Dalış Tüpü 

için sonuçları listeledik.

Dalış Tüpü

Türkiye’nin üç tarafı denizlerle çevrilidir ve mükemmel bir güzelliğe sahiptir. Eşsiz manzarasını ve havasını dünyanın her yerinden görmeye gelen her yıl milyonlarca insan olmaktadır. Ancak bir o kadar güzelliğe sahip olan yerin ise denizlerimizin altı olduğu çok bilinmemektedir. Bu kapsamda sizlere farklı bir hobi kazandırmak, farklı bir görüş elde etmenizi sağlamak maksadıyla üretilmiş olan dalış tüpü ürünleri, herkesin kullanabilmesi doğrultusunda geliştirilmiş çok pratik çeşitlere sahip olmaktadır. Dalış tüpleri, sularımızın altını merak edenler ve sualtının güzelliğini önceden keşfetmiş kişiler için, bu güzelliğin uzun soluklu bir keyfe dönüşebilmesi için tasarlanmaktadır. Beğeninize sunulan başlıca oksijen tüpü modelleri, öncelikle kapasiteleri bakımından farklılık göstermektedir. Portatif yapılı dizayn edilmiş özellikleri sayesinde bu tasarımların 18 litre kapasiteli olanlarını kullanırken dahi konforlu bir sualtı seyri yaşarsınız. 18 litre kapasiteli olan modellerin yanı sıra 12 litre kapasiteli modelleri, 1 litre kapasiteli modelleri ve hatta 0,5 litre kapasiteli modelleri dahi sayfamızda bulabilmeniz mümkündür. Eğer dalış su spor türü ile yakından ilgilenmek istiyor, merak ediyorsanız, öncelikle hazır olduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir. Dalış sporunu icra edenlerin bir eğitim alması, kendi güvenlikleri ve dalış pratiklikleri açısından önem arz etmektedir. Bu konuda bir tereddüdünüz bulunmayacak derecede hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, bu kaliteli ürün modellerinden birine hemen sahip olabilirsiniz. Hali hazırda dalış sporuyla hobi kapsamında ilgilenenlerin daima tercihte bulundukları modellerden olan mini dalış tüpü ürünlerimiz, özellikle sizlerin de çok memnun kalacağı ürün çeşitleri olmaktadır. Ayrıca Tüp taşıma aparatından sırt taşıma kuşamına kadar bu sporu icra etmenize yarayacak kolaylaştırıcı pek çok ürün de mevcuttur. Dalış ürünlerine dair ihtiyaç duyabileceğiniz her ürünü sayfamızdan rahatlıkla bulabileceksiniz. Bütün bu ürünler, güvenilir markaların tasarladığı kaliteli fonksiyonlarıyla hizmetinize sunulmaktadır.

