RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Isonem Lıquid Glass Şeffaf 2 KG
(9)
698,31 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Zift Kauçuklu 13 Kg
(17)
309,95 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Nem Bariyeri 70 Gr Nefes Alan Çatı-Cephe Örtüsü (165 Metre Kare) Beyaz
(4)
1.089,99 TL
787,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Dks 120T - Likit , Şeffaf Su Yalıtım Malzemesi 20 Kg
(42)
860,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

TROY ELYAFLI ÇATI DAM BODRUM İZOLASYON BOYASI 20 KG
(0)
1.250,00 TL
659,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

MasterEmaco S 488 Tamir Harcı 25 Kg
(0)
338,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Nem Bariyeri 50 Gr Nefes Alan Çatı-Cephe Örtüsü (400 Metre Kare) Beyaz
(0)
1.396,94 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Isonem Soil Water Trap Toprak Su Tutucu 5KG
(0)
1.680,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Grada Su Tutucu Şişen Bant Bentonit Gradaswell Band B 5 x 20 (10 M)
(0)
611,71 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Sıvı cam - Liquid glass. Seramik Mermer Üzeri Su Yalıtım
(0)
438,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Isonem Ms Rubber Likit Bitüm Kauçuk 5 Kg
(2)
442,80 TL
369,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Weber Rep HKS Elyaflı Yapısal Tamir Harcı 25 kg( R4 Sınıfı)
(3)
339,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Weber Rep M352 Elyaflı Yapısal Tamir Harcı 25 Kg
(8)
279,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kalekim Elastikor 3131 Su Yalıtım Malzemesi 20 Kg
(9)
1.049,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Degrade Izo Su Sızdırmaz Izolasyon Kauçuk Sprey Şeffaf
(2)
219,79 TL
140,73 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Osmanlı Izolastik 18 Lt Sürme Su Yalıtımı
(5)
679,00 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

SU İZOLASYON YALITIM ZİFTİ PARKE ASFALT 14/1 KATI
(0)
400,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Nem Bariyeri | 3 katmanlı | Su Geçirmez | 100 gr/m²
(0)
1.599,99 TL
999,99 TL

Su Yalıtımı

Su yalıtımı bir yapının suya dayanıklı olması veya su geçirmemesi, bunun sonucunda yapıya su girmesine direnç gösterme işlemidir. Su yalıtım malzemeleri, konforlu bir yaşam oluşturmak ve yapılarda bulunan demir, beton gibi malzemeleri, suyun oluşturduğu tahribata karşı korumak için oldukça önemlidir. Evde oluşacak rutubet ve çatlaklar zamanla duvarlarda kabarma ve dökülmeler yapacaktır. Evde oluşacak rutubet insan sağlığına da oldukça zararlıdır. Rutubet, ev içinde oluşturabileceği küf nedeni ile solunum yollarına ciddi zararlar verebiliyor. Rutubet romatizma hastalığı için de olumsuz etki yaratan bir durumdur.

