ÜCRETSİZ KARGO

Ozco OZC2.5HP50 2.5 Hp 8 Bar 50 LT Monofaze Hava Kompresörü
(26)
2.483,08 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kuletaş 2 Hp 8 Bar 50 LT Hava Kompresörü
(148)
2.519,99 TL
2.510,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Attlas ECO HK 150 Mini Hava Kompresörü
(173)
302,00 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Kuletaş Premium 4 HP 8 Bar Sessiz Yağsız Hava Kompresörü 50 L
(36)
6.551,99 TL
6.542,99 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Kuletaş 1.5 Hp 8 Bar 50 LT Süper Sessiz Yağsız Hava Kompresörü
(65)
4.134,99 TL
3.991,49 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Kuletaş 2 HP 8 Bar 60 LT Süper Sessiz Yağsız Çift Motor Dişçi Kompresörü
(70)
5.854,99 TL
5.638,49 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Kuletaş Süper Sessiz Yağsız Kompresör 9 Litre
(114)
2.643,99 TL
2.523,59 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Kuletaş Premium 2 HP 8 Bar Sessiz Yağsız Hava Kompresörü 24 L
(20)
3.879,99 TL
3.716,99 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Kuletaş 3 Hp 8 Bar 100 LT Süper Sessiz Yağsız Kompresör
(37)
10.309,99 TL
9.935,10 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Hyundai HM506S 550 W 8 Bar 6 LT Hava Kompresörü Gri
(4)
2.311,73 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Kuletaş Premium 1.4 HP 8 Bar Sessiz Yağsız Hava Kompresörü 9 L
(8)
3.039,99 TL
2.915,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Attlas SK1050 230 V 8 Bar 50 LT Monofaze Sessiz Kompresör
(10)
3.679,91 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Cora 50 2 Hp 8 Bar 50 LT Yağlı Hava Kompresörü
(19)
2.522,42 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kuletaş 1 Hp 8 Bar 24 LT Süper Sessiz Yağsız Hava Kompresörü
(167)
3.110,00 TL
2.998,80 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Stanley DST 100/8/6 1 Hp 8 Bar 6 LT Çok Sessiz Hava Kompresörü
(29)
3.687,65 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Mytol MY14309 2 Hp 8 Bar 100 LT V-Kafa Hava Kompresörü
(0)
7.074,80 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Hyundai BM2050 2 HP Hava Kompresörü 50 L
(2)
2.961,48 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Mytol MY14309 2 Hp 8 Bar 100 LT V-Kafa Hava Kompresörü + Havalı Alet Seti
(0)
8.499,00 TL

Hava Kompresörü

Günlük yaşamı kolaylaştırmak ve bazı işleri yürütmek adına onlarca mekanik alet kullanılmaktadır. Bu mekanik aletler, kullanılan iş alanına göre değişmektedir. Neredeyse her iş alanında kullanılan veya ihtiyaç duyulan hava kompresörü, kullanıldığı yere göre türüne değişiklik göstermektedir. Kompresörler, gazı veya havayı yüksek basınç ile sıkıştırarak işlem sağlayan motorlu bir alettir. Atmosferden gelen sakin havayı, basarak daha sert bir hale gelmesini sağlar ve o şekilde işlem görmektedir. Bu makineler farklı iş alanlarında aynı görevi yapsalar da model ve çeşit olarak birçok türü vardır. Yapılan ise göre basınçlı veya gaza ihtiyaç olduğu durumlarda bu makineler kullanılmaktadır. Bu aletler havayı sıkıştırarak basınçlı bir hava elde etmenize ve vakumlayıp, işlem görmenize yardımcı olacaktır. Genel çalışma prensibi olarak dışarıdan alınan havayı, daha yüksek bir basınçla kullanmanızı sağlar. Farklı alanlarda kullanabileceğiniz birçok modeli bulunmaktadır. İş alanlarına göre farklı türlerini de kullanabilirsiniz. Kullanım kolaylığı sağlayacak ve işinizi kolaylaştıracaktır. Siz de elektrikli aletler yapı market sayfamıza ilerleyerek tüm elektrikli yapı market ürünlerimizi keşfedebilirsiniz.

