ÜCRETSİZ KARGO

Baby Me Bebek Diş Fırçası
(328)
19,90 TL
Colgate Extra Clean Dil Temizleyicili Colors Diş Fırçası 2 x 2'li
(67)
88,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Oral-B Braun ile Uyumlu Yedek Başlık 8 Adet (2 Paket)
(483)
145,90 TL
Colgate Extra Clean 2 + 1 Diş Fırçası Medium
(90)
49,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Colgate 360 Pilli Optik Beyaz Platinum Beyazlatıcı Yumuşak Diş Fırçası + Yedek Başlık 4'lü
(15)
369,95 TL
SEPETTE
344,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Oral-B Precision Clean Professional Battery Pilli Diş Fırçası Beyaz
(71)
415,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Oral-B Cross Action Diş Fırçası Yedek Başlığı 4'lü
(17)
299 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Hannah 12 Adet Oral-B Uyumlu Şarjlı ve Pilli Diş Fırçası Başlığı
(31)
174,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Oral-B CrossAction Elektrikli Diş Fırçası Yedek Başlığı 4'lü
(4554)
319 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Oral-B D150 Şarj Edilebilir Diş Fırçası + 1 Yedek Başlık
(822)
969,90 TL
SEPETTE
909,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Oral-B Vitality 100 Cross Action White Elektrikli Diş Fırçası
(362)
813,89 TL
Sensodyne Diş Eti Bakımı Yumuşak Diş Fırçası 2 Adet
Sensodyne Diş Eti Bakımı Yumuşak Diş Fırçası 2 Adet
(140)
89,80 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Oral-B Cross Action Clean Maximizer EB20 Diş Fırçası Yedek Başlığı 8'li
(45)
519 TL
Sensodyne Diş Eti Bakımı Diş Fırçası Soft
(146)
44,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Braun Oral B için Elektrikli Diş Fırçası Şarj Ünitesi
(5)
359,90 TL
249,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Oral B Uyumlu Diş Fırçası Yedek Başlıkları  12 Başlık
Oral B Uyumlu Diş Fırçası Yedek Başlıkları 12 Başlık
(42)
199,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Oral-B Diş Fırçası Yedek Başlığı Cross Action 4'lü 4 Adet Kapak
(69)
129,99 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Braun Oral B için Elektrikli Diş Fırçası Şarj Ünitesi
(5)
270,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Oral-B ile Uyumlu Şarjlı ve Pilli Diş Fırçası Yedek Başlığı 8 Adet + Koruma Kapağı 4 Adet
(109)
159,90 TL

