ÜCRETSİZ KARGO

Bebelac 4 Devam Sütü 800 G
(51)
179,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Aptamil 5 Akıllı Kutu Çocuk Devam Sütü 2+ Yaş 2 x 800 G
(26)
484,91 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Bebelac 3 Devam Sütü 9 - 12 Ay 800 G
(19)
174,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Bebelac Gold 3 3'lü 800 Gr 1+ Yaş Ay Mega Paket
(4)
669,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Aptamil 4 Ekonomik Paketli Çocuk Devam Sütü 1+ Yaş 1200 G
(70)
362,61 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Aptamil 1 Bebek Sütü 2*800 g  0-6 Ay
(4)
509,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Bebelac Gold 3 Çocuk Devam Sütü 1 Yaş+ 800 G + 350 G 1150 G
(12)
311,36 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Aptamil 3 Devam Sütü Mega Paket 9-12 Ay 2 x 800 G
(2)
509,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sma Optipro 3 Devam Sütü 1 - 3 Yaş 800 G
(16)
271,56 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sma 3 Optipro Probiyotik 1-3 Yaş Devam Sütü 800 G
(50)
265,80 TL
264,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Aptamil 4 Akıllı Kutu Çocuk Devam Sütü 1+ Yaş 800 G
(43)
274,40 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Aptamil 3 Ekonomik Paketli Devam Sütü 9 - 12 Ay 1200 G
(121)
389,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Aptamil 5 Akıllı Kutu Çocuk Devam Sütü 2+ Yaş 800 G
(72)
274,40 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Aptamil 4 Akıllı Kutu Çocuk Devam Sütü 1+ Yaş 4 x 350 G
(1)
649,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Aptamil 3 Akıllı Kutu Bebek Devam Sütü 9 - 12 Ay 350 G
(5)
150,31 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Aptamil 5 Akıllı Kutu Çocuk Devam Sütü 2+ Yaş 350 G
(7)
169,11 TL
150,31 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Aptamil 4 Akıllı Kutu Çocuk Devam Sütü 1+ Yaş 2 x 350 G
(0)
339,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Aptamil 3 Akıllı Kutu Bebek Devam Sütü 9 - 12 Ay 2 x 350 G
(0)
339,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Sma Optipro 3 Devam Sütü 1 - 3 Yaş 800 G
(16)
352,00 TL
330,88 TL

3, 4 & 5 Numara Bebek Mamaları

Bebek maması yalnızca bebekler için üretilmiş özel bir besindir. Uzman doktorlar bebek maması kullanımı için genellikle ilk altı ayı önermemektedir. Bazı durumlarda altı aydan önce de kullanılabilir. Bu kullanımın doktor tavsiyesi ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Altı ayı dolduran bebekler için her yaşa uygun bebek maması çeşitleri mevcuttur. Bunlar 3 numara, 4 numara ve 5 numara bebek mamaları olmak üzere aylık yaş gruplarına göre uzman doktorlar eşliğinde gruplandırılmıştır. 3 numara bebek maması 9. aydan itibaren verilmesi uygun görülen bir devam sütüdür. 9. ay başlangıcından itibaren başlanır ve 12. aya kadar verilebilir. Doktorlar anne sütü kesilmeden anne sütüne ek olarak kullanılmasını uygun görmüştür. İçerisinde bulunduğu lifler sayesinde bebeğinizin bağışıklık sistemini destekler, onu hastalıklara ve dış etkenlere karşı anne sütüyle birlikte korur. Lif, içerisinde bulunan maddeler ile bağırsak sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur. Balık yağı bebekler üzerinde sağlıklı ve olumlu etkilere sahiptir. 3 numara bebek mamaları 9. aydan itibaren içinde barındırdığı bebek yağı ile bebeğinizin gelişimine büyük ölçüde katkıda bulunur. Diğer vitaminlere ek olarak içerisindeki balık yağı sayesinde omega 3 gibi çocukların temel yapı vitaminlerini destekler. Kutu açıldıktan sonra bebek maması 1 ay içerisinde tüketilmelidir. Farklı sıcaklıklar mamanın bozulmasına yol açacağı için oda sıcaklığında muhafaza edilmesi uygun görülüp önerilmiştir. İçerisinde bulunan kaşık nemli bırakılmamalıdır. Mama alınırken kaşık nemli bir şekilde kullanılmamalıdır. Çocuğunuzun gelişimi ve daha rahat büyümesi için anne sütüyle yardımcı gıdalarla birlikte 3 numaralı bebek mamalarını tercihleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

