ÜCRETSİZ KARGO

Baby Me Bebek Diş Fırçası
(328)
19,90 TL
Colgate Extra Clean Dil Temizleyicili Colors Diş Fırçası 2 x 2'li
(67)
88,95 TL
Colgate Extra Clean 2 + 1 Diş Fırçası Medium
(90)
49,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Colgate 360 Pilli Optik Beyaz Platinum Beyazlatıcı Yumuşak Diş Fırçası + Yedek Başlık 4'lü
(15)
369,95 TL
SEPETTE
344,95 TL
Sensodyne Diş Eti Bakımı Yumuşak Diş Fırçası 2 Adet
Sensodyne Diş Eti Bakımı Yumuşak Diş Fırçası 2 Adet
(140)
89,80 TL
Sensodyne Diş Eti Bakımı Diş Fırçası Soft
(146)
44,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Tepe Angle Arayüz Fırçası 6'lı 0.4 MM
(218)
173,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Sensodyne Hassasiyet & Diş Eti Diş Fırçası Soft
(29)
83,98 TL
SEPETTE
75,58 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Oral-B Pro-Health Diş Eti Bakımı 1 + 1 Diş Fırçası Medium
Oral-B Pro-Health Diş Eti Bakımı 1 + 1 Diş Fırçası Medium
(37)
122,94 TL
116,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Tepe Angle Arayüz Fırçası 6'lı 0.45 MM
(187)
173,99 TL
Colgate Extra Clean 1 + 1 Diş Fırçası Medium
(74)
42,95 TL
Parodontax Tam Koruma Diş Firçası Extra Soft
(22)
82,46 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Tepe Interdental Arayüz Fırçası 8'li 0.4 MM
(226)
192,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Jack N'Jill Monkey Çocuklar İçin Diş Fırçası Extra Soft
(12)
114,98 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Tepe Interdental Arayüz Fırçası 8'li 0.5 MM
(171)
192,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Steriball Diş Fırçası Koruma Kabı
(12)
50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sensodyne Diş Eti Bakımı Yumuşak Diş Fırçası 3 Adet
Sensodyne Diş Eti Bakımı Yumuşak Diş Fırçası 3 Adet
(2)
134,70 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Sensodyne Diş Eti Bakımı Yumuşak Diş Fırçası 6 Adet
Sensodyne Diş Eti Bakımı Yumuşak Diş Fırçası 6 Adet
(39)
219,90 TL