Diş Fırçası & Ağız Bakım Cihazları

Ağız bakımı, kişisel temizlik ve bakımın en önemli detaylarından birisidir. İnsanlarla kurduğunuz iletişim esnasında beden diliniz ve fikirlerinizi aktarma biçiminiz kadar kişisel bakım ve temizliğiniz de karşınızdaki kişi için önem arz etmektedir. İnsanlarla iletişim kurarken ağız ve diş sağlığınız karşınızdaki kişinin hakkınızda olumlu ya da olumsuz bir fikir edinmesine sebep olur. Çevrenizde insanlara karşı olumlu imaj çizmek kadar gün içerisinde kendinizi iyi ve özgüvenli hissetmek için de ağız ve diş sağlığınıza dikkat etmeniz gerekir. Yanlış yapılan veya ihmal edilen ağız bakımı, kötü ağız kokusu, sararmış ve çürük dişleri gibi istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Bu sebeple ağız ve diş bakımınıza dikkat etmenin yanı sıra ağız, diş ve diş etinize uygun ağız bakım ürünleri kullanarak ağız bakımınızı kendiniz için en doğru şekilde tamamlamanız faydanıza bir davranış olacaktır. Cilt bakımı gibi ağız bakımı da kişiseldir. Farklı markaların birçok farklı özellik, nitelik ve çeşitte ağız bakım ürününü kişilerin tercihine sunması bu durumdan kaynaklıdır. Doğru ağız bakım ürünleri ile sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz. Sağlıklı dişler hem uzun yıllar boyunca ağız ve diş rahatsızlıklarından uzak kalmanıza hem de toplum içerisinde özgüvenle konuşabilmenizi ve gülebilmenizi sağlayacaktır. Burada önemli ve dikkat edilmesi gereken nokta ağız bakımının doğru yapılmasının yanı sıra sürekli yapılması ve bir alışkanlık haline getirilmesidir. Aksi takdirde olumsuz ve istenmeyen sonuçlarla karşılaşmanız olasıdır. Bu noktada değişen ve gelişen teknoloji sayesinde tercihlerinize sunulan farklı ağız bakım cihazları manuel ürünlerin aksine ağız içerisinde daha fazla yere temas ederek ağız bakımınızı tam bir şekilde yapmanızı ve tamamlamanızı sağlamaktadır. Manuel fırçalar ve diğer farklı ürünler ile yaptığınız ağız bakımında ürünler genellikle aynı noktalara temas eder. Ağız içerisinde bazı noktalara ulaşılması bu ürünler için zordur. Bu durum göz önünde bulundurularak, kullanıcıların geri dönüş ve talepleri de dikkate alınarak daha ergonomik kullanıma sahip ağız bakım cihazları üretilmiş ve tercihlere sunulmuştur. Ağız ve diş yapısına uygun şekil ve yapıları ile hem rahat hem de güvenli bir kullanım sağlamaktadır. Bahsedilen şarjlı ya da pilli olarak çalışan diş fırçaları ve ağız duşu gibi ürünler farklı ağız ve dış bakımı kullanım amaçlarına uygun olarak tasarlanmıştır.

Diş Fırçası ve Ağız Bakım Cihazı Modelleri

Diş Fırçası ve Ağız Bakım Cihazı Modelleri

Ağız bakım ürünleri, cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi kişiye özel olarak değerlendirilmelidir. Hem yaş hem ağız ve diş yapısı ağız bakım ürünü seçiminde önemlidir. Daha küçük yaştaki çocuklar için yumuşak kıllara sahip ve küçük boyutlardaki fırça seçimi uygundur. Hem ağız boşluklarının hem de dişlerinin genel itibarıyla küçük olması sebebiyle çocuklar için bu şekilde yapılacak tercihlerin daha sağlıklı olacaktır. Bunun yanı sıra çocuklar için ister elektronik ister manuel olsun, diş fırçası seçiminde onları diş fırçalamaya ve ağız bakımına teşvik edici modellerde ürünler seçmek çocukların motivasyonunu artıracaktır. Kız ve erkek çocukları için farklı ve dikkat çekici şekillerde tasarlanan diş fırçaları çocuklarınızı diş fırçalama noktasında motive edici olacaktır. Çocuklar için diş fırçası seçimlerinde, fırça ucunun son derece yumuşak ve yuvarlak yapıda olmasına dikkat edilmelidir. Daha küçük yaşlardaki bebekleriniz için de diş fırçası gibi seçimlerinizde ekstra özen göstermeniz gerekebilir. Bir bebek diş çıkarma sürecini ortalama olarak 3 yaşında tamamlamaktadır. Ancak bundan önce 7 – 8. Aylarında diş çıkarmaya başlayan bebekler için ağız bakım ve diş fırçalama alışkanlığı kazandırılmaya başlanmalıdır. Bu yaşlardaki çocuklarımız, çevrelerinden görerek ve izleyerek öğrendikleri için öncelikle anne ve babaların diş fırçalama alışkanlığı kazanmış olması son derece önemlidir. Daha sonra kendi gözetiminizde çocuklarınıza diş fırçalamayı ve diş fırçalama amacını öğretmekle başlayabilir ve çocuklarınızın ilerleyen yaşlarında sağlıklı dişlere sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Çocuklar 2 yaşlarında diş çıkarma sürecini büyük ölçüde tamamlamış olurlar. Bu yaşlarda çocuklara diş fırçalamanın önemi aktarılmalı ve alıştırmalar yapılmalıdır. Çocuklarınız için edineceğiniz 2 yaş diş fırçası çocuklarınızın kullanımına uygun küçük boyutlarda, yumuşak ve yuvarlak yapıda kıllara sahiptir. Çocuklarınızın hassas dişlerine uygun bu diş fırçaları, çocukların dikkatlerini çekecek tasarımları ile de diş fırçalama aktivitesini keyifli bir hale getirecektir. Küçük yaşlarda diş fırçalama alışkanlığı edinen küçük bireyler, ilerleyen süreçlerde de bu alışkanlıklarını devam ettirdikleri sürece sağlıklı dişlere ve sağlıklı bir ağız yapısına sahip olacaklardır. Bu noktada çocuklarınızın severek kullanabilecekleri renk ve tasarımlara sahip ürünlere yönelerek bu eğitim süreci daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Sayfamızdan Oral-B diş fırçası ve ağız bakım cihazları hakkında bilgi alabilir, tek tıkla satin alma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Diş Fırçaları Nasıl Seçilmeli?

