Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

Fotoğraf Makinesi  için 2851 sonuç bulundu

2851 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Fotoğraf Makinesi

İçinde bulunduğunuz anı yakalamanın, anılar oluşturmanın ve asla unutmak istemeyeceğiniz hatıraları saklamanın en etkili ve belki de tek yolu fotoğraf makinesi kullanmaktan geçiyor. Günümüz teknolojisinin bize sunduğu armağanlardan bir tanesi olan fotoğraf makineleri eşsiz görüntüler oluşturarak hayatı bir kareliğine bile olsa durdurma imkanı sunuyor. Kategorimizde beğeninize sunulan fotoğraf makinesi modelleri hem amatör hem profesyonel kullanıcılara hitap eden çeşitleri, farklı marka seçenekleri ve uygun fiyatları ile karşınızda.

Her Amaca Hizmet Eden Fotoğraf Makinesi Modelleri

Her Amaca Hizmet Eden Fotoğraf Makinesi Modelleri

Fotoğrafçılık ile amatör bir hobi olarak uğraşmak özellikle son yıllarda çok revaçta. Her ne kadar hali hazırda kullandığımız akıllı cep telefonu modelleri yüksek çözünürlüklü kamera özellikleri ile dilediğimiz anda dilediğimiz yerde fotoğraf çekmemize olanak sağlasa da, gerçek bir fotoğraf makinesi ile çekim yapmanın keyfi bambaşka. Eğer siz de amatör olarak fotoğraf çekme hobisi edindiyseniz sizin için en uygun makine dijital fotoğraf makinesi olacaktır. Film, film banyosu ve karanlık oda gibi dertlerle uğraşmadan dilediğiniz an dilediğiniz yerde sayısız fotoğraf çekebilir ve içinizdeki fotoğrafçıyı özgür bırakabilirsiniz. Çok fazla teknik bilgi gerektirmeyen dijital fotoğraf makineleri tek tuşla çalışma özelliği sayesinde geniş kitleler tarafından tercih ediliyor diyebiliriz. Bununla birlikte profesyonel fotoğraf makineleri de bu kategoride bulabileceğiniz fotoğraf makinesi çeşitleri arasında. Eğer profesyonel fotoğraflar çekmek peşindeyseniz DSLR fotoğraf makinesi çeşitlerinden tercih etmeniz tavsiye edilir. Uzun ömürlü bir fotoğrafçılık deneyimi için seçeceğiniz makinenin kaliteli ve donanımlı olması çok önemlidir. Bir diğer yandan aynasız fotoğraf makineleri de özellikle son dönemde sıklıkla tercih edilen makineler olarak karşımıza çıkıyor. Aynalı fotoğraf makinesi küçük ebatları, hafifliği, dayanıklı dış yüzeyi ve yüksek görüntü kalitesi ile fotoğrafçıların yeni gözdesi haline gelmiş durumda.

Fotoğraf Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fotoğraf Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fotoğraf makinesi satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken ilk faktör makinenin çözünürlüğüdür. Bildiğiniz gibi megapiksel ile ifade edilen ışık noktalarının sayısı ne kadar yüksekse, çözünürlük de o kadar yüksek ve iyi olur. Doğal olarak elde ettiğiniz fotoğraflar da o kadar net, canlı ve ayrıntılı bir hal alır. Tabii görüntü kalitesini iyileştiren ve etkileyen tek başına çözünürlük faktörü değil. Fotoğraf makinesi seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta, makinenin ISO değeridir. ISO temelde fotoğraf makinesinin bir görüntüyü pozlandırması için gerek duyduğu ışık miktarını ölçen bir birimdir. Burada görüntü kalitesi ile ISO değeri ters orantı ile çalışır; başka bir deyişle yüksek görüntü kalitesinde fotoğraflar çekmek istiyorsanız düşük ISO değerlerinde fotoğraf çekmeniz gerekmektedir. Fotoğraf makinesi seçiminde bir diğer etkili faktör de tabii ki fotoğraf makinesi objektifi ve özellikleridir. Fotoğraf çekmek ışık ister, ışık ise maksimum kapasiteli bir objektif gerektirir. Aynı zamanda diyafram denen bu özellik, düşük ışık koşullarında bile iyi fotoğraflar çekmenize yardımcı olur.

Her Bütçeye Uygun Fotoğraf Makinesi Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Fotoğraf Makinesi Fiyatları

Kategorimizde bulunan fotoğraf makinesi markaları arasında başta Canon, Nikon, Sony, Samsung ve FujiFilmolmak üzere fotoğrafçılık dünyasının önde gelen markaları beğeninize sunuluyor. Hangi fotoğraf makinesi markası bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uyuyorsa, sitemiz üzerinden onu kolaylıkla satın almanız ve en kısa sürede kullanmaya başlamanız mümkün. Kategorimizdeki fotoğraf makinesi fiyatları doğal olarak marka, model, teknik özellikler ve çekim fonksiyonuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bununla birlikte fotoğraf makinesi çantası, fotoğraf makinesi lensleri, objektifler ve tripodlar başta olmak üzere pek çok fotoğraf makinesi aksesuarını da Fotoğraf Makinesi Aksesuarları kategorimizden inceleyebilir ve temin edebilirsiniz. Fotoğraf makinesi karşılaştırma için ürün yorumlarından destek alabileceğiniz gibi, profesyonel fotoğraf çekimi ile ilgili detaylı bilgiyi bu blog yazımızdan elde edebilirsiniz.

Göz Alıcı Fotoğraflar Çekmenin İpuçları

  • Daha çarpıcı görüntüler için odağınızdaki objeye yaklaşın.
  • Her gün fotoğraf çekerek pratik yapın.
  • Her fotoğraftan önce mutlaka ışığın nereden geldiğini tespit edin.
  • Doğal bir gülüş için deklanşöre basmadan 2 saniye önce küçük bir espri yapın.
  • Güneşin keskin gölgelerinden kurtulmak için gündüz de flaş kullanın.

Bunlara Dikkat!

  • Tanımadığınız kişilerin fotoğrafını çekmeden önce izin isteyin.
  • Gün ışığındayken ISO değeriniz 100-200, karanlıktayken 800-1600 arasında olmalıdır.
  • Doğa çekimlerinde mutlaka kayış ve kılıf kullanmalısınız.
  • Kompakt fotoğraf makinesi için AA pille beslenen bir makine tercih edin.
  • Video özellikli makineniz varsa hafıza kartının yüksek olmasına dikkat edin.