Diş & Arayüz Fırçası

Ağız ve diş temizliği hayatın pek çok alanını etkileme özelliğine sahiptir. Çünkü diş ve ağız bir insanın ilk görünen uzuvlarından biridir. Bununla beraber ağız ve işin temizliği hayat kalitesini dahi etkilemektedir. Sağlıklı dişler ile yemek yemek, gülmek ya da yaşamak bir zevk unsuru iken, diş ağrısı çeken ve çeşitli sağlık sorunlarına sahip bireyler için aynı durum söz konusu değildir. Bu denli önemli bir konu olması sebebiyle gelişen teknoloji ağız ve diş sağlığısektörünü de etkilemiştir. Yeni nesil teknolojinin ürünü olan şarjlı diş fırçası ve benzeri ürünler ile düzenli diş fırçalama bir hobi halini dahi almaktadır. Derinlemesine temizlik imkânı sağladığı için yoğun rağbet görmektedir ve kullanıcı sayısı her geçen günartmaktadır. Bu sebeple diş fırçalama rutinini düzene koyamayan ya da çeşitli sebeplerden unutan insanlar için ideal bir ürün niteliğindedir. Bununla beraber ağız ve diş sağlığı konusunda dikkat edilmesi gereken pek çok unsur bulunmaktadır. Bunlardan başlıca olanı diş yapısına uygun bir diş fırçası edinmektir. Çünkü her ağız yapısı değişkenlikgöstermektedir dolayısıyla da ideal diş fırçası modelleri de birbirinden farklı olmaktadır. Özellikle çocuklar için diş fırçası seçimi yapılırken dikkat edilmesi gerekmektedir. Dişleri henüz gelişmiş çocukların özel üretim kategorisine dahil olan modellerden kullanması gerekmektedir. Çünkü çocukların diş hassasiyeti ile yetişkinlerinki birbirinden oldukça farklı niteliklere sahiptir. Bu durum da beraberinde çeşitli değişkenleri getirmektedir. Tümbunlara ek olarak bireylerin arayüz fırçası da edinmesi gerekmektedir. Çünkü diş fırçası yapısı gereği dişlerin her tarafını temizleyememektedir. Bu nedenle çeşitli bölgelerde yerleşen bakteriler gözlenmektedir ve düzenli fırçalama işlemine rağmen çürük dişler oluşabilmektedir. Benzeri sağlık sorunları ile karşılamamak adına arayüzfırçası kullanımı önerilmektedir. Arayüz fırçası diş fırçasının ulaşamadığı bölgelerdeki bakteriler için ideal bir üründür. Bu sayede ağzın her alanında ideal temizlik sağlanmış olmaktadır. Bununla beraber de hayat kalitesi de otomatikman artmaktadır. Çünkü diş ve ağız sağlığının gündelik hayattaki etkisi oldukça fazla bir orana karşılık gelmektedir. Bu sebeple bireylerin arayüz fırçası nasıl kullanılır sorusunun cevabınıedinmesi ve bu çerçevede fırçayı kullanması gerekmektedir. Bu sayede ağız içinin ve dişlerin her alanı, olası sağlık sorunlarını bertaraf edecek bir duruma kavuşacaktır. Diş fırçası ve arayüz fırçasının beraber kullanımı ile uyku düzeninden hayat kalitesine dek pek çok durumda iyileşme gözlemlenmektedir. Bu nedenle her iki ürünün de kullanımı büyük önem arzetmektedir.

Her Daim İnci Gibi Dişler

Her Daim İnci Gibi Dişler

Diş fırçaları pek çok insanın bildiği üzere, ağız ve diş sağlığında büyük bir önem teşkiletmektedir. Çünkü gün içerisinde yenilen ya da içilen her malzemenin dişe ve diş etine etkisi olmaktadır. Bu durum beraberinde çeşitli ağız sağlığı sorunlarını da getirmektedir. strong>Diş arayüz fırçası da diş fırçasının yardımcı ürünlerinden biridir. Her ikisinin de tek başına kullanımı ideal temizlik kuralları gereği etkili olamamaktadır. Bu nedenle önce dişfırçasıyla temizlenen dişin arayüz fırçasına da maruz bırakılması gerekmektedir. Bu sayede ağzın her alanında bakterilerin oluşumu engellenmiş ve ideal temizlik sağlanmış olacaktır. Bunlarla beraber diş fırçasının dönem dönem değiştirilmesi gerektiği de unutulmamalıdır. Uzmanlar tarafından her iki ya da üç ayda bir fırçanın değiştirilmesi gerektiği önerilmektedir. Çünkü kullanıma bağlı olarak diş fırçaları üstün temizlik özelliğini daha az bir miktarda sunabilmekte ya da etkisiz bir hale dönüşebilmektedir. Etkisiz bir temizlik ile zaman harcamamak adına düzenli bir biçimde ağız temizliğinin sağlanması gerekmektedir. Gün içerisinde tüketilen gıdalar dişe yönelik risk faktörlerini oluşturabilmekte ve kimi zamanlar kalıcı hasarlar bırakabilmektedir. Bu nedenle günde iki kez olmak üzere düzenli bir biçimde uygulanacak bir rutinin oluşturulması gerekmektedir. Özellikle sigara kullanan bireylerin diş sağlığına yönelik ayrı bir hassasiyet geliştirmesi gerekmektedir. Çünkü sigara risk faktörleri arasında birincil kategoride yer almaktadır. Dolayısıyla diş ve diş etleri için doğrudan bir risk faktörü olabilmektedir. Sigara içiminden kaynaklı sorunlarla karşılaşmamak amacıyla düzenli bir temizlik anlayışının benimsenmesi gerekmektedir. Bu durum arayüz fırçası kullanımı ile oldukça mümkündür. Diş arası fırçası ile sigaradan kaynaklı oluşan bakteriler yok edilebilir ve dişlerin sararması önlenebilmektedir. Bu noktada etken maddelerden biri düzenli bir biçimde hem diş fırçasının hem de arayüz fırçasının kullanımıdır. Aksi takdirde görünür bir fark oluşmamaktadır. Bununla beraber düzenli olarak fast food tüketen bireylerin de diş sağlığına dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü fast foodgıdalar ya da asit içecekler çürük başlangıcını gerçekleştirebilmektedir. Benzeri durumlarla karşılaşmamak adına diş fırçası ile beraber düzenli olarak arayüz diş fırçası da kullanılmalıdır. Böylelikle günün her anı inci gibi dişler ile gülümsemek mümkün bir duruma dönüşmektedir. Dolayısıyla kişinin hayat kalitesini de artırmakta ve diş ağrısı gibi oldukça meşakkatli ve güç olan bir ağrının çekilmemesini de sağlamaktadır.

