Su Altı Feneri 

için sonuçları listeledik.

Su Altı Dalış Fenerleri

Su altı feneri, dalış yapanlar ya da su altı dünyasına ilgi duyanların edinmesi gereken, boyut olarak küçük ama etkileri büyük araçlardan biridir. Bir diğer adı ise dalış feneridir. Teknoloji geliştikçe özellikleri ve çeşitleri de hayli artmış durumda olan su altı feneri seçimleri de kafa karıştırıcı olabilmektedir. Genel olarak kullanım amacı su altı dalışlarında kişilere daha net bir görüş alanı sağlamasıdır. Su altı led fener ile dalışseverlerin su altındaki keyifli dakikalarında aydınlık elde ederek görüşlerinin daha kaliteli olmasını sağlar. Bu net görüş sayesinde, dalgıçlar güvenliklerini de artırmış olurlar. Emniyetin yanı sıra netleşen görüş açısı su altındaki gizemli dünyanın rahatça seyredilebilmesine de olanak tanır. Görüş menzilinin kaliteli olması, su altı deneyimini daha emniyetli bir hale getirmektedir. Fenerler, su altı el feneriya da su altı kafa feneri olarak da karşınıza çıkabilir. Denizlerin karanlık noktalarında minimal tasarımdaki su altı led fener su geçirmeyen, dayanıklı, aşamalı aydınlatma modelleri ile piyasada birçok modelde bulunabilir. Dalışın gerçekleştirileceği suyun niteliklerini de göz önünde bulundurmalı ve su altı fener seçimlerinizde dikkatli davranmalısınız. Dalışın gerçekleşeceği zamana ve süresine bağlı olarak fenerin pil ömrü kalitesi de önemlidir. Su altı feneri için pil ömrünün yüksek olması, ışık gücünün derecesi ve gerektiğinde kullanılabilecek olan tasarruf modu gibi özellikleri dalış profesyonelliğine göre satın alınırken dikkat edilmesi gereken unsurlardır. Ayrıca, aydınlatması oldukça güçlü olan bu dalış ekipmanının, gözle temasından kaçınmak gerekir. Güçlü ışığı ile gözlere zarar verebilmektedir. Zorlu dalış deneyimlerinde yıpranma olmaması için dayanıklı ve kullanım açısından konforlu olan su altı dalış feneri modellerine yönelmek önemli olacaktır.

Su Altı Fenerlerinin Önemi

Su Altı Fenerlerinin Önemi

Su altı dalış fenerinin birçok farklı modeli bulunmaktadır. Bunun sebebi, dalışın yapılacak olduğu suyun ve görüş menzilinin her bir deneyimde farklı olabilmesidir. Dalış mesafelerinin farklılığı, dalış yapacak olan kişinin tecrübesi gibi konular farklılık gösterdiği için. Su altı dalış feneri çeşitleri de fazladır. Su altı led feneri dalgıçların birbirleri ile olan iletişimi kurmakta, su altında yön tayin etmede ve görüş netliği kazandırma açısından oldukça önemlidir. su altı dalış feneri , dalgıçların su altındaki olmazsa olmaz yardımcılarından biridir. Net bir görüş açısı sunarak güvenliği sağlaması ve eşsiz bir görsel şölen yaşatmasıyla birlikte dalış ekipmanları arasındadır. Gündüz ya da gece yapılan dalış deneyimleri ışık kaynağının etkisi farklı olacağı için fener seçimleri de farklı olmalıdır. Özellikle, gündüz yapılan dalışlarda taş altı feneri daha uygundur. Su altı el feneri karada kullanmak için uygun fenerler değillerdir. Su altında kullanım için tasarlanmışlardır. Su altı fenerlerinin normal fenerler gibi karada gereğinden fazla süre kullanılması bir patlamaya sebep olabilmektedir. Su altı dalış feneri ile normal fenerin farkları şu şekildedir: normal fenerlere göre daha fazla aydınlık sağlaması, su altındaki darbe ya da düşme durumlarına karşılık daha dayanıklı olması, fener içindeki ampullerin normal fenerdeki ampullere göre daha kaliteli malzemeden yapılmasıdır ve su geçirmez olmalarıdır. Bir su altı led fener için su geçirmezlik özelliği fenerin contalarının olmasından kaynaklıdır. Su geçirmemesi için yapılan kapak kısımlarının içindeki contalar, fenerin içine su kaçmasına engel olur.

