BCD Denge Yeleği 

için sonuçları listeledik.

ÜCRETSİZ KARGO

Kraken Hortum Bc, Alçak Basınç Kamçı Infilatör 95 Cm
Kraken Hortum Bc, Alçak Basınç Kamçı Infilatör 95 Cm
(0)
445,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Nasip_Av_Passion Dalış Elbisesi Ve Bcd Askısı
(0)
196,88 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Everestoutdoor Problue Sırtlık
(0)
1.839,62 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Everestoutdoor Seac Sub Bc Ego
(0)
7.992,73 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Merkezav Seac Sub Bc Club
(0)
7.481,02 TL
6.800,93 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Merkezav Seac Sub Bc Ego
(0)
8.792,00 TL
7.992,73 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Merkezav Seac Sub Bc Smart
(0)
10.102,33 TL
9.183,94 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Cbtxglobal Hısea Neopren Yetişkin Yüzme Sörf Balıkçılık Kurtarma Can Yeleği
(0)
969,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Borsettaclub Tigullio Sea Club Bcd Xl
(0)
5.840,30 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Borsettaclub Kraken Ahtapot Tutucu Turuncu Top
(0)
99,30 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kraken Hortum Bc, Alçak Basınç Kamçı Infilatör 70Cm.
Kraken Hortum Bc, Alçak Basınç Kamçı Infilatör 70Cm.
(2)
384,32 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Beuchat Bc Adventure Denge Yeleği
Beuchat Bc Adventure Denge Yeleği
(0)
6.711,13 TL
5.713,53 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sportcity Scubapro X-Black Bc (Dalgıç Yeleği)
(0)
14.239,94 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

BEUCHAT BC X-AIR COMFORT Denge Yeleği
BEUCHAT BC X-AIR COMFORT Denge Yeleği
(0)
11.878,10 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Beuchat Bc Tek Teknik Denge Yeleği Tek Beden
(0)
16.363,81 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Extremeoutdoor Seac Sub Club Denge Yeleği (Bc)
(0)
6.800,93 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Beuchat Bc Fırst Denge Yeleği Xxs-Xs Beden
Beuchat Bc Fırst Denge Yeleği Xxs-Xs Beden
(0)
5.987,25 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sportcity Scubapro X Force Bc (Dalgıç Yeleği)
(0)
12.722,89 TL

BCD Denge Yeleği

Güvenliğiniz, yaşamınızı devam ettirebilmeniz için gereken önemli konulardan biridir. Güvenliğinizi artırmak için ürettiğiniz birden fazla fikir vardır. Güvenliğinizi göz önünde bulundurmak, aslında koruma mekanizmanızdır Güvenliğinizi artırmak için sizi koruyabilecek kişileri görevlendirebilir, kameralar yerleştirebilir, arabalarınızın sistemlerini geliştirebilir, kilitler kullanabilirsiniz. Fakat güvenliğinizi artırmak için farklı alanlarda tedbirler almanız da gerekir. Aldığınız güvenlik önlemleri kontrol edilerek geliştirilmelidir. Yani bir güvenlik sistemi icat edildiğinde, fikir olarak ortaya çıktığında öncelikle denenip test edilmelidir. Çünkü insan sağlığı ve canı risk altına atılmamalıdır. Güvenlik sistemlerinin gelişmesinde etkili olan bir diğer önemli konu ihtiyaçlarınızdır. Güvenlik ve koruma fiziki bir durum olsa da kullanım alanları ve alınabilecek olan tedbirler genişletilmiştir. İhtiyacınız olduğu konulardan biri güvenlik sistemleridir. Fakat güvenliğinizin yalnızca günlük hayatın rutini içerisinde korunması gerekmez. Yaptığınız sporlarda, aktivitelerde, zorlayıcı olan iş şartlarınsa, binicilikte ve dalgıçlıkta güvenliği elinizden bırakmamanız gerekmektedir. Dalgıçlık içlerinden en çok özeni isteyenlerden biridir. Çünkü doğru ekipmanlar, doğru şekilde takılmadığında, güvenlik koşulları ihlal edildiğinde geri dönülemeyecek sonuçlara yol açabilir. Bununla beraber ekipmanların boyutu, taşınması, dalışın gerçekleşeceği alan, ekipmanların ağırlığı güvenlik koşulları için tekrar kontrol gerektirebilir. Fakat profesyonellik tedbirsizliği getirmez. Yani dalgıçlıkta profesyonel kişi olunan durumlarda bile tedbir ve güvenlik önlemleri unutulmamalıdır. Bununla beraber diğer spor dallarında alınan önlemler de dalgıçlıkta alınan önlemlere benzer derecededir. Ekipmanlarda ve çevrede alınan tedbirlerin ardından su altı da olacak olan dalış için de özel izin ve belge gerekir. Ekipmanların da kullanılabilir durumda olmasına özen gösterilmelidir. Dalış su spor aktivitelerinin yapılabilmesi için en az iki yıldızlı dalış eğitimi belgesi gerekir.

