ile birlikte artık işlevlerini yerine getirmesi zor bir hal alacaktır. Egzoz emisyon ölçümü akla getirildiğinde bu tür eskimiş ve işlevsel olmayan egzozların çevreye olan zararı oldukça büyüktür. Bu yüzden bu şekilde bir model kullanıyorsanız sayfamızdan aracınıza uygun olan yeni bir modeli seçebilirsiniz. İster motosiklet modellerine, isterseniz de otomobil modellerine uyum sağlayabilecek olan ve çevreye duyarlı olan bu egzozlar sizler için farklı fiyat skalalarında bulunmakta. Aynı zamanda egzozlar fiziksel olarak arabanın dış yüzeyinde de beliren bir parça olduğu için, ya da mekanik özellikleri itibari ile dayanıklılık bakımından oldukça dikkat edilmelidir. Dayanıklı olduğunu düşündüğünüz farklı materyaller ile birlikte uzun süre aracınızı sorunsuz bir şekilde kullanmanız mümkün hale geliyor. Egzozların öne çıktığı önemli noktalardan biri de çıkardıkları, ortama yaydıkları seslerdir. Bu sesler kimi zaman oldukça rahatsız edici olabilir. Ancak bu durum eskimiş olan ve kullanımının bir fayda etmediği egzoz modellerinde geçerlidir. Bunun yanı sıra sayfamızdan edineceğiniz ve de aracınıza göre seçimini gerçekleştirebileceğiniz egzoz modelleri bu noktada sizlere yardımcı oluyor. Aracınızı kullanırken motor çalıştığında egzozdan daha berrak sesler duymak istersiniz. Bu sesler sadece ses olarak değerlendirilmiyor, aynı zamanda egzoz modelinin doğru şekilde çalıştığının da işaretçisi olarak biliniyor. Egzozun filtre temizliği oldukça önemlidir ve zararlı gaz zararsız olacak şekilde ancak bu türlü dışarı çıkabilir. Egzoz filtresi temiz ise gaz çok daha kolay dışarıya atılacaktır. Egzozunuzdan çıkan sesler ise filtrenizin ne kadar temiz olduğunu belirten etkenlerden biri olarak öne çıkmakta. Eğer filtreniz kirli ise çıkan ses rahatsız edici olacaktır. Bunun yanı sıra yeni edindiğiniz modeller ile birlikte düşlediğiniz o sese kavuşabilmeniz mümkün. Ayrıca egzoz ses seviyesini belirli kurallar altında daha yüksek şekilde seçmeyi istiyorsanız da farklı türlere yönelebilirsiniz. Spor türündeki egzozlar sizler için iyi bir seçim olacaktır. Bu sayede aradığınız berrak egzoz sesine kavuşabilirsiniz.

Egzoz Seçimi ve Önemi

Egzoz Seçimi ve Önemi

Egzoz ürünü motosiklet ya da araba olsun aracınızın performansını doğrudan etkileyen bir parçadır. Bu noktada da egzoz seçimi yaparken oldukça dikkat edilmesi gereklidir. Öncelikle edindiğiniz egzozun genel itibari ile aracınız ile uyumlu olması gerekmektedir. Bu şekilde egzozdan tam şekilde verim alabilmeniz mümkün hale gelir. Aksi takdirde kısa ya da uzun vadede birçok sorun yaşayabilmeniz olası olacaktır. Yıl ve benzeri unsurlara oldukça dikkat edilmesi gereklidir. Eğer aracınız yıl olarak eski bir model ise güncel egzozları takıyor olmanız sizlere pek bir fayda sağlamıyor olabilir. Aynı zamanda tam tersi şeklinde bir durum da yaşanabilir. Aracınız yeni bir araç olabilir. Otomobiliniz veya motosikletiniz yeni ise üretildiği zamanın egzoz modellerine bakmak daha doğru bir karar olabilir. Bunun dışında eğer yeni üretim bir araca eski bir egzoz modeli edinmek istiyor iseniz bu noktada düşünmeniz gerekmektedir. Çünkü performans olarak olumsuz anlamda bir etkilenme olabilir. Aracınızın modelinden daha önceki senelerde üretilmiş olan egzoz modelleri aracınızın zararlı gazı salmasını önleyemeyebilir. Eski model egzoz filtresi kimi durumda yeterli gelmeyebilir. Bu noktada oldukça seçici olmak gereklidir. Aynı zamanda egzoz sesi konusunda da birçok sıkıntı yaşanabilir. Bu yüzden aracınızın üretildiği yıla ve en önemlisi özelliklerine göre karar vermek oldukça doğru olacaktır. Egzoz çeşitleri sizlere motor çalışmasında büyük oranda bir verimlilik sağlar. Ancak bu kapasite durumlarının eşlenmesi ile mümkün hale gelebilir. Aracınızın motorunun çalışma kapasitesi burada oldukça önemlidir. Bu çalışma kapasitesi ile birlikte ana parçalardan olan egzozun da bu kapasiteye ayak uydurması gereklidir. Aksi takdirde istenen verim sağlanamaz veya aksiliklere sebebiyet verilebilir. Egzoz değişimi bu noktada oldukça önemlidir. Doğru model ile değişim yapıldığında istediğiniz sonuçları rahatlıkla elde edebilirsiniz. Zaten egzozunuzun tam olarak egzoz olması için doğru seçilmesi, sisteme uyum sağlaması gerekmektedir. Aracınıza uyum sağlamayan eski modelleri edindiğinizde ise aracınızda herhangi bir değişim gözleyemezsiniz. Aracınızın motorunun kapasite olarak değerini motor üzerinde yazılı olarak genelde bulabilmeniz mümkün. Bu noktadan sonra kapasiteye göre sayfamızdan egzoz modelleri için araştırma yapmaya başlayabilirsiniz. Her model araç için oldukça uygun olan ve de kullanıcı yorumları gibi bir olanak tanıyan egzoz ürünleri ile birlikte aracınızı bir üst seviyeye taşıyabilmeniz mümkün.

