ÜCRETSİZ KARGO

Leader H5872 Usb FM SD Kart Bluetooth 5.1 Ev Sinema Ses Sistemi
(6)
3.294,65 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Carboon TS-52 Usb FM Bluetooth Dijital Ekran 5.1 Ses Sistemi
(7)
1.384,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Mikado MD-505 Usb SD Kart FM Bluetooth 5.1 Ses Sistemleri
(3)
2.099,00 TL
1.599,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Carboon TS-31 Usb TF Kart Bluetooth 2.1 Ses Sistemi
(12)
799,90 TL
749,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Music D.J MD-9500BT Bluetooth Surround Dijital Ekran 5.1 Ses Sistemi
(15)
2.039,90 TL
1.939,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ultratekno HT-A19BT 25 W Kumandalı 2+1 Ses Sistemi
(1)
699,90 TL
649,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Magnat Monitor Supreme 5.0 Ev Sinema Hoparlörü
(0)
24.054,57 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Heco Victa Prime 5.0 Hoparlör Seti Siyah
(0)
27.123,26 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Coofbe 1+1 Bluetooth Masaüstü Hoparlör, Telefon, TV, Laptop Uym Hoplarör, Kablolu ve Bluetooth
(0)
673,75 TL
664,13 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Magnat Cinema Ultra Seri THX 7.2.4 Ev Sinema Sistemi
(0)
244.599,08 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Magnat Cinema Ultra Seri THX 5.1 Ev Sinema Sistemi
(0)
116.287,20 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Bowers&Wilkins Formation Bar & Subwoofer 3.1 Ses Sistemi
(0)
74.418,40 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Carboon Serisi Bluetoothlu 4+1 Dijital Ekran Radyolu Usb Tf TS-40
(0)
1.499,90 TL
1.399,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Magnat Cinema Ultra Seri THX 7.1 Ev Sinema Sistemi
(0)
170.575,41 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Focal Sib Evo 5.1 Hoparlör Takımı
(0)
36.180,88 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

KEF T2 Aktif Subwoofer Hoparlör Siyah
(0)
18.999,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Focal Sib Evo 5.1.2 Ev Sinema Sistemi
(0)
38.795,10 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Mikado MD-813BT Usb SD Kart FM 5.1 Bluetooth Speaker
(1)
1.729,00 TL
1.549,00 TL

Ev Sinema Sistemleri

Sinema, yüksek ses gücünün olduğu ve büyük ekranların bulunduğu alanları ifade eder. Evinde de sinemadaymış gibi eğlenmek isteyen kişiler için geliştirilen sistemler vardır. Ev sinema sistemleri olarak adlandırılan bu ürünler güçlü yapıya sahip hoparlörlerden oluşur. Sinema benzeri bir deneyim için çok hoparlörlü düzeneklere ihtiyaç vardır. Bunun yanı sıra merkez hoparlör ekranın altına ya da üstüne konurken, ekranın sağına ve soluna da konuşmaları aktaran hoparlörler koyulur. Bu hoparlörler ses efektlerinin yanı sıra konuşmaların hem sağdan hem soldan geldiği duygusunu yaratır. Bununla birlikte subwoofer ise derin bas sesleri üretmek için kullanılır. Farklı boyutlardaki sistemler, farklı şekillerde dizayn edilebilir. Ev sinema sistemleri, çoklu ses sistemleri sayesinde sinema deneyimi yaşamanızı sağlar. İyi bir ses sistemiyle yaşanan deneyim, film izleme keyfini de arttırır. Evlerde genellikle kullanılan 5+1 sinema sistemleri, bu keyifli deneyimi yaşamınıza olanak tanır. Bu sistemler yalnızca sinema deneyimi için değil aynı zamanda müzik dinlemek için de idealdir. Bunun yanı sıra ev sinema sistemleri oyun oynarken yaşanan deneyimi de güzel kılar. Ev sinema sistemleri son teknoloji ürünü olan donanımlara sahiptir. Ev sinema sistemleri, bilgisayar, akıllı telefon ve tablet gibi pek çok cihazla da uyumludur. 5+1 ev sinema sistemi seçenekleri, beş farklı noktadan yayın yapan hoparlörlere sahiptir. Bu hoparlörler sayesinde surround ses deneyimi üst düzey şekilde yaşanır. Surround, seslerin geliş yönlerini gerçekçi şekilde ayarlama teknolojisine verilen isimdir. Bu sayede, kullanıcının arkasından gelmesi gereken su sesi, sanki gerçekten oradaymış gibi duyulur. Bas sesleri üretmek için kullanılan subwooferlar ise özellikle aksiyon filmleri izlerken önem arz eder. Bunun yanı sıra oyun oynarken de bu sistem üst düzey ses deneyimine yardımcı olur. Ev sinema ses sistemi seçenekleri ile film ve dizi izlerken yaşanan heyecan sonuna kadar hissedilebilir. Sistemin kurulduğu alanda çevrelenen ses sistemi ile en pürüzsüz ses deneyimine ulaşmak mümkündür. Ev sinema sistemleri farklı seçeneklere sahip olabilir. Bu seçeneklerden biri de kablolu ve kablosuz modeller arasındadır. Bluetooth özelliğinin yanı sıra, internete bağlanma ve uzaktan kumanda ile yönetim gibi özellikler de yer alabilir. Ev sinema sistemleri seçimi yapılırken, beklenti ve talepler göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sistemler kurulacak yerin özelliklerine ve bütçeye göre tercih edilir. Yüksek ses performansıyla gerçekçi deneyim yaşamanızı sağlayan bu sistemler, film ve oyun keyfinizi üst boyuta taşır. Siz de bu gerçekçi deneyimi yaşamak için sayfamıza göz atarak kendiniz için en uygun ev sinema sistemi seçeneklerini bulabilirsiniz.

