Dalış Ekipmanları 

için sonuçları listeledik.

Dalış Malzemeleri ve Ekipmanları

Dalış sporu, günlük hayatın çalkantıları arasında insanları dinlendiren bir aktvite olarak yer almaktadır. Aynı zamanda bu spor dalı sayısız faydayı da sağlamaktadır. Vücudun uzun süre aktif tutarak zorlayan dalış sporu, sporculara hem fiziksel hem de zihinsel olarak birçok fayda sunar. Fiziksel faydaları arasında vücudun daha fit bir görünüme kavuşması yer alır. Zihinsel faydaları ise psikolojik olarak dinlenme ve ankisiyete gibi stres temelli hastalıkları önleyebilmektedir. Benzer şekilde hastalıklara iyi gelmesi dışında günün stresini atmaya ve daha dingin hissetmeye yardımcı olacaktır. Yüzme egzersizi sırasında pek çok kasın aynı anda çalışıyor olması hafızanın ve buna bağlı olarak zihinsel yeteneklerin gelişmesi açısından oldukça önemlidir. Buna ek olarak nefesin kontrol edilmesi akciğerlerin gelişmesi konusunda oldukça etkili olacaktır. Bir başka faydası ise postürün daha düzgün olmasıdır. Hastalıklarla mücadele etme konusunda da etkili olabilecek bir spor dalıdır. Zira yüzmek sırt ağrılarına, obezite, diyabete kadar birçok hastalığa iyi gelecek özelliklere sahiptir. Tüm kasların çalışıyor olması fazla kalorilerin doğal bir biçimde hızla atılmasına yardımcı olacaktır. Yararları saymakla bitmeyen bu sporu yaparken tabi olarak kontrollü ve güvenlik önlemlerinin alınması gerekmektedir. Zira dalış malzemeleri sporcular için oldukça önemlidir. Sağlığı korumak ve spor yaparken oluşabilecek risklerin önlenmesi açısından bu tarz ekipmanların kullanılması oldukça önemlidir. Eğer siz de bu tarz ekipmanlara ihtiyaç duyuyorsanız dalış su spor sayfamız üzerinden aradığınız ürünleri kolaylıkla sepetinize ekleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Su Altında Rahat Etmeniz için Tasarlandı: Dalış Seti

Su Altında Rahat Hissetmeniz için Tasarlandı: Dalış Seti

Pek çok insana iyi gelen ve birçoğu tarafından sevilerek yapılan dalış sporu için ekipmanlar hayati öneme sahiptir. Dalış elbisesi bu sporun yapılması için sporculara büyük kolaylık sağlayacaktır. Dalış tarzınız ne olursa olsun ister tüplü dalış ister serbest dalış olsun sporcuların rahat etmesi için dalış elbisesi giyilmesi su altında rahat hissetmeleri için oldukça faydalı bir ekipmandır. Dalış elbisesi, seçerken dalış yapılacak bölgeye göre bir tercih yapılması kullanıcılar için faydalı olacaktır. Dalış elbiseleri kullanıcıları sıcaklık düşüşlerine karşı koruyacaktır. Benzer şekilde dalarken elbise giyilmesi kullanıcıların dalış deneyimleri sırasında su altında yaşayacakları herhangi bir su altı canlısı ile temas ya da mercanlar ile etkileşimi veya kayalara sürtünmeleri durumunda onları muhafaza edecektir. Böylelikle kullanıcılar vücutlarını herhangi bir sürtünme ya da çizilmeye karşı koruyacaktır. Bunların dışında çeşitli farklı kazaların yaşanması durumunda ise daha az zararla kazalardan çıkmalarına yarayacaktır. Suyun iletkenliğinin oldukça fazla olması nedeni ile kullanıcılar su altında karada olduklarından daha hızlı sıcaklık düşüşleri yaşayacaklardır. Bunu önlemek amacı ile dalış elbiseleri, 0.5 mm ila 8 mm arasındaki kalınlıklara sahip olabilmektedir. Bahsedildiği gibi uygun dalış elbisesi seçimi bireyleri, hipotermi riskine karşı koruyacaktır. Dalış sırasında elbiseniz ve vücudunuz arasına çok az denilecek bir miktarda su girer ve bu su sizin üşümenize engel olabilmektedir. Zira bu su kullanıcıların vücut ısıları ile birlikte ısınacak ve üşümenin önüne geçecektir. Siz de dalış kıyafeti almayı düşünüyorsanız dalış kıyafetleri sayfamızı inceleyebilirsiniz. Dilediğiniz ürünleri sepetinize ekleyebilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

