ÜCRETSİZ KARGO

Xiaomi Redmi Watch 3 Active Akıllı Saat
(114)
1.453 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Apple Airtag Akıllı Takip Cihazı
(344)
889 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Xiaomi Smart Band 8 Akıllı Bileklik
(75)
979 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Samsung Galaxy SmartTag 2 EI-T5600 Akıllı Takip Cihazı
(61)
639 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Xiaomi Redmi Watch 3 Akıllı Saat
(26)
2.299 TL
SQUARERECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Zeblaze Vibe 7 Pro Akıllı Saat (İthalatçı Garantili)
(42)
1.383 TL
SEPETTE
1.344 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Beemen HK9 Pro Plus 45 MM Akıllı Saat (İthalatçı Garantili)

REKLAM

Beemen HK9 Pro Plus 45 MM Akıllı Saat (İthalatçı Garantili)
(19)
879 TL
SEPETTE
849 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Huawei Watch GT3 Pro 46 MM Akıllı Saat (Huawei Türkiye Garantili) Gri
(92)
6.399 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Technodia T700S Arama Konuşma 1.80" Akıllı Saat (İthalatçı Garantili)
(230)
314,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Xiaomi Watch S1 Active GL Akıllı Saat (Xiaomi Türkiye Garantili)
(37)
2.369 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Xiaomi Smart Band 8 Active (Xiaomi Türkiye Garantili) Akıllı Bileklik
(13)
695 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Dijikid 4.5G Görüntülü Görüşmeli Akıllı Çocuk Saati
(140)
3.199 TL
SEPETTE
2.997,04 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Huawei Watch GT4 46 MM Akıllı Saat (Huawei Türkiye Garantili)
(24)
6.549 TL
SEPETTE
6.409 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Beemen HK9 Pro Titanyum Amoled 45 MM Akıllı Saat (İthalatçı Garantili)

REKLAM

Beemen HK9 Pro Titanyum Amoled 45 MM Akıllı Saat (İthalatçı Garantili)
(70)
814 TL
SEPETTE
784 TL

ÜCRETSİZ KARGO

SmartBlade 2023 Model Konum Takip Özellikli Sim Kartlı Kameralı Konuşma Özellikli Akıllı Çocuk Saat
SmartBlade 2023 Model Konum Takip Özellikli Sim Kartlı Kameralı Konuşma Özellikli Akıllı Çocuk Saat
(21)
999,99 TL
499,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Xiaomi Watch S1 Akıllı Saat
(12)
3.775 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Mibro C2 Akıllı Saat (Distribütör Garantili)
(15)
649 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Samsung Galaxy SmartTag 2 EI-T5600 Akıllı Takip Cihazı
(61)
889 TL
SEPETTE
859 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Mili Mitag Airtag HDP16OEM Akıllı Takip Cihazı Kılıfsız
(29)
375 TL
344,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Xiaomi Watch S1 Akıllı Saat
(12)
5.090 TL
SEPETTE
4.821,85 TL

Giyilebilir Teknoloji

Teknoloji hızla ilerlemekte ve etkisini her alanda giderek artırmaktadır. Teknoloji endüstrisinin çok hızlı bir şekilde geliştiği sektörlerinden birisi olan giyilebilir teknoloji hakkında bilgi almak ve ne olduğunu merak edenler için giyilebilir teknoloji; taşınan bir aksesuar ya da giyilen kıyafetin bir parçası olarak giyilen teknolojik ürünlerdir. Giyilebilir teknoloji cihazları ile internet arasında doğrusal bir ilişki bulunur ve bu cihazlar internete bağlanarak veri aktarımı yapabilir. Giyilebilir teknoloji sahip olduğu veri alışverişi ile de nesnelerin interneti (IoT) cihazları arasında yerini almaktadır. Giyilebilir teknoloji saat ya da akıllı bilekliklerin dışında takip cihazları, gözlükler ve hatta sanal ve artırılmış gerçeklik kulaklıklarına kadar birçok cihazda karşımıza çıkmaktadır. Bu teknolojiye sahip cihazlar, kullanıldığı esnada vücut hareketlerini takip etmeyi sağlayan akıllı sensörlere sahiptir. Akıllı telefonlar ile senkronize olmak için Wifi, bluetooth ve mobil internet bağlantısını kullanır. Bir cihaza giyilebilir teknoloji denmesi için de bu özelliklere sahip olmalı ve cihazdaki bilgileri akıllı telefona aktarması gerekir. Her an her yerde kullanıcısı ile birlikte olan ve onun yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olan, sağlığını izleme konusunda bilgiler veren giyilebilir teknolojiye sahip cihazlar güvenlik, iş, sağlık, eğlence gibi birçok farklı alanda çeşitli hizmetler sunmaktadır. Giyilmesi konusuna gelindiğinde ise bilek kısmına saat ya da akıllı bileklik olarak giyilebilmesinin yanı sıra aksesuar olarak da kullanılabilmesi mümkün olmaktadır. Boyun bölgesine asılabilir, yüzük, kolye gibi de kullanılabilir. Ayrıca gözlük ve kulaklık olarak da karşımıza çıkan giyilebilir teknoloji cihazları bulunmaktadır. Gelecek dünya düzeninde şu anki teknolojik cihazların yanında ilave olarak vücuda tamamen giymenin mümkün olduğu hatta vücut içerisine yerleştirilmiş farklı niteliklere sahip giyilebilir teknoloji ile karşılaşmak oldukça yakındır.

