ÜCRETSİZ KARGO

Duracell LR6/MN1500 AA Kalem Pil 20'li
(135)
224,91 TL
SEPETTE
168,68 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kodak 60 Adet AA Kalem Pil
(286)
119,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kodak 60 Adet AAA İnce Kalem Pil
(222)
129,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Varta Super Heavy Duty AA Kalem Pil 60'lı
(71)
143,91 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Duracell LR6/MN1500 AA Kalem Pil 10 x 3'lü
(157)
260,91 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Duracell LR20/MN1300 Alkalin Büyük Boy D Pil 2'li
(175)
62,91 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Duracell LR03/MX2400 Turbo Max AAA İnce Kalem Pil 8 x 2'li
Duracell LR03/MX2400 Turbo Max AAA İnce Kalem Pil 8 x 2'li
(119)
162,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Varta Superlife 2006 AA Kalem Pil 60'lı
(153)
152,91 TL
Duracell Ultra Alkalin AAA İnce Kalem Pil 8' Lİ
(26)
89,91 TL

ÜCRETSİZ KARGO

GP 15AU-2B40 LR6 Ultra Alkalin AA Kalem Pil 40'lı
(491)
215,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Duracell LR6/MN1500 Alkalin AA Kalem Pil 2 x 10'lu
(5)
161,91 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Duracell LR6/MN1500 Blister AA Kalem Pil 10'lu
(640)
107,91 TL
Duracell LR14/MN1400 Alkalin Orta Boy C Pil 2'li
(166)
58,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

DURACELL PİL 20 Lİ AAA KALEM KARTELA (2x10)
(12)
179,91 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kodak Xtralife AAA Alkalin İnce Kalem Pil 4'lü
(11)
32,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Duracell Optimum LR03/MN2400 1.5 V AAA Alkalin Pil 16’lı Paket
(0)
199,00 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Energizer Eco Alkalin AAA Pil 4'lü
(4)
82,90 TL
34,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

GP Greencell 15G-2S4 R6P AA Kalem Pil 40'lı
(606)
138,85 TL

Alkalin Pil

Gündelik yaşamda kullanılan pek çok ürün alkalin pil aracılığı ile çalışır. Bu piller ile çalışan cihazlar hem daha hafif hem de daha kolay bir şekilde taşınabilir bir özelliktedir. Bu nedenle bu pil türünün kullanım alanı oldukça geniştir. Alkalin piller pozitif ve negatif olmak üzere iki zıt kutuplu bir yapıya sahiptir. İhtiyaç duyulan enerji bu zıt kutupların etkileşimi ile ortaya çıkar. Çocuk oyuncakları, saatler, kumandalar, radyolar ya da işitme cihazları alkalin pil kullanımının en fazla olduğu eşyalar arasında yer alır. Kullanımı alanı oldukça geniş olduğundan dolayı bu pillerin geri dönüşümü de önem arz eder. Alkalin piller geri dönüşüm kutularına atılarak tekrar dolumu yapılabilen ürünlerdir. Doğaya atılan piller hem çevreye hem de insan sağlığına zarar verebileceğinden dolayı dikkatli kullanım oldukça önemlidir. Alkalin piller içerisinde birbirinden farklı kimyasal maddeler barındıran ürünlerdir. Pek çok malzeme ile reaksiyona giren bu ürünler oldukça sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Şarj edilebilir özelliğe sahip olan modellerin dışında şarj edilemeyen ürün çeşitleri de bulunur. Alkalin piller MP3 çalar başta olmak üzere pek çok teknolojik cihazda yaygın olarak kullanılır. Düşük bir enerji tüketimi ile çalışan bu ürünler kendi içerisinde farklı ürün seçeneklerine sahiptir. Ev ya da ofis ortamlarında yaygın olarak kullanılan alkalin pillerin sunduğu verimlilik de ürünün özelliklerine göre değişir. Birçok açıdan çeşitler birbirinden farklıdır. Oldukça küçük ve taşınabilir bir yapıya sahip olması nedeni ile yoğun olarak ilgi görür. Alkalin piller tek başına satışa sunulabildiği gibi farklı adetler de paketlenerek de satışa sunulur. Çünkü her cihazın çalışmak için ihtiyaç duyduğu pil sayısı değişkenlik gösterir. AA adı verilen alkalin pil seçenekleri ise daha ufak boyutlara sahiptir. Daha küçük cihazlarda kullanıma uygundur. Pillerin içerisinde zehirli kimyasallar ve ağır metal malzemeler yer aldığından dolayı dikkatli bir biçimde kullanmak gerekir. Aksi halde olumsuz birtakım sonuçlar ile karşı karşıya kalınabilir. Sayfada yer alan farklı markalara ve çeşitlere sahip tüm alkalin pil modellerini inceleyebilirsiniz. Dilerseniz pil sayfamızdan tüm çeşitlere ulaşarak dilediğiniz ürün hakkında kolayca bilgi alabilirsiniz.

