ÜCRETSİZ KARGO

Tefal Bienvenue Servis ve Hazırlık Seti - 5 Parça
(220)
225,30 TL
224,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Nehir Sahra Sade 5P Servis Takımı
(8)
323,10 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Nehir Sahra Sade 6 Parça Servis Takımı
(48)
386,90 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Master Black 5 Parça Servis Seti
(2)
269,89 TL
219,89 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Valletta Mora 14 Parça Paslanmaz Çelik Silikon Uçlu Spatula Seti
(0)
479,00 TL
431,10 TL

ÜCRETSİZ KARGO

VALLETTA VLT1106 SALVATORE 10 PARÇA SPATULA SET GRİ
(2)
359,00 TL
323,10 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Silicolife Servis Seti, Silikon Kepçe, Büyük-Küçük Spatula, Fırça
(1)
194,87 TL
149,90 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Emsan Hera 6 Parça Standlı Servis Seti Mat
(6)
219,89 TL
SEPETTE
197,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Nehir Sahra Sade 5 Parça Kepçe Kevgir Servis Takımı
(2)
303,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

5'li Lüx Gold Servis Maşa Pasta Spatula Set
(1)
299,00 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Master Gold 5 Parça Servis Seti
(2)
319,89 TL
249,89 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Nova Chrome 6 Parça Servis Gereci
(6)
319,89 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Karaca Jane 5 Parça Servis Seti
(5)
219,89 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Nehir 5 Parça Çelik Maşa Servis Seti
(12)
342,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kb Solıngen Titanyum Gold Kepçe Kevgir Çatal Kaşık Spatula Seti
(1)
450,00 TL
399,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Paşabahçe Patisseria Kek Fanusu
(0)
184,90 TL
SQUARE
Renkli Körüklü Jelatinli Plastik Pipet 200 Adet
(2)
29,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Valletta Salvatore Isıya Dayanıklı Yapışmaz Silikon Spatula Set
(0)
389,00 TL
350,10 TL

Sofra Servis Takımları

Pek çok kişi için lezzetli yemek yapmak kadar onları güzel ve dikkat çekici bir şekilde kişilere sunmak da oldukça önemlidir. Bu noktada kullanıcıların karşısına sunum setleri ve sunum tahtaları çıkmaktadır. Bir davet yemeği genellikle sıcak başlangıç, soğuk başlangıç, ara yemek gibi bölümlerden oluşmaktadır. İtinayla hazırlanmış bir yemek sunumunda çorba, et veya sebze yemeği bunun yanında tatlı gibi pek çok farklı yiyecek kişilerin beğenisine sunulmaktadır. Bu yemeklerin tabaklara muntazam şekilde dağıtılması noktasında ise sofra servis seti devreye girecektir. Bu servis takımları arasında olmazsa olmazlar arasında yerini alan kevgir, kepçe, büyük boy çatal, büyük boy kaşık ve kürekler yer almaktadır. Servis takımlarını aynı zamanda çatal kaşık bıçak seti olarak da düşünmek mümkündür. Genellikle servis takımları metal görünümde olmaktadır. Kararmaması için çelik veya kromdan üretilen bu takımlar kişilerin sunum yapmalarını kolaylaştırmalarının yanında aynı zamanda lezzetli yemekleri tatmaya da olanak sunmaktadır.