Pratik Dalgıç Tüpü Modelleri ve Yedek Dalgıç Tüpü

Pratik Dalgıç Tüpü Modelleri ve Yedek Dalgıç Tüpü

Sayfamızda yer alan başlıca tüpler, yarım litreden başlamak üzere 18 litreye kadar her tecrübeye ve zevke göre estetik çeşitlerle hizmetinize sunulmaktadır. Başlıca sarı renkte, alüminyum renkte veya siyah renkte farklı modelleri bulunabilmektedir. Dilerseniz plastik dalış tüpü modelleri de sizlere iyi faydalar sunacak modellerden bir tanesi olmaktadır. Ortalama 230 – 250 bar olan bu modeller, en eğlenceli dalış deneyimlerinizde kusursuz çalışma performansları ile en büyük yardımcılarınız olacaktır. Beğeninize sunulan ürün yelpazesinde yer alan başlıca ürün çeşitlerinden biri de yedek hava tüpleri olmaktadır. Bu ürünler hangi amaçla dalış yapıyor olursanız olun, mutlaka yanınızda olması gereken bir model olmaktadır. İster sportif bir faaliyet yapıyor isterseniz de ticari amaçla dalış yapıyor olun, yedek ürünler bulundurmanız her zaman için önemli bir faktör olmalıdır. Bu tasarımlar, kullanımlarında dalış değerlerinizde değişiklik olmaması bakımından aynı özelliklerde havanın solunabilmesi için dizayn edilmiştir. Bu modeller %40 gibi bir oranda oksijen ile zenginleştirilmiş havanın kullanımına uygun ürünler olmaktadır. Ayrıca normal hava ile de kullanılabilmesi mümkündür. Tasarımları yüzeyde yaklaşık olarak otuz nefes alınabilecek düzeyde imal edilmiştir. Dolayısıyla acil bir durum söz konusu olduğunda bu modeller hayat kurtarır bir nitelik göstermektedir. Dalgıç tüpü ürünleri her ne kadar güvenilir modeller olsalar da olası bir acil bir durum karşısında dalışınızı tamamlayana kadar bu ürünler sizlere yüzeye kadar çıkabilmenizde yetecek miktarda yedek hava sağlayabilmektedir. Bu da ortalama olarak 2 dakika ile 4 dakika gibi bir zaman aralığı sunabilmektedir. Böylelikle hiçbir dalış deneyiminizde strese girmeniz veya paniğe kapılmanız gerekmemektedir. Ana tüpünüzde sorun yaşayacağınız durumlarda bu kurtarıcı ürünler her zaman için hazır bir vaziyette yanınızda bulunacaktır. Bu yüzden yedek hava tüplerini dalış faaliyetlerinde yanınıza almayı ihmal etmemeniz gerekir. Bu tüplerin torbaları ayrıca sualtında kolaylıkla fark edilebilmeleri için neon sarı renkte tasarlanmaktadır. Ürünlerin yanı sıra elde edebileceğiniz bağlama kancaları, BC’nize kolaylıkla takılabilmektedir. Bu modelleri set ürünler halinde elde edebilmeniz mümkün olmaktadır. Bu setler başta yedek tüp olmak üzere, dolum aparatı, taşıma torbası ve spiral bağlantı kordonu ile beraber hizmetinize sunulmaktadır. Bu modeller ayrıca manuel pimli göstergeleri de bulunan çeşitler olmaktadır. Maksimum kapasiteleri 85 litreye uzanan tüpler, 34 cm uzunlukta, 5,71 cm çapta ve 200 bar da maksimum basınçta tasarımlar olmaktadır. Ağırlıkları ise yaklaşık olarak 1 kg kadar olmaktadır. Yüzeydeki nefes sayıları 57 olup, bir nefes sayısı ise 1,6 litre kadardır. Son olarak su basınçları için 0,44 litre olduklarını söyleyebiliriz.

