ÜCRETSİZ KARGO

Arzum AR1032 Shake'N Take Kişisel 300 W Blender
(1677)
690,21 TL

ÜCRETSİZ KARGO

2
Awox Voltox 800 W Çubuk Blender
(178)
224,43 TL
219,73 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Arzum AR1079 800 W Shake'N Take Pro Kişisel Blender
(102)
980,05 TL
969,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Arzum AR1101 Shake'N Take Kişisel 600 W Blender
Arzum AR1101 Shake'N Take Kişisel 600 W Blender
(142)
899,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Vestel Mix & Go 350 W Blender
Vestel Mix & Go 350 W Blender
(47)
629,00 TL
610,06 TL

ÜCRETSİZ KARGO

2
Jasper JPR 0106 Atomix Smoothıe Blender
(21)
299,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Yui M-18 300 W 3'ü 1 Arada Retro Smoothie Blender Seti
(10)
639,00 TL
610,25 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Awox Tulipso 800 W Çubuk Blender
(238)
236,34 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Fakir MixyPro 800 W Smoothie Blender
(2)
1.239,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Bosch MMBP1000 350 W Blender
Bosch MMBP1000 350 W Blender
(2)
1.099,00 TL
763,05 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sinbo SHB-3102 350 W Çubuk Blender
(69)
261,80 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Cvs DN 4531 Twist 600 W Personel Blender
Cvs DN 4531 Twist 600 W Personel Blender
(0)
348,70 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Schafer Chef Blend 1500 W Çubuk Blender
Schafer Chef Blend 1500 W Çubuk Blender
(2)
475,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sinbo SHB-3185 350 W El Blenderı
Sinbo SHB-3185 350 W El Blenderı
(20)
243,90 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Sinbo SHB 3179 1000 W Çubuk Blender
Sinbo SHB 3179 1000 W Çubuk Blender
(20)
349,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

2
Vestel Mix & Go Şarj Edilebilir Blender
(3)
799,00 TL
426,55 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Arzum AR 1110 Mi̇gomi̇x Power 900 W Çubuk Blender
(42)
499,00 TL
479,04 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Tefal Infinymix Digital Titanium 1600 W Blender
(2)
4.899,50 TL

Blender

Mutfak, insanların gün içinde en çok vakit geçirdiği alanların başında geliyor. Mutfakta geçirdiğiniz vaktin daha verimli olması için çeşitli markalar tarafından üretilmiş olan onlarca küçük ev aleti bulunuyor. El blender ve blender seti olarak kullanılan mutfak robotları da özellikle günün büyük çoğunluğunu mutfakta geçirenlerin en önemli yardımcılarından bir tanesi olarak mutfaklarda yer alıyor. Farklı özelliklere ve modellere sahip olan blenderler hemen hemen her mutfakta bulunuyor. Blender setleri, özellikle sıcak ve soğuk sıvıların karıştırılıp, pürüzsüz bir kıvam alması için olmazsa olmaz bir ev aletidir. Çorba karıştırma, ayran karıştırma vb. işlemler için kullanıldıklarında bir hazneye ihtiyaçları yoktur. Fakat daha işlevsel modelleri yanında hazneleri ile birlikte gönderilir. Çünkü bu modeller blender olmalarının yanı sıra bir mutfak robotu olarak da kullanılabilir. Bu haznenin içine istediğiniz meyve ve sebzeleri koyarak farklı karışımlar, ezmeler ya da farklı yemekler yapabilirsiniz. Bu hazneler farklı boyutlarda olabilir. Hazne kapasitesi ne kadar fazla olursa içine koyabileceğiniz malzeme miktarı da o kadar artış gösterecektir. Blenderler çoğu zaman iki bıçaklı ya da üç bıçaklı modeller olarak satılır. Karıştırma ve çırpma için iki bıçaklı modeller tercih ediliyorken daha çok doğrama amacı ile alınan blenderler da ise üç bıçaklı modeller tercih edilir. Blender modelleri arasında motorlu ürünlerin dışında motorsuz ürünler de yer alır. Özellikle el blender ipli seçenekleri ile bilek kuvvetinizi kullanarak saniyeler içinde doğrama işlemlerinizi yapabilirsiniz. İpli el blenderleri ile elektrik harcamadan da yapmak istediğiniz yiyecekleri yapabilirsiniz. Sizler de elektrikli mutfak aletleri sayfamızda bulunan onlarca farklı modeli bularak ihtiyacınıza en uygun ürünü alabilirsiniz.