Arayüz Fırçası İle Ulaşılamayan BakteriKalmayacak

Arayüz Fırçası İle Ulaşılamayan BakteriKalmayacak

Ağız ve diş sağlığı kişinin hayat kalitesini etkileyen başlıca etken faktörlerden biridir.Bu nedenle önem gösterilmesi gereken hususlardan biridir. Kişinin kendi diş tipine uygun bir biçimde seçtiği diş fırçası çeşitleri arasına arayüz fırçasının da eklenmesi degerekmektedir. Çünkü arayüz fırçası diş fırçasının ulaşamadığı her bakteriye ulaşmakta ve zararını etkisiz bir hale dönüştürmektedir. Bu sayede ağız içerisinde ideal temizlik sağlanmış olmaktadır. Arayüz fırçasının kullanılmaması durumunda, düzenli fırçalama ile dahi ağız kokması gibi sorunlar ile karşılaşmak mümkündür. Bu durum hem kişinin kendisi hem de etrafındakiler açısından olumsuz sonuçlar doğurabilecek bir noktadır. Çünkü ağız kokusutemizliğin tam anlamıyla sağlanmadığını belirtmektedir. Diş arası temizleme fırçası ile ağız kokusu ve benzeri rahatsız edici durumlar ile kişi karşılaşmamaktadır ve günün her anı temiz dişlere sahip olabilmektedir. Arayüz fırçası sayesinde dişlerin arasında bakteriler bir yapılanma kuramamaktadır. Bakterilerin fazlasıyla ağız içerisinde kümelenmesiberaberinde plak oluşumunu getirmektedir. Plak oluşumu ise beraberinde çeşitli pek çok ağız sağlığı sorunlarını getirmektedir. Bunlardan başlıca olanı çürük oluşumudur. Çürük ilk olarak dişin iç kısmında başlamaktadır. Dolayısıyla çürüğün başlangıcında kişi durumun farkına varmayabilmektedir. Devamında yüzeyde bir siyah çizgi ile kendisini gösteren çürükler çeşitli pek çok ağrıya ve sağlık sorununa vesile olmaktadır. Plak oluşumu çürüğe sebebiyet verdiğigibi iltihapların oluşumuna da neden olmaktadır. Bu nedenle dişlerin arasının sık sık temizlenmesi ve özen gösterilmesi gerekmektedir. Düzenli bir diş temizliği rutini ile henüz başlangıç seviyesinde olan çürükler iyileşebilmekte ve kişinin sağlığı konusunda herhangi bir risk teşkil etmemektedir. Dolayısıyla ideal kullanım süreci bünyesinde diş fırçasını ve arayüz fırçasını barındırmaktadır. Yenilen gıdaların kalıntıları olan küçük boyutlu taneler dişlerin arasına girebilmekte ve dolayısıyla da daha kötü sonuçların başlangıcını oluşturabilmektedir. Bu nedenle diş yapınıza uygun bir arayüz fırçası her birey için şarttır ve büyük önem arz etmektedir. Kimi bireylerin diş yapısı için diş fırçası yumuşak bir yapıdaolmalıdır. Bu durum bireyden bireye değişkenlik gösterebilmektedir. Uzmanlar kimi hastalarına da sert diş fırçası önermektedir. Dolayısıyla bir uzman fikri almanın önemi büyüktür ve süreç açısından belirleyicidir. Seçilen ideal arayüz fırçası ile plak oluşumuna mahal vermeyecek bir temizlik rutini oluşturabilirsiniz.