ava Kompresörü Türleri

Hava Kompresörü Türleri

Asıl görevler hava ve gazı sıkıştırıp, işlem görmenizi sağlayacaktır. Kullandığınız makineler, işinizin yürümesine ve ilerlemesine yardımcı olacaktır. Hava kompresörlerinin birçok verici bulunmaktadır. Her birinin kullanım amacı birbirinden farklı olmaktadır. Hava kompresörleri, basınçlı hava tankları sayesinde kompresörün hızlı bir vakum yapmasını sağlamaktadır. Birçok iş alanında yoğun olarak kullanılan kompresörler, kişilerin işlerini kolaylaştırarak, iş yükünü azaltmaktadır. Jeneratör teknolojisi ve boya sanayisi başta olmak üzere farklı alanlarda kullanım sağlanmaktadır. Petrol alanlarında, ham metal kullanımında, kalıp baskı, kauçuk ve plastik alanlarında, sıvıları çalkalama veya tekstil alanlarında da kullanılmaktadır. Amaçları kişinin rahatlığını sağlamak ve daha hızlı işlem yapmaktır. Hava kompresörleri sayesinde işlem için makineyi çalıştırdığınızda kendi kendine işlem yapmaktadır. Sizler de bu süreçte farklı işler ile ilgilenebilirsiniz. 1829 yılında ilk icadı sağlanan hava kompresörlerinin patenti William Mann'a aittir. Ilk üretildiklerinde hacim olarak ve ağırlık olarak daha fazla bir boyuta sahipti fakat zamanla teknolojinin gelişmesi ile hem görüntüsünde hem de türlerinde değişiklik sağlanmıştır. Birçok alanda hayatı kolaylaştırmak ve daha iyi işlem yapmak adına üretimi sağlanmıştır. Havayı sıkıştırma prensiplerine göre değişiklik göstermektedir. Basınçlı hava elde etmek adına kullanılan vidalı modeller, klasik olanlara nazaran iki adet rotor çifti ile havayı sıkıştırmaktadır. Kompresör, vidaların birbirini indirmesi sonucunda havayı basınçlı hale getirmektedir. Kolaylık Sağlayan bir diğer çeşidi de pistonlu kompresörlerdir. Kompresör içinde kullanılan piston yardımı ile dairesel hareket sağlayarak havayı sıkıştırma işlemi yapmaktadır. Tekstilde ve dış teknisyenlerinin sıklıkla kullandığı bir çeşididir. Paletli kompresörler de yine görev olarak havayı basınçlı hale getirmeye çalışıyorlar. Bu çeşitlerin çalışma prensibi farklı olarak işlemektedir. İçinde motora sabitlenmiş bir rotor ve rotor üzerinde dik olarak konmuş bir alet sayesinde havayı sıkıştırmaktadır. Motor harekete geçtiğinde diğer parçalar da beraberinde hareket eder ve içindeki havayı sıkıştırmaya yarar. Proter hava kompresörü ve diğer çeşitli markalara ait hava kompresörleri için ürün sayfamıza mutlaka göz atabilirsiniz.

Hava Kompresörü Boyutları

Hava Kompresörü Boyutları

Hava kompresörleri genel olarak havayı sıkıştırmak adına kullanılmaktadır. Her alanda farklı bir kullanım gerektiren bu ürünler, kullanıldığı yere ve boyuta göre de değişiklik göstermektedir. Ufak bir alanda işlem görüyorsanız bu modellerin bir de ufak boyutları vardır. Hava kompresörü mini, diğer kompresörler gibi aynı işçi görmektedir fakat boyut olarak küçük mekanlar için kullanılmaktadır. İşlev olarak aynı fakat tasarım olarak parçaları ve gövde boyutu küçük tasarlanmıştır. Bir diğer farkı ise diğer kompresörlere göre daha az hava basıncı üretebilirler. Bu kompresörler daha ufak isler veya işletmeler için uygun olmaktadır. Küçük işletmeleriniz veya küçük işleriniz için hava kompresörü küçük, modeller kullanılmalıdır. Yapacağı basıncın size ve işlerinize yeteceğini düşünüyorsanız bu üründen satın alabilirsiniz. Bisiklet, araba, motosiklet veya top şişirmek için de kullanılan kompresörler vardır. Kullanım alanları oldukça geniştir ve hayatınızı kolaylaştırmak adına üretimi sağlanmıştır. Petrol ofislerinde veya bisiklet gibi araçların tamir yerlerinde de sıklıkla karşınıza çıkan bir üründür. Akülü hava kompresörü, aynı zamanda şişme havuzlar, şişme yataklar gibi şişirebilecek tüm ürünleri hava yolu ile şişirilmesini sağlamaktadır. El veya ağız ile yapacağınız şişirme çok uzun zaman alacaktır. Akülü modeller sayesinde saniyede işlem sağlayabilirsiniz. Kullanım kolaylığı sağlayan bu çeşitler, yazlık alanlarda da şişirme işlemi için kullanılmaktadır. Boyut olarak diğerlerine göre oldukça küçüktür ve şişirme işlemi için yeteri kadar basınç yapabilir. Bu ürün ile yer sorunu yaşamadan işiniz bittiğinde yer kaplamayacağı için her yere koyabilirsiniz. Şişirme işlemi için gerekli olan birçok ağız bölümü vardır. Her ürünün kendi cinsine göre bir şişirme yeri vardır. Bu uçlar sayesinde dilediğiniz ürünü istediğiniz boyutta şişirebilirsiniz. Bu ürünlerden satın alarak, artık evinizde sönen ürünleri şişirebilirsiniz. Hem boyut hem de işlev olarak kullanım kolaylığı sağlayan bu ürünler, günlük hayatta oldukça ise yaramaktadır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda kendiniz için uygun olacak ürünlerden satın alabilirsiniz. Siz de Mytol hava kompresörü ve diğer markalara ait ürünlere hemen şimdi ürün sayfamızdan göz atabilirsiniz.

