ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Oto Kapi,Kaput Ses,Toz Yalitim Fitili 437337298
(220)
27,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sensation 5 KW 12V-24V Webasto Muadili Dizel Isıtıcı
(11)
3.560,39 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sensation 5 KW Webasto Muadili Taşınabilir Dizel Isıtıcı 12V-24V-220V
(7)
4.098,83 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Bantli D Fitil - Bantli Kapi,Kaput Fitili - Araç Fitil 1 Metre 471573479
(94)
34,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Ön Cam Dis Panel Mühür Fitili Araç Ön Kaput Su Engelleyici Fitil 410054404
(750)
54,90 TL
52,16 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Oto Kaput Ve Bagaj Yani Fitili 417892700
(272)
29,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Opel Vectra C Bardaklik Sürgüsü Perde 445107450
(137)
135,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Oto Kenar Fitilleri,Ön Cam,Arka Cam Ve Sunroof Için 437703115
(183)
27,90 TL
20X20 Sigma Profil 6 Kanal 352042964
(174)
9,02 TL
Alyan Basli Civata (Imbus Allen) 8.8 Kalite Siyah Renk 452705183
(149)
0,63 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Fiat Doblo Pandizot Doblo 3 Ve Üzeri Genis Aile Modeli 443796779
(70)
389,00 TL
Setskur Civata Çesitleri 547887407
(25)
0,45 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Fiat Fiorino Pandizot 435424592
(31)
309,00 TL
289,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Oto Kapi,Kaput Ses,Toz Yalitim Fitili 492433345
(32)
50,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Citroen C5 Far Cami Sag-Sol (Adet) 2009-2015 534544012
(10)
935,00 TL
878,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Accent 95-00 Gögüs Kaplamasi Yumurta Kasa Yerli Üretim 386586505
(60)
575,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Passat B6-B7 Piano Black Havalandirma Izgarasi 454243742
(9)
854,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Fiat Palio Pandizot 1997-2001 Model Araligi 523673071
(24)
289,00 TL
259,00 TL

OEM Yedek Parça

Otomobillerde kullanılan çeşitli yedek parçalar, herhangi bir bozulma ve tamir işlemi için bulundurulan parçalardır. Orijinal ürün üreticileri, üretimlerine çeşitli model arabaların parçalarını üreterek devam etmektedir. Motor ve şanzıman, OEM yedek parça, direksiyon ve süspansiyon , ısıtma soğutma sistemleri oto yedek parçaları içerisinde yer alan ürün sistemlerindendir. Ayrıca araç kapılarının kapanmasında, ön camların kirlenmesinin önlenmesinde ve bagaj kaputlarının ses çıkartmasını önlemede de çeşitli yedek parçalar kullanılmaktadır. Bu yedek parçalar, araçlarınızın kullanımını kolay hale getirirken konforunuzu da arttırmanıza yardımcı olur. Oto yedek parça fiyat listesi ve fiyat karşılaştırmasına ulaşmak, çeşitli modeldeki yedek parçaları incelemek için yedek parça ve otomobi sayfasına göz atabilirsiniz.

Otomobil Yedek Parçaları Nelerdir?

Otomobil Yedek Parçaları Nelerdir?