Ev Sinema Sistemleri Nedir?

Ev Sinema Sistemleri Nedir?

Ev sinema sistemi cihazları , büyük ekran televizyonlar aracılığıyla sinema ortamının evde deneyimlenmesini sağlayan ürünler olarak açıklanabilir. Evde, sinemadaymış gibi film keyfi yaşamak için ev sinema sistemleri kullanılır. Bu ürünler çok çeşitli olabilir. Geniş ürün yelpazesine sahip ev sinema sistemleri, ses sistemlerinin yanı sıra video projektörleri gibi ürünler de sunar. Bu sistemlerden biri 5+1 olarak bilinen ev sinema sistemidir. Bu sistemde altı adet hoparlör bulunur. Altı hoparlörün de farklı sesleri yansıtma görevleri bulunabilir. İki adet önde bulunan sağ ve sol hoparlörün görevi arka planda çalan müziği yansıtmaktır. Sağda ve solda bulunan iki adet arka hoparlör ise harici sesleri yansıtır. Sistemde bir adet bulunan merkez hoparlör konuşmaları ve ana efektleri yansıtmakla görevlidir. Artı bir olarak bilinen subwoofer ise patlama ve benzeri sesleri yansıtır. Tüm bu ekipmanların doğru şekilde yerleştirilmesi, kusursuz bir sinema deneyimi yaşamanızı sağlar. Hoparlörle kullanıcılar arasındaki mesafe iki hoparlör arasındaki mesafeden daha uzak olmamalıdır. Doğru kullanım açısından bu mesafeler önem taşır. Bununla birlikte ekranın yatay olması bir başka önemli noktadır. Görüntü alınan ekran dikey olmamalıdır. 5+1 ev sinema ses sistemi Bluetooth seçenekleri olduğu da unutulmamalıdır. Bluetooth teknolojisine sahip bu ev sinema sistemleri, kullanıcıların en çok tercih ettiği seçenekler arasında yer alır. Evde sinema salonu deneyimi sunan bu sistemler aynı zamanda oyun oynama deneyimini de farklı boyutlara taşır. Ev sinema sistemleri sayesinde en gerçekçi seslere ulaşmak mümkündür. Bunu sağlayan gelişmiş teknolojiye sahip bu sistemler, oyun konsolları ile kullanıcıları oyunun içindeymiş gibi bir maceraya çıkarabilir. Sesleri çok daha gerçekçi ve pürüzsüz sunan bu sistemler sayesinde, müzik, film ve oyun keyfi üst seviyelere çıkar. Ayrıca bu sistemlerle radyo dinlemek de mümkündür. Radyodan çıkan seslerin, evinize bu denli yayılması radyo deneyimini de etkiler. Ev sinema sistemi kurulumu da oldukça basittir. Ev sinema sistemlerinin kurulumu genellikle uzmanlar eşliğinde yapılır. Bu doğru sonuç elde etmek adına önemlidir. Bununla birlikte kullanıcılar kendi kurulumlarını da gerçekleştirebilir. Bunun için en önemli nokta üretici tarafından belirlenen kurulum adımlarını izlemektir. Ev sinema sistemlerinin kurulumunda en zor faktör, farklı biçim ve boylarda bulunan çeşitli hoparlörlerin yerleştirilmesidir. Her hoparlörün farklı bir dereceyle yerleştirilmesi gerekebilir. Farklı modellerin farklı kurulum biçimleri olabilir. Bu sebeple kullanım kılavuzu takip edilerek, ses sistemi doğru şekilde kurulabilir ve ideal sesler yakalanabilir. Müzik ve film keyfi yaşayabileceğiniz pek çok ürüne ses sistemleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Fark Yaratan Ev Sinema Sistemi Özellikleri

