Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan

2 Numara Bebek Maması Çeşitleri ve Fiyatları  için 513 sonuç bulundu

513 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Bebekler için geliştirilen mamalar farklı aylardan itibaren kullanılacak şekilde formüle edilmiştir. İçeriğindeki besin öğeleri de bebeklerin yaşlarına uygundur. Örneğin bebek maması 2 numara, 6. aydan itibaren bebeklere takviye olarak verilebilen bir mamadır. Ancak unutulmamalıdır ki bebek için en önemli besin kaynağı anne sütüdür. Anne sütü bebek için temel bir besindir.

2 Numara Bebek Maması ile Beslenmeye Destek

2 Numara Bebek Maması ile Beslenmeye Destek

Bebeğin belli temel vitaminlere ihtiyacı vardır ve bu ihtiyacının tamamı anne sütü ile karşılanır. Ancak bebek için önemli olan anne sütünün bazen yetersiz kaldığı anlar da olabilir. Böyle durumlarda anne sütünü desteklemek için bebek mamaları kullanılır. Mamalar hekim tavsiyesi ile kullanılmalı, bebeğe rastgele mama verilmemelidir. Bebek maması 2 numara da hekimin tavsiyesi ile 6 aylık ve sonrasındaki bebeklere verilebilir. 6’ıncı ayına giren bebekler için bu mama verilebilir. Hangi marka olursa olsun 6’ıncı aydan itibaren verilen mamaların hepsi 2 numaradır. Bu mamalar bebeğin günlük protein ihtiyaçlarını karşılarken bir yandan da kemiklerinin güçlenmesini destekler. 2 numaralı bebek mamaları çok iyi bir vitamin kaynağıdır. Bu mamalar bebeği, ilerleyen aylarda alması gerekli olan besinlere de hazırlar. Bebek Maması bebeğin beslenmesi için önemli besin kaynağı olurken, bir yandan da bebeğin bağışıklık sistemini de güçlendirir. Bu mamalar, farklı meyve tatları ile de zenginleştirilebilir. Bebek maması alırken de güvenilir markaların arasından seçim yapılmalıdır. Ayrıca mamaların bakanlık onaylı olmasına da dikkat edilmelidir. Ancak hekimlerin tıbbi zorunluluk olmadan bebeklere mama verilmesini onaylamadığı da bilinmelidir. Beslenme & Mama Sandalyesi seçeneklerini inceleyebilir, detaylı incelemeniz sonrasında seçtiğiniz ürünü güvenle ve hızlıca satın alabilirsiniz.

2 Numara Bebek Maması ile Bebeğiniz Tok ve Mutlu

2 Numara Bebek Maması ile Bebeğiniz Tok ve Mutlu

Özellikle anne sütü yetersiz kalıyorsa 2 numara bebek mamasıyla birlikte öğünlerin takviye edilmesi bir zorunluluk olarak ortaya çıkar. Elbette anne sütü ilk tercihtir. Sütün yeterli olmaması, bebeğin annesini emmeyi reddetmesi gibi durumlar görüldüğünde bebek mamasının kullanılması kaçınılmaz olur. Ancak ülkemizde bebek maması kullanımı çok yaygındır ve yaygın olmasının nedeni de bebeğin doymadığına inanılmasıdır. Anne sütü ile bebeğin doyup doymadığını anlamak için bir ayda aldığı kiloya bakmak yeterli olur. Bebek bir ayda en az 600 gram alıyorsa, bu durum bebeğin yeterince beslendiğini yani bebeğin doyduğunu gösterir. Oysa ülkemizde bebeğin doyup doymadığına uzman olmayan kişiler karar vermektedir ve bunun sonucu da sağlıksız nesillerdir. Bu da ülkemizin gelecek neslinin sağlıksız olmasına neden olur. Bebek mamasının kullanılacağı zaman elbette vardır ancak bu zamana kesinlikle bir hekim karar vermelidir. Hangi mamanın kullanılması gerektiğine de yine hekim karar vermelidir. Her 2 numara bebek maması tavsiye edenin önerdiği mamayı almak doğru değildir. Bu mamalar, anne sütünün yeterli olmaması durumunda önerilir. Anne sütünün yeterli olduğu durumlarda ise bebek mamasının kullanılması tavsiye edilmez.

Bebeklere Mama Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeklere Mama Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ağlayan bebek aç değildir. Özellikle doğumdan sonra özellikle ilk haftalara bebeklerin nedensiz yere ağladığı bilinmelidir. Bu ağlamalar kesinlikle açlık ağlaması olmayabilir. Zaten ağlama sorunu ile hekime gidildiğinde nedeni ortaya çıkacaktır. Ancak ağlayan bebekler için kulaktan dolma bilgilerle bebeğin aç olduğunu düşünmek en büyük hatalardan biridir. Böyle durumda anneler mama takviyesi yapar, bu da kilolu bebeklere neden olur. Bazı annelerin sütü hiç olmayabilir. Bunun nedeni annenin aşırı üzüntü yaşaması, yoğun stres altında kalması olabilir. Ya da anne ağır bir hastalık geçiriyordur. Bunların haricinde anne sütünün kesilmesi pek mümkün değildir. Ancak böyle durumla karşı karşıya kalındığında mutlaka bir hekime başvurulmalı, sonrasında mama takviyesine başlanılmalıdır. Mama alırken de 2 numara bebek maması fiyat araştırması yapılabilir. Bebeklere mama hazırlarken öncelikle ellerin su ve sabunla iyice yıkanmalı ve sonrasında da iyice durulanması gereklidir. Mama kaplarının ise ısıya dayanıklı olmasına, mümkünse cam kap kullanılmasına dikkat edilmelidir. Biberonun, biberon kapağının ve emziğin temiz su olan kabın içinde en az on dakika kaynatılması gereklidir. Kaynamış ve sonra ılıtılmış su biberonun içine doldurulmalı ve sonrasında iyice çalkalanmasına dikkat edilmelidir. Sonrasında içine hazırlanan mama konulmalı ve bebeğe ancak bu işlemlerin ardından verilmelidir. Anne & Bebek kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilir, seçtiğpiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.