Hava Kompresörünün Parçaları Nelerdir?

Hava Kompresörünün Parçaları Nelerdir?

Hava kompresörleri bir bütün olarak görünse de iç kısmında birçok parça bulunmaktadır. Bu ürünleri lastik şişirme gibi bir işlem için kullanacaksanız şişirmeyi sağlamak adına hava hortumu satılmaktadır. Hava kompresörü hortumu, alacağınız metreye göre değişmektedir. Metre boyutları 1, 2 veya 4 metre olarak satılmaktadır. Şişirme işlemi yapabilmek adına lastik şişirme tabancası da ayrı olarak satışa sunulmuştur. Tabanca seti, renk ve boyutlarına göre de değişiklik göstermektedir. Genel anlamda görünümleri aynıdır fakat bu ürünlere başlık takarak istediğiniz boyutta ürünü şişirebilirsiniz. Gerekli olan bir diğer ürün de hava tabancasıdır. Hava tabancaları, buharını nesne içinde eşit bir şekilde dağıtmak için kullanılır. Yine bu parçayı da ayrı olarak satın almanız mümkündür. Şişireceğiniz ürüne gire değişiklik gösteren tabanca uçları da yine ayrı olarak satılmaktadır. Boy boy bu ürünler değişmektedir. Genel anlamda iç parçaları da; yağ filtresi, hava filtresi, emiş valfi, kayış, kontrol paneli, sıcaklık sensörü ve dişli gibi parçalardan meydana gelmektedir. Aldığınız üründe parça kısmında bir sorun olursa yine parçalarını satın almanız mümkündür. Çok fazla duyulmasa hile aslında sıkıştırılmış hava farklı amaçlar ile bir çok farklı alanda kullanılmaktadır. Hava kompresör parçaları, bir bütün halinde kompresörleri oluşturmaktadır. Pistonlu hava kompresörü parçaları; piston, segman, piston kolu, çekvalf, kayış, basınç saati, rulman, hava filtresi ve silindirden oluşmaktadır. Bu ürünler bir bütün halinde pistonlu modlleri oluşturmaktadır. Bu parçalar bazen bir set halinde satılmaktadır. Ya da tekli olarak da eksik olan veya bozulan ürünlerden satın alabilirsiniz. Sayfamız üzerinden dilediğiniz parçalar ve komple olanları için model ve fiyat bilgisi alabilir, belli zamanlarda yapılan indirim ve paket kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Kampanyalardan faydalanarak bir ürün fiyatına iki ürün satın alabilirsiniz. Böylelikle daha kârlı bir alışveriş yapmış olursunuz. Dilediğiniz ve ihtiyacınıza en uygun ürünleri inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Hava Kompresörü Secimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hava Kompresörü Secimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her üründe olduğu gibi kompresörlerde de size sağladığı kalite ve işlevselliği doğrultusunda bir fiyat biçilmektedir. Bir ürünün sağladığı kolaylık ve rahatlık ne kadar fazla olursa o kadar fiyatında artış olmaktadır. Aldığınız ürün ve modelin kalitesine göre fiyatlar da değişim göstermektedir. Bu ürünleri satan birçok marka bulunmaktadır. Sunduğu kalite doğrultusunda her markanın fiyatları değişik olabiliyor. Modellerin, güçleri, kapasiteleri ve motorlarına bağlı olarak fiyatlandırma yapılmaktadır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda kompresörlerin fiyatları değişiklik göstermektedir. Bundan dolayı almak istediğiniz kompresörlerde kullanılan parçaların hangi kalitede olduğunu araştırmanız gerekir. Kompresör satın alırken fiyatlarının yanı sıra kalitesi ve sağladığı özelliklere de dikkat edilmelidir. Satın alacağınız ürünün kaliteli bir malzemeden yapılmış olması oldukça önemlidir. Bu tür ürünler sizlere uzun süreli kullanım imkanı sağlayarak, ikinci bir masraf yaptırmamış olur. Hangi ürün için bir çeşit bakıyorsanız alacağınız ürüne uygun bir başlık almanız gerekmektedir. Aksi taktirde bir ise yaramayacaktır. Hava kompresörünün seçiminde ne kadarlık bir basınca ihtiyacımızın olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Ufak işleriniz için yetecek olan Hava kompresörü küçük modellerimi tercih edebilirsiniz. Hava varacağınız büyük işleriniz var ise büyük modelleri satın alabilirsiniz. İhtiyaçtan daha yüksek çalışma basıncına sahip bir kompresörün satın alınması enerji maliyetinin yükselmesine neden olur. Seçimi yaparken hangi ortam için aldığınız oldukça önemlidir. Bazı ortamlar için özel üretilmiş kompresör çeşitleri bulunmaktadır. Araştırıp, kendiniz için en uygun olan modelleri tercih edebilirsiniz. Kompresör Secimi yaparken daha önce bu ürünlerden alıp, deneyim edinmiş kişilerin yorumlarını dinlemeniz de veya okumanızda fayda olacaktır. İşinizin çokluk ve azlık oranına göre de kompresörlerde boyut seçimi yapabilirsiniz. Kompresörü ne için aldığınız oldukça önemlidir. Hangi işlev için alınacaksa o tipe uygun bir kompresör seçimi yapılmalıdır. İhtiyaçlarınızı karşılaması için doğru seçimlerin yapılması gerekmektedir. Temizlik için bir hava kompresörlerinden düşünüyorsanız, bar oranı yüksek bir alet bakmalısınız. Bar oranı, makineden çıkış gücünü belirlemektedir. Hava ne kadar basınçlı olur ise o kadar etki edecektir.