Fark Yaratan Ev Sinema Sistemi Özellikleri

Gelişen teknolojinin getirdiği yenilikler, ev sinema sistemi ürünlerini de etkiler. Her yeni teknoloji bu sistemlere adapte edilir. Bu sayede evde yaşanan sinema deneyimi de her geçen gün daha da yükselir. Ev sinema sistemleri alanında, piyasada kendini kanıtlamış onlarca global firma üretim yapar. Bununla birlikte her markanın sahip olduğu teknolojik altyapı birbirinden farklı olabilir. Her firma kendi AR-GE süreçleri doğrultusunda farklı teknolojileri bu sistemlere uygulayabilir. Bununla birlikte bu firmalar farklı perspektiflerden bakarak, kullanıcıların beklenti ve taleplerini takip eder ve buna göre tasarımlar üretir. Ev sinema sistemi modelleri bu farklı perspektif ve AR-GE süreçlerinden geçerek doğar. Bu sayede farklı modellerde farklı ses kaliteleri ve ilave bir takım özellikler ön plana çıkar. 2+1 ev sinema sistemleri, stereo modeller olarak bilinir. Bu modeller farklı firmalar tarafından çeşitli özellikler ve görünümlerde üretilir. Günümüzde üretilen birçok 2+1 sistemde Bluetooth özelliği bulunur. Bluetooth özelliklerinin yanı sıra ev sinema sistemlerinde kablo ve USB girişleri de bulunabilir. Bu girişler kullanıcıların kullanım alanlarını daha da genişletmek amacını taşır. Bazı ses sistemleri karaoke gibi etkinliklerin yapılması amacıyla buna uyumlu olarak tasarlanır. Bu özellik kullanıcıların eğlenceli vakit geçirmesi amacıyla ekstra olarak eklenir. Görsel açıdan da oldukça zarif ve şık duran bu sistemlerde, subwooferın farklı renkler yayma özelliği de bulunabilir. Bu yapılacak tercihe göre değişkenlik gösteren bir özelliktir. Üç parçadan oluşan 2+1 sistemler, modellerine göre olduğu gibi ebatlarına göre de değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte 2+1 sistemlerin büyük çoğunluğu ergonomik tasarımıyla dikkat çeker. Bu sistemler olabildiğince küçük ve az yer kaplayan şekilde üretilir. 2 hoparlör ve 1 subwooferdan oluşan 2+1 ses sistemlerinde, gelen sesler kalitesine göre iletilir. Bir film izlerken solda gerçekleşen olayın sesi sol hoparlörden, sağda gerçekleşen olayın sesi ise sağda bulunan hoparlörden verilir. Böylece kullanıcılar dizi ve film izlerken daha gerçekçi bir deneyim yaşama fırsatı bulur. Merkezde bulunan subwoofer ise bas tonların verilmesinde görev alır. Bu sayede kullanıcıların sesten rahatsız olmasının önüne geçilir. 2+1 ev sinema sistemlerinin yanı sıra, ihtiyaca göre 4+1 ve 5+1 ev sinema sistemleri de tercih edilebilir. Bu modeller daha büyük alanlar için kullanılır. Ortamın farklı noktalarına yerleştirilen hoparlörler sesin odaya dengeli ve kaliteli bir biçimde aktarılmasına yardımcı olur. Bu sistemlerin sağlıklı çalışabilmesi ve yüksek verim alınabilmesi açısından hoparlörlerin doğru lokasyona yerleştirilmesi önemlidir. Sesin kalitesi ise yalnızca hoparlör sayısı ile alakalı değildir. Sesin dağılma kalitesi malzemeyle ve üretim teknolojisinin kullanılmasına göre değişir.