Diş Fırçaları Nasıl Seçilmeli?

Ağız bakımı dendiğinde akla gelen ilk ürünlerden biri diş fırçalarıdır. Diş fırçaları, genellikle bir diş macunu eşliğinde ağızda kalan yemek kalıntılarını temizlemek üzere kullanılır. Burada diş macunu beyazlatıcı, diş yüzeyini temizleyici etki görmektedir diş fırçalama işlemi esnasında diş fırçasının rolü ise ince kılları ile diş aralarına, dişlerin arka yüzeylerine ulaşarak temizlik işlemini gerçekleştirmektir. Diş fırçası aynı zamanda diş etlerinin ve diş üzerinde kalması olası olan yemek artıklarının temizlenmesi amacıyla da kullanılmaktadır. Diş fırçası seçimi esnasında diş ve diş eti yapınıza uygun ürünlere yönelmeniz gerekmektedir. Bu noktada bir diğerinin kullanıp memnun kaldığı ürünler siz kullandığınızda aynı sonucu vermeyebilir. Hassas ve çabuk kanayabilen diş etleriniz varsa yumuşak kıllara sahip fırçalar sizler için daha kullanışlı ürünler olacaktır. Buna benzer örnekleri çoğaltabileceğiniz gibi diş fırçası seçimlerinizde ağız ve diş yapınızı tanımanız alışveriş sürecinizi daha kolay ve daha hızlı tamamlamanız noktasında fayda sağlayacaktır. Düzenli olarak diş kontrollerinizi yaptırmanız ağız ve diş bakımınızda işinizi kolaylaştıracaktır. Diş kontrolleri sırasında ayrıca diş ve ağız yapınızı öğrenme ve kendinize uygun ürün ve ürünlere yönelme imkanı da bulmuş olacaksınız. Diş fırçası seçimi hem çocuklar hem yetişkinler için son derece önemlidir. Bu noktada diş fırçası seçici basit bir seçim gibi gözükse de araştırıldığında diş ve diş eti sağlığı için diş fırçası seçimi hayati önem taşımaktadır. Hassas dişler ve diş etlerini sahip bireyler için sert ve düz kıllara sahip fırçalar yoğun diş eti kanamalarına yol açabilmektedir. Aynı şekilde çocuklar için diş fırçası seçimleri de özen gösterilmesi gereken konulardır. Son derece hassas bir ağza, dişlere ve diş etlerine sahip çocuklar için aynı ölçüde yumuşak kıllı fırçalar tercih edilmelidir. Aynı zamanda yuvarlak görünümde fırçalar çocukların diş şekilleri ile daha rahat uyum sağlamakta ve kolay bir kullanım sunmaktadır. Çocuklar için yapılan diş fırçası alışverişlerinde sert kıllara sahip fırçalar çocuklarınızın diş gelişimini olumsuz yönde etkileyecektir. Aynı zamanda çocuklar için istenmeyen bir deneyim olduğu için diş fırçalama ve ağız bakımı alışkanlıklarına karşı çocuklarınızın mesafeli davranmasına sebebiyet verebilecektir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğund