ÜCRETSİZ KARGO

Simurg 2 Çekmeceli  Komidin
Simurg 2 Çekmeceli Komidin
(38)
449,00 TL
SEPETTE
413,08 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Komodin Raf Yan Sehpa Yatak Yanı Raf 5310

REKLAM

Komodin Raf Yan Sehpa Yatak Yanı Raf 5310
(1)
199,99 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Komodin Torna Retro Çekmece 1Adet Renk Eskitme Kulp Kayın  Torna

REKLAM

Komodin Torna Retro Çekmece 1Adet Renk Eskitme Kulp Kayın Torna
(1)
2.635,00 TL
SEPETTE
1.481,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Çift Çekmeceli Komidin Demonte Beyaz
Çift Çekmeceli Komidin Demonte Beyaz
(0)
1.200,00 TL
SEPETTE
487,53 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ahşap Lake 3 Çekmeceli Telefonluk Komidin Beyaz
(19)
1.799,88 TL
SEPETTE
1.699,88 TL

ÜCRETSİZ KARGO

BELLA ÇOK AMAÇLI RAF KOMODİN KOTON VİZON
(2)
210,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Moxen Mobilya Ceviz 4 Çekmeceli  Komodin
Moxen Mobilya Ceviz 4 Çekmeceli Komodin
(3)
1.079,90 TL
SEPETTE
993,51 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Vena Komodin Keson 3 Çekmeceli
Vena Komodin Keson 3 Çekmeceli
(9)
1.183,00 TL
SEPETTE
1.088,36 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ahşap Lake  3 Çekmeceli Telefonluk Komidin  Krem
Ahşap Lake 3 Çekmeceli Telefonluk Komidin Krem
(6)
1.799,88 TL
SEPETTE
1.699,88 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Royal Komodin (507013978)
(4)
799,00 TL
SEPETTE
495,88 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Komodin, Inci Gümüş Genç Odası, Inci Gümüş Komodin (426201446)
Komodin, Inci Gümüş Genç Odası, Inci Gümüş Komodin (426201446)
(0)
1.519,00 TL
SEPETTE
1.419,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ahşap Lake  Iki Çekmeceli Telefonluk Komidin  Beyaz
Ahşap Lake Iki Çekmeceli Telefonluk Komidin Beyaz
(8)
1.700,00 TL
SEPETTE
1.600,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Dekorister Exclusive Lost Komidin Ceviz
(5)
817,95 TL
SEPETTE
612,58 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Çocuk Odası 3 Katlı Organizer Plastik Çekmeceli Dolap
(0)
750,00 TL
SEPETTE
597,89 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Moxen Mobilya Beyaz 4 Çekmeceli Komodin KMD4001
Moxen Mobilya Beyaz 4 Çekmeceli Komodin KMD4001
(0)
1.079,90 TL
SEPETTE
993,51 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Komodin Aslan Model Kayın Lükens Ayak Bombe Çekmece 1 Adet Parlak (382210018)
Komodin Aslan Model Kayın Lükens Ayak Bombe Çekmece 1 Adet Parlak (382210018)
(0)
2.995,00 TL
SEPETTE
1.697,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Gm 027 Ceviz Antrasit Gri Tek Çekmeceli Komidin
(0)
593,90 TL
SEPETTE
546,39 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Roys Ahşap S3540 Siyah Üstü Ceviz Eskitme Çift Çekmeceli  Komodin
Roys Ahşap S3540 Siyah Üstü Ceviz Eskitme Çift Çekmeceli Komodin
(2)
2.360,00 TL
SEPETTE
2.260,00 TL

