Wakeboard Modelleri

Wakeboard; su kayağı olarak da bilinen, oldukça popüler hale gelmiş olan bir spordur. Hem eğlenceli hem de tüm vücudu çalıştıran bir spor dalı olan wakeboard en çok yaz aylarında yapılır. Wakeboard, çeşitli aksesuar ve wakeboard gereçleri ile yapılmaktadır. Wakeboard modelleri bu spor yapacak kişinin ölçülerine uygun bir biçimde seçilmelidir. Sporcunun ayaklarının wakeboard tahtasına sabitlenerek, bir sürat teknesi ile çekilmesiyle yapılan sporda, wakeboard tahtasının kaliteli bir malzemeden üretilen bir model olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Wakeboard modelleri ve aksesuarlarının arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanları seçebilirsiniz. Farklı ekipmanlar için wakeboard sayfamıza da göz atabilirsiniz.

 Wakeboard Model ve Çeşitleri

Wakeboard Model ve Çeşitleri

Wakeboard, su üzerinde bir tahta yardımı ile yapıldığı için rüzgarsız sörf ve su snowboardu gibi isimler ile de anılmaktadır. Son derece keyifli bir deneyim sunan spor, sporcunun ayaklarının sabitlenmesi ve sürat teknesiyle, sağlam bir halat yardımı ile bağlantı sağlanması açısından diğer sörf çeşitlerine göre daha güvenlidir. Hem hızı doruklarda yaşamak hem de güvenli bir ekstrem spor deneyimi yaşamak isteyenlerin dikkatini çeken wakeboard; wakeboard tahtası, wakeboard kaskı, wakeboard yeleği, wakeboard botları ve benzeri aksesuarlar ile yapılır. Wakeboard modelleri farklı markalar tarafından farklı tasarımlar ile satışa sunulmaktadır. En bilinen markalardan biri olan Obrien wakeboard tahtası alanında farklı renk ve ebatlarda ürünler sunar. Ronix wakeboard çeşitleri; metalik renkleri, cool tasarımlar, uzun ve kısa boyutları ile ön plana çıkar. Cwb markası da 135, 137 ve 138 cm'lik tahtaları ile farklı boy ve kiloya sahip sporcular için uygun boardlar üretir. Wakeboard tahtası modelleri özgün tasarımları, çeşitli uzunlukları ve renk seçenekleri ile wakeboard esnasında dengeyi sağlayan en önemli ekipmandır.

 Wakeboard Modelleri Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Temel Noktalar

Wakeboard Modelleri Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Temel Noktalar

Wakeboard modelleri ve çeşitli aksesuarların seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Wakeboard ölçüleri sporcunun boy ve kilosuna uygun bir biçimde seçilmelidir. 70 kilo ve aşağısına sahip sporcular 130 cm ve 134 cm arasındaki wakeboard modellerini, 90 ila 125 kilogram ağırlık arasındaki sporcular ise 144 cm ve civarı uzunlukta olan tahtaları tercih etmelidir. Wakeboard markaları farklı boy ve kiloya sahip sporcular için birbirinden farklı uzunluklarda ürünler sunduğu için rahatlıkla kendi boy ve kilo ölçülerinize uygun tahta seçiminde bulunabilirsiniz. Siyah wakeboard modelleri ve farklı markaların ürünleri set olarak da satışa sunulabilir. Wakeboard tahtasına geçirilerek sporcunun tahta üzerinde durmasını sağlayan ayakkabıları da içeren wakeboard ayakkabı seti paketleri ile bunlar arasında yer alır. Wakeboard sporunda temel nokta sporcunu sürat teknesinin vermiş olduğu hızla birlikte dengeli olmasıdır. Kısa wakeboard modellerinin yüzeyleri su ile daha az temas ettiği için daha yavaş hareket eder. Yavaş hareket sporcunun daha kondisyonlu ve dengeli olmasını gerektirir. Bu yüzden spora yeni başlayan sporcuların boy ve kilolarını göz ardı etmeden görece daha uzun tahtalar kullanmaları tavsiye edilir. Uzun wakeboard modelleri su yüzeyi ile daha fazla temas ettiği için denge oluşturmayı kolaylaştırmaktadır.

 Keyifli Bir Spor Deneyimi için Wakeboard

Keyifli Bir Spor Deneyimi için Wakeboard

Wakeboard oldukça keyifli bir deneyim sunar. Yeni öğrenecek olanlar ve amatörler için sporun bir eğitimci ya da sporcu ile birlikte öğrenilmesi tavsiye edilmektedir. Kolay kavranan bir spor dalı olsa da bazı teorik bilgilerin ve goofy, regular gibi temel duruş stillerinin bilinmesi tavsiye edilir. Bir eğitmen ya da profesyonel sporcu eşliğinde bu sporu daha hızlı ve daha güvenilir bir şekilde öğrenebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında tercih edilen spor ile hem denizde keyifli vakit geçirebilir hem de spor yapabilirsiniz. Wakeboard için temel olarak wakeboard tahtası, wakeboard ayakkabısı, wakeboard halatı ve koruyucu malzemeler gibi aksesuar çeşitleri gerekmektedir. Wakeboard fiyatları markaya, ürün uzunluğuna ve tasarımına göre değişiklik göstermektedir. Çeşitli sörf türlerinde olduğu gibi bu sporda da tahta sporcunun adeta imzasıdır. Desenli ve renkli wakeboard tahtası çeşitleri ile siz de kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünleri hemen sepetinize ekleyerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.