Diş Fırçasının Önemi

Diş Fırçasının Önemi

Düzenli bir biçimde diş fırçalamanın pek çok açıdan ağız ve diş sağlığına sunduğu fayda bulunmaktadır. Gün içerisinde tüketilen asit içecekler, gıdalar ya da fast food gibi yiyeceklerden dolayı diş eti ve diş minesi hasar görmektedir. Düzenli diş fırçalama ile diş minesinin zayıflamasının önüne geçilmektedir. Bu sayede kişinin diş sararması, ağız kokusu ya da benzeri olumsuz durumlarla karşılaşma ihtimali minimum bir düzeye inmektedir. Özellikle yeni nesil teknolojinin de ağız ve diş sağlığı sektörüne etkileri vesilesiyle, diş temizliğini sağlamak eskiye oranla çok daha rahat bir duruma dönüşmüştür. Şarjlı diş fırçaları sayesinde diş temizliği tamamıyla yapılmaktadır. Bu noktada diş yapınıza uygun bir şarjlı diş fırçası edinmeniz büyük önem arz etmektedir. Aksi halde dişe yarardan ziyade zarar da sağlayabilmektedir. Benzeri durumlar ile karşılaşmamak adına bir uzmandan görüş alabilirsiniz. Bununla beraber çeşitli şarjlı diş fırçalarının modları ayarlanabilmektedir. Bu sayede kişi dilediği gibi dişlerini fırçalayabilmekte ve ideal temizliğe ulaşabilmektedir. Beraberinde arayüz fırçasının da kullanılması gerekmektedir. Çünkü şarjlı diş fırçalarıdahil olmak üzere her diş fırçası dişin her alanını yeteri kadar temizleyememekte ve bakteri oluşumuna bir çözüm getirmemektedir. Bu nedenle ortodontik arayüz fırçası edinmek kişinin sağlığı açısından pek çok faydayı bir arada sunmaktadır. Tüm bunlara ek olarak elektrikli diş fırçası çeşitlerinin işlevsel pek çok özelliği bulunmaktadır.Kimi birey alışkanlık vesilesiyle ya da yanlış bilgi sebebiyle dişlerini oldukça sert bir biçimde fırçalamaktadır. Sert bir biçimde dişlerin fırçalanması çeşitli ağız ve diş sağlığı sorunlarına dönüştürmektedir. Elektrikli diş fırçasının kullanımı ile beraber benzeri sorunlar ortadan kalkmaktadır. Çünkü çalışma prensibi çeşitli sensörleri içermektedir. Sert bir biçimde fırçalama işlemi yapıldığında titremekte ve sensörlerini çalıştırmaktadır. Bu sayede kişiuyarılmakta ve yanlış bir hamle ile fırçalama işleminin doğrusunu kolaylıkla öğrenebilmektedir. Bu noktada isteyen bireyler uzman bir kişiden diş fırçası önerisi isteyebilir ve kendi diş yapısına uygun olan modellere kolaylıkla ulaşabilir. Bu sayede hayat kalitesi aksamayacak ve dişlerde sararma görülmeyecektir. Özellikle çocukların diş sağlığına özen göstermek gerekmektedir. Çünkü çocukların diş hassasiyetleri ile yetişkinlerinki değişkenlik göstermektedir. Çocuklar için uygun olan arayüz fırçası fiyatları için ağız ve diş bakımı sayfamıza göz atabilir ve bütçenize de uygun olan modeller ile seçenekler oluşturabilirsiniz.

