ÜCRETSİZ KARGO

Labirentmarket Kauçuk Deniz Paleti Havuz Paleti Taşıma Çantası Ilekısa Palet
(16)
229,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Yetişkin Yüzücü Deniz Gözlüğü Anti Fog Buğulanma Yapmaz Uv Koruma
(12)
173,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Green_House Pool Energy Kauçuk Deniz Havuz Paleti 33-34-35-36-37-38-39-40-41-
(82)
199,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ikavi Ikavi Kauçuk Turuncu Palet
(3)
199,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Hediyepaketteavm Aqua Pro Palet Yüzücü Paleti Havuz Deniz Yüzme Paleti
(36)
194,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Yetişkin Yüzücü Deniz Gözlüğü Buğulanma Yapmaz Anti Fog
(7)
234,90 TL
199,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Innturkey Labrax Oxxo Yüzme Paleti Siyah
(5)
299,00 TL
249,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Busso 2323 Çocuk Yüzücü Gözlüğü
(2)
99,00 TL
79,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Busso Ac-1 Burun Tıkacı Şeffaf
(36)
99,00 TL
59,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Delta Silikon Bone Deluxe Yüzücü Havuz ve Deniz Bonesi Düz Renk Siyah
(2)
62,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Turuncu Kauçuk Batmaz Unisex Yüzücü Paleti
(5)
249,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Unisex Sarı/Siyah 27lt Yüzücü Sırt Çantası 5 bölmeli Nabaiji Meri
(1)
1.059,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

2Adımspor Povit El Paleti S-M-L Bedenler
(2)
149,90 TL
119,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Head Meteor Character Çocuk Bone Gözlük Seti Mavi
(1)
329,60 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Mad Wave Envy Numaralı Yüzücü Gözlüğü 3.50
(2)
598,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Team Backpack 45 Yüzücü Çantası 002436400
(1)
2.199,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Nabaiji Xbase S Boy Pembe Çocuk Yüzücü Gözlüğü Pembe
(6)
160,90 TL
149,64 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Arena The One Gri Yüzücü Gözlüğü
(1)
399,90 TL

Yüzme

Yüzme hemen hemen birçok kişinin keyifle yapabileceği veya öğrenmek için çabalamak isteyeceği bireysel sporlar arasındadır. Profesyonel olarak yapıldığı gibi amatör olarak da kişilerin hayatlarında yer almaktadır. Özellikle yaz aylarında plajlarda oldukça faydalı ve eğlenceli olabilen yüzme faaliyeti kışın kapalı yüzme salonlarında da yapılabilir. Vücut için pek çok yararının olmasının yanında kalabalık arkadaş gruplarıyla da eğlence amaçlı gerçekleştirilebilen bir etkinliktir. Suyun sakinleştirici etkisi çoğu kişi tarafından bilinmektedir. Kişiler yoğun iş temposuna ara vermek ve kendine vakit ayırmak için yüzme yapmayı tercih edebilmektedir. Yüzme sporu vücuttaki birçok kası etkili bir şekilde çalıştırdığı için kaslarda endorfinin salgılanmasına neden olacak böylece kişiler kaygı, stres veya üzüntü gibi düşüncelerden sıyrılabilecektir. Gün içinde mental olarak yorgunluğun yanında kişiler bedenlerini de harekete geçirdikleri için gece daha rahat bir uyku da uyuyabilecektir. Yüzme sporunun yapılmasıyla birlikte kişiler kendilerine vakit ayırdıkları için aynı zamanda mutlu da hissedecektir. Denizde veya havuzda yüzmek birbirinden farklılık gösterebilir. Havuz suyunun tuz içermeyen yapısı göz önüne bulundurulduğunda uzun süre yüzmek için ekstra çaba sarf edilebilir. Denizde yüzmek ise tuz miktarından dolayı farklılıklar barındıracaktır. Yüzme sırasında kişilerin birçok ekipmana ihtiyacı olabilir. Bu yüzme faaliyetinin profesyonel veya amatöre gerçekleştirilmesiyle yakından ilgilidir. Örneğin, bu işi profesyonelce yapan hatta olimpiyatlara çıkan yüzücüler için ekstra özellikleri bulunan çok fonksiyonlu ekipmanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Havuzda yüzmek içinse zorunlu olan ekipmanların varlığı unutulmamalıdır. Bu ekipmanların eksikliği havuzdaki yüzüşü etkilemekle birlikte hijyen konusunda da birtakım sıkıntıları beraberinde getirebilir. Profesyonel yüzücülerin kullandığı malzemelerin yanında yüzmeyi yeni öğrenmek isteyen kişiler için de bazı ürünler üretilmiştir. Bunlar arasında sıklıkla karşılaşılan yüzme makarnası birçok kişinin rahatlıkla kullanabileceği bir üründür. Yüzücü şnorkeli de yine yüzmeyi öğrenmek için kolaylık sağlamaktadır. Bu şnorkel sayesinde kişiler suyun üzerinde yüz üstü nefessiz kalmadan uzanabilecek ve yüzme öğrenmeye odaklanabilecektir. Yüzmeye yardımcı olan ürünlerden birisi de yüzücü tahtalarıdır. Bu tahtaların kullanımı makarna kullanımına benzemektedir. Amaç yüzücülerin su üzerinde zorlanmadan durmasını sağlamaktır. Yüzmeyi kolaylaştıran deniz toplarıyla da su üzerinde zorlanmadan durulması mümkündür. Böylece kişiler bu yardımcı ürünlerin kullanımıyla kolaylıkla yüzmeyi öğrenmeye odaklanabilir.

