ÜCRETSİZ KARGO

Arc 150 Ultra Şeffaf Döküm Tipi Kristal Clear Epoksi -1.5 Kg Set
(793)
339,00 TL
309,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Arc150 Ultra Şeffaf Döküm Tipi Parlak Epoksi Reçine 5 Kg Set
(45)
1.049,90 TL
999,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Power Tıme Hobby Epoxy Şeffaf Epoksi Reçine Ince Döküm 1500 Gram
(1)
339,00 TL
289,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Power Time Hobi Epoksi Smart Şeffaf Ince Döküm Epoksi 1500 Gram
(3)
296,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Arc 105 Ultra Şeffaf Hobi-Takıtepsi ve Kaplama Epoksi 3 Kg Set
(8)
649,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Polymex 5005 Ultra Şeffaf Epoksi 10 Kg
(7)
1.500,00 TL
1.417,30 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ultra Şeffaf Epoksi Reçine Seti 5 Kg
(30)
985,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Arc150 Ultra Şeffaf Döküm Tipi Parlak Epoksi Reçine1.5 Kg Set
(83)
379,90 TL
329,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Arc 152 Epoksi Reçine- 5 Kg Takım
(172)
979,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

7.5 Kg Hobby Epoxy/ Şeffaf Epoksi Reçine Ince Döküm Power Tıme
(2)
1.329,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Jb Weld Adhesive Weld - Çiftli Epoksi Yapıştırıcı ve Tamir Macunu
(12)
179,28 TL
Seramik Ahşap Metal Plastik Cam Çelik Epoksi Yapıştırıcı 15+15 Gr N11.126
(2)
36,86 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Hızlı Sonuç Ultra Şeffaf Epoksi Reçine 1.5 Kg
(55)
420,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Verpol Şeffaf Epoksi Döküm Reçinesi 1 KG
(57)
273,60 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Arc 152 Epoksi Reçine- 1.25 Kg Takım
(277)
299,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Polymex 5005 Ultra Şeffaf Epoksi Solventsiz Uv Dayanımlı 3Kgxx
(8)
400,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Pattex Power Epoxy Güçlü Epoksi Yapıştırıcı Şırınga Epoxi -Şeffaf
(69)
116,75 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Devcon 5 Dakika Epoxy Yapıştırıcı 256Gr
(6)
761,51 TL

Epoksiler

Suya ve aside karşı uzun süreli bir direnme gücüne sahip olan ve plastik malzeme olarak da tanımlanabilen epoksi önemli nitelikleri ile ön plana çıkıyorlar. Bu niteliklerin en önemlisi ise oldukça güçlü bir yapıştırma özelliğine sahip olduğu için birden fazla alanda yaygın olarak kullanılıyor. Kimyasal direncinin yüksek olmasıyla da dikkat çeken ürünler, çeşitli endüstriyel uygulamalarında rahatlıkla tercih edilmesiyle de dikkat çekiyorlar. Epoksi reçine benzer türleri ile kıyaslanmadan, kuvvetli bir yapıya sahip olması ve kalitesi ile popülerlik kazanıyor. Termal direncinin haricinde kendine has mekanik fonksiyonlarıyla da farkını ortaya çıkaran ürünler, belirli kaynaklarda “poliepoksitler” olarak da tanımlanıyor ve bu şekilde bilindiği alanlar oluyor. Daha geniş bir kitleye ve sektöre ulaşmasını da çeşitliliğinin fazla olmasına borçlu olan ürünler, kısa süre içinde sıvı halden katı hale geçiş yapabiliyor. Bu süreç içerisinde küflenerek daha ideal bir sertlik derecesine ulaşıyor. Böylece sertleşme sırasında kolay bir şekilde büzülebiliyorlar. Öte yandan da kimyasal direnci, neme ve suya karşı güçleniyor. Oldukça yaygın bir şekilde kullanılan ve verimli bir malzeme olan epoksinin kimyasal maddelere karşılık olarak sergilediği güçlü performans, alanlarında etkili olduklarını ortaya çıkarıyor. Aynı zamanda reçineler sürtünme durumlarına karşı da dayanıklılığını sürdürüyor. Renk çeşitliliğinin de fazla olduğu madde, dekoratif anlamda da kullanıcıların hem avantaj sağlıyor hem de kolay şekilde temizlenme fırsatı tanıyor.