Su Altı Dalış Tüpü Taşıma Kuşamı ve Diğer Aparatlar

Su Altı Dalış Tüpü Taşıma Kuşamı ve Diğer Aparatlar

Dalgıçlığa merak salmışsanız ilk olarak edinmeniz gereken aparatların tüpler olmadığını biliyorsunuz. Öncelikli olarak bir dalgıcın sahip olabileceği bütün önemli aparatları edindiğinizden de emin olmanızda fayda vardır. Bu yardımcı aparatlar sizlerin daha pratik ve konforlu bir şekilde faaliyetlerinizi sürdürebilmeniz doğrultusunda önem arz eden gereçler olmaktadır. Bu aparatların başında gelen en önemlilerinden birisi de sırtta taşıma aparatları olmaktadır. Bilinen genel adıyla tüp sırtlık kuşamı denen bu tasarımlar, farklı büyüklükler ve kapasitelerdeki hemen her tüp modeli ile rahatlıkla kullanılabilir özelliklere sahiptir. Taşıma olanağı sunduğu başlıca büyük tüpler 12 litre kapasiteli, 15 litre kapasiteli ve 18 litre kapasiteli modeller olmaktadır. Ayrıca dilerseniz, 3 litrelik ve 5 litrelik ile 7 litrelik ve 10 litrelik kapasitelerdeki tüplere göre de daha uygun yapılarda sırtlık modelleri bulunabilmektedir. Bu tüp sırtlık kuşamları hem sizi belden saran bir kemere hem de kollarınızı geçirebilmenize yarayan askıları ile vücudunuzdan bağımsız hareket edememektedir. Aynı şekilde arkada tüpü belinden saran sağlam bir kayışı daha bulunmaktadır. Bu ürünler sıkı ve rahat bir şekilde bağlanma fonksiyonu göstermeleriyle vücudunuzla bir bütünlük oluşturmakta olup, rahat bir hareket kabiliyeti sağlamaktadır. Kayışlarının her biri de oldukça sağlam ve suda dayanıklı yapılarda tasarımlardır. Tepe bölümünde yer alan el tutma alanı sayesinde de sırtınızdan çıkardığınız takdirde tüplü sırt taşıma aparatını elinizde de taşıyabileceksiniz. Ayrıca yedek su altı dalış tüpü çeşitleri ile de rahatlıkla kullanılabilir yapılarda ürünler olmaktadırlar. Bir başka taşımaya yarayan aparat ise çelik tüpler için tasarlanmış olan tüp taşıma kolları olmaktadır. Bu kollar esnek ve hareketli yapıları ile bileğinizde burkulmaların önüne geçebilmektedir. Çelik taşıma kollarının iç çapları ise 39 mm olmaktadır. Sağlam yapıları ile de kırılmamakta ve eklem noktalarından da hiçbir surette ayrılmamaktadır. Bu bakımdan oldukça güvenilir aparatlar olan bu kollar, her türlü çelik tüpü rahatlıkla taşıyabilmenizde büyük yardımları dokunan küçük ama en önemli ürünlerden biridir. En önemli ürün çeşitleri arasında bulunan bir başka ürün de vanalar olmaktadır. Birçok farklı vana tasarımları bulunabilmektedir. Bunlardan bir tanesi olan 25 x 2 ağızlı tüpler için üretilen modeller, 200 bar vana standart dalış tüp vanaları olmaktadır. Çift tüp ile dalışta kullanılan bir başka vana modeli de ¾, 14” olan 232 bar vana modelleri olmaktadır. Bu ürün çeşidi, izalatör yardımıyla sol elciğe bağlanmak suretiyle iki tüp arasındaki bağlantıyı sağlamaktadır.

Dalış Tüpü Seti Kullanımı

Dalış Tüpü Seti Kullanımı

Bildiğiniz üzere içerisinde sıkıştırılmış hava bulunmakta olan dalış tüpleri, bir çeşit silindirik basınç kazanları olarak tanımlanabilirler. Diğer adıyla scuba tüpü olan bu ürünler hakkındaki genel bilinen yanlışlar da bulunmaktadır. Bunlardan birisi ve en büyük yanılgı olan şey ise ürünlerin içerisinde tamamıyla hava bulunması şeklindeki yanlış bilgidir. Tüpün içerisinde mevcut olan havanın sadece %21 kadarı oksijen olmaktadır. Tüpün içerisinde geriye kalan madde olarak %78 oranında da nitrojen yer almaktadır. Bu orantı, bizlerin doğal alanda nefes alırken tükettiği hava oranlarıyla aynı miktar olmaktadır. Geriye %1 oranında bir alan kalmaktadır. Bu alanı ise birden fazla madde doldurmaktadır. Bu maddeler ise başlıca neon, argon, helyum ve karbondioksit gibi diğer elementler olmaktadır. Dalış tüplerinin içerisinde bahsettiğimiz bütün bu unsurlar sıkıştırılmış bir şekilde muhafaza edilir durumdadır. Bu durum dalgıçlara büyük faydalar sunar bir nitelik oluşturmaktadır. Bu tasarımlar ile kullanıcılar uzun bir zaman boyunca suyun altında rahatlıkla kalabilecekleri bir avantajı elde etmektedirler. Dalış tüplerinin öncelikle ne kadar ve ne zaman nefes istediğimizi nasıl bilecekleri hususunu açıklamak gerekmektedir. Bu durum bizim ne kadar sıklıkta ve derinlikte nefes çektiğimizle alakalıdır. Yani herhangi bir elektronik aletin vesilesiyle meydana gelen bir durum olmamaktadır. Bu ürünlerde mekanik olarak yalnızca bir subap, diyafram, piston ve yay bulunmaktadır. Sadece bu parçalar sayesinde hava kontrolü sağlanabilmektedir. Dalgıcın bu sistem sayesinde basit bir şekilde istediği ölçüde havayı tüpten çekebilmektedir. Tüplerin üzerinde yer alan regülatörün bir ucu tüpe bağlı olup, diğer ucu ise nefes almamızı sağlayan ağızlık bölümü olmaktadır. Tüpün basınçlı yapısı sayesinde hava regülatörden geçerek ağzı yoluna gelmektedir. Üzerinde yer alan vanası sayesinde açılıp kapanabilmektedir. Yedek tüp ile kullanım sağlanması durumunda ise çift başlı vanalar kullanılmakta olup, bu vanalar iki tüp arasında da bağlantı kurmaktadır. Tüpün doğru bir şekilde çalıştığını test etmenizin ardından tüp taşıma kuşamınızın kayışlarını kontrol etmeniz önem arz etmektedir. Sırtta taşıma aparatı vücudunuzu ne sıkmalı ne de gevşek olmalıdır. Tüpün de uygun biçimde taşıma aparatına yerleştirildiğinden emin olunması gerekmektedir. Hepsinden önce giymiş bulunduğunuz dalış kıyafeti ise içerisinde rahat ve esnek hareket edebileceğiniz bir yapıda olmalıdır. Bir dalış tüpü seti içerisinde sizlere gerekli olabilecek her çeşit ürünü rahatlıkla bulabileceksiniz.

