ÜCRETSİZ KARGO

Sportcity Apnea Havuz Ve Eğitim Paleti (287702945)
(29)
147,01 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Tntdiving Tnt Dıvıng Marlın Deniz Paleti
(28)
120,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Labrax BOOM Thermoplastik Uzun Pala Palet Yeşil
Labrax BOOM Thermoplastik Uzun Pala Palet Yeşil
(2)
825,00 TL
755,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Rastgelebalıkav Tnt Kısa Cardio Havuz Paleti 41-42 Koyu Gri
Rastgelebalıkav Tnt Kısa Cardio Havuz Paleti 41-42 Koyu Gri
(1)
161,20 TL

ÜCRETSİZ KARGO

SEAC SUB PALET SPEED SIYAH
SEAC SUB PALET SPEED SIYAH
(0)
726,88 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Spotavoutdoor Albastar Palet Assorted
Spotavoutdoor Albastar Palet Assorted
(0)
290,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Rastgelebalıkav Tnt Kısa Cardio Havuz Paleti 43-44 Mavi
Rastgelebalıkav Tnt Kısa Cardio Havuz Paleti 43-44 Mavi
(0)
161,20 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Apnea Split Dalış Paleti (Yeni)
(0)
392,10 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Super Star Batmaz Kauçuk Palet
Super Star Batmaz Kauçuk Palet
(0)
235,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Tnt Kısa Cardio Havuz Paleti 35-36 Beyaz
Tnt Kısa Cardio Havuz Paleti 35-36 Beyaz
(0)
161,20 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Halikarnasdeniz Labrax Boom Dalış Paleti Siyah
(1)
755,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sportcity Apnea Storm Serbest Dalış Paleti Siyah
Sportcity Apnea Storm Serbest Dalış Paleti Siyah
(24)
866,97 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Oceanmarine Seac Sub Turbo El Paletı Mavi
(0)
109,81 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Aydoyuncakcim Sea Walker Yüzücü Paleti Deniz & Havuz
(111)
209,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Alizemarin Comfort Kısa Palet - Aruba
Alizemarin Comfort Kısa Palet - Aruba
(6)
487,09 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Admesıstem Amphıbıan Pro Fluıd Yüzme Ve Dalış Paleti - Mavi
(6)
320,40 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Parumarin Cressi Rondinella Yüzme Ve Dalış Paleti Yellow
(2)
640,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Rastgelebalıkav Tnt Kısa Cardio Havuz Paleti 45-46 Sarı
Rastgelebalıkav Tnt Kısa Cardio Havuz Paleti 45-46 Sarı
(0)
161,20 TL