İhtiyaçlara Doğrudan Hizmet Eden Epoksiler

İhtiyaçlara Doğrudan Hizmet Eden Epoksiler

Solvent içermeyen ve içeriğindeki agrega sayesinde zeminleri kaymaz bir hale getiren epoksiler, bir tür reçine oldukları için uzun bir raf ömürleri bulunuyor. Tercih edilmelerindeki önemli noktalardan biri olan bu faktör, pek çok alanda kullanıma uygunluk gösteriyor ve neme karşı oldukça dayanıklı olmasıyla da biliniyor. Özünde petrol kaynaklı bir endüstri ürünü olan madde, hızlı kuruması ve alt tarafında yer alan yüzeye düzgün bir şekilde yapışması ile alım gücünü ve potansiyelini her geçen gün artırıyor. Dayanıklı yüzeylere sahip olmaları için kullanıcılara yardım eden ürünler, olası bir çatlak karşısında her iki bölümü de birbirine sağlam bir şekilde bağlayarak, çatlakların birbirinden ayrılmalarına engel oluyor. Epoksi yapıştırıcı, bu sayede oluşan herhangi bir çatlak durumunda direncini ve kalitesini ortaya çıkarıyor. Kullanım amaçlarına göre kalınlıkları farklı uygulamalar gerçekleştiren madde, ağır yüklerde ince çeşidinin kullanılması ile daha ideal çözümler ortaya sunuyor. Boya amacı ile kullanılacak ise iç veya dış mekân gözetmeksizin, kullanıma ilişkin tercihlere göre ihtiyaç doğuruyor. Geniş ürün yelpazesi içerisinden kullanılacak alana ve kullanıcıya uygun olan üründen yana tercih yapmak ve sipariş oluşturmak yeterli oluyor. Son derece faydalı bir reçine olarak gösterilen epoksi, birçok alanda yaygın bir şekilde kullanılmak üzere tercih ediliyor. Yoğunluğu fazla olan yerlerde öncelik büyük sanayi tesislerinin, ilaç fabrikalarının, gıda üretim merkezlerinin ve tekstil fabrikalarının oluyor. Bunlara ek olarak büyükbaş hayvan çiftlikleri başta olmak üzere montaj bölgeleri, otopark alanları, hastaneler, otomobil galerileri, depolar veya okullarda da epoksi boya kullanımına rastlanabiliyor. Bu yapıdaki ürünler sıklıkla betonların aşınma durumlarına karşı çözüm getirebilmek açısından kullanılıyor. Ayrıca zemin kaplaması görevinde de işlevselliğini sunan epoksiler, bakterilere karşı da etkilerini gösteriyor. Günümüzde epoksi reçinelere güneş panellerinde, LED üretimlerinde ya da enerji materyallerinde rastlamak mümkün oluyor. Hemen herkesin evinde yer edinen masalar, sehpalar ya da mermerlerin kaplamasında da epoksi kullanımı görülebiliyor. İstenen her noktada uygulanabilen ve kullanıcıların ihtiyaçlarını etkili bir şekilde gideren madde, yeterli doz ve yoğunlukta kullanılarak çözüme ulaşmada adım atmaya yardımcı oluyor.