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri Nelerdir?

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni ve daha donanımlı teknolojik ürünler ile karşılaşıyoruz. Bu ürünlerin başında da giyilebilir teknoloji ürünleri gelmektedir. Akıllı saatler , akıllı bileklikler, akıllı gözlükler, başa takılan ekranlar, akıllı giysiler, spor saatleri, akıllı takılar ve hatta implantlar giyilebilir teknoloji ürünleri arasında yer almaktadır. Akıllı saatler artık hayatın her alanında kullanılır ve kullanıcıya daha iyi bir performans sunmak için oldukça çeşitli fonksiyonlara sahip olmaktadır. Zamanı söyleyen klasik bir saat olmasının yanında telefonunuza gelen çağrıları, mesajları ve bildirimleri de kolaylıkla ekrandan size göstererek takip etmenize olanak sağlar. Bir diğer giyilebilir teknoloji bileklik olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcısı epey fazla olan bu ürünler akıllı saatler gibi bileğe takılabildiği gibi kemere de takılabilmektedir. Kişinin gün içindeki adımlarını, kalp ritmini ve yaktığı kalorileri hesaplama özelliğine sahip olmaktadır. Spor yapmak sizin için daha profesyonel bir boyutta ise o zaman akıllı spor saatleri kullanabilir ve sporda harcadığınız eforu görebilirsiniz. Ayrıca bu akıllı teknolojik ürünlerde GPS özelliği de mevcuttur. Teknolojik giysilerin arasında yer alan akıllı gözlükler, kullanıcısına bulunduğu yerler hakkında bilgi verebilme özelliğine sahiptir. Başa takılan ekranlar, 3 boyut ve sanal gerçeklik arayanların vazgeçilmez ürünü. Bu teknolojik ürünler bulunduğunuz ortamdan sizi soyutlayarak başka dünyaların kapısını açar. Bileğe ya da vücudun çeşitli yerlerine takılan aksesuar görünümündeki teknolojik cihazların dışında giyilebilir teknoloji kıyafet ürünleri de bulunmaktadır. Bu kıyafetler kullanıcısına ait verileri toplar. Kişinin vücut ısı takibini, spor sırasında kaldırdığı ağırlığı ve bunun vücuda etkisi gibi birçok fonksiyonu bulunur. İmplantlar ise insülin problemi, doğum kontrolü ya da tansiyon gibi sağlık sorunları sebebi ile tercih edilmekte olan teknolojik bir cihazdır.