Çatal Bıçak Takımı Modelleri

Çatal Bıçak Takımı Modelleri

Servis takımları denildiğinde akıllara çatal, bıçak ve kaşık modelleri de gelmektedir. Çatal, kaşık ve bıçak setleri hem sunumdaki görünümün şıklığı hem de yemeklerin doğru ve konforlu bir şekilde yenebilmesi için oldukça önemlidir. Ancak söz konusu sofra düzeni olduğunda bu setlerin şıklığına ekstra önem verilmesi oldukça doğaldır. Çatal kaşık modelleri genellikle metal olarak kullanıcıların kaşsına çıkmaktadır. Bunun yanında marka ve koleksiyona göre çatal bıçak ve kaşıkların genel tasarımı ve kesimi değişebilmektedir. Bıçaklar bazı modellerde daha kalın olabilirken bazılarında daha ince bir tasarıma sahip olabilirler. Yine kaşıkların büyüklüğü, oval veya yuvarlak oluşu da tasarımda farklılık yaratan noktalardan birkaçıdır. Çatal ve bıçak setler genellikle krom veya çelikten üretilmektedir. Bunun yanında ekstra çizilmeyi engelleyici malzemeler kullanılabilir. Çelik ve krom tercihi paslanma, kararma veya solma olmaması için yapılmıştır. Ancak çelik ve krom malzemesi de farklı kalitelerde olabilmektedir. Dolayısıyla parlak, çizilmesi zor ve kolay temizlenebilir çatal ve bıçakla için güvenilir markalara yönelmekte yarar vardır. Malzemelerin kalitesi uzun süreli kullanım için oldukça önemlidir. Model ve malzemenin yanında çatal bıçaklarda modelleri farklılaştıran bir diğer nokta ise setleri oluşturan kaşıkların, bıçakların ve çatalların sayılarıdır. Üreticiler pek çok istek ve ihtiyacı göz önünde bulundurarak farklı sayılarda takımları kullanıcıların karşısına sunmuştur. Ancak genellikle 6 kişilik çatal kaşık bıçak seti ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Standart bir yemek masası genellikle 6 kişiden oluştuğu için üreticiler bu sayıyı göz önünde bulundurarak 6 kişilik takımlara yönelmişlerdir. Bunun yanında daha geniş aileler ve fazla sayıda misafirler göz önünde bulundurulduğunda 12 kişilik kaşık çatal bıçak takımı devreye girmektedir. Özellikle kalabalık aileler için bu sayı oldukça ideal olacaktır. Ayrıca kalabalık misafir topluluklarını ağırlamaktan keyif duyan kişiler için de bu 12 kişilik takımlar hayat kurtarıcı olabilmektedir. 12 li çatal kaşık seti içerisinde 12 adet kaşık, bıçağın ve çatalın bulunmasının yanında tatlı kaşıkları, çay kaşıkları, farklı boydaki çatallar ve kaşıklar yer alabilmektedir. Temel sayıdaki kaşık, bıçak ve çatalın dışında çeşitlilik gösteren diğer parçalar seçilecek olan koleksiyona da bağlıdır.

Sofra Sunum Ürünü Özellikleri

Sofra Sunum Ürünü Özellikleri

Yemeklerin lezzeti kadar onların nasıl sunulduğu da oldukça etkilidir. Özellikle özel davetlerde verilen yemeklerde veya evde misafir ağırlanırken yemek sofraları çok daha özenli olabilmektedir. Yemek sofralarını oluşturan pek çok unsur vardır. Masa örtüsü, sofrada bulunan çiçek veya diğer aksesuarlar, yemek takımı, peçeteler, baharatlıklar bunlardan birkaçıdır. Bunun yanında sunum tabakları, çatal bıçak takımları ve servis takımları olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Bunun yanında düzenlenecek olan özel davet bir doğum günü organizasyonuysa sofrada pasta takımları oldukça doğaldır. Pasta takımları normal yemek takımlarındaki tabakların aksine biraz daha küçük bir boyda olabilmektedir. Kırmızı, mavi, siyah farklı renklerdeki pasta takımlarının yanında desenli olanlarına da rastlamak mümkündür. Cam veya porselen oluşuna göre de modeller değişiklik göstermektedir. Yine sofrada bulunan yağlık sirkelik baharatlık tuzluk peçetelik seti olmazsa olmazlar arasında yerini alacaktır. Farklı desen ve renklerdeki peçetelikler ve peçeteler ile sofra sunumunda farklı bir hava yakalanabilir. Bunun yanında yine baharatlık ve tuzluklar oldukça iş görürken sofranın genel konseptine ayak uydurabilirler. Sofra sunumları arasında bir diğer olmazsa olmaz ise sunum tahtaları olacaktır. Hem dokusu hem de kullanım rahatlığıyla kişilerin karşısına çıkan bambu sunum tahtası hem yemeğin yapım aşamasında hem de sunum aşamasında kullanıcının kullanılabilmektedir. Kesme tahtası olarak da kullanılmak üzere üretilmiş olan bambu sunum tahtası yuvarlak kare veya oval bir halde olabilirler. Bambu kesme tahtasında et, sebze, meyve gibi pek çok yiyecek pişirilmek veya direkt sunuma hazır hale getirilmek için doğranabilir. Bu tahtaların bir diğer kullanım alanı ise sofra sunumları olacaktır. Mezelerin, salataların veya kahvaltılıkların rahatlıkla kullanılabileceği bu sunum tahtaları oldukça kullanışlıdır. Bu tahtalar doğal bir malzeme olan bambudan üretilmişlerdir. Dolayısıyla hem yiyeceklerin kesilip hazırlanmasında hem de kullanıcılara direkt sunulmasında güvenle tercih edilebilir. Özellikle kahvaltı takımları tamamen bambu tahta sunum tabaklarından oluşabilmektedir. Bu da sofralarda doğal bir görünüm yakalanmasında yardımcı olacaktır.