Komodin

Genelde yatak odalarında kullanılan komodin ve şifonyer çeşitleri, geceleri en son sabahları ise ilk gördüğümüz mobilyalardır. Küçük bir dolaptan, birkaç çekmece ya da raftan oluşan, çeşitli materyallerle üretilip her türlü modele ve renge sahip olabilen komodinler her evin vazgeçilmez parçalarıdır. Çünkü yatakların kenarlarında, baş ucunuza yerleşmiş olduklarından yatmadan hemen önce ve sabah ilk kullandığımız ufak eşyalarınız, suyunuz, ilacınız, gözlüğünüz, kitabınız ve telefonunuz, komodininiz sayesinde yanı başınızda durur. Bu kadar sık kullanılan ve aslında çok önemli ihtiyaçları karşılamanıza yardımcı olan komodinlerin, tarzınıza ve odanızın dekorasyonuna uyum sağlaması da önemlidir. Komodini satın almadan önce yapıldığı malzemeden, rengine, boyutlarından fonksiyonlarına kadar değerlendirilmesi gereken birçok farklı özellik vardır. Tüm bu özelliklere bağlı olarak komodin fiyatları değişkenlik gösterir. Ayrıca geleneksel olarak yatak odasında kullanılan ve yatağın baş tarafının hemen yanına yerleştirilen komodinler, günümüzde evin her odasında kendine yer bulmuştur. Hem depolama hem toparlama hem de dekoratif olarak evlerde birçok farklı amaçla kullanılabilecek komodinler gündelik hayatın kurtarıcısı haline gelmiştir. Oturma odası ve salonlarda da kullanılabilecek komodinler, televizyon kumandaları, vazolar ve hatta kitaplar koyulabilir. Evin girişinde ya da koridorda kullanılabilecek olan komodin evden çıkarken almanız gerekecek anahtar, güneş gözlüğü ve cüzdan gibi ufak eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz kullanışlı bir mobilyadır. Çekmeceli bir komodin tercih etmeniz durumunda havlularınızı ya da temizlik bezlerinizi bile komodin ile toparlayarak ortada dağınıklık olmasının önüne geçebilirsiniz.

Komodin Seçim Süreci

Komodin Seçim Süreci

Komodin çeşitleri arasında tercih yaparken komodinin kullanılacağı alanın göz önünde bulundurulması gerekir. Evinizin dekorasyonuna bağlı olarak, alacağınız komodin dekorasyonda hakim olan renk ile uyumlu olabilir. Kullanılacağı alandaki renkten çok farklı bir renkte komodin seçerek de kontrast oluşturabilir ve mobilyanızı odak noktası haline de getirebilirsiniz. Seçtiğiniz komodin modeli modern bir tasarım ürünü olabileceği gibi vintage tasarıma da sahip olabilir. Günümüzde tasarım bir sanat alanı olarak son derece gelişmiştir. Evinizdeki mevcut mobilyalara göre tamamlayıcı bir komodin bulmanız zor olmayacaktır. Metal ağırlıklı bir komodin seçtiğinizde, endüstriyel tarz tasarım esintileriyle ortama dramatik ve natürel bir hava katabilirsiniz. Retro komodin modellerinden tercih edilirse de kullanıldığı ortamda zengin ve nostaljik bir etki yaratacaktır. Komodin aslında depolama amacı taşıyan bir ünite olsa da dekoratif fonksiyonu da vardır. Tüm mobilya ve duvarların açık renkte olduğu ve çok aydınlık bir ortama renk katmak için de komodinleri kullanabilirsiniz. Satın alacağınız kırmızı, mavi, yeşil gibi canlı renklere sahip bir komodin, bulunduğu odaya eğlenceli bir karakter kazandırır. Komodin ölçüsü tercihiniz etkileyecek olan ikinci önemli kriterdir. Kullanılacak alana göre komodin büyük veya küçük olarak seçilebilir. Komodini satın almadan önce kullanacağınız alanın ölçülerini almalı ve alternatifleri o doğrultuda incelemelisiniz. Komodin eğer yatak odasında kullanmak amacıyla alınıyorsa ve yatağın baş ucunda duracaksa, boyu genelde yataktan biraz daha alçak ya da yatak ile aynı boyda olmalıdır. Böylece yatağınızda uzanır pozisyondayken komodinin üzerindeki şeylere rahatlıkla erişebilirsiniz. Komodin yüksekliğikullanacağınız odaya göre değişik tercih sebebi olabilir. Ev dekorasyonunu tamamlayıcı bir ürün olarak alınabilecek komodinler, köşeli ya da oval modellerle de bulundukları ortama karakter katabilirler. Köşeli ve keskin hatlara sahip bir komodin modern tarz ev tasarımını ön plana çıkarırken, oval komodin modeli daha nostaljik ve romantik bir havaya sahiptir.