Blender Nedir?

Blender Nedir?

Blender, yiyecek ve içecekleri karıştırmak ya da pürüzsüz bir kıvama getirip püre yapmak için kullanılan küçük ev aletlerine verilen isimdir. Blender takımı genel olarak birkaç farklı gıda maddesinin homojen bir şekilde karıştırılması için kullanılır. El blenderi olarak bilinen tekli blender ve daha çok parçadan oluşan blender setlerinin kullanım alanları farklılık gösterebilir. El blenderi genellikle çorbaların karıştırılması ve içinde bulunan sebzelerin ezilmesinde kullanılır. Böylece çorba pürüzsüz ve daha koyu bir kıvam alır. İstediğiniz lezzeti yakalamanız daha kolaydır. Blender setleri ise daha farklı işlemler için kullanılabilir. Özellikle hazneli blender seti modelleri, neredeyse bir mutfak robotunun yaptığı bütün işlemleri yapabilir. Değiştirilebilir başlıkları sayesinde onlarca farklı meyve ve sebzenin doğranmasında, farklı içeceklerin karıştırılmasında kullanılabilir. Güçlü motora sahip olan blender modelleri ise buz gibi sert maddelerin parçalanmasında bile etkili rol oynar. Güçlü blender takımı almanız halinde buzlu kahvelerden sıcak çorbalara, birbirinden lezzetli mezelerden kışlık yiyecek hazırlıklarınıza kadar hayatınızın her alanında size yardımcı olacak bir ev aletine sahip olabilirsiniz. Hemen hemen bütün markalar el blenderi ya da blender setleri üretmektedir.

Mutfaktaki Yardımcınız Blender Seti Özellikleri

Mutfaktaki Yardımcınız Blender Seti Özellikleri

Blender modelleri kullanım amacınıza uygun olarak onlarca farklı özelliğe sahip olabilir. Bu özellikler size tek bir kullanım için sunulabileceği gibi birden fazla kullanım için de oldukça işlevsel özellikler sunar. Blender seti özellikleri denildiği zaman akla gelen ilk özellik elbette motor gücüdür. Başta mutfak aletleri olmak üzere ev içinde kullanılan bütün elektronik cihazların nasıl bir motor gücüne sahip olduğu ve hangi enerji sınıfına dahil olduğu çok önemlidir. El blender setleri ve daha işlevsel blender setleri birbirinden farklı motor güçlerine sahiptir. El blenderleri 250, 300, 550, 600, 800, 1000, 1200 ve 2200 Watt ‘a kadar yüksek bir motor gücüne sahip olabilir. Bu motor güçleri, blenderin ne kadar hızlı ve ne kadar doğrama, parçalama yapabileceği ile yakından alakalıdır. Blender seti özelliklerinden bir diğeri ise bıçaklarının yapısıdır. Blender bıçakları genellikle paslanmaz çelikten üretilir. Paslanmaz çelikler her ne kadar sıvı ile temas etseler de insan sağlığı açısından herhangi bir olumsuz duruma neden olmazlar. Bu nedenle oldukça önemli bir özelliktir. Bunun yanı sıra blender bıçağı ikili, üçlü ya da dörtlü olabilir. Bıçak sayısı ne kadar fazla olursa doğrama, karıştırma ve çırpma işlemleri de o kadar kusursuz olacaktır. Blenderler üzerinde bulunan renkler açısından da oldukça farklı özelliklere sahiptir. Klasik renklerin dışına çıkıp mutfağınıza renk katmak istiyorsanız birbirinden farklı renklerde blender seti ve el blenderi modellerini bulabilirsiniz. Blenderin kullanışlı olup olmamasını belirleyen en önemli özelliklerden bir diğeri ise haznelere sahip olup olmadığıdır. Özellikle el blenderleri haznesiz olarak satılır. Çünkü genellikle anlık işlemler için tercih edilir.