Kullanım Alanı Geniş Olan Epoksiler ile Çözüme Ulaşın

Kullanım Alanı Geniş Olan Epoksiler ile Çözüme Ulaşın

Aslında yüzey kaplaması yapmak açısından önemli rol oynayan epoksi malzemeleri hem kara hem de deniz yapılarının tümünde dış etkenlere karşı yüzey kaplaması yapıyor ve bu sayede güçlü ve estetik bir görünüm ortaya çıkıyor. Teknolojik açıdan da geçerliliğini koruyan yapı malzemeleri, yapıştırma özelliğinin üst düzey olması ile kısa sürede sonuca ulaştırıyor. Mekanik açıdan dayanıklılığından kaynaklı olarak uzay teknolojilerinde de bu maddenin gücünden fayda sağlanıyor. Ayrıca, inşaat materyallerini birbirine yapıştırmak için de kullanılan ürünler, yapı sektöründe teknolojik yöntemlerin de sayesiyle daha fazla ihtiyaca hizmet ediyor. Bu şekilde ilerleme kaydedildiği takdirde de gelecek dönemde daha yaygın bir şekilde kullanıma açılacağı da söylenebiliyor. Güçlü yapıştırıcı niteliği ile öne çıkan bu epoksi reçineler, geniş kullanım alanları ve hem suya hem de asit gibi maddeler karşı dayanıklı oluyor. Endüstriyel alanlardan evlerin iç mekânlarına kadar kullanılabilen çeşitliliğe sahipler. Klasik olan türlerine oranla daha güçlü olan şeffaf epoksi çeşitleri, endüstri alanında daha yoğun bir şekilde kullanılıyor. Elektrik yalıtımı özelliğinin olması sayesinde birçok alanda kullanılmaya uygunluk gösteriyorlar. Raf ömürlerinin uzun olmasına ek olarak uzun süre dayanıklılık göstermesiyle de kullanım alanlarını genişletiyorlar. Ahşap, kumaş ve cam yüzeylerde kullanılabilen maddeler, sıkıştırma ve yapıştırma amacıyla da kullanılıyorlar. Kaykaylar, basınçlı kalıplar ve gün içerisinde sürekli kullanılan ufak parçalarda ve eşyalarda kullanımına tanıklık ediliyor. Epoksi reçineler, petrolden üretildiği bilinen kimyasal bir ürün olmakla birlikte, kuruduktan sonra sert bir yapıya bürünüyor. Sertleşen bir madde olması ile sağlamlığı ve dayanıklılığı artıyor ve bu sayede tercih edilebilir bir seçenek oluyor. Yüzey kaplamaları ve zemin malzemeleri arasında ihtiyaç duyulan bölgelerin yapıştırılması için kullanılıyorlar. Büyük alanlar ve fabrika gibi yerlerin zemin kaplamalarında da bu maddelerinden elde edilen kimyasallar kullanılıyorlar ve uzun süre dayanıklı olmaları ile tercih sebebi oluyorlar. Kullanım alanı fazla olduğu için satın alım aşamasında uygun ürünü seçmek dikkat gerektiriyor. Gereksinim duyulan alanda iyileştirme yapmak ve görünüm açısından da estetiklik kazandıran epoksiler, uygulama sonrasında yeterli verimin almasında etkili oluyorlar.