 Denge Yelekleri Çeşitleri

Denge Yelekleri Çeşitleri

Su altında olmak uzun süreli eğitim ister. Uzun uğraşlar sonucunda kazanılan eğitimin getirdiği beceri ve tecrübe ile su altının derinliklerinde olan güzellikler sürecin uzunluğuna ve zorluğuna denk olur. Aynı zamanda eğitim esnasında kaydedilen beceri ve istikrar günlük hayata da büyük ölçüde etki eder. Bu ölçü olumlu yöndedir ve büyük kısmı tecrübeye dönüşür. Tüm eğitimde alınan bilgilerin birleşimi ve öncelikle genel güvenlik kuralları bir araya geldiğinde dalgıçlıkta ortaya çıkabilecek tüm pürüzler yok edilmiş olur. Güvenlik önemlidir fakat can güvenliği daha da önemlidir. Bu nedenle dalgıçlıkla uğraşanların, ilgilenenlerin bileceği terim ifadelerle anlatılabilecek yelekler vardı. Fakat halk arasında genel olarak denge yeleği ismi ile kullanımı da vardır. Denge yelekleri asıl ismi ile bc denge yeleği olarak isimlendirilmiştir. Denge yeleklerinin kullanım alanı su altıdır. Yani dalış esnasında ve su altında kullanımları vardır. Balık avlarında ya da zıpkınla av yapmada da kullanılabilir. Kısacası denge yeleklerinin kullanım alanı su altıdır ve dalış ekipmanları arasında gerekli olan en kıymetli üründür. Bunların yanında verimli ve keyifli bir aktivite geçirebilmek için en doğru ekipmanlar ile eğitime başlamak, eğer kısa süreli bir dalış ise en doğru eğitmeni bulmak gerekir. Eğitmenlerin başarısı hem yeteneğe hem de kullandıkları ekipmanların kalitesine bağlıdır. Yani kaliteli ekipmanlardan yardım alınmalıdır. Su altını keşfederken ürünlerde çeşitlilik ve kullanıma uygunluk gereken, aranan bir özellik olmaktan çıkıp dalışın temeli haline gelmiştir. Çeşitlilikler ve doğru alanda kullanım sayesinde dalış ekipmanlarının dayanıklılığı ve uzun süreli kullanımı yeterli boyutta artacaktır. Geniş bir yelpazede olan dalgıç ekipmanlarını hepsi farklı görevde ve farklı ayarda üretilmiştir. Fakat tüm dalgıç ekipmanlarını, aletlerini birleştirici özelliği ile güçlendirip güvenli ve kendinden emin bir su altı turuna çıkmanızı dalış kıyafetleri arasında yer alan BCD denge yeleği sağlar.

