ÜCRETSİZ KARGO

Attlas 5 Parça Hava Kompresörü Seti Hk Set 5 - A0302025
Attlas 5 Parça Hava Kompresörü Seti Hk Set 5 - A0302025
(129)
548,10 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Proxtech Kompresör Lastik Şişirme. Spiral Hava Hortumu 15 Mt
(49)
510 TL
485 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Duruk Kompresör Basınç Şalteri 3 Yollu 220 V
Duruk Kompresör Basınç Şalteri 3 Yollu 220 V
(121)
139 TL

ÜCRETSİZ KARGO

5x8 Kompresör 15 M Spiral Hava Hortumu
(12)
165 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Spirale Kompresör Spiral 15 Metre Hava Hortumu Ve Tabancası ERS93

REKLAM

Spirale Kompresör Spiral 15 Metre Hava Hortumu Ve Tabancası ERS93
(158)
265 TL

ÜCRETSİZ KARGO

PROXTECH Kompresör Spiral Hava Hortumu 15Mt Hava Tabanca seti
(10)
296 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kompresör Bağlantı Parçaları Hava hortumu Bağlantı Parçası
(9)
436 TL

ÜCRETSİZ KARGO

25-50 Lt Kompresör Basınç Şalteri Komple Seti 6 Parça
(2)
498 TL
Plastik Hava Tabancası
Plastik Hava Tabancası
(7)
46,24 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kompresör Hava Tabancası - Hava Üfleme Tabancası 4 Parça
Kompresör Hava Tabancası - Hava Üfleme Tabancası 4 Parça
(9)
178,95 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Bay-Tec Hava Tabancası Hava Basma Jakı Profesyonel Ürün
Bay-Tec Hava Tabancası Hava Basma Jakı Profesyonel Ürün
(13)
199 TL
Kompresör Çekvalf 24 Lt Ve 50 Lt Ölçüler 14-10-16.5 Mm
(2)
115 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kompresör Spiral Hava Hortumu 8 MM 15 Mt Hava Jakı Hava Tabancası
(14)
399 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Makro Kompresör Hortumu Hava Hortumu Thermo 8 MM 20 Metre
Makro Kompresör Hortumu Hava Hortumu Thermo 8 MM 20 Metre
(9)
499 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kompresör Spiral 15 Metre PU Hava Hortumu 12MM KALINLIĞINDA
Kompresör Spiral 15 Metre PU Hava Hortumu 12MM KALINLIĞINDA
(6)
495 TL

ÜCRETSİZ KARGO

spiral hava hortumu 7,5 metre 5x8+metal hava tabancası
(7)
189 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Profesyonel Oto Araba MotorTemizleme Mazot Tabancası Solvent
(2)
315 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ø 50 MM - 12 BAR 1/4 ARKADAN ÇIKIŞLI KUR TİP MANOMETRE
(5)
280 TL
124,99 TL

Kompresör Aksesuarları

Sanayi sektörünün büyük çoğunluğunda kullanılan kompresörler, temel olarak havayı sıkıştırma görevi görüyor. İşletmelerde kullanılan enerjilerin onda birini karşılayan kompresörler sanayi işletmeleriniz vazgeçilmezleri arasında yerini almış bulunuyor. Elektrik enerjisi kullanımının sıkıntı oluşturduğu her alanda kullanılıyor olması, kompresör ve kompresör aksesuarları ürün yelpazesinin artmasına sebep oluyor. Kompresör aksesuarları, kompresör malzemeleri seçimlerinin doğru yapılmasıyla bir araya getiriliyor. Sıkıştırılan havanın depolanarak, ihtiyaç anında tekrar kullanılmasına da olanak sağlayan kompresörler, sanayi işletmelerinin yanı sıra az tercih edilse de servis sisteminde de kullanılıyor. Atmosferdeki havanın ideal düzeye getirilmesi, yapılacak olan işin tamamlanabilmesine olanak sağlıyor. Sahip oldukları çeşitli fonksiyonlarla tekstil atölyeleri ve mobilya yapımında da rağbet gören hava kompresör aksesuarları piyasada sıkça karşımıza çıkıyor. Markaların piyasaya sürdüğü ürünleri görmek için ürün sayfamızı inceleyebilir ve kompresör aksesuarları alternatiflerini yakından keşfedebilirsiniz.