Alkalin Pil Ne Demek, Özellikleri Nelerdir?

Alkalin Pil Ne Demek, Özellikleri Nelerdir?

Alkalin pil, kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren bir üründür. Dış kaplamasında sert ve dayanıklı plastik malzemelerden faydalanılır. Piller karbon çubuk, PVC ceket, anot maddesi, metal üst parça, izolasyon maddesi, çinko kutu, kaplamalı kağıt ve teneke alt parçadan oluşur. Şarj edilemeyen bir yapıya sahip olması nedeni ile tek kullanımlık bir özelliğe sahiptir. Kendileri için özel olarak üretilen şarj cihazları aracılığı ile kolayca şarj edilebilen modelleri de bulunur. İnce ya da kalın olmak üzere farklı boyutlarda ürün çeşitleri bulunur. Üzerinde yer alan artı ve eksi işaretler sayesinde piller cihaza kolay bir şekilde yerleştirilir. Lityum ya da alkalin gibi kimyasallardan faydalanarak üretilir. Piller çeşitli mAh (miliampere-hour, miliamper-saat) değerlerine sahiptir. Elektronik özelliğe sahip oyun konsolları, baskül, hoparlör, dijital kameralar ve de video cihazlarında da sıklıkla kullanılır. Pil tasarrufu sağlayan alkalin pil modelleri dünyanın her noktasında kullanıma uygundur. Çünkü sahip olduğu ebatlar uluslararası standartlar ile belirlenir. Gerilim gücünün sahip olduğu farklılıklar etrafa farklı miktarlarda enerji yayar. Bu nedenle ürün satın alırken kullanılacak olan cihazın türüne uygun alkalin pil tercih etmek gerekir. Teknolojik gelişmelerde yaşanan ilerlemeler ile pillerin boyutlarında da küçülme olduğu görülmüştür. Oldukça hassas ve dikkatli bir kullanım gerektiren bu ürünler kullanıcılarına büyük avantaj sunar. Alkalin piller çeşitli kodlamalar ile adlandırılır. Bu sayede ihtiyaç duyulan pile kolayca erişilir. Kodlama yapılırken A harfinden faydalanılır. A harfi sayısı arttıkça pilin sahip olduğu ebat küçülür. Alkalin pil özellikleri ürün modeline ve çeşidine göre değişiklik gösterir. Doğru ürün seçimi için ürün satın almadan önce yapılan kullanıcı yorumlarına göz atılabilir. Bu sayede hangi en uygun ürüne karar vermek daha kolay bir hal alabilir. Alkalin pil çeşitleri özel ve eşsiz bir isimlendirme sistemi ile adlandırılır. Bu adlandırma dünyanın her noktasında geçerli bir özelliğe sahiptir. Bu sayede ihtiyaç duyduğunuz alkalin pile her nerede olursanız olun kolayca ulaşabilirsiniz. Oldukça uzun bir raf ömrüne sahip olması nedeni ile çoklu paketler halinde alınarak rahatça her yere taşınabilir. İhtiyaç duyulan anda kolayca kullanılabilir.

AA Alkalin Pil Nedir?

AA Alkalin Pil Nedir?