Palet

Günümüzün oldukça popüler sporları arasında yer alan yüzme, hem insan sağlığına yönelik olumlu etkileri hem de sporculara keyifli zaman geçirmeye imkan tanıması dolayısıyla yoğun talep ile karşılaşmaktadır. Yüzme alanında kendisini geliştirmek isteyen ve bu alandaki deneyimlerini bir adım öteye taşımak isteyen sporcular ise çeşitli ekipmanlar ile yüzme becerilerini bir adım öteye taşımayı hedeflemektedirler. Bu talep doğrultusunda paletler, sıklıkla başvurulan yüzme ekipmanları arasında yer almaktadır. Yüzücülere hızlı hareket imkanı sağlayan ve taşlık alanlarda ayakların zarar görmesini engelleyen yüzücü paletleri, birçok farklı renk ve model seçenekleri ile kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Bunun yanında her ayak numarasına uygun tasarlanmış ürünlerin ayağı bütünüyle kavraması oldukça önemlidir. Yüzme paletleri çoğunlukla geniş havuzlarda ve denizlerde yüzmeyi tercih eden kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ulaşılması hedeflenen yere daha hızlı varmaya imkan sağlayan ve su içerisinde dengenin korunmasını kolaylaştıran bu aletler artan bir hızla yaygınlaşmaktadır. Palet çeşitleri kullanım alanına göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin havuz paleti ve deniz paleti arasında genişlik ve uzunluk açısından belli farklılıklar olabilir. Bunun yanı sıra, dalış su spor dalları ile ilgilenen kullanıcıların buna uygun dalış paleti modellerine yönelmelerinde fayda vardır. Bu çeşitlilik içerisinde, palet alışverişi yapmadan önce belli hususlara dikkat etmek ve bilinçli bir şekilde alışveriş gerçekleştirmek gereklidir. Örneğin amatör ve profesyonel seçeneklerin belli ayırıcı özelilkleri vardır. Palası kısa olan paletler hızlı antrenmanlar için idealdir ve genellikle havuz içerisinde kullanılır. Sıklıkla yüzmeye yeni başlayanlar tarafından tercih edilir. Palası uzun olan paletler ise denizde yüzen kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Buna ek olarak paletler açık ve kapalı olmak üzere ikiye ayrılırlar. Kapalı modellerde ayağınız bütünüyle ayak cebinin içerisinde kalır. Ayağı bütünüyle kavrayan bu modeldeki paletlerin birebir ayak numarasına uygun alınması gereklidir. Açık modellerde ise farklı ayak boyutlarına göre ayarlanabilir niteliktedir; bu nedenle bu modeldeki paletlerin satın alınması sırasında ayak numarası pek önemli bir kriter değildir. Hangisinin uygun tercih olacağı kullanıcıların kişisel tercihleri doğrultusunda şekillenecektir. Bütün bu kriterler belirlendikten sonra uygun palete ulaşarak güvenli bir şekilde yüzme antrenmanlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Yüzme esnasında palet kullanımı hem hızınızı artıracak hem de daha az efor sarf etmenize imkan sağlayarak stil geliştirmenizi mümkün hale getirecektir. Bu nedenle hem profesyoneller hem de amatörler tarafından sıklıkla tercih edilen bir yüzme ekipmanı olarak karşılaşabilirsiniz.

 Eğlencenizi İkiye Katlayın

Eğlencenizi İkiye Katlayın

Yüzme, oldukça keyifli bir egzersiz türü olması dolayısıyla sıklıkla başvurulan spor dalları arasında yer almaktadır. Yüzücüler, özellikle denizde yüzmeyi tercih ettiklerinde, yüzmekten aldıkları eğlenceyi artırmak amacıyla çeşitli yüzücü ekipmanlarına ihtiyaç duyarlar. Bunlar arasında en sık başvurulan ekipman parçalarından biri yüzücü paletleridir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda belirleyeceğiniz uygun yüzücü paleti ile hem yüzmede hız kazanmanız hem de daha az efor sarf ederek suda daha uzun vakit geçirmeniz mümkündür. Su içerisinde geçireceğini süreyi uzatacağı için yüzücü paletleri ile yüzme alanında teknik çalışmalara ayıracağınız vakti ikiye katlama imkanına sahip olabilirsiniz. Palet tercihi yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunların başında paleti hangi alanda kullanacağınız yer almaktadır. Yüzme, serbest dalış ya da tüplü dalış alanlarında kullanacağınız yüzücü paletleri özellikleri açısından birbirinden farklılık gösterebilir. Dalmak için kullanacağınız uzun paletlere ihtiyaç duyabilir, suyun derinliği de göz önünde bulundurarak serbest stil için ortalama uzunluktaki yüzücü paletlerini tercih edebilirsiniz. Daha derin sularda yüzmeyi planlıyorsanız, kısa palet kullanımı sizin için dezavantajlı olacaktır; çünkü derin sular itilmesi gereken daha fazla suyun olduğu anlamına gelir ve bu durumun üstesinden uzun paletler ile gelmeniz daha kolay olacaktır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda belirleyeceğiniz uygun palet ile ayak vuruş hızınızı artırabilir, böylece bacak kaslarınızın dayanıklılığını rahatlıkla artırabilirsiniz. Yüzme, insan sağlığını büyük ölçüde olumlu etkileyen bir egzersiz türüdür. Kol, bacak, karın ve sırt kaslarının aynı anda çalışmasına imkan sağlayan bu egzersiz türü, oldukça eğlenceli olması dolayısıyla uzun saatler aralıksız bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu nedenle yüzme stillerini keşfetmek ve suda geçirilen zamanı daha da verimli hale getirmek oldukça önemli bir mesele haline gelmektedir. Yüzme stili öğrenmek emek ve sabır isteyen bir iştir. Bu nedenle stil öğrenirken suda uzun süre vakit geçirmeniz gerekebilir. Bu süreyi uzatmak ise yüzücü paletleri ile mümkün hale gelmektedir. Paletler, sizin daha az yorulmanızı sağlayarak teknik çalışmanıza odaklanmanıza imkan sağlar. Yüzme alanında kendinizi geliştirdikçe yüzmekten aldığınız keyfi ikiye katlayabilir, bu şekilde su içerisinde geçirdiğiniz zamanı dilediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Bu sayede hem sağlık durumunuzu kontrol altında tutabilir hem de keyifli zaman geçirebilirsiniz. Öte yandan yüzme paletleri sizin kendinizi güvende hissetmenize olanak sağlayarak gerginliğinizi üzerinizden alır ve suya kendinizi daha rahat bir şekilde bırakmanıza imkan sağlar. İsterseniz dalış kıyafetleri çeşitlerine sayfamızdan bakabilirsiniz.