Son Derece İşlevli Kompresör Aksesuarları

Son Derece İşlevli Kompresör Aksesuarları

İhtiyacımız olan kompresörü seçerken göz önünde bulundurulması gereken birçok unsur vardır. Doğru kompresörü seçerek, işlevselliği artırabilir, enerji tasarrufu sağlayabilir, yaptığınız işin profesyonelleşmesi yönünde adım atabilirsiniz. Performansı artıracak ve çoğunlukla tam verimlilikle çalıştırılmasa da büyük ölçüde istenilen düzeye getirilmesini sağlayacak en önemli unsura baktığımızda karşımıza motor gücü çıkıyor. Kompresör aparatları olarak da adlandırabileceğimiz kompresör aksesuarlarını ana başlıklar halinde bahsedecek olursak birçok madde karşımıza çıkacaktır. En çok kullanılan kompresör aksesuarları dendiğinde akıllara ilk olarak kompresör başlığı gelir. Kompresör başlığı, kullanım alanına göre seçilen kompresör aksesuarıdır. İkinci ana başlık olarak hortum gövdeleri ve hortum makaraları gelir. Kompresörlerde kullanılan hortum gövdelerinin malzemeleri kullanılacağı alana göre üretilir. Kullanılan maddelerden bazıları plastik, kauçuk ve poliüretandır. Aynı zamanda hortumların çapları, uzunlukları, şekilleri maksimum verimlilik prensibine uygun olarak üretilir ve çeşitlilik oluşması kaçınılmazdır. Aynı zamanda kompresör hortumu üretiminde dayanabileceği maksimum basınç miktarına göre üretim yapılır. Kompresör hortumu çeşitli aksesuarların bir araya gelmesiyle oluşturulur. Kompresör hortumu aksesuarları dendiğinde ise bunlar; hortum tabancaları, bağlantı noktaları ve hortum gövdeleri şeklinde sıralanabilir. Üçüncü ana başlığa gelindiğinde kullanıcıları filtreler ve ayırıcılar karşılar. Kompresör filtreleri adından da anlaşılacağı gibi, kompresör içerisinde olmaması gereken, polen, toz, kir gibi partiküllerin ve aerosollerin filtrelenmesini sağlayan aparattır. Bu filtreleme işlemi atıkları ve yabancı maddeleri kompresörlerden temizlemesiyle, kompresörün tıkanmasını ve işlevini kaybetmesini önleyerek kullanım ömrünü uzatır. Bir diğer ana başlık olan kompresör silindir kafesleri, gazın dönerek sıkıştırılması işleminin yapıldığı bölümdür. Daha birçok aksesuardan bahsetmek mümkün olsa da son olarak kompresör susturucu aparatından bahsedilebilir. Yine adından anlaşılabilen bir aparat olan kompresör susturucu gaz basıncı nedeniyle oluşan sesin azaltılmasında kullanılır. Susturucu kullanılmadığında çok yüksek sesler açığa çıkar ve kompresörlerin kullanımı zorlaşır. Piyasada farklı sessizliklere sahip kompresörlere rastlamak mümkün. Markalar, tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurarak çeşitli aksesuarlar üretmeye devam ediyor ve bu sayede de ürün yelpazesi gün geçtikçe artıyor. Ürün seçeneklerini görmek için siz de ürün sayfasını inceleyerek daha detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

