Konuma Özel İndirim Fırsatı

Adres SeçKonumunu gir, indirimlerden yararlan
1779 sonuçtan 1- 18 arası gösteriliyor.
Daha fazla sonuç göster

Karbon temizleme motordaki kurumları temizleyerek, aracın dizel ya da benzinli olmasına göre kullanılacak ürünle aracın ömrünü uzatıyor. Ham petrolün işlenmesi sonucu elde edilen benzin ve dizel yakıtlar kömüre benzeyerek hidrokarbon bileşenini bünyesinde barındırıyor. Hidrokarbon bileşeniyle araçta oluşan karbon ve tortular, araç motor içi temizleyici ile engelleniyor. Benzinli ve dizel motorlu araçlarda kullanılan yakıtın bıraktığı tortular sonucu kurumlanma arttığı için oto motor temizleyici sprey ile temizlenmesi öneriliyor.

Motor Temizleyici ile Uzun Ömürlü Araçlar

Motor Temizleyici ile Uzun Ömürlü Araçlar

Aracınızın her geçen gün motor silindir, piston ve segman yuvalarında oluşan kurumlar, zamanla kompresyon kaçaklarına ve yağ sızıntılarına sebep olarak aracınızın ömrünü kısaltıyor. Motor yağı ile birlikte motorun iç bölgelerinde zamanla gerçekleşen aşınmalar sonucu tortulanma, karter havalandırması, emme manifoldu ve diğer parçalar üzerinde tortu ve kalıntı bırakarak, tıkanmalara yol açıyor. Motor içerisinde bulunan ateşleme dinamolarında yakıt ve yağ dumanı nedeniyle de karbon birikimi meydana geliyor. Aracınızın daha uzun yol kat edebilmesi ve ömrünün uzun olması için oto motor temizleyici tavsiye ediliyor.

Dizel & Benzinli Araçlarda Motor Temizleyici Kullanımı

Dizel & Benzinli Araçlarda Motor Temizleyici Kullanımı

Benzin ve dizel yakıtlı araçlarda karbon temizliği yakıtın çeşidine göre değişiyor. Karbon temizleme işlemi dizel motorlu araçlarda farklı olarak yapılıyor. Dizel yakıt kullanan araçlarda kükürt seviyesi düşük ve mazotun bıraktığı iz yapısı ince olduğundan dolayı, motorun düşük devirde yüksek sıkıştırmasıyla torkta yüksek kurumlanmaya neden oluyor. Yüksek torka ve kurumlara yakıt dışında başka faktörüler de etki ediyor. Kullanılan yol, trafikte sıkça gerçekleşen dur kalklar ve havanın durumu bu faktörler arasında sıralanıyor. Oto motor karbon temizleme işlemiyle dizel araçlarda yüksek verim alarak, konforlu bir yol tutuş sağlanıyor. Benzinli araçların motor ve motor aksamında oluşan kurumlanma, dizel araçlarla aynı şekilde temizleniyor. Aracınızı uzun süre düşük devirde kullanmanız, motorda karbon oluşumunu hızlandırarak, motorun performansını düşürüyor. Yüksek verim alabileceğiniz motorun zamanla ömrünü kısaltıyor. Eğer aracınız turbo benzinli motora sahipse karbon kurumlanması çok daha kolay oluşarak, kronik bir sorun haline gelebiliyor. Benzinli aracınızda, araç motor içi temizleyici kullanmanız kurum oluşmasında engelleyici bir görev görerek motorunuzun kusursuz çalışmasına destek oluyor. Böylelikle motor performansınızda azalma olmamasını, yakıttan tasarruf etmenizi, aracınızın hızlanma süresinin kısalmasına, karlı ve soğuk havalarda zorlanmadan çalışmasına ve kaliteli sürüş zevki yaşamanıza olanak sağlıyor.

Motor İçi Temizleyici Kullanımının Faydaları

Motor İçi Temizleyici Kullanımının Faydaları

İçten yanmalı motorlar belli bir kilometreye ulaştıktan sonra ve performans gücünden fazlasını yaptırmak isteyince egzozundan siyah dumanlar çıkartabiliyor. Aracınız şehirlerarası yola göre şehir içinde daha fazla yıpranarak, motorunda karbon birikimini daha kısa sürede gerçekleştiriyor. Özelikle yokuşlarda ve rampalarda zorlanarak egzozdan siyah duman çıkartan araçların, araba motor temizleme fırçası ile temizlenmesi tavsiye ediliyor. Motor içi karbon temizleme işleminin aracınıza birçok faydası bulunuyor. Oto motor karbon temizleme ile kurum ve tortulardan arınan motor daha rahat nefes alarak, yüksek performans vermeye başlıyor. Aracın performansını artıran, araba motor temizleyici sayesinde yakıt tasarrufu yaparak, aracınızın daha fazla yol kat etmesine yardımcı oluyor. Motorun düzenli olarak temizlenmesiyle aracınızın ömrü uzayarak, uzun yıllar kaliteli sürüş keyfi yaşatıyor. 40 bin kilometre, 50 bin kilometre arasında oto motor temizleyici sprey kullanılması araç bakım servisleri ve oto tamirci ustalar tarafından öneriliyor. Motor içerisinde bulunan valf, emme manifoldu, turbo palleri ve gaz kelebeği içerisindeki karbon partiküllerini de detaylı temizleyerek aracınızın en yüksek seviyede korunmasını sağlayarak, yakıt tüketimini minimum seviyeye çekiyor. Tüm oto bakım ürünleri için Oto Bakım kategorimizi inceleyebilirsiniz.