 Sağlığınızı Önemseyin

Sağlığınızı Önemseyin

Yüzme, daha önce de ifade edildiği üzere, vücudun birçok farklı yerindeki kasları hareket ettirmesi dolayısıyla oldukça faydalı bir egzersizdir. Bunun yanında, deniz suyunun da insan sağlığı üzerinde oldukça olumlu etkilerinin olduğu bilinmektedir. Bu nedenle fırsat buldukça yüzmeye zaman ayırmak ve bu alanda farklı stiller keşfetmek oldukça önemlidir. Her yüzme stili vücudumuzda farklı bir bölgeye ağırlık vererek egzersiz yapmanıza imkan tanımaktadır. Örneğin yüz üstü yüzmede kol kaslarımız yoğunluklu olarak çalışırken serbest stilde bacak, kol ve karın kasları yoğunluklu olarak çalışır. Bu hareketlerin yüzücü paleti yardımı ile gerçekleştirilmesi ise yüzmeden aldığınız verimi artırabilir. Paletler, bacak vuruşlarınızı güçlendirerek daha dengeli biçimde yüzmenize imkan sağlar ve sizlere hız kazandırır. Paletler, bacak kaslarınızı güçlendirmenin yanı sıra, yüzmeden aldığınız zevki artırarak sizi su içerisinde daha fazla vakit geçirmeye teşvik eder. Bu da günde egzersize ayırdığınız zamanı artırmanız anlamına gelecektir. Palet seçimi yaparken dikkatli davranmanızda fayda vardır. Örneğin amacınız kısa mesafede yüzmek değilse ve kısa sürede fazla yol kat etmek istiyorsanız, öte yandan yüzdüğünüz sular derin ise uzun yüzücü paleti kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bunun yanında dalış gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar da uzun palet kullanmayı tercih etmektedirler. Teknik antrenmanlar için de sıklıkla uzun paletler önerilir. Kısa paletler ise ayak vuruşlarınızı güçlendirerek ayak vuruş hızınızı artırır. Ayak tekniklerini geliştirmek isteyen kullanıcıların kısa paletlere yönelmesi uygun olacaktır. Uzunluğun yanı sıra paletin kauçuk mu yoksa plastik malzemeden mi üretilmiş olduğu da kulllanıcılar arasında önemli bir kriter olarak yer alır. Hangisinin uygun tercih olacağı kullanıcıların kişisel tercihleri etrafında şekillenecektir. Kendinize en uygun paleti belirledikten sonra palet ile yüzmeye açılmak oldukça güvenli ve keyiflidir. Yüzücü paletleri yüzme konusunda iddialı olmayanların bile keyifli bir şekilde yüzmesine imkan sağlar. Bu anlamda özgüven tazeleyici bir özellik arz eder. Yüzme, oldukça sağlıklı bir egzersizdir; ancak bunun yanı sıra deniz suyu da insan sağlığı üzerinde oldukça olumlu etkilere sahiptir. Bu nedenle suyun içerisinde geçireceğiniz sürenin uzamasını sağlayacak herhangi bir etmen oldukça kıymetli görülmelidir. Yüzücü paletleri ise yüzmeden keyif alarak suda geçirdiğiniz sürenin artmasına imkan sağlar. Bu nedenle sıklıkla tercih edilmesi gereken ekipman parçalarından biri olarak kendisini gösterir.