 Baharatlık ve Yağlık Çeşitleri

Baharatlık ve Yağlık Çeşitleri

Yemek yaparken pek çok yardımcı malzeme ve ekipmana ihtiyaç duyulmaktadır. Bıçak, tencere, bardak veya ölçü aletlerinin yanında yağlık sirkelik tuzluk seti de sıklıkla kullanılan yardımcı ekipmanlardan birisidir. Yemeklerin olmazsa olmazları arasında kuşkusuz baharat, tuz veya yağ oranı yer alabilmektedir. Hemen hemen birçok yemekte farklı yağ çeşitleri kullanılmaktadır. Dolayısıyla kişilerin mutfaklarında farklı yağların yer aldığı yağlıklar yer almaktadır. Yağlık modelleri cam içerisinde yer alabildiği gibi ahşap veya plastik içerisinde de kullanıcıların karşısına sunulur. Yağlık kişilerin mutfaklarında hem dekoratif hem de muhafaza amacıyla kullanılmaktadır. Yağların teneke kutularda olduğu düşünüldüğünde bu durum kişilere dekoratif gelmeyebilir. Bu noktada kişilerin karşısına farklı özelliklerde ve tasarımlarda yağlık sirkelik modelleri çıkacaktır. Yağ ve sirke pek çok yemekte kullanıldığı için özellikle ikili mutfak şişelerinde yağ ve sirkeyi bir arada görmek mümkündür. Mutfak tezgâhlarında dekoratif amaçlı kullanılan bu şişeler sayesinde mutfakların havası tamamen değişebilir. Yağlık ve sirkelikler dekoratif olarak tercih edilmelerinin yanında kullanım rahatlığından dolayı da tercih edilmektedir. Kullanım rahatlığının daha da artması aslında yağ ve sirkeliklerin tasarımıyla ilgilidir. Örneğin şeffaf plastik veya cam yağlıklar içerisindeki sıvıyı dışarıya gösterdiği için karışıklıkların yaşanmasını önleyecektir. Bununla birlikte bazı yağlık modelleri ölçü çizgileri içermektedir. Böylece yağlık ve sirkeliklerin içerisinde ne kadar yağ ve sirke olduğu dışarıdan görülmüş olur. Bunun yanında yağlıkların modeli de konforu etkilemektedir. Tasarım olarak daha yatay olarak tasarlanmış olanlardan daha kolay bir şekilde yağ ve sirke dökülebilecektir. Bunun yanında tutamaç yerinin geniş olduğu tasarımlar daha rahat kavranacağından daha rahat kullanılmaktadır. Cam ve plastiğin yanında yağlık sirkelik porselen olarak da tercih edilebilir. Porselen sağlıklı olmasının yanında yağları ve sirkeleri serin de tutacaktır. Bunun yanında porselen dekoratif olarak da pek çok kişinin tercih ettiği modeller arasında yerini almaktadır. Porselen yağlık ve sirkelikler düz sade renkte tercih edilebileceği gibi desenli olarak da tercih edilebilir. Özellikle çini desenli porselenler mutfak tezgâhına farklı bir hava katacaktır. Kullanılan malzemenin yanı sıra ürünlerin çok işlevliği ve taşıdığı özellikler de yağlık ve sirkeliklerde model farklılıklarını meydana getirecektir. Bunlar arasında yer alan ölçekli çift hazneli yağlık sirkelik seti cam modelleri yer alabilmektedir. Çift hazneli olmasıyla dikkatleri çeken bu ürün sayesinde tek bir yerde iki çeşit yağı bulundurmak mümkün hale gelmektedir. Özellikle temiz ve kirli yağı ayıran kişiler için bu tarz ürünler oldukça işe yarar olacaktır. Yine zeytinyağı ve ayçiçek yağını farklı zamanlarda kullanan kişiler için de bu çift hazneli yağlık işleri büyük oranda kolaylaştıracaktır. Ölçekli olması ise içerisinde ne kadar yağ ve sirkenin kaldığını gösterir. Bu ölçeli hazneler aynı zamanda yemek yapım aşamasında da oldukça yardımcı olmaktadır. Böylece hassas tariflerdeki yağ ve sirke oranı kolayca belirlenebilir.