Hava Kompresörü Temizliği ve Bakımı

Hava Kompresörü Temizliği ve Bakımı

Her üründe olduğu gibi hava kompresörlerinde de belli zamanlarda benim ve temizlik işlemlerinin yapılıyor olması gerekmektedir. Doğru zamanlarda yapılan bakımlar aldığınız aleti daha uzun süreli kullanma imkanı sağlamaktadır. Ürününüzü uzun ömürlü tutmak adına özenli bir şekilde temizlemeniz gerekmektedir. Aksi taktirde hem aldığınız kompresörün kullanım süresi azalır hem de eskisi gibi işlev görmeyebilir. Kompresörlerin mutlaka yapılması gereken günlük, haftalık ve aylık bazı temizleme işlemleri bulunmaktadır. Ayrıca bu makineleri uzun süre kullanabilmek için mevsimlik olarak da bakımının yapılmış olması gerekmektedir. Yaz mevsiminde ayrı, kış mevsiminde ayrı bakım yapılmalıdır. Zamanında bakımı yapılmayan makineler, gün geçtikçe eski aktifliğini yitirir ve devamlı hata vermeye başlar. Hava filtresi, vidalar ve rulmanlar kompresörlerde en çok bakıma ihtiyaç duyma parçalardır. Kompresör makinelerinde belli aralıklar ile yağın kontrol edilmesi gerekmektedir. Zamanında kontrol edilmeyen yağ dengesi ileride büyük sorunlara yol açabilir. Bu bağlamda hem masraf etmiş olursunuz hem de işinizden geri kalmış olursunuz. Kompresörlerde makine çalışır haldeyken bakım işlemi kesinlikle yapılmamalıdır. İnsan hayatını tehlikeye atabilir. Makine sökülmeden önce mutlaka fişinin çekilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra kompresör makinelerinin bakımlarında her zaman dikkatli ve özenli bir işçilik ortaya koymak gerekmektedir. Tamir veya bakım sırasında çalışan diğer parçada zarar gelmemesi gerekmektedir. Hava kompresörü aparatları, zaman içinde eski işlevlerini yitirebiliyorlar. Bu parçalar arıza verir vermez değiştirilmesi gerekmektedir. Bozulan bir parça ya kompresörün çalışmasına izin vermez veya hatalı çalışabilir. Makinelerin hemen bozulmasındaki bir diğer neden de aniden fişinin çekilmesidir. Normalde önce kapatma tuşundan işlemin durdurulması ve sonrasında fişinin çekilmesi gerekmektedir. Bazı kompresörlerde kişiler kendileri de bakım işlemi yapabilirler fakat bazı durumlarda teknisyen çağırmakta fayda vardır. Elektrik ve ağır parçalardan oluştuğu için bilinçsizce yapılan bir harekette büyük tehlikelere yol açabilir. Bu nedenle dikkatli ve tedbirli olmanız gerekmektedir. Bu kurallara uyarak bir bakım veya temizlik işlemi yaparsanız çok daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Hava Kompresörü Nasıl Çalışır?