 Hayat Kurtaran Dalış Ekipmanları

Hayat Kurtaran Dalış Ekipmanları

Dalış malzemleri, keyifli bir dalış için olmazsa olmazlardandır. Fakat tüm bu keyfin dışında sağlığınız için de dalış malzemeleri oldukça gereklidir. Bu malzemeler c denge yeleği, dalış tüpü, regülatör, palet, şnorkel, maske olarak sıralanabilir.. Dalış paleti, dalış sırasında hareketleriniz kolaylaştıran bir elemandır. Fiziki yapısı bir yüzgeci andırması nedeni ile çok farklı alanlarda tıpkı bir balık kadar rahat yüzebilmenize yardımcı olur. Aynı zamanda oldukça hızlı manevra kabiliyetine sahip olabilmenizi sağlamaktadır. Dalış regülatörü, dalış denince ilk akla gelen elemanlar arasındadır. Zira bu eleman, su altında nefes alabilmeyi sağlayarak kullanıcıların su altında rahatlıkla vakit geçirmelerini ve tıpkı karada olduğu gibi denizaltındaki görkemli dünyayı izleyebilmesine yardımcı olabilmektedir. Bu eleman sayesinde havayı tüp içerisinde depolayabiliyor ve su altında rahatlıkla kullanabilirsiniz. .Dalış şnorkeli, hem tüplü hem de serbest dalışlarda kullanılan bu eleman, kullanıcıların kafa kısımlarının rahatlıkla su altında kalabilmesine yardımcı olmaktadır. Bu eleman sayesinde kullanıcılar, normalde nefeslerini tutarak kalabilecekleri zamandan daha uzun bir süre suda kalabilmektedir. İster bir dalış başlığı bağlı ister bağımsız olsun dalış severler için oldukça gereklidir. Dalış yeleği dalış anında zorlanmadan kolaylıkla su üstünde kalmaya yardımcı olabilmektedir. Dalış kemeri dalış sırasında kolaylıkla batmayı sağlayan bir elemandır. Ciğerlerdeki hava nedeni ile su yüzeyinde kalmak mümkün hale gelir. Ancak hava miktarı azaldıkça batma gerçekleşir. Dalış kemeri ise suyun içinde batabilmeniz için size yardımcı olur. Bununla birlikte çeşitli ağırlıklar kullanılarak daha rahat bir şekilde batabilmektedir. Tüm bu ekipmanlar sayesinde rahatlıkla bir dalış deneyimi yaşayabilmeniz mümkün olacaktır.

 Sizi Rahat Hissettiren Dalış Ekipmanları

Sizi Rahat Hissettiren Dalış Ekipmanları

Dalış sporu hem sağlık açısından hem de içerisinde çeşitli farklı hobiler barındırması sebebi ile gayet doyurucu ve zevkli bir etkinliktir. Serbest dalışın içinde barındırdığı bir alan olan sualtı avcılığı pek çok kullanıcı için rahatlatıcı bir hobidir. Nefesin sualtında tutulması ile gerçekleştirilen serbest dalış sırasında suda avlanma şeklinde yapılabilen sualtı avcılığı, kendine özgü çeşitli farklı malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Kullanıcılar farklı dalış malzemeleri ile sualtı avcılığını rahatlıkla yapabilmektedirler. Yüksek hazırlık ve aynı zamanda doğru planlama gibi farklı özelliklerin bir arada kullanıldığı bir spor olması sebebi ile farklı noktaların gelişmesini sağlamaktadır. Tüm bunlara ek olarak hedefe kitlenme ve amaca ulaşma noktasında da oldukça efektiftir.Dalış bıçağı denizaltında yaşanabilecek beklenmedik olaylar için mutlaka her dalgıç yanında bulundurabilir. Zira unutulmuş ağlar veya farklı durumlar karşısında kullanılması gerekebilmektedir. Su altı dünyada ve ülkemizde sevilen ve zevkle yapılan sporlardandır. Buna bağlı olarak teknolojik olarak da su altında kullanılabilecek elemanlar geliştirilmiştir. Bu sayede kullanıcılar sualtında da karada olduğu kadar teknoloji ile iç içe olabilecektir. Bunlar arasında dalış bilgisayarı başta yer alan ekipmanlardan biridir. Dalış bilgisayarı sayesinde kullanıcılar dalış sırasında yanlış hesap yapılması sureti ile alçalıp yükselmelerin önüne geçebilecektir. Sesli uyarı vererek bu tarz yanlışlıklara engel olan bu eleman, dalış ekiplerinin ihtiyacı olan bir parçadır. Güvenli dalış için zaman, sıcaklık ve derinlik gibi elzem noktaları dalgıçlara iletirler. İleri seviyedeki dalışlar için nerdeyse zorunludur. Vücuttaki azotun dışarı atılması adına beklenilmesi gereken zamanlara deco beklemesi denilmektedir. Deco beklemesi yapılacak olan duraklara kalan mesafeyi dalış bilgisayarları rahatlıkla söylemektedir. Hem derinlik duraklarını hem de o duraklardaki bekleme sürelerini bu alet sayesinde öğrenebilmekteyiz. Dalış saati, en fazla 60 dakikaya kadar belirlenebilen bu saatler dalış sırasında ne kadar sualtında kalınabileceğine dair kullanıcılarına fayda sağlamaktadır.