Yeterli Miktarda Epoksi ile Her İşinizi Tamamlayın

Yeterli Miktarda Epoksi ile Her İşinizi Tamamlayın

Hayatın pek çok alanında kullanılan bir kimyasal madde olan epoksi, endüstriyel alanda zemin kaplamadan uçak sanayisine ve evlerdeki masalar kadar çeşitli alanlarda kullanıcıların karşısına çıkmış oluyor. Kullanılacakları alana göre değişen epoksiler uygulanacak alan belirlendikten sonra, yeterli miktarda alınarak sonuca ulaşmada yardımcı oluyorlar. Raf ömürleri tahmin edilenden çok daha fazla olan epoksiler, kullanım esnasında kişilere kolaylık sağlamasıyla da öne çıkıyorlar. Uygulanan yere göre 5 kilo gibi bir çeşitten yana tercihte bulunmak yeterli olabiliyor. Küçük alanlar, masalar ve küçük zeminlerde bu miktar ideal oluyor. Kullanım alanı geniş olduğu için bu miktardan daha fazla ya da daha az yoğunlukta da bir seçim yapılabiliyor. Zemin kaplamada daha fazla gereksinim duyulan epoksi, 25 kiloya kadar yükselen paketleri ile yeterli performans göstermeye olanak tanıyor. Zemin kaplamaları için tercih edilen bu paketler, tamamen alana bağlı olarak 20 kilo olan seçeneğiyle de kullanılmak üzere alınabiliyorlar. Zeminlerde epoksi uygulaması üç boyutlu desen verecek şekilde yapılabiliyor. Özellikle evlerde ve iş yerlerinde şık bir görüntü oluşturmak için reçinelerin üç boyutlu olanları tercih ediliyor. Böylece estetik açıdan daha iddialı bir görünüme kavuşuluyor. Orta büyüklüğe sahip olan mekânlar ya da orta ölçekteki işler için yeterli olabilecek 10 kiloluk paketler, zemin kaplama uygulamaları sadece evlerde değil fabrika ya da mağaza gibi yerlerde de yapılabiliyor. Mağazalar, genelde logolarını zemine işlemek isteyebiliyorlar. Bu durumda kullanıcıların ihtiyacını karşılayan epoksi reçineler, logoları zemine işleyerek müşterilerin ilgisini çekmeyi hedeflemeye ortam hazırlıyorlar. Büyük işletmelerde olduğu gibi hanelerde de ufak tefek işlerin halledilebilmesi için kullanılabiliyorlar. Kullanım alanını geniş tutan zemin epoksi çeşitleri aynı zamanda masa kaplaması için uygun türleri de barındırıyorlar. Bazı alternatifler set halinde sunuluyorlar ve genelde hobi malzemeleri arasında yer alıyorlar. Fırçalar ve uygulama esnasında işe yarayabilecek malzemeler yardımıyla daha çok verim alacak şekilde kullanmak da mümkün oluyor. İhtiyaç duyulan malzeme veya tür gerek hobi amacıyla gerek iç ve dış mekânlarda kullanılmak üzere seçilebiliyor. Uygulandıkları alandaki görüntüyü kusursuz olarak nitelendirecek formlara sokmaları da bu ürünlerin beğeni toplamasını sağlıyor.

Epoksiler Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Epoksiler Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Pek çok alan ve sektörde olduğu gibi bu alanda da epoksi alımı gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken faktörler bulunuyor. Bunların başında da kullanım alanına göre karar vermek gerekiyor. İş yerleri veya medikal alanlar için tercih edilecek olanlar daha düz ve standart sonuçlar ortaya çıkarılmasına yardımcı oluyor. Ürünler zemine uygulandığı zaman kayma ya da iş yeri kazası olmasına engel olacak şekilde performans sergiliyorlar. Bu avantaj sayesinde mağazalar ve müşteri odaklı yerlerde üç boyutlu olan modeller de tercih ediliyor. Kullanıldıkları ortama hareket kattıkları için belirli noktalarda faydalı geri dönüşler elde edilmiş oluyor. Ev dekorasyonunda değişiklik yapmak isteyenler ve klasik kaplamalardan uzak bir tercihte bulunmak isteyenler için kullanılan ürünler, her türlü ahşap ve plastik yüzeyde iş görüyor. Bu amaçlar doğrultusunda bir satın alım işlemi yapılması düşünülüyorsa 5 kiloya kadar olan seçenekler arasından bir seçim yapmak yeterli oluyor. Masa kaplamaları yapılabilen epoksiler, hobi olarak da kullanılarak evlerde şık bir görünüm sağlanmasına katkıda bulunuyor. Bu bilgiler ışığında, genel bağlamda kullanım alanına göre doğru bir tespitte bulunmak ve seçim yapmak gerekiyor. Farklı büyüklük ve kilolar halinde paketlenen ve satışa sunuluyorlar. Epoksi fiyatları seçenekler dâhilinde kilo ölçüsüne göre değişkenlik gösteriyorlar. Hemen her bütçeye uygunluk göstermesi ile bilinen maddeler, farklı alternatifleriyle kullanıcıların aradıklarını bulmasını kolaylaştırıyorlar. Uygun fiyatlı seçenekler arasından bir tercihte bulunmayı düşünenler, başlangıç olarak hobi seviyesindeki paketleri temin edebiliyorlar ve bu şekilde ilk adım atılabiliyor. Hem masa, ahşap eşya ve plastik yüzeyler için hem de zemin kaplamaları gibi alanlarda kullanılmak üzere ideal oluyorlar. Zemin kaplaması için kullanılacak olan seçenekler arasındaki üç boyutlu epoksiler, fiyat performans açısından beklentileri karşılıyorlar. Aynı zamanda görsel açıdan da dikkat çeken üç boyutlu olanlar, çoğunluk olarak ilgi odağı yaratılmak istenen mekânlarda kullanılarak çekim gücünü artırmaya yönelik bir vurguda bulunuluyor. Kullanım alanını belirleyerek alınan verimi de artırmak amacıyla doğru olan epoksiyi temin ederek, etkili sonuçlara ulaşmak mümkün hale geliyor.