Şık ve Kullanışlı Komodin Çeşitleri

Şık ve Kullanışlı Komodin Çeşitleri

Komodinin materyali, önemli olan üçüncü özelliğidir. Genelde komodinlerde kullanılan materyaller ahşap, metal ve plastiktir. Metal parçaları olan ya da tamamen metal komodin uzun yıllar boyunca dayanacak bir mobilyadır. Modern ortamlarda kullanılabilir ve çeşitli renklerde satın alınabilir. Diğer yandan ahşap komodinler de kullanıldıkları ortama yumuşak, rüstik ve natürel bir hava katabilirler. Ahşap komodin ceviz gibi ağaçtan üretilip doğal renginde ve sadece cilalı bitiş tamamlanmış olabileceği gibi, yine ahşap mobilyalarda farklı renklere boyanabilir. Plastik komodin ise banyo ve balkon gibi ortamın nemli ya da sıcak olduğu yerlerde kullanmak için tercih edilebilir. Plastik çekmeceli komodin banyoda temizlik ürünlerini, makyaj ve banyo malzemelerini muhafaza etmek için kullanılabilir. Eğer balkonunuzda az da olsa ekstra depolama alanına ihtiyacınız varsa, yine plastik komodin modelleri arasında tercih yapabilirsiniz. Oturma odası ya da salonda kullanılacak komodinlerde çeşitli ahşap ya da metal komodinler tercih edilebilir, çünkü o modeller her türlü kumaşa ve desene uyum sağlayacaktır. Banyoda, mutfakta ya da balkonda kullanılacaksa da bir beyaz komodin salon kadar geniş olmayan ortama hafif ve sade bir mobilya olarak eklenebilir. Dekorasyon yerine fonksiyonellik amacıyla kullanılacak komodinlerde düz renkleri ve sade modelleri tercih etmek, ürünü uzun yıllar boyu kullanabilmenize yardımcı olur. Komodinler genelde hafif ürünler olduğundan, eğer içleri fazla dolu da değilse, olduğu yerde hareket edebilirler. Komodinleri kullanırken ayaklarının altındaki koruyucu parçalara dikkat edilmesi ve gerekirse koruyucu eklenmesi, zemin kaplamanızı korumak için iyi bir fikir olacaktır. Komodinin yapıldığı malzeme fiyatını etkileyen en önemli faktörlerdendir. Ancak belirlediğiniz bütçeye uygun olduğu sürece en dayanıklı ve en uzun süre kullanabileceğiniz modelleri tercih etmeniz, evinize gerçek bir yatırım niteliğinde olacaktır. Komodin modelleri ve fiyatları için sayfamızı inceleyebilir, farklı birçok markanın ürünlerini bulabilirsiniz.