Yüzme Sporunun Olmazsa Olmazları Arasında Yer Alan Yüzücü Mayosu, Gözlük ve Bone

Yüzme Sporunun Olmazsa Olmazları Arasında Yer Alan Yüzücü Mayosu, Gözlük ve Bone

Yüzme sporu profesyonel olarak yapıldığında kullanılan ekipmanlar da profesyonelleşecektir. Profesyonelliğin yanında amatör olarak yapılsa dahi bazı ekipmanların kullanımı özellikle kapalı yüzme havuzlarında elzemdir. Bone, gözlük ve yüzücü mayosu olmazsa olmazdır. Bu ekipmanların zorunluluğunun aslında birçok sebebi vardır. Havuzlarda yüzücü mayosu tercihi genellikle sürtünmenin en aza indirgemek istenmesinden kaynaklanmaktadır. Böylece havuzda yüzerken kişiler en iyi performanslarını ortaya koyma şansı yakalar. Bikini yerine mayoların tercih edilmesinde ise tek parça olmasının payı vardır. Bunun yanında bu mayolar havuz suyu göz önünde bulundurularak üretilmiştir. Klora ve diğer maddelere karşı dayanıklıdır. Böylece kolay kolay eskimez ve yüzüş kalitesini olumlu yönde etkiler. Yüzme gözlüğü ise yüzme esnasında gözlere suyun kaçmaması ve genel performansını etkilememesi için önemlidir. Yüzme bonesi ise saçların kişiye engel olmaması ve havuzun temizliği açısından önem taşımaktadır. Hijyen açısından saçların etrafa yayılmaması oldukça önemlidir. Yüzme malzemeleri yüzücü mayosu hariç genellikle esnek ve ayarlanabilir olarak üretildikleri için hemen hemen benzerlik göstermekte ve standart olarak üretilmektedir. Ancak bazı ürünlerin kullanım rahatlığı farklılık gösterir. Dolayısıyla kişilerin ürünlerin kullanım rahatlığını göz önünde bulundurarak tercih etmeleri mantıklı olacaktır. Böylece herhangi bir kullanım zorluğuyla karşılaşılmaz ve ürünlere alışmak zaman almaz. Ürünlerin kaliteli olmalarına da dikkat edilmelidir. Özellikle mayo ve gözlük kullanımı doğrudan cilt ile temas ettiği için seçiminde ekstra hassas olunmalıdır. Kalitesiz plastikten üretilmiş gözlükler kişilerin cildinde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Gözle temas eden yerlerde yumuşak plastiğin kullanıldığı ürünlere dikkat etmek gerekir. Bone tercihinde de esnek ve yumuşak yapıda olanlar tercih edilmelidir. Aksi halde baş kısmının fazla sıkılması saçları acıtacak ve kişilerin yüzüş konforunu etkileyecektir. Gözlük modelleri de renklerine, ayarlanabilir özelliklerine ve cam yapılarına göre farklılık gösterir. Gözlüklerin cam kısımları da boyut farklılıkları içermektedir. Bazı gözlüklerle daha geniş bir bakış açısı yakalamak mümkündür. Bu yüzden yüzücü gözlükleri genellikle aynı işlevleri görseler de bazı özellikleriyle birbirinden farklılık taşıyabilmektedir. Bu noktada tercih kişilerin nasıl bir gözlükle daha rahat hissedecekleri ile ilişkilidir. Mayo tercih etmeden önce kişilerin beden ölçülerine dikkat etmelerinin yanında mayoların tasarımlarına da dikkat etmeleri gerekmektedir. Bazen kişiler farklı kesimlerin içinde rahat hissedemeyebilmektedir. Bu yüzden kişiler en rahat edecekleri mayoları önceden belirlemeli ve alışverişlerini ona göre gerçekleştirmelidir.