 Giyilebilir Teknolojinin Sunduğu Avantajlar

Giyilebilir Teknolojinin Sunduğu Avantajlar

Son zamanlarda hızla gelişen teknolojinin bir sonucu olarak ortaya çıkan giyilebilir teknoloji ürünleri her an her yerde karşımıza çıkmaktadır. Akıllı sensör özelliklerine sahip bu giyilebilir teknolojiler, son yılların en popüler ürünlerinden biri olmaktadır. Her an yanımızda olan ve iş, sağlık, eğitim, eğlence ve güvenlik gibi birçok konuda hizmet sunmak için tasarlanmış giyilebilir teknoloji avantajları pek çok müşterinin yüzününü güldürmektedir. İlk olarak akıllı saatler ve bileklikler olarak karşımıza çıkan bu teknolojiler, ürünlere donatılmış sensörler ile elde ettiği verileri diğer akıllı cihazlara kablosuz bağlantı kullanarak aktarmaktadır. En bilinenleri arasında yer alan akıllı saatlerin yanı sıra giyilebilir teknoloji gözlük aletleri de müşteriler tarafından talep edilen ürünlerin başında gelmektedir. Henüz çok yeni bir teknoloji olmasına rağmen sunduğu avantajlar sebebiyle gündelik hayat içinde kullanımı giderek artmaktadır. Giyilebilir teknoloji yararları arasında küçük cihazların birçok işlemi bir arada yapmasından kaynaklı kullandığı kişiye pek çok alanda kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Örneğin akıllı bileklerin kalp ritmini ölçmesi, sağlık ve spor alanında kişiye odaklı antrenman programları hazırlaması birçok kişi için bulunmaz bir nimet olmaktadır. Bu özelliklere ek olarak GPS özelliği ile konum ve mesafe bilgisi sunması, yapılan spor seçeneğine göre kalori hesaplaması gibi ek özellikler de bulunmaktadır. Akıllı saatlerin cep telefonuna bağlı kalmadan da pek çok işlemi yapabilmesi kesintisiz iletişimi mümkün hale getirmektedir. Siz de Samsung akıllı saat modelleri arasından sevdiğiniz modelleri sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Giyilebilir teknoloji ürünleri sayesinde kişilerden toplanan veriler daha doğru ve sağlıklı sonuçlar verebilmektedir. Bu ürünler teknolojinin gelişmesi ile sadece kişiler tarafından değil, sağlık kuruluşları, pazarlama ve hizmet sektöründe de kullanılarak hayatın her alanında kullanılmaya hazır hale gelecektir. Bugün sağladığı yararları giderek artıracak olan giyilebilir teknoloji ile veriler toplanarak kişiler için en uygun olan hizmet sağlanmaya çalışılacaktır.

 Giyilebilir Teknoloji Markaları ve Sahip Oldukları Fiyat Özellikleri

Giyilebilir Teknoloji Markaları ve Sahip Oldukları Fiyat Özellikleri

Giyilebilir teknoloji denilince ilk akla gelen ve popülerliğini koruyan akıllı saatler, birçok markada ve özellikte piyasada bulunmaktadır. Ancak giyilebilir teknolojik cihazlar sadece bu akıllı saatler değildir. Akıllı takılar, bileklikler, gözlükler ve hatta vücudu bütünüyle saran kıyafetler de bu kategoride yer almaktadır. Teknolojinin ilerlemesi ile insanlar daha fazla IoT cihazları tercih etmekte ve teknoloji markaları da ihtiyaçlar doğrultusunda yeni teknolojik cihazlar tasarlamaktadır. Giyilebilir teknoloji markaları bu nedenle oldukça fazladır. Genel hatlarıyla en çok bilinen telefon markaları yine giyilebilir teknoloji akıllı saat markalarının başında gelmektedir. Markaların sahip olduğu özellikler ve teknolojik fonksiyonları fiyatlar üzerinde değişkenlik göstermektedir. Aradığınız özelliklere sahip ve ihtiyacınıza en iyi cevabı verecek olan giyilebilir teknoloji cihazları için telefon ve aksesuarları sayfamızı inceleyebilir ve uygun fiyatlar ile istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz. Spor sırasında efor takibini yapmak ve kalori miktarını ölçmek, kalp ritmini hesaplamak gibi birçok fonksiyona sahip akıllı teknolojiler kullanarak hayat standardınızı da yükseltebilmeniz mümkündür. Sağlık alanında da kalp ritmi, tansiyon, şeker gibi değerlerin verilerini toplayabilen ve bunları kullanıcı ile paylaşabilen akıllı giysiler bulunmaktadır. Bu teknolojik cihazlar ile kronik hastaların takibi kolaylıkla yapılabilmektedir. Hizmet ve pazarlama sektöründe de giyilebilir teknoloji cihazları çok sık tercih edilmektedir. Cihazların bazısında bulunan GPS özelliği ile spor sırasında konum paylaşabilirsiniz. Ayrıca konum takip özelliğine sahip teknolojik akıllı cihazlar sayesinde kişisel güvenliğinizi artırabilirsiniz. İş hayatınızda, sosyal hayatta bu cihazlar ile fark yaratabilir ve kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Gelecekte farklı ve yeni teknolojiler kullanılarak tasarlanacak yeni giyilebilir teknolojiler de adından çok söz ettirecektir.