Dalış Oksijen Tüpü Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dalış Oksijen Tüpü Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dalış tüplerini temin etmenizden önce dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Bu önemli hususlar, ürünlerin kalitesi veya güvenilir kullanım sağlayabileceğiniz detaylarından önce gelen, gerçekten emin olup olmama durumunuzdur. Emin olmanız gereken şey, hazır olduğunuza dair kesin kararlılığınızdır. Bu aktiviteye başlayacağınız esnada kararlılığınız kadar önem arz eden bir diğer unsur da kullanım deneyiminiz olmaktadır. Her ne kadar yeni bir başlangıç yapıyor olsanız da, deneyiminiz bulunmuyor olsa da, bir dalgıç hocasının eşliğinde dalmak ile yalnız başınıza dalmak arasında fark da olacaktır. Dalgıç hocası ile beraber dalmanız sizlerde hâlihazırda güven hissi yaratan bir olgu olmaktadır. Burada önemli olan ayrıntı ise yalnız bir dalış deneyimi yaşayacağınız esnada aynı güveni kendinizde duyumsayıp duyumsamadığınızla ilgilidir. Burada olması gereken şey aslında kendinize olan güveninizdir. Bütün bu durumlar için kendinizi hazır hissediyorsanız, dalış oksijen tüpü tercih etme yolunda ilk adımınızı artık atabilirsiniz demektir. Dalış tüpünü seçmeden önce ilk olarak tercih edilmesi gereken başka birçok ekipman bulunmaktadır. Genel itibariyle insanlar öncelikle bir dalıp tüpü almakla bu sporu yapma yolunda ilk adım atılıyor sanabilmekteler. Oysaki bir tüp en son seçilen ürün olmaktadır. Bahsettiğimiz üzere dalış tüpleri ile sualtı deneyimini yaşamak için buna yönelik bir eğitim gerekmektedir. Öncesinde bir dalgıç kıyafeti, bir dalış maskesi ve şnorkel edinilmesi ile uzun süre suyun üzerinde durma tecrübesi kazanılması önemlidir. Her şeyden önce yüzmeyi bilmek ise tabii ki de esas olandır. Bütün dalış ekipmanlarınızla birlikte gerekli tecrübeleri edinmeniz ardından dalış için bir tüp edinebilmeniz artık mümkündür. Başlangıç olarak küçük dalış tüpü tercihinde bulunulması daha rahat bir kullanım hissi oluşturabilir. Ayrıca bilinmesi gerekir ki dalış için tüp alırken iki adet olarak almak önemlidir. Dalış esnasında bir tüpünüz ana tüp olurken diğerinin yedek olarak yanınızda bulunması gerekmektedir. Küçük dalış tüpleriyle ayrıca uzun mesafeler gidemeyeceğinizi de unutmamanız gerekmektedir. Ancak zaten belli bir tecrübenizin bulunmadığını varsayacak olursak hem derinlere dalmamanız hem de küçük bir tüp tercih etmeniz sizler için oldukça ideal kararlar olacaktır. İlk dalış deneyimlerinizin ardından kısa denecek bir sürede arzu ettiğiniz düzeyde bir tecrübe sağlamanız da mümkündür. Deneyimlerinizin artmasıyla beraber daha büyük tüpleri de tercihte bulunabilir, böylelikle daha uzun mesafeli dalışlar da sağlayabilirsiniz.