Hava kompresörlerinde dönme hareketi bir elektrik motorundan alınır ve motordan alınan hareket ile kompresörün içinde basınç oluşur. Oluşan basınç kompresör içinde sıkıştırılır ve sıkışma oranına göre basınç meydana gelir. Bu basınç ile işyerlerinde işlem görebilirsiniz. Her ne kadar uzun olarak gelse de aslında çalıştırdığınız andan itibaren saniyeler içinde bu işlem gerçekleşmektedir. Bu kompresörlerin içindeki sıkıştırılmış havaya herhangi bir şu veya ıslaklık değmemesi gerekmektedir. Bu şekilde çalışma işlemi gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Hava Kompresörü Ne İşe Yarar?

Hava kompresörlerinin asıl amacı dışarıdan alınan sakin havayı makine içerisinde çeşitli yollarla sıkıştırarak, basınçlı hale getirmektedir. Çok bilindik olmasalar da aslında hayatin her alanında karşımıza çıktığını göreceksiniz. Araba sektöründe lastik şişirmese, şişme yatak, şişme mont, deniz malzemeleri gibi ürünlerin şişirilmesi, balon sisimi, tekstil gibi birçok amaç için de kullanılmaktadır. Kişilerim hayatlarını kolaylaştırmak adına üretimi sağlanmıştır. Vakit kaybı olmadan istediğiniz ürünü saniyeler içinde şişirmek adına çalışmaktadır. Kolay kullanımı sayesinde oldukça fazla tercih edilmektedir.

Hava Kompresörü Hangi Yağ Kullanılır?

Kompresörler çalışma prensibi olarak birbirine sürekli sürtünme hareketi sağlayan parçalardan oluşmaktadır. Bu sürtünme hareketi sonucunda aşınarak eski işlevini yitirebilir. Bu nedenle zaman zaman yağlanması gerekmektedir. Kompresor çeşidine göre yağ türleri değişmektedir. Mineral kompresör yağları, pistonlu kompresör makinelerinde kullanılır. Sentetik yağları, vi genellikle vidalı kompresör makinelerinde kullanılır. Tam sentetik yağları, genel anlamda vidalı türlerinde kullanılmaktadır. Hangi çeşidini alacaksanız ona göre bir yaş seçimi yapmanız gerekmektedir.

Hangi Hava Kompresörü Almalıyım?

Hava kompresörünun seçimi yapılırken öncelikle hangi işlem için alacağınıza karar verilmelidir. Kompresörün kullanılacağı mekana göre de bir seçim yapılmalıdır. Hava kompresörleri, vidalı, pistonlu gibi türlerden oluşmaktadır. Arabanızın lastiklerini şişirmek istiyorsanız o yönde bir seçim yapılmalıdır. İşyeriniz için isleri yönetmek adına satın almak istiyorsanız basınç durumlarıma göre bir makine secimi yapılmalıdır. Çok büyük bir hava basıncına gerek görmüyorsanız ufak çaplı hava kompresörleri arasında bir tercih yapılmalıdır. Öncelikle hangi alanda kullanım saglanacaksa iyi bir karar verilmelidir.

Hava Kompresörü Nerede Kullanılır?

Hava kompresörlerinin kullanım alanları oldukça geniştir. Aslında çok bilinmeseler de hayatınızın her alanında yer almaktadır. Şişirilebilen gördüğünüz her nesne için bu modeller kullanılmaktadır. Kullanılan alana göre birçok çeşidi vardır. Deniz malzemelerinde, şişme yataklarda, simitlerde, araba lastiklerinde ve gördüğünüz birçok üründe kullanılmaktadır. Tekstil sanayinde ve boya sanayinde de tercih edilmektedir. Araba sektöründe de bu çeşitlerine sıklıkla rastlayabilirsiniz. Hangi işlem için kullanılacaksa o yönde bir araştırma sağlayıp, satın alınması gerekmektedir. Bu ürünler arasında sizler için en uygun olanı satın alabilirsiniz.