Yedek parça değişimi için gerekli olan malzemelerin dışında çeşitli motor yağları da bulunmaktadır. Kontak temizleyiciler ve çeşitli motor yağları arabalarda tamir ve onarım için kullanılan malzemelerdir. Araçlarda kontak kısmında elektrik iletkenliği oluşturmak ve çeşitli oksitlenmelere karşı araç mekanizmasını korumak amacıyla kontak temizleyici malzemeler kullanılır. Bu malzemeler kontaktaki kiri temizlemeye, yüzeyi korumaya ve koruyucu etkiyi de arttırmaya yardımcı olur. Araçların sık aşınma durumlarına karşı bunu önleyici bir yakıt içi soğutucu etki de gösteren kontak temizleyiciler mevcuttur. Eğer araç parçalarınızı yeterince temiz tutmaz ve oksitlenmesine sebep olursanız, bir süre sonra aşınmalarla karşılaşabilirsiniz. Parça temizliği yaparken temiz yağlar kullanarak bu parçaların da uzun süre kullanılabilmesini sağlayabilirsiniz. Çeşitli iki zamanlı ve dört zamanlı motor yağı tercihlerinde bulunabilir ve yakıt kullanım tasarrufu sağlayabilirsiniz. Araçlarda kullanılan ısıtıcılı koltuk minderleri, araç sürerken size konfor sağlayarak vites kullanımını rahat hale getirir. Daha rahat bir sürüş deneyimi sağlayan bu yedek parçalardan olan koltuk ısıtıcıları, araç içerisi ısınmadan önce oturduğunuz alanın ısınmasına ve kendinizi sıcak hissetmenize yardımcı olur. Çeşitli ısıtıcı minderleri, araç içerisinde dekor sağlarken renk uyumları ile de araç içi dizaynınızı oluşturabilmenize yardımcı olur. Araçlar içinde kullanılan bantlı kapı fitilleri, bantlı süngerler, araç fitilleri ve bantlı D fitilleri bulunmaktadır. Bunlar çeşitli metrelerde araçların kapı, kaput, bagaj, kasa kenarlarında uygulanabilir. Araçlarınızda fazladan ses hava ve koku su sızdırmamak amacı ile kullanılan bantlar, yapışkanlarının sağlamlığı sayesinde uzun süre kullanıma uygundur. Yüksek kaliteli ve dayanıklı yedek parçalar, kauçuk süngerlerden üretilmektedir. Araç yedek parçalarından bir diğeri olan yağmurlama su fıskiye memesi dayanıklı ve basit kullanımları ile sağa dola ve yukarı aşağı ittirilebilir. 360 derece dönebilir yapısı ile kaliteli plastik kaplamalar edinerek dayanıklı yağmurlama malzemeleri kullanabilirsiniz. Yedek parça otomobil kullanımını daha güvenli hale getirirken aynı zamanda araç için gerekli onarımı da sağlamanıza yardımcı olmaktadır. Bu yedek parçalar arasında ön cam dış panelinde kullanılan su engelleyici fitiller yer alır. Eğilimli modelleri cama tam oturmaya ve görüntü kirliliğini engellemeye yönelik olarak tasarlanmıştır. Ön cama su ve toz girmesini engelleyerek araçlarda güvenli görüş açısı yaratılabilir.

 Yedek Parça Modelleri

Yedek Parça Modelleri

Araçlarda motor yağı eksik olduğu zaman ortaya çeşitli sorunlar çıkabilir. Bu yağların düzenli kontrolü aracın daha düzenli ve sağlıklı çalışmasını da sağlar. Araç için gerekli olan temiz yağlar, araç içerisinde görev yapan parçaların da daha düzenli çalışmasına yardımcı olur. Oto yedek parça kullanımınızda kaliteli parçaları seçmeniz uzun ömürlü parça kullanımı gerçekleştirmenize de yardımcı olur. Son teknoloji yedek parça üretimi gerek orijinal parçalar ve gerekse orijinal parçaların yerini tutacak kaliteli parçalarla yedek parça değişimi gerçekleştirilebilir. Yedek parça motor içerisinde de kullanılarak çeşitli motor yağları ile desteklenerek arabanın soğuk kış günleri veya sıcak yaz günlerinde aracın motorunun daha rahat çalışmasına yardımcı olmaktadır. Yağ biriktirilen partiküllerin temizlenmesi amacıyla kullanılan kartel tapaları, yağlarla beraber atılarak sökülmesini sağlar. Araç dişlileri içindeki yağın temizlenmesi, keçe ve contaların temizlenmesi amacıyla kullanılan kartel tapaları, araç bozulmalarını en aza indirmeyi amaçlamaktadır. Şanzıman yağının ömrünü uzatmak, araç içerisi temiz yağ kullanmak da yedek parçaların daha sağlam olması ve uzun süre kullanılmasını sağlar. Araçların vites geçişlerinde sesi azaltan ve geçişlerin rahat olmasını sağlayan şanzıman yağları, motor içi çalışmalarını da kuvvetlendirmektedir. Aracınıza göre kesip kullanabileceğiniz çeşitli ön cam fitilleri, araç fitilleri ve bantları bulunmaktadır. Bunları kolay şekilde yapıştırabilir ekstra sağlamlık da isterseniz silikon veya Japon yapıştırıcıları ile de destekleyebilirsiniz. Kapıların daha sağlam kapanması ve bagaj kapatılırken sağlamlık, sessizlik sağlamak için tercih edilebilir. Bantlı kauçuk contalar, araç tampon üstlerindeki bakalitler kullanılmakta bunun haricinde ise; direksiyonlarda tercih edilen amortisoller, helezon yay arka sağ ve sollu takımlar, armasız airbag kapakları, çelik jant göbek kapakları, direksiyon bağlantı lastikleri gibi yedek parçalar bulunmaktadır. Araç için kullanılan ısıtma ve soğutma sistemleri yedek parçaları arasında radyatör su deposu kapağı, pompa yağı, kalorifer radyatörü, yedek su depoları, havalandırma ızgaraları gibi araç içi ısıtma ve soğutma sistemleri için kullanılan yedek parçalar yer almaktadır.