Beklentileri ve İhtiyaçları Tam Anlamıyla Karşılayan Epoksiler

Beklentileri ve İhtiyaçları Tam Anlamıyla Karşılayan Epoksiler

Kaliteli epoksi macun çeşitlerine herkesin ulaşabileceği uygun fiyatlar atanması, bu ürünleri yer aldıkları kategoride öne çıkarmakla birlikte tercih edilirliğini yükseltiyor. Şeffaf olan epoksiler de kaliteli yapısı ve kullanıldıkları alanda gösterdikleri performans sayesinde dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarıyorlar. Sertleştiriciler ile karıştırılması dâhilinde ahşaptan fiberglasa ve metale kadar pek çok yüzeyde ve eşyada kullanılabiliyorlar. Isı aralığı geniş olmakla birlikte nem direncini son derece başarılı bir şekilde işliyorlar. Böylece güçlü bir katı kaplama oluşturulacak şekilde uygulanıyorlar. Yapıştırıcı olarak istenen sonuçlara ulaşmaya yardım eden madde, uygulandıkları noktadaki parçaları birleştiriyor, boşlukları dolduruyor ve üzerine zımpara yapılabilme özelliği taşıyorlar. Yüzeylerde düzgün bir kaplama film oluşturan ve uygulanmasıyla birlikte bu yüzeyleri dış etkenlerden koruyan epoksiler, aynı zamanda görünüm açısından da bir düzgünlük yaratıyor. Solvent kokusu ve buharı bulunmayan ürünler, reçine ve sertleştiricinin yeterli miktarda kullanılması ve karışabilmesi için pompaya ihtiyaç duyulabiliyor. Bu alanda üretim yapan ve faaliyet gösteren birçok marka tarafından piyasaya sürülen epoksiler, çeşitleri ile farklı kullanım alanlarına dâhil olma şansı elde ediyor. Sertleştirici yapıştırıcı, macun, boya ve sıvı epoksi çeşitleri, güvenilir markalar tarafından üretilerek, başarıyı ve kaliteyi aynı anda sunuyor. Kendi kategorilerinde yer alan reçine sertleştirici ve yapıştırıcılar ile beraber kullanılan epoksiler, macun, elyaf ve astar boya ürünleriyle teknelerin tamiri ve bakımı için kullanılabiliyorlar. Bu alanda gösterdikleri direnç sayesinde de istenen düzeyde işlem gerçekleştirme imkânını mümkün kılıyorlar. Teknelerde yaşanma ihtimali yüksek olan aşınmanın yanı sıra suya karşı olan dayanıklılığı artırmak için kullanılan epoksi reçine, macun ve elyaf ürünleri, bir arada kullanıldığı takdirde daha etkili ve ihtiyaç duyulan bir performansa tanıklık edilmesini sağlıyor. Uygulama esnasında mevcut ortamın 18 derece sıcaklıkta olması tavsiye edilirken epoksi cam elyaf veya tamir kumaşı uygulanmak istendiği zaman serme ve hizalama işlemi yapılmasına dikkat ediliyor. Sonrasında ise gerekli alana ürünü dozaj pompası yardımıyla uygulamak yeterli oluyor.