 Su Altı Fenerlerinin Özellikleri

Su Altı Fenerlerinin Özellikleri

Birçok çeşitte modeli bulunan su altı dalış feneri pilli ya da şarjlı olabilmektedir. Su altı feneri ortalama 0-50 metreden başlayan ve 200-300 metreye kadar görüş mesafesi uzunluğundadır. Su altında olası darbe ya da düşmelere karşı yıpranmaması için emniyet kilitli olan modelleri de mevcuttur. Profesyoneller tarafından genellikle uçak dereceli ile alaşım kaplanan su altı feneri tavsiyesi verilir, bu da uzun ömürlü ve su altı deneyimleri için dayanıklı olmasını sağlar. Dalış fenerinde, dar ya da geniş aydınlatmalı, kademeli olarak ayarlanabilen ışık, hayati anlarda güç tasarrufu moduna alınabilen modeller bulunur. Yanıp sönerek uyarı verebilen ve bu şekilde denizdeki diğer dalgıçlarla haberleşmeyi sağlamaya imkân tanıyan su altı dalış feneri modellerini güvenlik koruma amaçlı tercih edebilirsiniz. Uzun vadede kullanım kolaylığı elde etmenizi sağlayan dayanıklı materyallerden üretilir. Kimi zaman yüksek fiyatlı fener modellerinde ekosal kaplamadan üretilir. Su altı dalış feneri alırken bakılması gereken bir diğer özellik de lümen değeridir. Lümen, fenerin ışık kaynağından çıkan birim ışık ölçüsüne denir. Su altı feneri 2000 lümen gibi bir ürün, su altındaki deneyimlerinizde güvenlik ve net görüş menzili açısından işinize yaramada yeterli olacaktır. Ayrıca, seçeceğiniz su altı led fener modellerini, kamp ya da avcılık yaparken de kullanabilirsiniz. İster su altı kafa feneri olsun, ister su altı el feneri pilli ya da şarjlı seçenekleri ile sayfamızdan geniş ürün yelpazesine göz atabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı yorumları ve değerlendirmeleri ile siz de bir dalış su spor feneri edinebilirsiniz.

 Dalış Feneri Seçimi

Dalış Feneri Seçimi

Fiyatları özelliklerine, yapım aşamasında kullanılan materyallere ve çeşitlerine göre değişebilen su altı led fener ürünlerinin en başlıca özellikleri güçlü bir aydınlatma sağlayarak su altındaki karanlık bölgelerde net bir görüş imkânı sunması, dayanıklı pil ömrü ile uzun vadede sizlerin güvenliğini sağlaması ve yeri geldiğinde güç tasarrufu modunun olması gibi özellikler en fazla dikkat edilmesi gereken noktalardır. Bir su altı feneri edindiğinizde paket içeriğinde; şarjlı olan fener için şarj etme cihazı, pilli olan fener içinse yedek piller bulunmaktadır. Ayrıca elde ya da kafada konumlandırılan fenerler için gerekli aparat da paket içinde yer alır. Bir su altı fener tavsiyesi olarak, yapılan seçimlerden ve kullanımdan sonra fenerin saklanabilmesi de oldukça önemlidir. Daha uzun ömürlü olması için su altı feneri düzgünce yıkanması gerekir. Özellikle lensinin yıkandığından emin olabilmek için kimi deterjanlardan yardım alabilirsiniz. Yıkama ardından iyice kurutulmalı ve mümkünse ısısı yüksek bir yerde muhafaza edilmelidir. Nemli ortamlar yerine kuru olan yerlerde saklanmalıdır. Bu şekilde özenle yıkanıp kurulanan su altı dalış feneri uzun ömürlü olacak ve dayanıklılığını koruyacaktır. Detaylı bir su altı feneri model araştırması için sayfamızdaki seçeneklere göz gezdirebilirsiniz.