Çekmeceli ve Kapaklı Komodin

Çekmeceli ve Kapaklı Komodin

Komodin satın alırken tercih sebebi olabilecek noktalardan biri, ürünün en azından bir tane çekmeceye sahip olmasıdır. Böylece komodinde kapalı bir alana sahip olarak tozlanmasını istemediğiniz eşyalar muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca görülmesini tercih etmediğiniz özel eşyalarınız ya da çocuklar tarafından erişimi sakıncalı olan ilaçlar, çekmeceli komodinlerde daha rahat muhafaza edilebilir. Komodini yatak odanızda kullanmak için satın alıyor ve çekmeceli modelleri tercih ediyorsanız, bu ürünü sabah erken saatlerde ve akşam geç saatlerde kullanmaya ihtiyacınız olacak demektir. Bu amaçla aldığınız modellerin çekmece raylarının frenli olması ve çekmecelerin yumuşak kapanıyor olması evin sessiz olduğu saatlerde istenmeyen gürültüleri önleyecektir. Evinizde kedi ya da köpeğiniz varsa, onların da zarar vermesini ya da yutmasını istemeyeceğiniz yüzük, küpe, kulalık gibi ufak eşyalar komodin çekmecesinde saklanabilir. Balkona yerleştireceğiniz bir küçük komodin eğer çekmeceli ya da kapaklı olursa son derece toparlayıcı ve kullanışlı olacaktır. Tamir için kullanılan alet edevatlarınızı, çamaşır mandallarınızı, balkonda kullanabileceğiniz ufak süpürge ve faraşınızı çekmeceli bir komodine koyabilir ve dağınıklığın önüne geçebilirsiniz. Komodin 3 çekmeceli ya da 2 çekmeceli alternatifler arasından seçilir ve küçük bir ortamda kullanılırsa, ortamda gözü yoran ve dağınıklık sağlayan kumanda, anahtar, gözlük gibi eşyalar çekmecelerde saklanabilir. Böylece küçük alanlarda bile ferahlık hissi yaratılabilir. Balkon ya da teras gibi açık alanlarda kullanılacak olan komodinler de çekmeceli ya da kapalı olursa, komodinde muhafaza edilmek istenen eşyaların tozlanmasının önüne geçilecektir. Çekmeceli mobilyalardan hoşlanmıyor ya da ev dekorasyonunuza uygun olmadığını düşünüyorsanız, kapaklı komodin modellerini de tercih edebilirsiniz. Bu tarz komodinler özellikle banyo ve mutfakta çok kullanışlı olacaktır. Komodinin tek bir kapağı ve geniş bir tekli bölmesi varsa, uzun kavanozlarınızı mutfakta tozlanmadan muhafaza edebilirsiniz. Aynı şekilde kapaklı ancak içi raflı bir komodin, banyoda tuvalet kağıdı rulolarını depolamak için son derece elverişli olacaktır.

Farklı Boyutlarda İşlevsel Komidin Çeşitleri

Farklı Boyutlarda İşlevsel Komidin Çeşitleri

Komodinler az yer kaplamasına rağmen, ortalıkta kaldığı zaman dağınıklık yaratabilecek ufak tefek eşyaları depolayarak büyük kolaylıklar sağlar. En yaygın kullanım alanı olan yatak odasında kullanılacak bir komodin, yatak odanızın fonksiyonelliğini artıracaktır. Yatağınızın yanında duracak komodinin üzerine koyabileceğiniz, çekmecelerinde muhafaza edebileceğiniz belli başlı ürün ve malzemeler vardır. Bu ürünlerin farkına varmak ve komodinin hayatınıza getirebileceği kolaylıkları anlamak, gece rutinlerinizi ve sabahları güne başlangıcınızı mümkün olduğunca sorunsuz ve rahat geçirmenize yardımcı olabilir. Baş ucunuzdaki komodinin üzerine koyabileceğiniz bir gece lambası uyumadan önce kitabınızı okurken size ışık olabilir. Böylece odanın lambasını söndürmek için yatağınızdan kalmak zorunda kalmazsınız. Aynı şekilde komodinin üzerine koyacağınız bir bardak ya da şişe su, uykuya dalmak üzereyken kalkıp mutfağa gitmek zorunda olmaktan sizi kurtaracaktır. Sıvı tüketimi birçok insanın problem yaşadığı ve gereken özeni göstermediği bir alışkanlıktır. Sabah uyandığınızda, yatağınızdan çıkmadan bile bir bardak suyu komodin üzerinden hemen alıp içebilir ve güne daha zinde bir şekilde başlayabilirsiniz. Uyumadan önce kitap okumak ya da günlük yazmak istiyorsanız, kitap ve defterlerinizi tutacağınız yer tabii ki komodininiz olacaktır. Çekmeceli komodin modelleri düzenli olarak kullandığınız ilaçları, güneş ışığına maruz kalmaması gereken kremlerinizi ve tozlanmasını istemeyeceğiniz göz maskelerinizi depolamanıza yardımcı olacaktır. Elektrik kesintisi gibi acil durumları düşünerek, komodininizde bir adet mum ya da el feneri de bulundurabilirsiniz. Çekmecenizde duracak bir çakmak ya da bir kutu kibrit sizi karanlıktan kurtaracak ve panik yapmanızı önleyecektir. Küpe, yüzük ve kol saati gibi aksesuarlarınızı da aynı şekilde komodinin üzerinde, küçük bir tabak ya da dekoratif tepsiyle muhafaza edebilir ve değerli eşyalarınızın başucunuzda olmasını sağlayabilirsiniz. Yatak odası komodin için en uygun odalardan biri olsa da, komodin çeşitleri evin her yerinde kullanışlı olacaktır. Evinizde yatıya kalacak misafirleriniz için ayırdığınız bir oda varsa, bu odaya koyacağınız bir komodinin çekmecelerine ya da dolaplarına, misafirinizin ihtiyaç duyabileceği tüm malzemeleri koyabilirsiniz. Temiz havlu ve yeni bir diş fırçası misafirinizin hoşuna gidecek ufak bir dokunuş olacaktır.