Kullanışlı Blender Modelleri

Kullanışlı Blender Modelleri

Blender modelleri genel olarak iki kategori altında incelenir. El blender modelleri ve blender seti olarak satılan daha işlevsel modeller ise kendi aralarında farklı özelliklere bağlı olarak yine alt modellere ayrılabilir. El blender modelleri daha çok çorba, ayran, milkshake gibi ürünlerin karıştırılmasında anlık kullanımlar için uygundur. Pratik ve kolay bir kullanım sunması nedeniyle el blenderlerin son yılların en çok tercih edilen mutfak aletleri arasında yer alıyor. Kısa zamanda kolay kullanım sunan bu modeller aynı zamanda kablolu ve kablosuz el blenderleri olarak da kendi aralarında ayrılıyor. Kablolu el blenderleri güçlü motorlara sahiptir. 600 watt ile 1000 watt arasında motor gücüne sahip olan kablolu modeller özellikle mutfak ile içli dışlı olanların en sık tercih ettiği mutfak yardımcılarıdır. Kablosuz el blenderleri çoğu zaman daha düşük motor gücüne sahiptir. Fakat mutfağın her yerinde prize bağlı olmadan kullanabileceğiniz için portatif olma özelliğine sahiptir. Blender seti olarak üretilen modeller ise daha işlevsel özelliklere sahiptir. Yalnızca sıvı maddelerin karıştırılması ya da çırpılması için değil katı maddelerin doğranması için de kullanılır. Blender doğrayıcı olarak kullanabileceğiniz modeller aynı zamanda mutfak robotu görevi de gördüğü için eğer birden fazla işlem yapmak istiyorsanız blender setlerini tercih etmelisiniz. El blenderi ve blender setleri bıçak yapıları, blender başlığı üretiminde kullanılan malzeme, motor güçleri ve renkleri de dahil olmak üzere farklı faktörler baz alındığında onlarca farklı modelde kullanıcıların karşısına çıkıyor. Özellikle blender renkleri bu anlamda kullanıcıların en dikkat ettiği özelliklerin başında geliyor. Diğer mutfak eşyalarınız ile uyumlu olarak seçeceğiniz bir blender ile bütünlüğü yakalayabilirsiniz. Blender çeşitleri incelendiği zaman ayrılan bir nokta da blenderin ucunda bulunan bıçak sayısıdır.

