Wakeboard Aksesuarları

Wakeboard; rüzgarsız sörf ya da su kayağı olarak bilinen, son yıllarda sıkça yapılmaya başlanmış olan bir su sporu çeşididir. Bir sürat teknesi ile yapılan wakeboard en çok yaz aylarında ön plana çıkar. Deniz ve göllerde yapılabilen spor için çeşitli wakeboard aksesuarları ve araç gereçlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Wakeboard ekipmanları ve aksesuarları ile güvenli ve keyifli bir şekilde yapılabilecek olan spor, tatil beldelerinde yapılan en popüler sporlardan bir tanesidir. Keyifli ve heyecanlı bir spor deneyimi için wakeboard aksesuar modelleri arasından ihtiyacınıza uygun olanları seçebilirsiniz. Farklı heyecanlar sunan bu sporda kullanılabilecek tüm ürünlere ulaşmak için wakeboard sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 Wakeboard Nedir ve Nasıl Yapılır?

Wakeboard Nedir ve Nasıl Yapılır?

Wakeboard; su üzerinde yapılan, hem su sporu hem de ekstrem spor dalları kategorisinde değerlendirilebilecek olan, son derece keyifli bir spordur. Sporcu bir wakeboard tahtası üzerinden sürat teknesi ile çekilir ve böylece su yüzeyinde hızlı biçimde sörf yapmış olur. Wakeboard için gerekli olan temel şeylerden biri sürat teknesi olmakla birlikte, sürat teknesi ile sporcunun bağlantısını sağlayacak çeşitli wakeboard aksesuarları da mevcuttur. Wakeboard bir ekstrem spor dalı olsa dahi doğru aksesuarlar kullanıldığı ve doğru bir biçimde yapıldığı takdirde oldukça güvenilirdir. Wakeboard nasıl yapılır sorusu, bu spora ilgi duyan ve henüz başlamayan birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Sporcu bir wakeboard tahtası üzerinde wakeboard ayakkabısı ve wakeboard bağlama vidası gibi ekipmanlar ile sabitlenir. Sürat teknesi ile sporcu arasında bağlantı kurmaya yarayan halatlar sayesinde sürat teknesinin hızı ile tahtaya sabitlenmiş olan sporcu çekilir. Sporcu tekne hız kazanırken ve çeşitli manevralar yaparken dengede kalmaya çalışır. Bu sporu sörfe yaklaştıran en önemli nokta, denge faktörüdür.

  Wakeboard Aksesuar Çeşitleri Nelerdir?

Wakeboard Aksesuar Çeşitleri Nelerdir?

Wakeboard yapılırken kullanılması gereken wakeboard aksesuar ürünleri bulunmaktadır. Sporunun güvenli bir şekilde yapılmasını sağlayan wakeboard aksesuar çeşitlerinin tamamına sahip olunması tavsiye edilmektedir. Temel aksesuarların başında tahtanın kullanımı için wakeboard ayakkabısı ve wakeboard bağlama vidası gelir. Sürat teknesi ile sporcu arasındaki bağlantıyı sağlayan wakeboard halat çeşitleri de sporcunun hız kazanması ve savrulmaması için gerekli olan temel ekipmanlardandır. Wakeboard aksesuar çeşitlerinden biri olan wakeboard pantolonu sürat esnasında sert rüzgarda bacakların korunmasını sağlamaktadır. Wakeboard eldiveni ise sürat teknesi ile bağlantı kuran halatı tutarken ellerin kesilmesini ve yaralanmasını engelleyen, sağlam malzemeden yapılan bir eldiven çeşididir. Wakeboard aksesuar çeşitlerin arasında hem sporu yapmaya yarayan hem de güvenlik önlemi almak adına kullanılan ürünler mevcuttur. Wakeboard yeleği gibi aksesuar çeşitleri suya düşüldüğünde sporcunun yüzeyde kalmasını ve su yutma gibi istenmeyen durumların yaşanmasını engeller. Aynı şekilde güvenlik için kullanılan bir diğer ürün olan wakeboard kaskı da suya sert girişlerde herhangi bir yaralanma ve incinme olmasını engelleyen aksesuarlardandır.

 Wakeboard Aksesuar Tercihi Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Temel Noktalar

Wakeboard Aksesuar Tercihi Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Temel Noktalar

Wakeboard yat ekipmanı ve çeşitli wakeboard aksesuarları tercihinde bulunurken dikkat etmeniz gereken bazı temel noktalar mevcuttur. Wakeboard tahtası seçerken boy ve kilo ölçülerine uygun olan uzunluktaki tahta modellerine yönelmeniz tavsiye edilmektedir. Wakeboarda yeni başlayan ve amatör olan sporcuların kask, yelek ve benzeri güvenlik amaçlı kullanılan aksesuar çeşitlerini edinmeleri tavsiye edilmektedir. Wakeboard aksesuar çeşitlerini bedeninize uygun olmalıdır. Dar gelen ve sıkan aksesuar çeşitleri wakeboard yaparken sizi rahatsız ederek konsantrasyonunuz üzerinde olumsuz bir etki yaratabilir. Çok bol gelen aksesuarlar ise üzerinizden çıkarak dengenizi kaybetmenize yol açabilir.Wakeboard aksesuar fiyatları, ürün çeşidine, markasına ve aksesuarın yapıldığı malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Wakeboard aksesuar çeşitleri ile hem güvenli bir spor deneyimi yaşayabilir hem de wakeboard deneyiminizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Beğendiğiniz aksesuarları hemen sepetinize ekleyerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.