Komodin Düzenleme

Komodin Düzenleme

Yatak odasında kullanılacak bir komodine eşyaların yerleştirilmesi ve komodinin organize edilmesi sırasında akılda tutulabilecek en önemli ipucu, her akşam ve her sabah istisnasız kullanılan eşyaların en üstte ve açıkta olmasıdır. Diğer eşyalar komodinin çekmecelerine konulabilir. Bu sebeple işinize yarayabilecek bir ürün olan 3 çekmeceli komodin, dışarda kalmasını istemediğiniz tüm eşyalarınızı güvenle ve tozdan uzak şekilde saklar. Komodin eğer oturma odasında kullanılacaksa çekmecesiz olan ve bir iki rafı olan modeller tercih edilebilir. Bu şekilde raflarda süs eşyalarınızı ve fotoğraf çerçevelerinizi sergileyebilir, üst kısma da sık kullandığınız kumandaları ya da güzel bir vazoyu koyabilirsiniz. Koridorda ya da evin kapısına yakın bir yerde konumlandırılacak olan komodin, yatak odasındaki komodinin boyundan biraz daha uzun olabilir. Böylece eğilip kalkmadan üzerindeki eşyalar rahatlıkla alınabilecek ve istendiğinde bırakılabilecektir. Komodinin üzerine serilecek şık bir örtü ile komodinin kaplamasını koruyabilirsiniz. Böylece anahtarlarınızı komodinin üzerine attığınızda mobilyanız çizilmez. Mutfakta kullanabileceğiniz yüksek ve dayanıklı bir komodin 5 çekmeceli olursa, içinde her türlü baharatlarınızı, çatal bıçak kaşık setlerinizi, ufak saklama kaplarınızı ve daha birçok mutfak eşyasını depolayabilirsiniz. Komodini herhangi bir şey depolamak için kullanmak istemiyorsanız, çekmecesiz olan ve sadece raflı modelleri tercih edebilirsiniz. Bu komodini sadece bir sergileme alanı olarak kullanıp, üzerinde kişiliğinizi yansıtan süs eşyalarınızı, fotoğraflarınızı ve anılarınızı sergileyebilirsiniz. Çalışma odanızın renksiz ve cansız bulduğunuz bir köşesine koyacağınız komodinin üstünü çok çeşitli mumlarla kaplayarak sıcacık ve rahatlatıcı bir köşe oluşturabilirsiniz. Ofisiniz ya da çalışma odanız için elektronik aletleri şarj ederken tüm şarj kablolarını tek bir komodinde toplayabilir ve o komodini şarj noktası haline de getirebilirsiniz. Böyle bir kullanım için çekmeceli olacak komodinin çekmecesinde şarj aletleri kolaylıkla muhafaza edilebilir. Sayfamızdan Adore komodin ve şifonyer modellerini de inceleyebilirsiniz.

Komodine Ne Koyulur?