 İhtiyaçlarınıza Uygun Yüzme Paletini Belirleyin

İhtiyaçlarınıza Uygun Yüzme Paletini Belirleyin

Yüzme paletleri işlevleri bakımından farklılık göstermektedir. Birçok farklı modeldeki paletler arasından sizin ihtiyaçlarınıza uygun olanı belirlemeniz, hem yüzme sırasında rahat etmeniz hem de yüzme egzersizlerinizden tam verim almanız açısında önemlidir. Uygun yüzücü palet modelleri kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Öncelikle kullanacağınız paletin, ayarlanabilir özelliğe sahip değilse, birebir ayak numaranıza uygun olması gereklidir. Aksi durumda yüzme esnasında paletiniz kayma yapabilir ya da fazla sıkarak sizi rahatsız edebilir. 37 numara palet ile 44 numara palet arasında bulunanlar en sık tercih edilen numaralar arasında yer almaktadır. Ancak elbette bu numaraların altında ya da üstünde paletlere erişmek de mümkündür. Günümüz piyasasında her kullanıcının taleplerine karşılık gelecek ürünlere ulaşmak oldukça kolaydır. Yüzme palet çeşitleri öncelikli olarak pala uzunluğu açısından farklılık gösterir. Bu uzunluk, içinde yüzeceğiniz suyun derinliği, akıntının kuvveti, kendi bacak kuvvetiniz ve kullanım alanınıza göre değişkenlik gösterir. Açık denizlerde yüzmeyi tercih edecek birinin yüzme palet seçimi uzun olanlardan yana olabilir. Havuzda yüzen ve yüzmeyi yeni öğrenen kullanıcıların tercihi ise çoğunlukla kısa palalı paletlerden yana olmaktadır. Yüzmeyi yeni öğrenenlerin çoğunlukla palet kullanmayı tercih etmesinin ana sebeplerinden biri, suyun yüzünde kalmayı kolaylaştırarak stil öğrenmeye odaklanmayı mümkün hale getirmesidir. Palet kullanımı hem yetişkinlerin hem de çocukların kullanımına uygun bir üründür. Her yaş grubundan insanın rahatlıkla ve güvenle kullanabileceği bu ürünler yüzme eğitiminin önemli bir parçasıdır. Paletler, ayak vuruşu esnasında dizlerini fazla büken yüzücülerin bu alanda gerekli alışkanlıkları kazanana dek kullanbilecekleri ekipman parçaları arasında yer almaktadır. Yüzmeye yeni başlayanların olduğu kadar iyi yüzen yüzücülerin de tekniklerini geliştirmek amacıyla başvuracakları paletler, güvenlik açısından da kullanıcılara avantaj sağlamaktadır. Özellikle denize açılmayı ve uzun süreli yüzmeyi planlayan kullanıcıların uzun palalı paletleri gözden geçirmesinde fayda vardır. Birçok kullanıcı palet yardımı ile yüzmenin daha güvenli olduğu kanısındadır; çünkü palet, yüzücünün suyun yüzünde kalmasını kolaylaştırarak daha az efor sarfetmesine imkan tanır. Bu da derin sularda kullanıcıya avantaj sağlar. Palet kullanımını, antrenmanların tamamında olmasa bile bir kısmında kullanmanın büyük avantajları vardır. Palet aracılığıyla bacak kaslarını güçlendiren yüzücülerin paleti çıkardıktan sonra da yüzme alanında ilerleme kaydettiği görülmektedir. Dilerseniz siz de ihtiyaçlarınıza uygun paleti belirleyerek yüzme alanında ilerleme kaydedebilirsiniz.