Su Yalıtımı Malzemeleri

Su Yalıtımı Malzemeleri

Su yalıtımı malzemeleri uygulanacak yüzey tipine göre değişkenlik gösterir. Ahşap, beton ve tuğla zeminler, bu yüzey tipleri içerisindedir. Kullanacağınız su yalıtımı malzemeleri özellikleri neticesinde malzeme kalınlığı ve dayanıklılığı açısından farklı uygulamalar gerekebilir. Çimento esaslı su yalıtım malzemesi sorunsuz yapılabilen su yalıtım çeşididir. Çimento, kalker taşı ve kilin fırınlarda yüksek sıcaklıkta pişirilmesi ile elde edilen klinklerden üretilmiştir. Klinkler, çimento üretiminde ara maddelerden biridir. Çimento su ile karıştırıldığında bağlayıcı bir maddeye dönüşür. Su yalıtımı epoksi maddeden de yapılabilir. Epoksi yapıştırıcı bir kimyasaldır. Bu özelliği sayesinde boşluk çatlakları da kapatılmış olur. Epoksi genelde iki komponentli olur. Kauçuk su yalıtım malzemeleri de tek başına bir yalıtım malzemesi olarak kullanılabilir. Su yalıtım malzemeleri içinde fiziksel mukavemeti arttırmak için kullanılır. Kauçuk doğal bir madde olsa da kimya sanayindeki talebi karşılaması nedeni ile sentetik olarak da üretilmektedir. Kauçuğa eklenen kükürt sayesinde ısıya daha dayanıklı bir malzeme elde edilir. Kauçuk su yalıtımı malzemeleri likit ve plastik membran olarak bulunabilmektedir. Likit formda olanlar fırça veya rulo ile yüzeye sürülebilirken, spreyleme sistemi ile de kullanılabilir. Yüksek yırtılma direnci ve yüksek derece ısıya karşı dirençli kapasitesi nedeni ile yüksek basınç ve yırtılma riskinin olduğu alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Siloksan su yalıtımı malzemesi, silisyum atomlarının oksijen ile yaptığı bağ silikondan adını almıştır. Hammaddesi bir nevi silikondur. Silikonun üstün özellikleri onu endüstride en çok tercih edilen maddelerden biri yapmıştır. Farklı yüzeylere yapışabilmesi, dayanıklılığı, esneyebilmesi gibi özellikler silikonu yalıtım malzemelerinin de önemli bileşenlerinden bir haline getirmiştir. Siloksan da neme ve kimyasallara karşı dayanıklılığı, UV ışınlarına karşı dayanıklılığı karbondioksit ve oksijen geçirgenliğindeki minimum seviyeleri nedeni ile su yalıtımında rahatlıkla kullanılabilen bir malzemedir. Akrilik su yalıtım malzemesi, sentez yoluyla elde edilen reçine, plastik ve yağların genel adıdır. Renk, saydamlık, sertlik gibi farklı formlarda akrilik üretimi yapılabilmektedir. Akrilikler, şeffaf görüntüleri nedeni ile fayans aralarında derz olarak da kullanılabilir. Teras ve ıslak hacimli yüzeylerde akrilik malzemeleri su yalıtımları kullanılabilir. Su yalıtımı membranları su geçirmesini engellemek istediğinizi zeminin yüzeyine uygulamanız gereken malzemelerdendir. Bu malzemeler örtü şeklinde, sıvı halde ya da basınçlı sistem ile püskürtebilecek şekilde uygulanabilir. Su yalıtım malzemeleri fiyatları, malzemeyi nerede kullanacağınıza, markasına ve kalitesine göre değişkenlik içerebilir. Su yalıtımı yorumları ve ürün çeşitliliğine daha detaylı bakmak için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Su Yalıtımı Uygulama Alanları