Profesyonel Yüzme Ekipmanları

Profesyonel Yüzme Ekipmanları

Bir işte profesyonelleşmek için kullanılan ekipmanların kalitesi ve doğru kullanımı önemlidir. Yüzücü malzemeleri de yüzme sporunun doğru ve en iyi şekilde uygulanabilmesi için gereklidir. Bu malzemeler arasında gerek profesyonel gerek amatör yüzücüler için üretilmiş mayo, gözlük ve boneler olmazsa olmazdır. Bunların olmaması durumunda kişilerin kapalı veya açık havuzlarda yüzmesi pek mümkün olmayacaktır. Bu ekipmanlar temelde aynı işlevleri yerine getirse de profesyonel ürünler diğerlerinden ayrılmaktadır. Örneğin, profesyonel yüzücü mayosu diğer adıyla yarış mayoları karbon mayo adıyla da geçmektedir. Yarışlarda saniye bile çok çok önemi olduğu için bu mayolar özel tasarımıyla yüzücülerin zaman kaybı yaşamasını ortadan kaldırmaya çalışır. Profesyonel kişiler yarış mayolarını almadan önce boy, göğüs, bel, basen, iç bacak, üst bacak gibi vücut ölçülerine ayrıntılı olarak bakmalıdır. Çünkü çok küçük bir bolluk veya sıkılık profesyonel yüzücüleri olumsuz etkileyecek ve yarışları kaybetmesine neden olabilecektir. Yüzme ekipmanları denildiğinde yüzücüler için birincil önemi taşıyan mayolar, akıllı sıkıştırma tekniğine sahiptir. Bu sıkıştırma özelliği arabadaki emniyet kemerine benzemektedir. Yüzücünün hareketlerinin engellenmemesi ve dengede kalması için var olan bir sistemdir. Bunun yanında profesyonel mayoların iç bacak kısmında yer alan elastik şerit, yüzücünün dalış veya dönüşte ihtiyaç duyduğu gücü verir. Bu sayede yüzücüler suya daldıklarında veya güçlü bir manevra yaptıklarında suda daha rahat bir kayış stili kazanabilir. Sudaki rahat ve sürtünmesiz kayış yüzücülere saniyelik zamanlar kazandırmaktadır. Aynı zamanda yüzücünün mevcut olan enerjisinin korunmasını da sağlar. Böylece yüzücüler yarış esnasında çabuk yorulmaz. Mayoların genel kumaş yapısı da yüksek performanslıdır. Genellikle karbon lifler ile güçlendirilmiş bir kumaş yapısı vardır. Karbon liflerle dokunmuş yapısı sayesinde kolay kolay yırtılmaz ve aynı zamanda hafiftir. Yüzücüye ağırlık yapmaz. Bu da bacalar arasında sürtünmenin azalmasına ve tam vücut dengesinin sağlanmasını sağlar. Mayonun kumaş yüzeyi suyu olabildiğince dışarı atar ve su direncini minimum seviyede tutar. Genellikle bu mayolar dizin biraz üstünde bitmektedir. Mayoların alt kısmı bisikletçi şortu ile benzerlik gösterir. Erkek profesyonel yüzücüler ise tüm vücudu saran mayoları kullanabilmek ile birlikte profesyonel mayo ile aynı özellikleri taşıyan sadece yüzme şortu da tercih edebilir. Şort seçiminde de ürünlerin beden tablolarının iyice incelenmesinde yarar vardır.