Yüzme Paletleriniz ile Sınır Tanımayın

Yüzme Paletleriniz ile Sınır Tanımayın

Denizde yüzmenin sağlık üzerindeki birçok olumlu etkisi olduğu bilinmektedir. Bunun yanında yüzücüler denizde geçirdikleri zamanın çoğunu sığ alanlarda harcamakta, çabuk yoruldukları için yüzme deneyimlerini kısa tutmaya özen göstermektedirler. Oysa uzun süreli ve kesintisiz bir yüzme deneyimi nefes alışverişinizin sabit bir ritimde tekrarlanmasına ve kan dolaşımınızın hızlanmasına olanak sağlar. Bu nedenle yüzme işlemini disiplinli bir şekilde gerçekleştirmekte fayda vardır. Ördek ayağından esinlenerek tasarlanan yüzme paletleri suyun yüzünde kalmayı kolaylaştırarak ayak vurma işleminin seyrekleştirilmesine, böylece daha az efor sarf ederek daha uzak noktalara ulaşılmasına imkan sağlamaktadır. Böylelikle yüzücü paletiniz sayesinde uzak mesafelere kolaylıkla varabilir, suda keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Birçok kullanıcı palet ile yüzmenin onlara kendilerini daha güvende hissettirdiğini ve daha az yoruldukları için daha verimli bir yüzme deneyimi elde ettiklerini söyleseler de yüzme kabiliyetinize güvenmiyorsanız sığ bölgelerde yüzmeniz güvenliğiniz açısından elzemdir. Eğer yüzme kabiliyetiniz gelişmemişse, buna uygun paletler kullanarak antrenmanlarınızı gerçekleştirebilir, paletler sayesinde daha az yorularak stiller üzerinde konsantre bir şekilde çalışabilirsiniz. Bu şekilde disiplin içerisinde çalışarak kısa süre içerisinde yüzme kabiliyetinizi geliştirebilir kendinize güvendiğiniz takdirde derin sularda yüzmeye başlayabilirsiniz. Bu süreçte profesyonellerden yardım almanızda fayda vardır. Sığ sulardan derin sulara geçişten sonra buna uygun palet kullanmanız yüzme deneyiminizi bir üst seviyeye taşımak açısından önemlidir. Ancak bu, kısa palalı paletinizin artık işe yaramayacak durumda olduğu anlamına gelmez. Dilerseniz geniş havuzlarda kısa palalı paletiniz ile yüzmeye devam edebilirsiniz. Palet seçimi kişinin kabiliyetleri ile ilişkili olsa da çoğu zaman çevresel faktörler de göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmesi gereken bir iştir. Bu nedenle bacak kuvvetiniz ve yüzme kabiliyetiniz kadar su derinliği ve akıntı sertliği gibi konular da seçimleriniz üzerinde etkili olabilir. Bu da aynı anda birden fazla palet çeşidine sahip olmanız gerektiği anlamına gelebilir. Sıklıkla yüzen biriyseniz farklı alanlarda yüzmek için birbirinden farklı paletlere başvurmak isteyebilirsiniz. Kendi taleplerinize ve çevresel faktörlere uyumlu paletlerinizi belirledikten sonra suyun içerisinde geçirdiğiniz zamanı paletleriniz yardımı ile daha keyifli ve daha güvenli hale getirebilirsiniz. Bunların yanı sıra, paletler ile ilgili sıkça merak edilen meselelerden biri de palet fiyatları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu mesele bir sonraki başlık altında detaylı olarak ele alınacaktır.