 Denge Yeleğinin Kullanımı

Denge Yeleğinin Kullanımı

BCD denge yelekleri güvenli kullanım sağlar. Bunu yaparken kullanımı da geliştirilmiş olan sistemi de basit bir mantık üzerine kurulmuştur. Kolay bir sistemin üzerine kurulmuş olan bcd denge yeleği modeli sayesinde dalgıcı ya da dalışı yapan kişinin kolay bir şekilde yüzmesini ve yeterli olan havayı; alabilmesini sağlar. Tüpten alınan hava suya geri verilir böylece belirli bir süre için tekrarlanan bir rutin haline gelir. Fakat bu işlerin devamlı olması için ek bir enerji harcanmasına gerek yoktur. Bu işlemi bcd denge yeleği kolaylıkla halleder. Suyun havaya verilmesi ile su yüzeyinde bekleyen diğer dalgıçlar, eğitmenler yeleğin tamamen şişmesi ile enerjilerini kullanmazlar ardından su yüzeyinde nasılsın kalmayı sürdürürler. Denge yeleğinin kullanım sırasında olan dış görüntüsü kullanıldığı alan için gayet yeterli ve anlaşılırdır. Yani yüzeye yakın bir dalış gerçekleştirerek hem güvenlik elde tutulur hem de bakış açısı daha geniş alanda saplanır. Böylece iki çizgi arası da dengede durmak gibi denge yeleği sayesinde ölçülü bir kullanım gerçekleşir. Yani su üzerinde kolaylıkla kalınabilmesini sağlar. Yeleğin kullanılması o kadar kolaydır ki ağzından alınabilecek olan yardım ve hava ile şişirilmesi mümkündür. Ceket kadar kolay giyilebilirliği vardır. Ayrıca ne ile şişirilirse o alet ile söndürülmesi mümkün olandır. Yapılan dalışın derinliği arttıkça vücut üzerinde olan basınçta artar. Derin dalışlarda da kullanımı olan bcd denge yeleği türleri ile yeterli hava basıldığında derinliklerde olan dalgıçlar için de uygun bir dalış olur. Böylece su yüzeyine olan yakınlık ile derinlikte olan nötrlük aynı anlama gelerek yeleğin kullanıma uygun olduğu tespit edilmiş olur.

 Denge Yeleği ve Ek Parçaları

Denge Yeleği ve Ek Parçaları

Kullanılan BCD denge yeleğinin dış görünümü çok teknik ve çözülmesi, anlaşılması zor gibi görünür. Bunun aksine basit ve ek parçaları taşıyıcı bir yanı vardır. BCD denge yeleği olarak oval kıvrımlı olanları ve dik kesişen kenarlı olanları vardır. Denge yeleği gerçek anlamda bir ölçüt haline gelir. Çünkü derin dalmalarda aynı seviyede farklı bir alternatif üretmeden ilerlemeyi sağlar. Bu sayede dalışı yapan kişi daha az enerji harcar. Böylece oluşabilecek olumsuz durumlar engellenir ve herhangi bir kaza olması engellenir. Denge yelekleri hem dalgıcı istenilen su seviyesinde tutar hem de tüp ile bağlantı kurulmasının sağlar. BCD denge yeleği özellikleri ve avantajları ile birleştirici bir bölüm gibidir. Tüp ile kolay erişimi sağlar. Tüpün takıldığı alan için basit bir mekanizma daha oluşturur ve böylece dalgıç pratik ve sorunsuz bir dalışı sonlandırır. Farklı bir özellik olarak renk çeşitliliği ayırt edici başka bir yöndür. BCD denge yeleği renkleri her kullanıcıya uyumlu renkleri düşünerek tasarım yapmıştır. BCD denge yeleği fiyatları performans, marka bilinirliği, dayanıklılık, pratiklik ve kullanım kolaylığı gibi ayrıntılar göz önünde bulundurularak belirlenir.