Yüzme Malzemeleri Fiyatları

Yüzme Malzemeleri Fiyatları

Yüzme sırasında ihtiyaç duyulan ekipmanların fiyatları markaya, kullanılan malzemenin kalitesine, barındırdığı özelliklere göre farklılık göstermektedir. Bunun yanında ürünlerin farklı renk modellerinin fiyatları da değişiklik göstermektedir. Kişiler yüzme sporunda profesyonelleşmek istedikçe kullanacakları ekipmanlar da profesyonelleşecektir. Örneğin normal bir yüzme mayosuyla yarış için kullanılan mayolar birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Profesyonel yüzücüler yarışlarda yer alabildiği için kullandıkları mayolar yüzüş konforunu maksimum seviyeye çıkaran ürünlerdir. Konforun maksimum seviyeye taşınabilmesi mayolarda kullanılan özel malzemelerle yakından ilişkilidir. Bu da beraberinde fiyat farklılığını getirmektedir. Kişiler genellikle bu gibi durumlarda belirli markaların ürünlerine yönelebilmektedir. Kişiler aslında kafalarına takılan birçok soruyla markalara gözü kapalı güvenerek baş edebilmektedir. Ancak öncelikli olarak ihtiyaçların, bütçelerin ve en sonunda isteklerin göz önünde bulundurulması daha mantıklı olacaktır. Bu sayede kişiler hem bütçelerine göre alışveriş yapmış hem de ihtiyaçlarını ve isteklerini dilediği şekilde karşılamış olurlar. Mayonun yanında gözlük ve bonelerde de üründen ürüne göre fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Örneğin yüzücü gözlükleri boyutuna, camlarının özelliklerine ve işlevlerine göre fiyat farklılığı taşır. Örneğin gözlük camlarının rengi ve boyutu bile fiyatlarda etkili olacaktır. Büyük camlar su altında daha geniş bir görüş açısı sunarken genellikle yarış için odaklanmayı arttırıcı, su kaçma riskini en düşük seviyede tutan, küçük ve olabildiğince ağırlık yapmayan yüzücü gözlükleri kullanılmaktadır. Sürtünmeyi en aza indiren ve olabildiğince hafif malzemeden üretilen bu gözlükler ayarlanma kolaylığına göre de fiyat farklılığı taşır. Yüzücü bone fiyatları ise kullanılan plastiğin kalitesine ve yapısına göre değişiklik gösterir. Bunun yanında plastiğin yeterince esnek olup olmaması ve kolay yırtılmaması da oldukça önemlidir. Yüzme sporuyla yakından ilgilenmek ve bundan keyif almak isteyen herkes sayfamızda yer alan yüzücü malzemelerine kolaylıkla ulaşabilir.

Kaliteli Yüzme Deneyimi İçin Doğru Ekipman Kullanımı

Kaliteli Yüzme Deneyimi İçin Doğru Ekipman Kullanımı

Yüzme sporu birçok kişinin hem eğlenip hem de sağlıklı yaşamak için tercih ettiği sporlar arasında yer almaktadır. Yüzme profesyonel olarak yapılabildiği gibi eğlence amaçlı da gerçekleştirilebilir. Gerek yaz tatillerinde denizde gerek kışın kapalı yüzme havuzlarında yüzme faaliyeti birçok kişi tarafından gerçekleştirilebilir. Yüzme faaliyetinde ihtiyaç duyulacak olan ürünlerin çeşitliliği de nerede yüzüleceği ile doğrudan ilgilidir. Örneğin havuzda bone kullanımı zorunluyken denizde böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır. Hem denizde hem de havuzda kullanılan ortak ekipmanlar arasında yüzücü gözlük ve yüzücü bikini bulunmaktadır. Yüzücü kulak tıkacı da yine hem havuzda hem denizde kulağa su kaçmaması ve yüzücünün dikkatinin dağılmaması için gerekli olan yardımcı ürünlerden birisidir. Havuzda kullanılması zorunlu olan ürünler arasında yer alan bone, gözlük ve mayo gibi ürünlerin yanında kullanımı isteğe bağlı ürünler de bulunmaktadır. Bunlar arasında yer alan yüzme paleti hem havuzda hem de denizde kişilerin rahatlıkla kullanabileceği yardımcı yüzücü malzemeleri arasında yer alır. Kişilerin bu noktada ayaklarına tam gelen paletleri seçmesi akıllıca olacaktır. Fazla bol veya sıkı bir ürünün tercih edilmesi yüzüş performansını etkileyecektir. Yüzmeyi yeni öğrenen kişiler ise yüzme maskesi ürününü rahatlıkla tercih edebilir. Yüzme maskesi diğer yüzme gözlüklerinden farklı olabilmektedir. Şnorkelli olanlarının yanında büyük göz kısmına sahip ürünler de bulunmaktadır. Şnorkeli bulunan ürünler, yüzmeyi öğrenmek isteyen ve nefes hakimiyetini tam olarak sağlayamayan kişiler için oldukça kullanışlı bir üründür. Tüm yüzü kapladığı için burna veya ağıza su kaçması engellenmiş olur. Maske veya gözlük almadan önce kişilerin gözlüklerin rahat ayarlanabilir olduğundan emin olmaları gerekmektedir. Bu sayede diledikleri gibi yüz biçimine uygun şekilde kullanabilirler. Yüzme kalitesini etkileyen ürünler arasında yüzücü atleti ve yüzücü taytı da yer almaktadır. Yüzme kıyafetleri sadece mayodan ibaret olmamakla birlikte tayt, atlet gibi ürünler de rahatlıkla tercih edilebilir. Ancak bu ürünleri almadan önce kumaş kalitesine ve beden ölçülerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Seçilen ekipmanların rahatlığının ve konforunun yüzme performansını doğrudan etkileyeceğini unutmamakta fayda vardır.

