Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Çay Takımı Modelleri ve Fiyatları  için 7419 sonuç bulundu

7419 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Çay Takımı

Kahvaltı sofralarının, doyurucu akşam yemeklerinin, açık gönüllerin ve koyu sohbetlerin bir numaralı içeceği: Çay! Söz konusu çay servisi olduğu zaman ülkemizde akan sular duruyor desek yeridir. Birbirinden alımlı çay setleri, çay keyfini katlayan çay bardağı takımları ve çayın lezzetine lezzet katan çaydanlıklar, dört dörtlük bir çay merasimi için ihtiyacınız olanlar.

Çay Takımı Nedir, Nelerden Oluşur?

Çay Takımı Nedir, Nelerden Oluşur?

Standart bir çay seti, genelde 6 adet çay bardağından ve 6 adet çay tabağından oluşur. Tabii ki bu çoğunlukla en asgari düzeyde malzemeyi barındıran setler için geçerlidir. Çeyizlik ya da hediyelik çay takımı setleri, içerisinde çay kaşığı, şekerlik ve çay tepsisi de dahil olmak üzere pek çok ek parçayı barındırabilir. Çay setleri çoğunlukla 6 kişilik olarak üretilir, ancak tercihinize göre 2 kişilik ya da 4 kişilik bir çay seti temin etmeniz de mümkün. Dilerseniz 2 ya da 4 kişilik olan çay setini günlük kullanımda tercih edebilir, misafir ağırladığınızda ise 6 ve daha fazla kişilik çay setlerinize başvurabilirsiniz. Zevkinize ve mutfak dekorasyonunuza en uygun çay seti modelleri için doğru adrestesiniz.

Çay Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Çay Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Her mutfak eşyasında olduğu gibi çay takımı seçiminde de dikkat etmeniz gereken belli başlı püf noktalar var. Yaldızlı, simli ve desenli çay takımları göze hitap etme konusunda gerçekten de çok başarılı; ancak bu tür işlemeli takımları temizlemek başlı başına bir sorun. Üzerinde desen ve kabartmalı süsler yer alan çay bardakları, özellikle sıklıkla bulaşık makinesinde yıkandığı zaman yıpranır ve o güzelim desenler bir bir solarak bardakların eski halinden maalesef eser kalmaz. En sevdiğiniz takımınızın size uzun yıllar hizmet edebilmesi için onu bulaşık makinesi yerine elde yıkamanızı tavsiye ederiz. Çay seti seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da bardakların şekli. Çay tüketimi biz Türk halkı için ciddi ve önemli bir konu olduğu için çayı tüketirken kullandığımız bardakların fonksiyonelliği de bir o kadar önemli hale geliyor. Kimi ince belli çay bardağından içmeyi tercih ederken kimi kulplu çay fincanını tercih edebiliyor. Camın kalınlığı, bardağın yapısı ve büyüklüğü de dikkat edilmesi gereken diğer faktörlerden.

Çay Seti Fiyatları Ne Civarda?

Çay Seti Fiyatları Ne Civarda?

Kategorimizde listelenen çay seti fiyatları, setin içerisindeki malzeme sayısına ve niteliğine göre değişiklik gösterebilir. İki kişilik çay bardağı seti genellikle en uygun fiyatlarla karşınıza çıkarken çaydanlık, şekerlik ve tepsisi ile birlikte tam takım gelen setler, genelde piyasanın en yüksek fiyatlarına sahip ürünler oluyor. Öte yandan seçeceğiniz güvenilir bir markanın kaliteli çay takımını dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar boyu kullanabilirsiniz. Karaca, Emsan, Bambum, Paşabahçe, Gürallar Porselen, Hisar ve LAV başta olmak üzere sevilen mutfak gereçleri markalarının çay takımı modelleri için kategorimizi incelemeyi ihmal etmeyin.