Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Kompakt Fotoğraf Makinesi  için 1096 sonuç bulundu

1096 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Kompakt Fotoğraf Makinesi

Fotoğraf makinesi icat edildiği zamandan bu yana insanın en çok kullandığı teknolojik cihazlardan biri oldu. Anı biriktirme, hatırlama, yayımlama ve enformasyon biçimlerimizi değiştiren bu icat, teknolojinin gelişimine hızlıca ayak uydurarak piyasada pek çok model ve tür ile yerini sağlamlaştırdı ve herkes tarafından ulaşılabilir bir duruma ulaştı. Fotoğraf makinesi çeşitlerinden biri olan kompakt fotoğraf makinesi de yaygın olarak kullanılan ürünlerden biri.

DSLR Fotoğraf Makinesi Nedir?

DSLR Fotoğraf Makinesi Nedir?

Kompakt fotoğraf makinesi, kompakt yani bir arada, tek parça halinde sıkıştırılmış anlamına gelir. İngilizcede compact kelimesinden gelen bu isim, kompakt fotoğraf makinesi hakkında en önemli bilgiyi kullanıcılarına sağlar. Kompakt fotoğraf makinesi çeşitleri bir fotoğraf makinesinden istediğiniz en üstün özellikleri küçük bir makine ortaya çıkacak şekilde sıkıştırılmasından oluşur. Dolayısıyla, kompakt fotoğraf makinesi boyutları açısından kolayca taşınabilir olmalarıyla bilinir desek abartmış olmayız. Objektiflerini değiştiremediğiniz kompakt fotoğraf makinesi çeşitleri, daha çok amatör kullanıcılarının gündelik fotoğraf çekimleri için kullanımı açısından elverişli olmaları nedeniyle hemen herkesin evine girebilmiştir.

Dijital Kompakt Fotoğraf Makinesi

Dijital Kompakt Fotoğraf Makinesi

Kompakt fotoğraf makinesi pek çok çeşitle piyasada hâlâ en çok satılan fotoğraf makinesi çeşitlerinden biri olarak başarısını koruyor. Üstelik bir süredir gündelik hayatlarımızda fotoğraf çekmek için yararlanmak istediğimiz görüntü kalitesini tam performans göstererek sunan dijital kompakt fotoğraf makinesi adını verdiğimiz ürünler sayesinde her yerde en iyi kalitede fotoğraflar çekebiliyoruz. Dijital kompakt fotoğraf makinesi kullanımı oldukça basittir ve ileri düzeyde fotoğraf bilgisi gerektirmez. Çektiğiniz fotoğrafları kolayca bilgisayarınıza taşıyabilirsiniz. Bir cüzdan boyutunu geçmeyecek, hatta daha küçük modelleri sayesinde kol çantanıza atıp seyahate çıkmak için ideal fotoğraf makinesi, dijital kompakt fotoğraf makinesi olacaktır.

Kompakt Fotoğraf Makinesi Fiyatları

Kompakt Fotoğraf Makinesi Fiyatları

Dijital fotoğraf makinesi kategorisi altında da değerlendirebileceğimiz kompakt fotoğraf makinesi çeşitleri, pek çok açıdan avantajını göreceğiniz ürünlerdir. Öncelikle kolay taşınabilir olması, kullanıcı dostu olması ve kolaylığı, pratikliği ve Full HD görüntü kalitesi sunması gibi özellikleri sayesinde kompakt fotoğraf makinesi kullanan kişi sayısı gün be gün artmaktadır. Siz de kompakt fotoğraf makinesi satın almak istiyorsanız, en iyi kompakt fotoğraf makinesi çeşitleri arasında yer alan Sony kompakt fotoğraf makinesi modellerimize kategorimizden ulaşabilirsiniz. Üstelik en uygun kompakt fotoğraf makinesi fiyatları, indirim ve kampanyalardan faydalanarak kârlı bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Diğer fotoğraf makinesi çeşitlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kompakt Makine ve DSLR Makine Farkları

  • Kompakt fotoğraf makinesi için lens değişimi mümkün değildir. DSLR lens değişimi sağlar.
  • DSLR daha ağır bir fotoğraf makinesidir ve kullanımı karmaşık olabilir. Kompakt fotoğraf makinesi ise basit ve hafiftir.
  • Kompakt fotoğraf makinesi, DSLR fotoğraf makinesi marka ve modellerine göre daha uygun fiyatlarla satın alınabilir.
  • DSLR fotoğraf makinesi daha profesyonel kullanıcılar için uygunken kompakt fotoğraf makinesi amatör ya da profesyonel fark etmez, herkes için uygundur.

Kompakt Fotoğraf Makinesi Alırken Bunlara Dikkat!

  • En az 720P çözünürlükte HD video kaydetme özelliği fotoğraf makinenizi aynı zamanda kaliteli bir video kamera gibi kullanmanızı sağlayacaktır.
  • Ayrıntılı zoom ve detay çekimi yapmak istiyorsanız, optik yakınlaşma özelliği 5X’ten az olmamalı.
  • Tanınmış markaların ürünlerini tercih edin. Garantisi ve servisi olmasına özen gösterin.
  • Makinenizin algılayıcısı ne kadar büyükse, o kadar fazla ışık toplar. Bu da daha iyi fotoğraflar demektir.