Su Yalıtımı Uygulama Alanları

Su yalıtımı uygulamaları farklı alanlara yapılabilir. Tuvalet, banyo, balkon ve mutfak gibi ıslak hacimli yerler sürekli su kullanılan yerler olduğu için iyi bir yalıtım yapılması gerekir. İçeride biriken nem zeminden ya da duvardan betona yayılırsa, betona gömülü olan demir gibi donatılara ciddi zararlar verebilir. Bu nedenlerden ötürü nemin yayılmasını engellemek için beton üzerinde geçirimsiz bir bariyere sahip olmak gerekir. Islak hacimli bölgeler için yapılmış su yalıtım malzemeleri farklıdır. Mutfak, banyo, tuvalet gibi ıslak alanlar, sürekli oluşan su sızıntılarından korunmak için akrilik esaslı elastomerik su yalıtım malzemeleri ile kaplanmalıdır. Teras su yalıtımı malzemeleri beton tabakanın korunması ve suyun doğru bir şekilde boşaltılması için eğimli bir düzey yaratmaya yardımcı olur. Su yalıtım örtüsü korkuluk duvarlarını da korumalıdır. En iyi su yalıtım malzemeleri teras yapılarda kullanılır. Bunun nedeni UV ışıklarının olumsuz özelliklerine dayanıklı, tüm iklim koşullarında sürdürülebilirliği sahip, hava koşullarına karşı dirençli, son derece dayanıklı, poliüretan likit membran su yalıtım malzemelerinin teras yalıtımında kullanılmasıdır. Çatı su yalıtımı, çatılarda kullanılan malzemenin çeşidine göre farklılıklar içerebilir. Bu membranlar suyu çatıdan uzak tutar. Bundan dolayı çatı yalıtımında doğru malzeme seçmek çok önemlidir. Su yalıtımı çeşitleri içinde önemli olanlarından biri de dış cephe su yalıtımıdır. Binaların dış cepheleri yığma yüzeyler, yağmur, toz, UV ışınları ve mantar gibi hava koşullarına maruz kaldıklarından ötürü yalıtımı oldukça etkili bir şekilde yapılmalıdır. Dış duvarların su geçirmezliği yalıtımın doğru yapılması, inşaat derzlerinin doğru yapılması, yüzeyden girecek suya karşı bariyer koymak ile sağlanır. Dış cepheye gerekli su yalıtımı yapılmazsa, küf ve nem tüm duvara zarar verir. Kaplama, verimli olmasının yanında estetik bir şekilde tasarlanmalıdır.

Su Yalıtımı Yapmanın Avantajları

Su Yalıtımı Yapmanın Avantajları

Bulunduğunuz alana su yalıtımı yaptırmanızın pek çok avantajı vardır. Su, bazı yapı tiplerinin en büyük düşmanlarından olabilir. Yapılarda biriken su zamanla hem yapı sağlığına hem de insan sağlığına zararlı olabilir. Binaların konforunu ve dayanıklılığını uzunca bir süre muhafaza etmesi için binaların içi ve dışı su yalıtımı ile korunmalıdır. Binanın içine sızan sular, binaların gövde ve taşıyıcılarına zarar verir ve bu kısımlarda bulunan donatılar yük taşıma kapasitesinin altında kalır. Binaların taşıyıcı sistemlerinde ortaya çıkan zarar, yer hareketleri ve depremlerde binada çatlama ya da yıkılmalara yol açar. Su yalıtımı yaparken kaliteli ve doğru malzeme tercihinde bulunmak, oturduğunuz yapının da kalitesini arttıracaktır. Teras, dış cephe gibi yerlere yapacağınız yalıtım binanızı dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı korurken, banyo ve mutfak gibi yerlere yapacağınız yalıtım ise iç mekanlarda oluşacak su ve nemin zararlarının önüne geçer. Su yalıtımı ile binanızda suyun yaratacağı tahribat önlenmiş olur. Özellikle deprem gibi doğal felaketlere karşı alınabilecek en büyük önlem; sağlam binalar inşa etmektir. Su yalıtımı bu tip bir konforunda yanında ekonomik olarak da avantajlıdır. Su yalıtımının doğru bir şekilde yapıldığı yapılarda tadilat masrafı da çok az olur. Su yalıtımının insan sağlığına da çok faydası vardır. Su yalıtım ürünleri ile yapılan yalıtım, nem sonucu oluşacak küf kokusunun önüne geçer. Bu küf kokusu solunduğunda insan sağlığına zarar vermektedir. Nem romatizma hastası olanlarında ağrılarını şiddetlendirir. Su yalıtım malzemelerinin farklı yüzeylere farklı özelliklerle üretilmesi, hangi malzemenin ne gibi bir yüzeyde kullanılabileceği konusunda kullanıcıya bilgi vermektedir. Örneğin, banyo fayansları arasındaki derz boşluklarını doldurmak için kullanacağınız su yalıtım malzemesini binanızın dış cephesinde kullanmamanız gerekir. Su yalıtımı yapı ve insan konforu için oldukça önemli bir üründür.