Yardımcı Yüzme Ekipmanları

Yardımcı Yüzme Ekipmanları

Yüzmeyi öğrenmek sanılanın aksine zor değildir. Kişiler gerekli azmi ve isteği gösterdiklerinde yüzmede oldukça başarılı olabilir. Başarılı olmanın yanında hem spor yapıp hem streslerini atıp hem de eğlenebilirler. Su üzerinde durmak yüzmeyi ilk defa öğrenen bir kişi için ilk başlarda zor olabilir. Ancak öğrenme kısmında kullanılacak yardımcı ekipmanlarla bu zorluk ortadan kaldırılabilecektir. Yardımcı ürünler arasında yüzme simidi ve yüzme tahtası gibi ürünler bulunmaktadır. Yüzücü tahtası farklı boyutlarda olabilmekle beraber oldukça hafif ve kullanışlıdır. Üzerinde yer alan tutamaçlarla birlikte kolay kavranır ve su üzerinde dengede kalmaya yardımcı olur. Yüzme simitleri ise hemen hemen her yaşta kişinin kullanabileceği bir üründür. Genellikle yazlık yerlerde denizde küçük çocuklar tarafında sıklıkla tercih edildiği görülür. Yüzmeyi destekleyici ve öğretici bir diğer ürün ise bacakların arasına yerleştirilerek kullanılabilen bacak arası yüzme aparatıdır. Hemen hemen yüzme tahtalarıyla aynı malzemeden yapılır. Bacakların arasına kolaylıkla yerleştirilir ve bu sayede su yüzeyinde durmak kolaylaşır. Bir diğer ürün ise makarnalardır. İnce uzun şerit şeklinde olan bu ürünler kapalı yüzme havuzlarında eğitmenler tarafından da tercih edilen ürünler arasındadır. Kişilerin yüzmeyi, eğitmenler ve bu yardımcı ekipmanlarla kısa sürede öğrenmesi mümkündür. Biraz daha profesyonelleştikçe kişiler yüzücü paleti kullanabilirler. Paletler yüzme sırasında sıklıkla tercih edilen ürünlerden birisidir. Çoğu kişi yüzme esnasında çabuk yorulabilmekte ve kondisyon eksikliği hissedebilmektedir. Ancak palet kullanımıyla birlikte bu sorunlar olabildiğince en aza indirilebilir. Paletler kişilerin ayakkabı numarasıyla paralellik gösteren numaralara sahiptir. Doğadaki yüzücü hayvanlardan esinlenilerek üretilmiş olan paletler suda çok daha hızlı ve az eforla gidilmesine yardımcı olur. Böylece kişiler uzun mesafeleri kısa sürede alabilir, özellikle denizdeyken çok çok uzaklara palet yardımıyla yorulmadan gitmek mümkün hale gelebilir. Ancak bunun için paletlerin yüzücülerin ayaklarıyla uyum içerisinde olması gerekir. Bunun için paletlerin mümkünse denenmesi veya ayak taban ölçülerinin tam olarak bilinmesine dikkat edilmelidir. Bazı ürünlerin plastikleri ve yapıları da kişileri rahatsız edebilir. Bu yüzden yüzücüler sağlam ve rahatsız etmeyen yumuşak plastiklerden yapılma paletlere yönelebilir. Yüzücülerin ayaklarında yer alabilecek çıkıntılar da göz önünde tutulmalıdır. Taraklı ayaklara sahip kişilerin daha esnek plastikten yapılma paletlere yönelmesi kullanım rahatlığı açısından kolaylık sağlayacaktır.