Blender Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Blender Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Blender setlerinin her birinin birbirinden farklı özellikleri vardır. Bu durum blender alacağınız zaman seçim yapmanızı zorlaştırabilir. Blender seti alırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Bunların en başında elbette blender motor gücü gelir. Bir blender motoru ne kadar güçlüyse yapmak istediğiniz işlemleri o kadar hızlı yapabilirsiniz. Özellikle blender 1000 watt gibi yüksek bir motor gücüne sahipse oldukça geniş bir ürün yelpazesi için parçalama ve karıştırma işlemi yapabilir. Blender alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir diğeri hız seçeneklerinin olmasıdır. Farklı hız seçenekleri, karıştırma ve çırpma açısından istediğiniz modda çalışma imkânı sunar. Böylece karıştırmak istediğiniz nesnelerin daha parçacıklı ya da tamamen pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz. Blender alırken bakmanız gereken bir diğer şey ise blender uçlarının metal ya da plastik olmasıdır. Özellikle çorba gibi sıcak içecekleri karıştırmak istediğiniz zaman metal uçlu blenderlar çok daha kullanışlıdır. Blender seçenekleri kablolu ya da kablosuz olarak farklılık gösteriyor. Kablolu modeller çok daha güçlü çalışsa bile kablosuz olanları istediğiniz yerde kullanabileceğiniz için çok daha kullanışlıdır. Blender alırken 600 watt ile 1000 watt güçleri arasında motor gücü olan blenderleri seçmeniz yapacağınız işlemleri kolaylaştıracak ve kısa zamanda karıştırma imkânı sunacaktır. Blender alırken mutfak sahiplerinin en dikkat ettiği bir diğer nokta ise elbette renk seçimidir. El blenderleri ya da blender setleri farklı renklerde de üretiliyor. Siyah, beyaz, gri gibi klasik renklerin yanı sıra özellikle kırmızı, pembe ve mor renklerde üretilen blenderler son yılların en gözde ürünleri arasında yer alıyor. Blender alıcılarının en çok dikkat ettiği özelliklerden bir diğeri ise bıçak sayısıdır. Blenderler genellikle çift bıçaklı ya da üç bıçaklı olarak satışa sunulur. Kullanış amacınıza göre istediğiniz bıçak sayısına sahip olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun fiyat faktörü de kullanıcıların en çok dikkat ettiğin şeylerin başında geliyor. Sayfamıza göz atarak fiyat – performans açısından en kullanışlı ve en uygun Korkmaz blender ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Blender Seti Fiyatları ve Kullanıcı Yorumları

Blender Seti Fiyatları ve Kullanıcı Yorumları

Blender her mutfakta bulunması gereken küçük ev aletlerinin başında gelir. Soğuk içeceklerden sıcak içeceklere, katı yiyeceklerin parçalanmasından karıştırılmasına kadar pek çok amaç için kullanılabilen ve oldukça fonksiyonel bir ürün olan blender seti, her bütçeye uygun olan fiyatları ile de dikkatleri çekiyor. Blender fiyatları, alacağınız blenderin özelliklerine göre farklılık gösterir. Alacağınız model ne kadar fazla özelliğe sahip fiyatı da ona göre belirlenecektir. Blender fiyatlarını etkileyen en önemli özellik motor gücüdür. Elbette bir blenderin gücü ne kadar fazla ise yapabileceği şeyler de o oranda artış gösterecektir. Örneğin düşük güçlü bir motor sebzelerin parçalanması için yetmezken yüksek güçlü bir motor katı sebzeler de dahil olmak üzere pek çok ürünü parçalanmasına etkili bir rol oynar. Fiyatları etkileyen diğer faktör ise bıçak sayısıdır. Bıçak sayısı da sebzelerin ve meyvelerin parçalanmasında oldukça etkili rol oynar. El blenderleri paslanmaz çelikten üretilmiş olan çift bıçaklar ile çalışırken blender setleri daha çok üç bıçak ya da dört bıçak ile çalışır. Bu bıçakların sayısı blenderin çalışmasını etkilediği için fiyat da değişiklik gösterecektir. Ergonomik yapıları ile son yılların en çok alınan mutfak aletlerinin başında gelen blenderlerin kullanımı da bir hayli kolaydır. Genel olarak tek düğme ile kullanılabilen blenderlerin bazılarında ise hız ayar düğmeleri bulunmaktadır. Alacağınız modelleri inceleyerek hangi özelliklere sahip olduğunu görebilirsiniz. Blender setleri hakkında detaylı bilgileri bu kategori altında bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra blenderlere yapılan kullanıcı yorumlarını okuyarak diğer kullanıcıların yaşadığı deneyimler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yorumlarda blender seti tavsiye ve önerilerini de bulabilirsiniz. Birbirinden farklı markalara ait olan onlarca el blender seti ve blender ekipmanlarını sayfamızda bulabilirsiniz.

Blender Nasıl Kullanılır?