Kullanışlı ve Şık Sunum Tabakları ve Yağlıklar

Kullanışlı ve Şık Sunum Tabakları ve Yağlıklar

Söz konusu sofra düzeni ve tasarımı olduğunda pek çok farklı modelde yemek takımlarına, servis takımlarına, çatal bıçak setlerine, bardak takımlarına, yemek masası örtülerine, servis takımlarına ve servis tahtalarına rastlamak mümkündür. Tüm bu ürünlerin fiyatları ise kullanılan malzemelere, tasarıma, kullanım kolaylığına veya markaya göre değişiklik göstermektedir. Çatal kaşık bıçak seti fiyatları tasarıma ve kullanılan malzemelere göre farklılık göstermektedir. Çatal bıçak setleri genellikle kararma, solma ve paslanma yapmayan çelik ve kromdan üretilmiştir. Kullanılan malzemeler kullanım ömrünü ve kaliteyi de etkileyeceğinden fiyatları etkileyen temel etkenlerden birisidir. Çelik pipet seti çelikten yapıldığı için kararmayacak, solmayacak ve neme dayanıklı bir yapıya sahip olacağı için diğer ürünlere göre farklılık gösterebilir. Doğal sunum tahtaları arasında yer alan bambu sunum tahtası fiyatları ise tahtaların boyutuna, kalınlığına ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında bu tahtalar kahvaltı, akşam yemeği veya ara yemekler için farklılık göstermektedir. Örneği et tahtaları daha kalın bir yapıya sahip olabilirken, kahvaltı için kullanılacak olan takımlar büyük, geniş ve ince olabilmektedirler. Bunun yanında sofra sunumlarında görülen diğer eşyalar ise baharatlık, tuzluk, sirkelik veya peçetelik olacaktır. Baharatlıklar plastik olarak tercih edilebileceği gibi cam veya porselen olarak da tercih edilebilirler. Bunun yanında krom veya çelikten üretilmiş ürünlere de burada rastlamak mümkündür. Peçeteliklerde de aynı durumdan bahsetmek mümkündür. Plastik peçeteliklere rastlanacağı gibi krom veya çelikten yapılmış peçeteliklere de rastlanabilir. Peçetelikler birçok farklı modelde kullanıcıların karşısına çıkabilmektedir. Klasik küçük beyaz peçeteler için belirli modeller tercih edilebilirken, uzun ve büyük ve peçeteler için rüzgarlık destekli peçetelikler de tercih edilebilir. Bunun yanında fiyatları etkileyen bir başka durum ise ürünlerin set veya takım halinde kullanıcılara sunulmasıdır. Yağlık sirkelik takımı içerisinde hem yağlık hem de sirkelik bulundurulduğundan ve bazı modellerde birbirlerini tamamlayıcı olarak yer aldıklarından fiyat olarak farklılık gösterebilir. Ürünlerde yer alan çok amaçlılık gibi durumlar da fiyatlarda oldukça etkili olabilir. Siz de birbirinden farklı sofra servis ürünlerine ve aksesuarlarına sayfamızdaki ürünleri inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Sunum Tahtaları Nasıl Kullanılır?