AA kodlu pil seçenekleri oldukça merak edilen bir konudur. AA alkalin piller en geniş kullanım alanına sahip olan ürünlerdir. 49.2 ile 50.5 mm arası bir uzunluğa ve 13.5 ile 14.5 mm bir çapa sahiptir. Satın alma işlemi esnasında kullanıcısına fayda ve kolaylık sağlayabilmek için piller kod türündeki farklı isimler ile adlandırılır. Enerji depolama kapasitesi ve boyutlarında yer alan farklılıklar nedeni ile oldukça geniş bir ürün seçeneğine sahiptir. 2700 ya da 3000 mAh aralığında bir enerji kapasitesine sahiptir. Halk arasında kalem pil olarak da adlandırılan bu pillerin en yaygın kullanım alanı kumandalardır. Oldukça basit ve küçük bir tasarıma sahiptir. Kumanda içerisinde yer alan özel pil haznesine doğru bir biçimde konumlandırılarak kolayca çalışır hale getirilir. Kullanım esnasında herhangi bir ek bilgiye ya da desteğe gerek bulunmaz. Bu nedenle genç, yaşlı ya da çocuklar tarafından rahatlıkla kullanılır. Boyut olarak belirlenmiş bir ebatta olmasına rağmen farklı ürün seçenekleri de bulunur. AA alkalin pil ürünleri; 2400 mAh kapasiteye sahip olan ekonomik modeller, 2700 mAh kapasiteli CD esaslı kalem pil modeller ve 3000 mAh ve üzerinde bir kapasiteye sahip uzun ömürlü manganez kalem pil modellerine sahiptir. Cihaza ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlamak ile görevli olan bu ürünler uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunar. Çevre dostu olan bu pil seçenekleri oldukça ince bir yapıya sahiptir. Ait olduğu markaya özel simgeler ve renkler ile kaplanarak satışa sunulur. Bittikçe yenisini satın almak prensibiyle çalışıyor olması nedeni ile şarjlı modeller daha çok ilgi görür. Fiziksel açıdan adaptöre benzeyen şarj cihazları belirli bir süre içerisinde dolum yaparak AA alkalin pili yeniden kullanılabilir bir hale getirir. Bu sayede kullanıcısına ekonomik anlamda büyük oranda fayda sağlar. 1.5 V AA alkalin piller şarj edilebilen bir yapıya sahiptir. Lityum özellikli olan modeller daha hızlı bir biçimde şarj edilebilir bir yapıya sahiptir. Pil gerilimi modele göre değişkenlik gösterir. Kaliteli ve sağlam bir malzemeden üretilen alkalin pil seçenekleri yaklaşık 1000 defa rahatça şarj edilebilir. Oldukça yüksek bir verimliliğe sahip olması nedeni ile en sık tercih edilen ürün grupları arasında yer alır. Küçük ev aletlerinin içerisinde ve daha büyük kapasiteye sahip cihazlarda kullanım için oldukça uygundur. AA alkalin pil seçenekleri 1,2 ya da 3'er adet paketler halinde satışa sunulduğu gibi alkalin pil 40'lı şeklinde de paketlenerek satışa sunulur. Kullanıcılar isteklerine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak diledikleri sayıda ürünü rahatlıkla satın alabilirler. Bu pil çeşitleri ayrıca güneş ışığından faydalanarak şarj edilebilen ürün çeşitlerine de sahiptir. Bu yönüyle hem çevre dostu hem de daha ekonomiktir. Bu ürünler sayesinde şarj işlemi esnasında sürekli olarak elektrik enerjisine ihtiyaç duyulmaz. Alkalin pil ağırlıkları genel olarak 23 gr, lityum özellikli olan AA piller 15 gr ve şarjlı olan AA piller ise 31 gr civarında bir ağırlığa sahiptir.