Doğru Seçim ile Güvenli Yolculuk

Doğru Seçim ile Güvenli Yolculuk

Egzoz, sürücülerin araçları ile seyir halindeyken güvenli ve stabil bir sürüş deneyimi için bakımlarının sürekli olarak yapılması gerekilen önemli parçalardan birisidir. Aynı zamanda yapısındaki özellikler ile birlikte aracınızın ürettiği gürültüyü kontrol etmeye yarayan egzoz, dumanın yönlendirilmesi ve yakıt tüketiminin geliştirilmesi gibi alanlarda da pozitif etkilere sahiptir. Sahip olabileceğiniz çeşitli türlerdeki egzoz çeşitlerinde ana amaç olarak gözetilen ilgili sebepler benzer kalmakta olup, aracınızın marka ve modeline ve aynı zamanda motor valflerinin sayısına göre egzoz sistemlerinde farklı düzenler yer alabilmektedir. Tüm bu çeşitli düzenlere sahip egzoz sistemlerinde esas amaçlardan birisi ise benzerdir; zararlı egzoz gazlarının motordan ulaştırılması ve bu işlemin en doğa dostu şekilde gerçekleşmesidir. Egzoz emisyon sistemlerinin uzaklaştırmakla yükümlü olduğu zararlı dumanlardan birkaçı ise; karbon monoksit, nitrojen, nitrojen monoksit olarak sıralanabilir. Tercihte bulunacağınız türler ile tüm bu gazları yüksek oranlarda aracınızdan uzaklaştırabilir ve bunu en verimli şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Egzoz gazlarının toplanma işlemi ise motor içerisinde yer alan silindir kafasından egzoz manifoldu ile toplanması sonucu gerçekleşir. Egzoz manifoldunun bu aşamadaki işlevi ise motor içerisinde bulunan tüm silindirlerden gelen egzoz gazlarını huni yapısı ile yönlendirerek ön boru olarak adlandırılabilen bir açıklıktan serbest bırakmaktır. Bu işlemden sonra toplanan gazlar zararlı elementlerin ortadan kaldırıldığı bir katalitik çeviriciden geçerek sonraki aşamaya hazırlanır. Gazlar sonraki aşamada ise susturucu parçasından ya da mufflardan geçiş yaparak sesin çevreye çok daha düşük olarak yayılmasında önemli rol oynar. Eğer susturucu parçası hasarlı bir aracı trafikte görecek olursanız hasarlı bir parçanın ne kadar büyük etkiye sahip olduğunu fark edeceksinizdir. Egzozda yer alan susturucu kısım motorunuzun ürettiği ses dalgalarını yansıtarak birbirleri üzerinde iptal etkisine sahip olmalarını amaçlar ve bu işlem için özel olarak üretilmiştir. Susturucu parçası ve egzozdaki bakımlar genel olarak yapılmadığı durumda susturucu kızım korozyona uğrayabilir ve küçük delikler oluşacak gürültünün tekrardan açığa çıkmasına neden olabilir. Bu aşamada tercihte bulunacağınız parçalarının bakımına özen göstermeyi unutmayınız. Egzoz parçaları düzenli bakım yapılması ile birlikte aynı zamanda araç muayene aşamalarında da zaman kaybetmeyerek çevreye duyarlı bir sürüş deneyimi elde etmiş olursunuz. Zararlı elementlerinden ayrışan ve aynı zamanda motorun ürettiği sesin de büyük oranda iptal edildiği egzoz dumanları arka egzoz borusundan uzaklaştırılarak araç dışına çıkarılır.