Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

3,4&5 Numara Bebek Maması Çeşitleri ve Fiyatları  için 599 sonuç bulundu

599 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Anne sütü, bebeklerin hem beslenme ihtiyaçlarını giderir hem de anne ile aralarındaki bağın artmasını sağlar. Bebeklere belli bir öneme kadar yalnızca anne sütü verilmesi gerektiği belirtilir ancak kimi durumlarda bebek mamasının da verilmesi gerekebilir. Böyle durumlarda bebek maması ile takviye yapılmalıdır. Örneğin bir yaşından sonra 3 numara bebek maması verilebilir.

Bebek Mamalarını Gelişigüzel Vermeyin

Bebek Mamalarını Gelişigüzel Vermeyin

Bebeklere 5 aydan önce kesinlikle anne sütünden başka bir besin maddesinin verilmemesi gerektiği vurgulanır. Ancak bebekler için özel olarak geliştirilen bebek mamaları ile beslenmelerine destek olunabilir. Elbette bebekler için en uygun besin anne sütüdür ve anne sütünün 2 yıl verilmesi tavsiye edilir. Ancak bebeğin ya da annenin sağlık durumu buna uygun olmadığında bebek mamasını verilmesi kaçınılmaz olur. Anne sütünün yetersiz kalması ya da az olması, durumunda bebeğe doktor önerisi ile devam sütü verilebilir. Devam sütleri bebekler için zorunlu olan besinlerin verilmesini sağlar. Bu sayede bebeklerin gelişimi de sağlıklı olur. Bebek mamaları bebeklerin gelişimine uygun olarak geliştirilmiştir. Örneğin 4 numara bebek maması, bebeğe bir yaşından sonra verilebilen bir besindir. Mamanın genellikle 6 aydan önce verilmemesi gerektiği vurgulanır. 6 aydan önce bebeğe verilebilecek tek ek gıda devam sütüdür. Çünkü bebeklerin sindirim sistemi 6 aydan önce ek besinlere uygun değildir. Devam sütü ise bebeklerin sindirim sistemini zorlamadan beslenmesine imkan sağlayan özel bir formüle sahiptir. Ayrıca içeriğinde bebeğin alması gereken vitaminler bulunur. Beslenme & Mama Sandalyesi seçeneklerini detaylı bir şekilde inceleyebilir, bebeğiniz için en konforlu olanı seçebilirsiniz.

Bebek Maması Sadece Formül Mamalar Değildir

Bebek Maması Sadece Formül Mamalar Değildir

Kimi anneler bebeğinin doymadığını zanneder. Bebeklerin gelişimi normal bir şekildeyse bebeğin doymadığını söylemek söz konusu değildir. Hekim bebeği muayene ettiğinde anne sütünün yetmediğine karar vermesi durumunda mama takviyesi isteyebilir. Bu durumda hekimin önereceği numaraya sahip bir bebek maması kullanılabilir. Hekim önerisinin haricindeki mamaların kullanılması durumunda bebeğin sağlığı üzerinde olumsuz bir durumun meydana gelebileceği unutulmamalıdır. Bebeklere doğumdan 36 aya kadar bebek maması verilebilir. Örneğin 2 yaşından sonra 5 numara bebek maması ile takviye yapılması söz konusu olabilir. Bebeğinize 36 aya kadar mama verebilirsiniz. Bu mamalar bebeklerin günlük olarak alması gereken besinleri içerir. Mamaların içinde prebiyotik bileşenler vardır ve bu sayede hassas sindirim sistemlerinde zorlanma olmadan bebeklerin sağlıklı bir şekilde gelişmesi sağlanır. Bebek mamaları denildiğinde ise yalnızca bazı formüllerle geliştirilmiş mamaları düşünmeyin. Özel olarak hazırlanmış sebze ve meyve içeriğine sahip olan mamalar da vardır. Bunların yanı sıra ek gıda yerine geçen mamalar, devam sütleri gibi ürünler de bebeklere gönül rahatlığı ile verilebilir. Piyasada çok farklı bebek mamaları vardır. Bunların arasından seçim yapmak da zordur ancak hekim tavsiyesi ile en doğrusunu seçmeniz mümkündür.

Bebek Maması Alırken Son Kullanma Tarihine Bakın

Bebek Maması Alırken Son Kullanma Tarihine Bakın

Bebek masası alırken içeriğinin yanı sıra son kullanma tarihi de kesinlikle incelenmelidir. Ayrıca mamanın paketinin hasarlı olmamasına da dikkat edilmelidir. Bu ayrıntılara dikkat ettiğinizde bebeğin de sağlığını korumak söz konusudur. Bebek Maması alırken piyasada yer alan markaların arasından bütçenize en uygun olanı satın alabilirsiniz. Markalar farklı olabilir ancak içeriklerinin birbirleriyle benzer olduğu unutulmamalıdır. Bebek mamalarında nükleotit, omega 3 ile omega 6, taurin, galakto-ologisakkarit ve metiyonin bulunur. Bunlar bebeğin gelişiminin normal bir şekilde devam etmesini sağlar. Bebek maması 3, bebeklere bir yaşından itibaren verilebilecek bir mamadır ve bu mama bebeklerin gelişimine katkı sağlar. Bu mama, bebeğin beslenmesinin eksiksiz bir şekilde olmasını sağlar ve bunun için özel olarak formüle edilmiştir. Anne sütünün yetersiz kalması durumunda 3 numara bebek mamasının kullanılması, bebeğin beslenmesine önemli katkı sağlaması açısından önemlidir. Bu mamalar, bir yaşından sonraki bebeklerin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde formüle edilmiştir ve eğer bir yaşından sonra anne sütü eksikliği çekiliyorsa hekimler bu mamanın verilmesini tavsiye ederler. Markası ne olursa olsun 3 numara bebek mamasının takviye besin olarak kullanılmasında yarar vardır.