 Her Bütçeye Uygun Paletler

Her Bütçeye Uygun Paletler

Su sporları ile ilgilenen kullanıcılar çoğu zaman yüzme deneyimlerini yüzmeye ilişkin ekipmanlar ile desteklemek istemekte, bu anlamda yüzme kabiliyetlerini geliştirmeyi amaçlamaktadırlar. Buna ilişkin birçok farklı ekipman parçası ile karşılaşmak mümkündür. Bunlar arasında en sık tercih edilen parçalardan biri,hem yeni başlayanların hem de profesyonellerin sıklıkla tercih ettiği yüzme paletleridir. Bu tür alışverişler gerçekleştirilirken kullanıcıların en çok merak ettiği meselelerden biri de ürün fiyatlandırmalarıdır. Kullanıcılar çoğunlukla bu ürünlere gereğinden fazla bir bütçe ayrılması gerektiği konusunda önyargılı davranmaktadır. Oysa günümüz piyasasında birçok farklı marka, model ve renk seçenekleri ile palet bulunmakta, bu ürünler oldukça geniş bir yelpazede fiyatlandırılmaktadır. Bu tür ihtiyaçların ertelenmemesi gerekir ve insan gelişiminde oldukça önemli bir rol oynarlar. Hem beden sağlığı hem de mental sağlığınız üzerinde bu kadar önemli etkisi olan egzersizleriniz için ihtiyaç duyduğunuz ekipmanları edinmeniz oldukça önemlidir. Bu nedenle piyasada her bütçeye uygun bir ürünün mevcut olduğunu akılda bulundurarak alışverişe başlamakta fayda vardır. Yaptığınız alışverişten en yüksek verimi alabilmeniz için belli adımları izlemeniz önerilir; bu sayede farklı seçenekler arasında kaybolmayı engellenerek ihtiyacınız olan ürüne kısa sürede ulaşmanız mümkün hale gelir. Alışverişe başlamadan önce ürünü hangi alanda kullanacağınıza karar vermenizde fayda vardır. Paletinizi sığ alanlarda mı yoksa derin sularda mı kullanacaksınız? Bu sorunun cevabına göre paletinizin uzun mu yoksa kısa palalı mı olması gerektiğine karar verebilirsiniz. Ardından paletinizin plastik mi yoksa kauçuk yapıda mı olması gerektiğine karar vermeniz gerekir. Bu aşama çoğunlukla kişisel tercihler etrafında şekillenmektedir. Paletinizin ayak girişinin ayarlanabilir özellikte olmasını istiyorsanız plastik palet tercihlerine göz atmanızda fayda vardır. Buna karşılık standart büyüklükte olmasını isterseniz kauçuk modellere göz atılabilir. Ancak bunlar standart kriterler olarak algılanmamalıdır. İfade edildiği gibi bu aşamada çoğunlukla sizin kişisel tercihleriniz belirleyici olur. Bu aşamanın ardından paletinizin rengine karar verebilirsiniz. Bu aşamada da yine kişisel zevkleriniz ön plana çıkmaktadır. Bütün bu aşamalar tamamlandıktan sonra, sayfamızın sunduğu imkanlar dahilinde kriterleri daraltarak önünüze düşen ürünler arasından bir fiyat karşılaştırması gerçekleştirebilirsiniz. Yüzme palet fiyatları geniş bir yelpazede değişkenlik gösterir. Bu nedenle ihtiyacınız olan özelliklere sahip ürünlerin farklı fiyatlandırmalara tabii olduğunu görebilirsiniz. Bu ürünler arasından bütçenize uygun olan ürünü seçebilir, hızlı ve güvenli bir şekilde internet alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.