Sunum Tahtaları Nasıl Kullanılır?

Sunum tahtalarını kullanmadan önce kahvaltı, akşam yemeği veya öğle yemeği hazırlanıp hazırlanmayacağına karar verilmelidir. Kahvaltı hazırlanacaksa doğal bambu peynir sunum tahtası tercih edilebilir. Birçok peynir çeşidinin kahvaltı sofralarında yer alabileceği düşünüldüğünde bu sunum tahtaları farklı boyutlarda kullanıcıların karşısına çıkacaktır. Farklı boyutların yanında farklı formlarda olan bu sunum tahtaları kişilerin sofrasında egzotik bir hava yakalamasına yardımcı olabilir. Bunun yanında akşam yemeği sofralarında da bambu et sunum tahtası rahatlıkla tercih edilebilir olacaktır. Etin ister çok pişmiş ister az pişmiş hali yeşillik, püre veya diğer yiyeceklerle birlikte hoş bir sunumla bu et tahtası üzerinde kişilerin damak tadına sunulabilir. Et tahtaları aynı zamanda yemek yapma aşamasında da tercih edilebilir. Et kesmek için özel olarak hazırlanmış bu bambu tahtalar diğerlerine göre daha kalın ve bıçak darbelerine karşı daha dayanıklı olabilirler. Böylece uzun süre kullanılan bir et kesme işlemlerinde dahi sunum tahtası çabuk yıpranmayacaktır. Dikkatleri üzerine çekebilecek bambu dönerli sunum tahtası ise pek çok yemek konseptinde kullanılabilir. Bu dönerli sunum tahtlarına kuruyemiş, sebze yemekleri veya çeşitli salatalar yerleştirilebilir. Farklı boyutlarda olan bu dönerli sunum tabaklarına aynı zamanda ketçap, mayonez, acı gibi farklı soslar da konulabilir. Basit bir alt mekanizmayla 360 derece dönebilen bu sunum tahtaları sofraların genel havasını oldukça değiştirebilmektedir. Sunum tahtası seçmeden önce hangi yemeklerden ne kadar kişilerin karşısına sunulacağını göz önünde bulundurulmalı duruma göre büyük orta veya küçük olan sunum tahtaları tercih edilmelidir. Bunun yanında sunum tahtalarının genel sofra düzeniyle uyum sağlaması da görünümü önemseyen kişiler için oldukça önemlidir. Sunum aşamasında ve sofra tasarımlarında kullanılan bir diğer ürün ise pipet seti olacaktır. Hem kahvaltılarda hem de akşam yemeklerinde kullanılmak üzere sofralarda farklı modellerdeki pipet setleri tercih edilebilir Farklı boyut seçenekleriyle hem sofralarda hem de mutfak tezgahlarında yerini alacaktır. Tüm bunlardan önce hazırlanacak olan sofranın genel renk ve model konseptinin belirlenmesi daha mantıklı olabilir. Sofralarda eğer doğal bir hava yakalanmak isteniyorsa o zaman ahşap sunum tahtaları kullanılabilir. Bunun yanında daha şık ve modern bir tercih yapılmak isteniyorsa o zaman sofra takımları Amerikan servis olarak tercih edilebilir. Amerikan servis masanın ortasına yerleştirilen ancak tamamını kaplamayan uzun bir örtü ve tek tek kişilerin kendi önlerine açılan servislerden oluşmaktadır. Bu aşamada sıklıkla runner kullanımı göze çarpacaktır. Runnerler el örgüsü şeklinde olabileceği gibi sert kumaş olarak da kullanılabilmektedir. Hem modern hem spor hem de şık olarak tasarlanabilen bu servis türünde seçilen servis altlıkların genel havası uyum açısından önemlidir. Siz de sayfamızdaki ürünleri inceleyerek aradığınız sofra ve servis ürünlerini bulabilirsiniz.