 Orijinal Yedek Parçaların Kullanımı

Orijinal Yedek Parça Kullanımı

Araçlarda kullanılan yedek parçaların orijinalliği, değiştirilen bu parçanın eskisinin yerini tutmasını da kolaylaştırmaktadır. Birbirine uyum sağlayan orijinal parçalar, sağladıkları uyumla aracın yine aynı güvenli ve düzenliliği ile çalışmasını sağlar. Orijinal yedek parça üreticileri, firmaların aldıkları patentler ile şirket markaları olarak piyasaya sürülmüştür. Birçok teknolojik alette de orijinal parça kullanmak, daha uzun ömürlü kullanım imkânı veriyor. Araçlarda kullanılan yedek parçalar da aynı şekilde aracın mekanik çalışma düzenini eski haline getirerek, aracınızın kaliteli parçalarla ilerlemesini sağlıyor. Araç kullanırken konforlu bir şekilde sürüş sağlamak amacıyla çeşitli orijinal yedek parçalar bulunmaktadır. Arabanızın kendi markasına uygun üretilen yedek parçalar ve motor yağları, arabanızın eski haline dönmesine ve uyumlu şekilde çalışmasına yardımcı olur. Araç içerisindeki sıcaklığı kış aylarında sağlamak için bozulan kaloriferleri onarmak, kalorifer ızgaralarını değiştirmek için kullanılan parçalar bulunmaktadır. Kalorifer rezistansları araç içerisine sıcak veya soğuk havanın kolayca dağılmasını sağlamaktadır. OEM yedek parçaları araç içi dizaynı tamamlamak, yeni parçalar takmak veya kapı pencerelerindeki fitilleri değiştirmek amacıyla çeşitli yedek parçalar bulunmaktadır. Bagaj amortisörleri sağ ve sol olmak üzere iki adetten oluşmaktadır. Bagaj amortisörü araç kapağının kaldırılması sırasında bu kapağın yukarıda kalmasını sağlayan, açma ve kapama işlemini de kolaylaştıran bir sistemden oluşmaktadır. Oto yedek parça aksesuar modellerini incelerken öncelikle kendi aracınıza uyumlu orijinal parçalar olup olmadığına bakmalı, daha sonra eğer yoksa veya beğendiğiniz kaliteli bir parça bulunuyorsa onu kullanabilirsiniz. Araçlarınız için gerekli orijinal yedek parçaları veya diğer markalara ait yedek parça modellerini daha detaylı incelemek ve oto yedek parça fiyatları hakkında bilgi almak için ürün sayfamıza göz atabilirsiniz.