Farklı Fonksiyonlarıyla Kompresör Çeşitleri

Farklı Fonksiyonlarıyla Kompresör Çeşitleri

Kullanım alanlarının fazla olması, kompresör çeşitliliği oluşmasını zorunlu kılıyor. Otomotivden mobilyaya birçok alanda karşımıza çıkan kompresörler, hava basıncını artırmadaki kullanım şekillerine göre ayrı, çalışma şekline göre ayrı çeşitlilik sınıflarına ayrılıyor. Doğru seçimi yapabilmek için bu çeşitlerin bilinmesi büyük fayda sağlıyor. Kullanım şekillerine göre ayırdığımızda kompresörler, pozitif deplasmanlı kompresörler ve dinamik kompresörler olmak üzere ikiye ayrılıyor. Çalışma sisteminin anlaşılır olması açısından tekerlek pompasını örnek verebileceğimiz pozitif deplasmanlı kompresörler odalar içine alınan basınçların, hacminin azaltılarak sıkıştırılması prensibine dayanır. Farklı şekillerde karşımıza çıkan bu kompresörler, ileri- geri kompresörü olarak da adlandırılır. Dinamik kompresörlerde durum ise pozitif deplasmanlı kompresörlerin aksine, havanın genişlemesi prensibine dayanır. Eksenel veya santrifüj kompresörler olarak ikiye ayrılan dinamik kompresörler, ufak basınç değişiminde meydana getirdikleri debi farkıyla da pozitif deplasmanlı kompresörlerden ayrılır. Kompresörleri çalışma şekillerine göre sınıflarına ayırdığımızda ise pistonlu, vidalı, merkezkaç, eksenel akımlı, dönel pozitif yer değiştirmeli, jet, hidrolik, gaz ve buhar kompresörleri olarak karşımıza çıkıyor. Bunca çeşitlilik içinde elbette hava kompresörü aksesuarları da çeşitlilik gösteriyor. Kompresörün çeşidine göre kullanılan malzemeler ve aksesuarlar da değişiyor ve işlevine uygun kullanıldığında verimliliği 4 ila 5 kat artırdığı biliniyor. İşletmenize uygun olan kompresörü ürün sayfamızı inceleyerek bulabilir ve hemen satın alabilirsiniz. Hava kompresörleri çok sayıda aparatın birleşmesinden oluşur ve bu kompresör aparatları doğru seçilmelidir. Maksimum verimlilik ve işlevsellik bir bütün olarak ele alındığında, kompresör aparatlarının değişkenlik göstermesi de kaçınılmaz oluyor. Kompresör parçalarını tek tek bulup birleştirmekle uğraşmak istemeyen kullanıcıların yardımına kompresör aksesuar seti yetişiyor. Tüm ihtiyaçların karşılanacağı tek bir ürün şeklinde satışa sunulan bu setler alışverişte büyük kolaylık sağlıyor. Bunun yanında kompresörlerin yardımcı ekipmanları da piyasadaki yerini koruyor. İşletmeler, kompresörlerin bozulmasını önleyerek mali olarak büyük ölçekte tasarruf sağlıyor. Kompresörler kullandıkları elektrik enerjisinin yüzde seksenini, hava sıkıştırma işlemi sırasında ısı enerjisine dönüştürdüğü için kompresör soğutucularına ihtiyaç duyuluyor. Bu soğutma işlemi sırasında hava ve su ayrı ayrı kullanabilirken, bazı soğutucularda birlikte de kullanılabiliyor. Uygun fiyat ve kolay bulunma gibi sebeplerden dolayı genellikle bu iki malzeme kullanılıyor.

 Kompresör Yardımcıları ile İşlem Kolaylığı

Kompresör Yardımcıları ile İşlem Kolaylığı

Soğutucular; hava giriş soğutucuları, ara soğutucular ve çıkış soğutucuları olmak üzere üçe ayrılıyor. Bir diğer yardımcı ekipman olarak hava soğutucularını görüyoruz. Soğutucu gazlı veya kimyasal maddelerle kuruma işlemi sağlayan çeşitleriyle hava kurutucular, kompresörlerin verimini büyük oranda artırıyor. Kurutucular da soğutucular gibi üçe ayılıyor. Bunların isimlerini de soğutma gazlı kurutucular, absorbsiyonlu kurutucular ve membran kurutucular olarak sıralanıyor. Birincil ve ikincil olmak üzere ikiye ayrılan basınçlı hava tankları da yardımcı ekipmanlar arasında yer alıyor. Yatay ve dikey olarak kullanılabilen bu tankların birçok işlevi bulunsa da en önemli faydası, hava ihtiyacının çok artması sebebiyle oluşan zor durumlarda yeni bir kompresöre gerek kalmadan gerekli havayı temin edebiliyor oluşu olarak görülebiliyor. Son olarak havadaki yoğunlaşmış nemi alan ayrıştırıcılar ve basıncı dengeleme amaçlı kullanılan debi kontrolörleri yardımcı ekipmanlar olarak görev yapıyor. Bu yardımcı ekipmanlar sayesinde kullanım alanları artıyor. Aynı zamanda kompresörlerin kısa zaman içerisinde bozulması engellenerek, bozulduğunda tamiri çok masraflı olduğu için, işletmeleri maddi yönden külfet altına girmekten kurtarıyor. Piyasada bulunan ürünlerin fiyatları incelendiğinde birçok seçenek kullanıcıyı karşılıyor. Kullanılan malzeme, kullanım alanı, aksesuarın büyüklük veya küçüklüğü gibi unsurlar fiyatların oluşturulmasında belirleyici rol oynuyor. Örnek verilecek olursa; hava kompresörü hortumu çapına, uzunluğuna, plastik veya kauçuk olmasına göre fiyat seçenekleri sunuyor. Kompresör susturucusu fiyatları da aynı mantıkla şekilleniyor. Nasıl bir kompresör veya kompresör seti almaya karar verdiğinizde geriye sadece ürün sayfasını incelemek, kolay ve zahmetsiz bir şekilde detaylı bilgi edinerek dilediğiniz kompresör aksesuarının siparişini vermek kalıyor.