AAA Alkalin Pil Çeşitleri Ve Kullanım Alanları

AAA Alkalin Pil Çeşitleri Ve Kullanım Alanları

AAA kodu ile isimlendirilen alkalin piller en ince yapıya sahip ürünlerdir. Bu ürünler pil boyutu olarak 10.5 mm çapında ve de 44.5 mm uzunluğa sahiptir. Ufak cihazların çalışmasına yardımcı olan bu ürünlerde tıpkı AA ürün grubunda olduğu gibi şarjlı ya da şarj edilemez özellikli ürün seçeneklerine sahiptir. Pil kullanımının cihazlarda artması ile pil çeşitliliği de her geçen gün artmaktadır. USB bağlantı özelliğine sahip olan AAA alkalin pil modelleri özel bir bağlantı kablosu ile kolayca şarj edilebilir. Az enerji tüketmesi nedeni ile özellikle el fenerlerinde yaygın olarak kullanılır. Cihaz içerisinde yer alan pil yuvasına AAA alkalin piller doğru bir biçimde yerleştirilerek dolum işlemine başlanır. USB kablosunda yaşanan arıza şarj edilebilirliği engellediğinden dolayı kaliteli marka ve modele sahip ürün tercih etmek gerekir. AAA alkalin pil çeşitlerinden geniş bir frekans aralığına sahip olan modeller uzaktan kumandalı araçlar ya da fotoğraf makinalarında yaygın olarak kullanılır. AAA alkalin piller 1.5 ile 5 V aralığında bir frekans aralığına sahiptir. Yaptığınız işin yarım kalmasını engelleyen bu AAA alkalin pil seçenekleri üst düzey bir kullanım süresi sunar. Şarj edilebilir yapıya sahip olan modeller de tıpkı diğerleri gibi geri dönüşüme gidebilir. AAA alkalin piller çocukların oyuncaklarında da sıklıkla kullanılır. Sürekli olarak pil satın alma ihtiyacını ortadan kaldıran modeller sayesinde çocuğunuz oyuncakları ile uzun bir süre vakit geçirebilir. Pek çok cihaz bu pillerin boyutuna uygun bir yuva tasarımı ile üretilir. Aydınlatma ihtiyacının giderilmesi konusunda kullanıcısına AAA alkalin piller büyük avantaj sağlar. Bu pil grupları fazla olarak satın alındığında doğru bir şekilde muhafaza etmek gerekir. Aksi halde patlama ya da sızma gibi olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalınabilir. Güneş almayan ve kuru bir çekmecede muhafaza etmek alkalin pillerin dayanıklılığına yardımcı olur. Cihaza takılacak olan pillerin uç kısımlarının temizlenmesi de oldukça önemlidir. Bu sayede pilden üst düzeyde verim elde edilir. AAA alkalin piller buzdolabında ya da kendisine ait özel kabında rahatlıkla muhafaza edilebilir. Fakat buzdolabından çıkarıldığında bir süre od sıcaklığında bekletilmesi gerekir. Bu sayede pil rahatlıkla kullanılabilir.

Alkalin Pil Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alkalin Pil Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alkalin kalem pil ve diğer ürün çeşitleri oldukça özel bir yapıya sahiptir. Bu nedenle ürün satın almadan önce bazı konularda dikkatli olmak gerekir. Bu sayede alınan ürün rahat bir şekilde kullanılabilir. Alkalin piller içerisine enerji yüklemesi yapılarak satışa sunulan ürünlerdir. Her ürün grubunda olduğu gibi bu ürünlerde de son kullanma tarihi yer alır. Kullanma tarihi geçmiş olan modeller cihaz içerisine takıldığında çalışmaz. Bu durum da kullanıcısına maddi anlamda büyük zarara sokar. Bu nedenle ürün satın almadan son kullanma tarihine dikkat etmek gerekir. En ileri tarihe sahip olan ürünleri tercih etmek uzun süreli kullanım açısından faydalı olabilir. Alkalin piller kalitesiz materyallerden üretildiğinde çevreye, kullanılan cihaza ve kullanıcısına büyük zararlar verebilir. Bu nedenle kaliteli ve dayanıklı malzemeden üretilen alkalin pilleri satın almak gerekir. Kalitesiz pillerin uç kısımları dayanıksız olacağından dolayı cihaz içerisine sızıntı yapabilir. Bu durum cihazınızın bozulmasına neden olur. Bu durum cihazı kullanılamaz bir hale getirir. Bu sebeple kaliteli bir alkalin pil seçimi oldukça önemlidir. Ürün satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ürün üzerinde alkalin pil adı verilen ibarenin yer almasıdır. Çünkü alkalin piller oldukça geniş bir ürün çeşidine sahiptir. Doğru ürün seçimi hem maddi anlamda kayıp yaşanmasını engeller hem de cihazın doğru bir biçimde çalışmasına yardımcı olur. Her cihazın içerisinde yer alan alkalin pil yuvası birbirinden farklıdır. Bu nedenle ürün satın almadan önce cihazınızın ihtiyaç duyduğu ebada sahip olan alkalin pili tercih etmek gerekir. Şarj edilebilir olan ürünler diğer modellere kıyasla daha az evsel atık riski ihtimali barındırdığından dolayı ürün alırken bu detaya da dikkat etmek gerekir. Lityum ve iyon içerikli olan piller doğaya daha az zarar verir. Bu nedenle bu içeriğe sahip olan modelleri tercih etmek gerekir. Pilin sahip olduğu Volt değeri kullanılacak olan cihazın Volt değeri ile aynı olmalıdır. Aksi halde pil cihazı çalıştıramaz. Bu nedenle ürün alırken Voltaj değerlerini göz önünde bulundurmak gerekir.