Her Bütçeye Göre Dalış Tüpü Fiyatları

Her Bütçeye Göre Dalış Tüpü Fiyatları

Sayfamızda yer alan başlıca dalış tüpü fiyatları öncelikle tüplerin ebatları doğrultusunda değişkenlik göstermektedir. Her biri sağlam niteliklerde ve fonksiyonlarda hizmetinize sunulmakta olan bu ürünlerin hava kapasiteleri ve üretildikleri materyal de maliyetlerine etken olan diğer faktörler olmaktadır. Örneğin mini dalış tüpleri her kullanıcının bütçesine uygun modellerde rahatlıkla bulunabilir ürün çeşitlerinin başında gelmektedir. Mini modellerden büyük tasarımlara gidildikçe her bir farklı kapasitede üretilmiş olan tüpler, büyümeleri ile doğru orantıda fiyatlarında artış göstermektedir. Dalgıç tüplerinin materyalleri ise iki ayrı kategoride karşımıza çıkmaktadır. Bunlar alüminyum materyalli dalış tüpleri ile çelik materyalli dalış tüpleri olmaktadır. Bu iki farklı üretimli çeşitlerde de fiyat farkları gözlenebilmektedir. Başlıca çelik materyalli dalış tüpleri paslanma olasılıklarına karşı diğer ürün modeline nazaran daha fazla risk barındırmaktadır. Alüminyum materyalli ürünlerin ise hiçbir surette pas tutmayan ürün çeşitleri olduklarını bilmeniz gerekir. Ayrıca alüminyum tüp modelleri, çelik tüp modellerine göre çok daha hafif ürünler olmaktadır. Bu karşılaştırmış olduğumuz özelliklerine bakacak olursak alüminyum materyalli dalgıç tüplerinin mali açıdan daha pahalı olabileceklerini tahmin etmek pek zor değildir. Ancak bu ürün modellerinin her biri üstün bir kalite sunmaktadır. Alüminyumun hiç paslanma riski bulundurması, çeliğin hemen paslanabileceği anlamını tek tabii ki taşımamaktadır. Ayrıca dalış tüplerinin dolum faaliyetleri gibi detayları da göz önünde bulunduracak olursanız, dalış aktivitelerinin her halükarda biraz maliyetli bir spor olduğunu daha rahat fark edebilirsiniz. Yine de bu spora merak salmış kişiler için bu ayrıntıların çok da bir önemi bulunmamaktadır. Yaşanacak deneyime ve bu aktiviteden alınacak olan keyfe bakıldığında buna değer olduğunu fark etmek zor değildir. Dalış aktiviteleri için ayıracağınız bütçenin büyük bir kısmını tüplere ayıracağınızdan dolayı maliyet gözünüzü korkutmamalıdır. Bu spora başlamaya karar verenler öncelikle dalış tüplerini edinmeyeceklerinden diğer gerekli aparatları temin etmekte zorlanmazlar. İlk etapta tüpsüz pratikler yapabilmeniz için dalış ürünlerine bütçe ayırmanız sizler için de daha uygun bir proses olacaktır. Su üzerinde gerekli pratik çalışmalarınızı sağladığınız süre zarfında tüpler için de ayrı bir bütçe oluşturmakta zorlanmayacaksınızdır. Tüpler arasında da, eğer yeni başladığınızı varsayarsak çok derinlere dalmayacağınızdan küçük modelleri tercihte bulunmanız sizler için de oldukça ekonomik olacaktır. Mini dalış tüpü fiyatları sizlerin bütçesini hiç zorlamayacak ürünler olduklarından dolayı, dalış sporuna başlayabilmenizde herhangi bir engel oluşturmayacaklardır. Bütün bu ürün çeşitleri arasından bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan modelleri sayfamızdan rahatlıkla inceleyebileceksiniz.