Üstün Teknolojileriyle Ev Sinema Sistemleri

Üstün Teknolojileriyle Ev Sinema Sistemleri

Evinizde sinema keyfi yaşamak için farklı türde ev sinema sistemleri tercih edilebilir. Ev sinema sistemlerinin yanı sıra video projeksiyon cihazları kullanılarak, daha gerçekçi bir deneyim ve yüksek performans elde edilebilir. 3D ev sinema sistemleri bu konuda kullanıcıların beklenti ve taleplerine uygun bir konsept sunar. Bu sistemler sinema keyfini çıkarmanız için özel olarak tasarlanır. Bu sistemlerde 3D Bluray Disc, Bluray Disc, CD, Divx ve Dvd özellikleri vardır. Farklı ekran formatlarında sinema deneyimi yaşamak için görüntü parlaklığı ayarlanabilir. Bu sayede bulunulan ortama göre görüntünün niteliği değiştirilebilir. Bilgisayar kullanılarak popüler film ve dizi platformlarına bağlanılabilir ve bu görüntüler ekrana yansıtılabilir. Bilgisayarlara eklenen televizyon kartı yardımıyla televizyon yayınları da kaydedilebilir. Bunun yanı sıra bilgisayar için ses kartı alınarak, surround ses sistemi kullanılabilir. Bilgisayarda sinema keyfi için harici bir ses kartı kullanılarak yüksek performans elde edilebilir. Kablosuz hoparlörler ise ses hızı ve kalitesini arttırırken aynı zamanda kablo kalabağının da önüne geçer. Kaliteli bir deneyim elde edilmek için kullanılan 2+1 ev sinema sistemleri doğal ve güçlü sesleri pürüzsüz şekilde yansıtır. 5+1 ev sinema sistemleri daha büyük alanlarda kullanılır. Ev sinema sistemlerinde AV-Receiver kullanılır. Bu sayede DVD oynatıcıdan gelen sesler yüksek kalitede aktarılır. Ses alıcısı olan bu sistem, her türlü görüntüyü oynatıcıya pratik bir şekilde bağlanabilir. Güçlü ve kaliteli surround sesler ve farklı efektler sunan bu teknolojiye sahip sistemlerde Dolby Digital ve Digital Theatre özellikleri vardır. Dolby Digital, interaktif medya ürünleri için gerçek zamanlı olarak ses kodlama teknolojisine verilen isimdir. Digital Theatre ise surround ses formatlarına odaklanan dijital ses teknolojisidir. Digital Tehatre teknolojisi üst düzey sinyal-gürültü oranın yanı sıra dinamik bir aralığa sahiptir. Bu teknolojiler bas ve tiz seslerin mükemmel bir biçimde ayrışmasını sağlar. Dilendiği takdirde bu ses dengeleri test edilebilir ve beklentiye göre ayarlanabilir. Bu sayede ev sinema sistemlerinden alınan performans üst düzeylere çıkacaktır.