Alkalin Pil Fiyatları

Alkalin Pil Fiyatları

Alkalin piller oldukça değişken bir fiyat aralığına sahiptir. Bu nedenle ürün satın alırken alkalin pilleri doğru bir biçimde incelemek gerekir. Bu sayede en uygun fiyata en kaliteli ürün satın alınabilir. Alkalin pil fiyatları pek çok nedenden dolayı etkilenebilir. Sahip olduğu voltaj değeri, frekans aralığı, boyut ya da sunduğu enerji miktarı bu nedenlerden bazıları arasında yer alır. Alkalin pil fiyatlarını etkileyen en önemli faktör ürünün kullanım süresidir. Tek kullanımlık bir ürün ile şarj edilebilir bir ürün kullanıcısına aynı zaman aralığında hizmet sunar. Fakat şarjlı modeller sürekli olarak doldurularak kullanılabildiğinden fiyat bakımından daha yüksek bir aralıkta satışa sunulur. Dış yapısında yer alan dayanıklı materyaller de fiyatlandırmayı doğrudan etkiler. Kaliteli modeller diğerlerine kıyasla daha yüksek fiyatlıdır. Çok az enerji tüketen alkalin piller kullanıcısına uzun süreli bir kullanım imkanı sunar. Bu nedenle az enerji tüketimi yapan modeller daha yüksek fiyata satışa sunulur. Alkalin pil fiyatlandırmasını etkileyen bir diğer unsur ürünün paketi içerisinde yer alan pil sayısıdır. Tek başına satışa sunulan bir ürün ile çoklu paket halinde satılan bir ürünün fiyatı aynı değildir. Çok fazla sayıda paketlenen ürünler avantajlı fiyatlara satışa sunulabilir. Bu nedenle ürün alırken detaylı araştırma yapmak gerekir. Alkalin pil üzerinde yer alan özel mAh değeri fiyatlandırma konusunda etkilidir. Çünkü yüksek mAh değerine sahip olan modeller kullanıcısına daha uzun süreli hizmet sunar. Düşük mAh değerli ürünler ise kısa sürede tükenir. Bu durumda sürekli olarak yeni bir alkalin pil satın almak ya da şarj etmek gerekir. Bu nedenle yüksek değerli ürünler diğerlerine kıyasla daha maliyetlidir. Alkalin piller çeşitli kimyasallardan faydalanarak üretilir. İçerisinde yer alan kimyasalların verimliliği pilin kullanımı açısından oldukça önemlidir. Lityum ve iyon malzemeden üretilen ürün çeşitleri daha yüksek bir verime sahip olduğundan dolayı diğerlerine kıyasla daha yüksek fiyatlara satışa sunulur. Sayfadan farklı özelliklere sahip 9V alkalin pil ve diğer çeşitlere ulaşabilirsiniz. Dilerseniz filtreleme özelliği ile tüm ürün çeşitlerini marka ya da model bazında hızlıca listeleyebilirsiniz. Ardından dilediğiniz ürünü kendi sepetinize ekleyebilirsiniz. Siparişlerinizi birkaç adımda tamamlayarak ürünlere kavuşabilirsiniz.