Arayüz ve Diş Fırçası Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar

Arayüz ve Diş Fırçası Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar

Diş fırçası ağız ve diş sağlığında temel teşkil eden araç gereçlerden biridir. Diş fırçasıkullanımı ile beraber diş yüzeyinde ya da diş etinde bulunan bakteriler ya da kırıntılar etkisiz hale getirilmekte ve zararsız bir duruma dönüştürülmektedir. Lakin dişlerin araları için yeteri kadar bir temizlik sağlayamamaktadır. Bu durum da çeşitli sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir. Çünkü dişlerin arasındaki bakteriler ağız kokusu ya da çürük oluşumu dahil olmak üzere pek çok sağlık sorunun doğmasına sebep olmaktadır. Bu noktada kullanılması gereken ürün arayüz fırçasıdır. Arayüz fırçası ile dişlerin arasında konumlanmış bakterilerve yemek taneleri etkisiz bir hale getirilmektedir. Bu durum vesilesiyle çürük oluşumu riski sıfır düzeyine inmekte ve ağız içi her zaman için güzel kokmaktadır. Pek çok birey arayüz fırçası nedir sorusunun cevabını merak etmektedir. Arayüz fırçası diş fırçasının dahi ulaşamadığı alanların temizliğini sağlamaktadır. Dolayısıyla fazlasıyla önemteşkil eden pek çok işlevsel niteliği bünyesinde barındırmaktadır. Arayüz fırçasının her diş tipine uygun modeli bulunmaktadır. Diş yapısı ve ağız yapısı kişiden kişiye değişkenlik gösterdiği için ideal arayüz fırçası da değişkenlik göstermektedir. Sık sık kullanılan arayüz fırçası 0.5 mm ölçülerine sahiptir. Yetişkinlerin çoğuna uygun olan bu ölçü ile bakteriler yok olmakta ve ağız temizliği tamamıyla sağlanmaktadır. Bununlaberaber çocuklarda durum değişkenlik göstermektedir. Çocuklar için ideal olan arayüz fırçası 0.4 mm ölçülerine sahiptir. İlkokul çağındaki pek çok çocuğa uygun olan bu model ile gelişme çağında olan çocukların ağız sağlığı korunmakta ve ilerisi için oluşabilecek olası risk faktörlerinin etkisi minimum bir düzeye çekilmektedir. Bu nedenle bireylerin ölçülere ve ideal fırça modellerine dikkat etmesi gerekmektedir. Yanlış fırçakullanımı ile temizlik sağlanmasının yanında çeşitli hasarlar da oluşabilmektedir. Tüm bunlarla beraber bireyler diş fırçası temizliği konusuna da dikkat etmelidir. Çünkü yeteri kadar temiz olmayan diş fırçası da çeşitli zararlar meydana getirebilmektedir. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde ağız kokması ya da çürük oluşumu gibi durumlar uzakihtimalden ötesine geçemeyecektir. Böylelikle bireylerin hayat kalitesi azalmayacak ve dişleri hiçbir zaman için sararmayacaktır. Özellikle sık sık sigara kullanan bireylerin ayrı özen göstermesi gerekmektedir. Çünkü sigara doğrudan dişlere zarar vermektedir. Oral-B diş fırçası ve ağız bakım cihazları birçok farklı seçeneği ile sayfamızda!

Diş & Arayüz Fırçası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş & Arayüz Fırçası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş fırçası ve arayüz fırçası üzerinde durulması gereken konulardan biridir. Çünkü ağızsağlığının hayatın her alanına etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle diş fırçası kullanımı düzenli bir biçimde gerçekleşmeli ve kişi rutininden sapmamalıdır. Satın alma işlemi esnasında dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Öncelikle birey normal ya d