Ev Sinema Sistemlerini Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev Sinema Sistemlerini Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Akıllı ev teknolojilerine ulaşım, teknolojik gelişmelerin hızlanmasıyla birlikte çok kolay bir hal alır. Birçok teknolojik ürüne ulaşım kolaylaştığı gibi, ev sinema sistemi satın almak da herkesin ulaşabileceği bir seçenek halini almıştır. Ev sinema sistemi çeşitleri , sinema keyfinin yanı sıra güçlü bir dinleme deneyimi sunar. Evde izlenen filmler, diziler ve maç gibi organizasyonlardan gelen sesler, tam olarak anlaşılır. Bu konuda ev sinema sistemlerinin markası ve teknik özellikleri önem arz eder. Evde sinema keyfi yaşamak isteyen kullanıcılar, sahip olacakların cihazların teknik özelliklerine dikkat etmesi gerekir. Ev sinema sistemleri satın almadan önce beklentiler ve talepler iyi düşünmeli ve ne tip bir sistem arandığı belirlenmelidir. Kimi kullanıcılar kablolu ev sinema sistemleri tercih edebilir. Ses sisteminin kullanılacağı alanın büyüklüğü önemli bir etken olarak karşınıza çıkar. Bu sebeple ortamın büyüklüğü dikkate alınarak bu alana uygun bir sistem alınmalıdır. Ev sinema sistemleri, amfi, medya oynatıcı, subwoofer ve en önemlisi hoparlörden oluşur. Amfilerin, televizyon, uydu alıcı ve hoparlör görevi vardır. Amfi seçilirken internet bağlantısı, Bluetooth bağlantısı ve akıllı telefonlar ile çalışabilir özelliği bulunması önemlidir. Bu hem kalite hem de kullanım kolaylığı sağlar. Bunun yanı sıra hoparlör sayısının fazlalığı, ortamda sesin daha iyi hissedilmesini sağlar. Büyük alanlar için 5+1 sistemler tercih edilmesi tavsiye edilir. Taşınabilir ve kablosuz ev sinema sistemleri pratik ve konforlu bir kullanım sağlar. Ev sinema sistemleri kurulurken, stereo ses cihazları ile dengeli bir ses iletimi sağlanır. Ev sinema sistemleri sayesinde tek dokunuşla evde sinema atmosferi oluşturmak mümkün hale gelir. Küçük evler için 2+1 ev sinema sistemleri yeterli olabilir. Bununla birlikte dikkat edilmesi gereken bir başka konu, satın alınacak ev sinema sistemlerinin evdeki televizyon gibi teknolojik cihazlarla uyumlu olmasıdır. Birbirini desteklemeyen cihazlar beklentiyi karşılamayabilir. Ev sinema sistemleri satın alındıktan sonra hoparlörlerin yerleşiminin kullanıcıların oturduğu alana göre yapması gerekir. Subwoofer, orta hoparlörün önünde durabilir. Bunun yanı sıra arka sol ve sağ hoparlörler, kullanıcıların oturduğu yerle hizası aynı olmak zorundadır. Arka hoparlörler ise aynı yöne 90 derece açıyla bakacak biçimde yerleşmeli ve oturulan alana doğru 20 derece çevrilmelidir. Bu sayede her iki hoparlör de hafifçe oturulan alana doğru dönmüş olur. Önde bulunan sol ve sağ hoparlörler ise oturulan alana 30 derece bakacak şekilde yerleştirilir. Bu açılar en uygun pozisyonları belirtir.

Ev Sinema Sistemleri ile Yaşamınızı Renklendirin

Ev Sinema Sistemleri ile Yaşamınızı Renklendirin

Doğru yerleştirilmiş ev sinema sistemleri, sinema keyfinizi yaşamanız açısından önemlidir. Kullanım kılavuzlarında yer alan talimatlara uyulması bu açıdan önemlidir. Subwooferların sert zemine yerleştirilmesi tavsiye edilir. Bu sayede bas sesler daha güçlü ve net bir şekilde duyulur. Filmlerde ve oyunlarda var olan ses efektlerini etkili bir şekilde duymak için yenilikçi ev sinema ses sistemi alternatifleri kullanmak gerekir. Keten sinema perdeleri de yüksek kontrast içermesiyle dikkat çeker. Bu perdeler görüntüleri çok daha net ve yüksek kaliteli olarak sunar. Hangi boyutta perde kullanılacağı tamamen mekanın genişliği ve kullanıcının talebine bağlıdır. Portatif sisteme sahip perdeler, film izlenmediği zaman kolayca katlanabilir. Bu ergonomik kullanım açısından önem arz eder. Bu sistemlerin kurulumu da hızlı ve pratik bir şekilde yapılabilir. Aynı zamanda kablosuz ev sinema sistemleri tercih edilerek kablo dağınıklığının da önüne geçilebilir. Kablosuz tasarımlar çok daha pratik bir kullanım sunarken, cihazların daha derli toplu durmasını sağlar. Özellikle küçük evlerde bu cihazlar çok daha işlevsel bir kullanıma sahiptir. Kablosuz ses sistemleri kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Bu ürünler taşınabilir özelliği de sahip olduğu için alan kullanımı oldukça kısıtlıdır. Bununla birlikte kablosuz kulaklık modelleriyle de film keyfi yaşanabilir. Bu araçların cihazınızla uyumlu teknolojiye sahip olması yeterlidir. Ev sinema sistemleri fiyatları ise teknik özelliklerine ve boyutlarına göre değişkenlik gösterir. Farklı pek çok bütçeye uygun bir ev sinema sistemi bulmak mümkündür. Bununla birlikte özellikle gelişmiş ve çok sayıda hoparlöre sahip sistemler daha yüksek fiyatlı olacaktır. Siz de hayalinizdeki ev sinema sistemine kavuşmak ve evinizde sinema keyfini sürmek için sayfamızı ziyaret edebilir, beğendiğiniz ürünü sepete ekleyerek kolayca satın alabilirsiniz.