Kullanılacağı alana bağlı olarak komodinin içine aklınıza gelen neredeyse her şey koyulabilir. Komodinler, geleneksel olarak görmeye alıştığımız yatak odası dışında salonlarda ve oturma odalarında, misafir odalarında mutfaklarda, banyolarda, balkonlarda ve teraslarda kullanılabilir. Komodinin koyulacağı odaya göre açık raflı, bol çekmeceli, kapalı modelleri tercih edilebilir. Açık raflı olan modeller daha çok sergileme amaçlı kullanılabilir. Yani yatak odasında, salonda ve balkonda, sadece raflı olan bir komodin üzerinde fotoğraf çerçeveleri, mumlar, çiçekler, kitaplar ve dekoratif süs eşyaları sergilenebilir. Çekmeceli ve kapaklı olan komodinler ise açıkta durmasını istemediğiniz eşyaların muhafaza edilmesi için idealdir. Yatağınızın baş tarafında konumlandıracağınız, birkaç çekmecesi olan bir komodinde hem ilaç, gözlük ve takılarınızı saklayabilir, hem de ufak boyutlu giyim ürünlerinizi muhafaza edebilirsiniz. İki çekmeceli bir komodinin bir çekmecesinde iç çamaşırları, diğerinde ise çoraplarınızı tutabilirsiniz. Böylece, eğer yatak odanız küçükse, gardırobunuzun da çok büyük olmasına gerek kalmaz. Banyoda kullanabileceğiniz bir komodinin çekmecelerinde sabunlar, paketi açılmamış diş fırçaları, makyaj malzemeleri ve toz bezleri gibi birçok gündelik eşya muhafaza edilebilir, komodinin raflarına tuvalet kağıdı ruloları dizilebilir. Evinizin kapısının yanında ya da koridorda konumlandıracağınız komodini, dışarı çıkarken birkaç eşyanızı unutmadan yanınıza almak ya da eve girdiğinizde elinizdeki eşyaları bırakmak için kullanabilirsiniz. Anahtar, güneş gözlüğü, cüzdan gibi her gün yanınıza aldığınız eşyaları göz önünde olan komodine bırakarak evden çıkarken unutmanın önüne geçebilirsiniz.

Komodin Ne İşe Yarar?

Komodinler boyutlarından dolayı az yer kaplayarak, ev ortamında dağınıklık yaratan birçok şeyi toplar ve böylece hayatı kolaylaştırır. Renksiz bir ortama renkli bir komodin modeli ile renk katılabilir. Bir odanın tüm dekorasyonunu değiştirmek her zaman kolay olmayabilir, ancak her bütçeye uygun olan komodin modelleri kullanılan odaya taze bir hava getirebilir. Genellikle yatak odasında kullanılan komodinler üzerine koyabileceğiniz eşyalar ile gece uykunuzu bölmeden eşyalarınızı başucunuza bırakma imkanı sağlar. Komodinler evin her odasında kullanılabildiği için depolama çözümlerine ihtiyaç duyup çok büyük değişiklikler yapmaya hazır olmayan kişiler için ideal alternatiftir. Örneğin, salonunuzda bulunan televizyon kumandalarını, şarj aletlerini ve güncel dergileri koyacak bir yeriniz yoksa, salonunuz büyük bir sehpa ekleyemeyecek kadar küçükse ya da mevcut alanı herhangi bir büyük mobilya ile işgal etmek istemiyorsanız, iki tekli koltuğun arasına bile konumlandırabileceğiniz bir komodin sayesinde ufak tefek eşyaların ortalıktan kalkarak belli bir yerde toplanmasını sağlayabilirsiniz. Üzerine mumlar ve seyahatlerinizde satın aldığınız hatıra süs eşyalarını koyarak evinizde ilgi alanlarınızı ve karakterinizi yansıtan bir köşe oluşturabilirsiniz. Eğer evinizdeki banyo alanı küçükse ve banyo dolapları yetersizse, istediğiniz bir modeldeki komodin temizlik malzemelerini depolamak için bile kullanılabilir. Komodin evin her alanında pratik depolama çözümleri sunarken, minimal derecede yer kaplar ve boyundan büyük işler başarır.