4 Numara Bebek Mamaları

4 Numara Bebek Mamaları

Bebek maması konusunda uzman kişiler, 12. ay için 4 numara bebek mamalarını öneriyor. 4 numara bebek mamaları 1 yaş ve üzeri olan bebekleriniz için besleyici içeriğe sahiptir. 1 yaşın altında bulunan bebekler vücut yapıları gereği farklı vitaminlere gereksinim duyarlar bu nedenle 4 numara bebek mamaları 1 yaş altı bebekler için önerilmemektedir. İlk altı ayda bebeğiniz anne sütünden gerekli vitamin ve yağları alarak bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Altı ayın sonrasında ise destek devam sütlerinden yararlanarak bebeğiniz için anne sütüne ek olarak tercih seçeneği oluşturabilirsiniz. Bebeğinizin bağışıklık sisteminin korunması ve daha da güçlü yapıya sahip olması için 1 yaşında kullanacağı mamalarda da buna dikkat etmek gerekir. Bu nedenle 4 numara bebek mamalarının içerisine birbirinden değerli vitaminler eklenerek bebeğinizin bağışıklık sisteminin korunması kuvvetlendirilmiştir. 4 numara bebek mamasını kullanırken farklı besinlerle ve yiyeceklerle çocuğunuzun beslenmesini destekleyebilirsiniz. Bebeğinize mama yedirirken zorlanıyorsanız eğer 4 numara bebek mamalarını çeşitli ürünlerle karıştırarak da yedirmeniz mümkündür. Yoğurt ile karıştırabilir, meyve ve pürelerinize de ekleme yaparak bebeğinize rahatlıkla yedirebilirsiniz. Ürünün test aşamaları tamamlanmıştır ve bebeğiniz için en uygun içerik olarak üretilmiştir. Mama kutularının güneş ışığında solmaması, toz ve bakterilere karşı önlem alınarak üretilmiş olması son derece önem teşkil eder. Ürünün kutusu solmuşsa içerideki mama da zarar görmüş olabilir. 4 numara bebek mamaları akıllı kutu teknolojisi ile üretilerek her türlü solma ve ezilme tehlikesine karşı önlem alınarak dizayn edilmiş olup bebeğinizin sağlığı ön planda tutulmuştur.