Blender nasıl kullanılır sorusunun cevabı motorlu ve motorsuz blender çeşitlerine göre farklılık gösterir. İlk olarak motorsuz blender modelleri arasında yer alan ipli el blenderi, bilek gücünüz ile çalışan bir modeldir. Blender haznesinin içerisinde bulunan bıçağa bir ip mekanizmasının takılması ile oluşturulmuş olan ipli el blenderi, kapağında bulunan tutacağı çektiğiniz zaman bıçağı çevirir. Tutacağı çekip bıraktığınız zaman ip sayesinde bıçak döner ve haznenin içerisine eklediğiniz ürünlerin karıştırılıp, doğranma işlemi gerçekleşir. Motorlu blender modellerinin yanı sıra bu işlem zaman alıcı olabilir fakat salata yapmak ya da soğan doğramak gibi basit kesme işlemlerinde ipli el blenderi kullanabilirsiniz. Motorlu blender modellerinin kullanımı ise daha farklıdır. İlk olarak tekli el blenderi olarak satılan modellerin üzerinde genellikle bir tane buton bulunur. Bu buton bıçakların iki kademeli olarak hızlı ya da daha hızlı çalışmasını sağlar. Karıştırma işlemi sırasında devamlı bu butonun üzerine basarak karıştırma işlemini yapabilirsiniz. Farklı parçalara sahip olan blender setlerinin kullanımı ise daha farklıdır. Genellikle blender modellerinde farklı güç ayarları vardır. Hazneye istediğiniz ürünü yerleştirdikten sonra düğmeye basarak doğrama ve karıştırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Anlaşılacağı üzere hem ipli hem de elektrikli blender setlerini kullanmak bir hayli kolaydır. Bir blender aldığınız zaman ilk olarak mutlaka kullanım kılavuzunu okumalı ve çalışma prensibi hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Aksi halde ürünü yanlış kullanırsanız çeşitli teknik arızaların yaşanması kaçınılmaz olacak ve belki de blender çalışmaz hale gelecektir. Bu nedenle mutlaka kullanım kılavuzunu okumalısınız.

Blender Ne İşe Yarar?

Katı yiyeceklerin parçalanması ve çırpılmasının yanı sıra birbirinden farklı sıvıların karıştırılmasında kullanılan blender modelleri bunun dışında farklı işlemler için de kullanılır. Sahip olduğunuz blender, güçlü bir motor yapısına sahip ise özellikle sebzelerin doğranmasında en büyük yardımcınız elinizin altında yer alan blender olacaktır.

Blenderla Neler Yapılır?

Blender ile yapabileceğiniz pek çok yiyecek vardır. İlk olarak elbette içilen çorbaların pürüzsüz olmasına büyük önem verilir. Bu gibi durumlarda blender seti yardımı ile çorbaların içinde yer alan posaların parçalanması ve karıştırılarak pürüzsüz bir kıvam alması sağlanabilir. Bunun dışında hazneli blender seti sayesinde çeşitli sebze ve meyveleri parçalanarak karışımlar elde edilebilir. Bunun yanı sıra birbirinden lezzetli milkshake, detoks suları ya da farklı aromalara sahip olan buzlu kahveler ve çaylar yapılabilir. Blenderlerin bütün bu işlemleri yapabilmesi için en önemli nokta motor gücüdür.

Blender Kaç Watt Olmalı?

Blender alırken kişilerin dikkat ettiği ilk noktalardan biri olan motor gücü, bıçakların çalışmasını etkileyerek parçalama ve doğrama işlemlerinin daha fazla ve hızlı şekilde yapılmasında oldukça etkili bir rol oynar. Bunun yanı sıra katı sebze ve meyvelerin doğranmasında el blenderlerinin yanı sıra blender takımı olarak farklı parçaların birlikte olduğu aletler oldukça etkilidir. Blender modelleri 250 watt güçten başlayarak 2200 watt güce kadar çıkabilir.