Epoksi Çeşitleri ve Dâhil Oldukları Alanlardaki Kullanımları

Epoksi Çeşitleri ve Dâhil Oldukları Alanlardaki Kullanımları

Likit olarak uygulanan ve kuruduklarından sonra su, asit ve alkali gibi maddelere dayanıklılık gösteren bir madde olan epoksiler, zaman içerisinde bu direnci yitirmeden ve kolay bir şekilde temizlenen, mukavemeti yüksek kimyasallar oluyorlar. Çeşitli zeminlerde kaplama uygulamasında ana madde olarak kullanılan ürünler, zemin kaplama uygulamalarının yanı sıra endüstriyel alanda güçlü bir yapıştırıcı görevi görmesi ile kullanılıyorlar. İhtiyaçlara göre zemin kaplama çeşitlerinden uygun olanını bulmak da mümkün oluyor. Genel bir tanımı yapıldıktan ve epoksi nedir sorusu yanıt bulduktan sonra hangi alanlarda kullanılabiliyor olduğu ve ne işe yaradıkları durumu da değerlendiriliyor. Bilindiği üzere zemin kaplama uygulamalarında sıklıkla tercih edilen bir yapıştırıcı olan madde, temel işlevi yüksek bir ürün olma niteliği taşıyorlar. Zaman içerisinden gelişimi de yadsınamayan epoksiler ile zemin kaplama işlemlerinde değişen uygulama teknikleri oraya çıkıyor Kullanıma uygun hale getirilen maddenin her çeşidi, geniş bir kullanım alanına sahip olmakla birlikte bu alanlardaki zemin kaplama ihtiyacını karşılıyorlar. Hemen her zemine uygulanan bir yapıda olan epoksi, zeminlerde anti bakteriyel ve hijyenik bir koruma gerçekleştiriyor. Bu sayede de hastanelerde, sağlık merkezlerinde, kliniklerde, güzellik merkezleri ve laboratuvarlarda sıklıkla tercih ediliyorlar. Kaymaz ve yapışmaz olma özelliği sayesinde de hastane koridorları için ideallik gösteriyorlar. Kafeler parlak bir görünüm elde edebilmek için ışığı yansıtmaya yardımcı oluyorlar. Böylelikle dikkat çekiciliği yüksek zeminlerle ortamlar daha aydınlık bir hal alıyorlar. Uzun ömürlü olmalarıyla da depolarda kullanılan epoksiler, otoparklarda düz ve pürüzsüz yapısını sergiliyorlar. Özen konut ve ofislerde şeffaf olan türlerinin kullanılması veya beyaz renkli olanlarının edilmesi ideal oluyor. Uygulama yöntemi ve tekniği başta olmak üzere kullanım alanına göre değişen çeşitlilikte doğru ürünü bulmak da son derece kolay oluyor. Mortar, self leveling epoksi, multilayer epoksi zemin kaplamanın yanı sıra 3D epoksi, ahşap epoksi ve tekstürlü epoksi zemin kaplama genel olarak bu sınıflandırmada değerlendiriliyorlar. Sizler de bu yönde bir uygulama gerçekleştirmek için nalburiye ve hırdavat sayfamıza göz atabilirsiniz.