 5 Numara Bebek Mamaları

5 Numara Bebek Mamaları

5 numara bebek mamaları 2 yaştan itibaren verilmeye başlanır. 2 yaş öncesi bebekler için uygun değildir ve kullanılmamalıdır. Mamayı doğru kullanmak çok önemlidir. Bebeğinizin sağlığı için mamayı hazırlarken öncelikle ellerinizin temizliğinden emin olmalısınız. Biberon, biberon kapağı ve bebeğinizin emziğini mutlaka temizleyiniz. Bebeğinizin maması için yetecek miktarda suyu kaynatınız ve ardından 40 derece sıcaklığa düşene kadar bekleyiniz. Yeterli sıcaklığa ulaştığına emin olduktan sonra mama kutusunda belirtildiği miktarda suyu biberonun içine aktarınız ve hemen ardından yine belirtilen miktarda mamayı biberonun içine aktarınız. Biberonun ağzını sıkı bir şekilde kapatınız. 10 ila 15 saniye hızlı ve kuvvetli bir biçimde çalkalayınız. Çalkalama işlemini bitirdikten sonra biberonun ağzını açıp önceden temizlemiş olduğunuz emziği takınız. İçme sıcaklığı seviyesine gelmeden çocuğunuza vermeniz uygun değildir. Soğuyup soğumadığından emin olmak adına bileğinizin iç kısmına damlatarak içme sıcaklığında olduğundan emin olabilirsiniz. Emin olduktan sonra bebeğinize gönül rahatlığı ile içirebilirsiniz. 5 numara bebek mamaları dışarıdan gelebilecek toz ve bakterilere karşı akıllı kutu özelliği ile üretilmiştir. Mama kutusunun arkasında mamanın içerik bilgisi belirtilmiştir. 5 numara bebek mamaları 2. yaştan itibaren verileceği için bebeğinizin gelişiminde büyük rol oynar. Bu nedenle bebek maması içeriğinde bebeğinizin bağışıklık ve bağırsak sağlığının korunması ve desteklenmesi adına probiyotikler mevcuttur. Bebeğiniz vitaminlerle sağlıklı adımlar atmaya devam ederken probiyotikler sayesinde de bağırsak sorunlarının çözümünde size yardımcı olmaktadır. 5 numara bebek mamalarını ek gıdalarla birlikte tercih edebilirsiniz.

 Bebek Maması Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebek Maması Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebekler için ilk altı ayda anne sütünün çok önemlidir. Altıncı aydan itibaren bebek maması önerileri değerlendirilebilir. Ebeveynler çocukları için en iyi ürünü bulmaya çalışırken daha çok bebek maması yorumları arayışına giriyorlar. Doktorlar bebek maması tavsiyesi verirken bebeğinizin alerjik durumunu ön planda tutar. Bu nedenle öncelik olarak bebeğinizin alerjik bir öyküsü olup olmadığını gözden geçirmelisiniz. Yetişkin insanların böbrekleri bu mineralleri rahatlıkla süzebilirken bebeklerinizin böbrekleri henüz gelişme aşamasında olduğu için bebeklerinizde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Mama almadan önce mutlaka ürünün içeriğini okumalısınız. Her çocuğun gelişimi farklı olduğu için mama markası ne olursa olsun mamalar farklı numaralarla gruplandırılmıştır. Bebek maması içeriği her yaşa uygun farklı formüller içerir. Bebeğinizin yaşına en uygun mamayı tercih etmelisiniz. Mama alırken anne sütüne en yakın içeriğe sahip olan mamayı seçmeye özen gösteriniz. Bebek mamasının son kullanma tarihine ve ambalajının zarar görmemiş olmasına dikkat etmelisiniz. Son kullanma tarihi olarak 6 aydan daha fazla ömrü olan ürünleri tercih etmelisiniz. Ambalajı yırtılmış, paketi sökülmüş, ezilmiş ürünleri almaktan kaçınmalısınız. Rengi solmuş ürünleri almamalısınız. Bu ürünler direkt güneş ışığına maruz kalmış olabileceğinden ve direkt güneş ışığı kutunun içerisindeki besin maddelerine zarar verebileceğinden bebeğiniz için sağlıklı bir durum oluşturmayacaktır. Alacağınız ürünün kapağının hava almadığından ve kullanım süresi boyunca hava almayacağından emin olmalısınız. Bebek mamasının GDO’lu yani genetiği değiştirilmiş ürünlerle üretilmiş olmaması gerekir. Bebeğiniz henüz gelişme çağında olduğu için genetiği değiştirilmiş ürünler bebeğinizin sağlığında bozulmalara yol açacaktır. Bebek maması isimleri ve bebek maması fiyatları gibi diğer tüm detayları incelemek için sayfamızdaki ürünlere göz atabilir, bebeğiniz için en doğru mamayı satın alabilirsiniz. Ayrıca, Aptamil bebek maması ürünlerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.