SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Max Fine 10 Parça Lokma Takımı 1/2 Uzun Lokma Seti Işıl İşlem Gör
(22)
370,00 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Profesyonel Lokma Takımı 1/2 Cr-v Çeliği (37 Parça)profesyonel L
(21)
719,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Rico 007-rc5222 Mafsallı Buji Anahtarı 16mm Ve 21mm
(178)
140,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

SGS Lokma Adaptörü 3'lü Set 1/4x65 MM- 3/8x65 MM -1/2x73 MM
(39)
106,90 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

İzeltaş 1/4 Altı Köşe Lokma Anahtar Tkm (15 Parça)-1107006015
(16)
525,00 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Mac&mos Sataok Profesyonel 121 Parça Lokma Takımı 1/2-1/4-3/8 N11.1077
(5)
1.599,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

46 Parça 1-4 Lokma Ve Tork Seti
(8)
298,50 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Makro 11 Parça Cırcırlı Lokma Takımı 1/2 Cırcır Lokma Seti
(33)
245,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

40 Parça Cırcırlı Lokma Takımı Seti Anahtar Tornavida Çantalı
(76)
160,00 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

40 Parça Torx Seti
(14)
389,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

40 Parça Cırcırlı Lokma Takımı Özel Çantalı Cırcır Anahtar Seti
(52)
195,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

5377 Horusdy Sdy-94110 Çok Amaçlı Lokma/bits Uç Seti 28 Parça
(6)
197,95 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Profesyonel Lokma Takımı Tornavida Uzatma Cırcırlı 1/2 (25 Parça)
(23)
699,00 TL
SQUARERECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Makroyapı12 Parça Lokma Takımı 1/2 Set Lokma 6 Köşe Lokma Siyah
(4)
389,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Ceta Form C20-35PH4 35 Parça 1/4”+1/2” 6 Köşe Lokma Takımı
(1)
1.699,99 TL
6 Parça Kovan Tipi Lokma Anahtarı 8 – 17 Mm Arası Anahtar Set
(44)
85,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

İzeltaş Bijon Anahtarı İstavroz Tipi 17x19x21x22 - 1975091719
(18)
320,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

İzeltaş 1/2" Bits Tutucu Lokma
(7)
83,11 TL

Lokma Takımları

Günlük hayatınızda ev veya başka yerlerdeki tamirat ve tadilat işlerini halledebilmeniz için hayatınızı kolaylaştıran pek çok ürün bulunmaktadır. Tamirat veya tadilat işlerinizde somun ve cıvataları takıp çıkarmanız için aletlere ihtiyaç duyarsınız. Bu noktada işlerinizi kolaylaştıran ve günümüzde hemen her evde bulunan lokma takımı devreye girer. Lokma takımında bulunan her türlü materyal işinizi kolaylaştırır ve fazla enerji harcamamanızı sağlar. Bu aletlere lokma takımı adının verilmesinin sebebi çantada bulunan lokma kolu ile bütün materyallerin uyumlu olarak çalışabilmesidir. Lokma takımında yer alan ürünler lokma koluna takılarak çalışabilmektedir. Lokma takımı satın aldığınızda birden fazla aleti satın almış olursunuz. Yani anahtar, allen anahtarı gibi araç gereçleri almanıza gerek kalmaz. Lokma setleri hem birden fazla aletle çalışabilmenizi hem de çantadaki bütün aletleri düzenli bir şekilde taşımanızı sağlar. Lokma takımı fiyatları setin büyüklüğüne ve amatör veya profesyonel olmasına göre değişkenlik göstermektedir. Sette öncelikle anahtar ve cırcır bulunmaktadır. Lokma seti ile evlerinizdeki en basit işlerin yanı sıra daha profesyonel işleri de yapabilirsiniz. Bir lokma setinde ortalama olarak 10 veya 14 lokma ucu bulunur. Çantadaki aparatlar lokma ucuyla uyumlu bir şekilde çalışır ve pek çok tamirat işinde kullanılabilir. Lokma anahtar adı da verilen lokma kolu ucuna takılan aparatlarla birlikte cıvata veya somunları en sıkı şekilde kavrar. Sökmek veya takmak istediğiniz somuna göre lokma anahtarı seçmeniz gerekmektedir. Lokma anahtarı cıvatayı kavradıktan sonra aşağı yukarı hareketi yaparak işlerinizi halledebilirsiniz. Günümüzde evlerde, iş yerlerinde ve arabalarda bulunması gereken lokma takımları sağladığı avantajlar ile vazgeçilmezler arasına girmeyi başarmıştır. Kullananları yormayan ve pek çok alanda iş gören lokma takımları sayesinde tamirat işlerinizi kendiniz yapabilirsiniz. Lokma takımı gibi yardımcı ürünler tamirat ve tadilat işlerini amatör olsanız da yapabilmeniz için tasarlanmıştır. Lokma takımı ile bütün işlerinizi minimum enerji yakarak halledebileceksiniz.

Lokma Takımı Özellikleri

Lokma Takımı Özellikleri

Günlük hayatınızdaki her türlü tamirat ve tadilat işlerinin vazgeçilmezi olan lokma anahtar takımı özellikleriyle kullanıcılara avantaj sağlamaktadır. Her bütçeye ve ihtiyaca göre tasarlanan lokma setleri, farklı aparatlarla birlikte sunulmaktadır. Lokma takımı numaraları genel kullanım içindir ve standart tipte üretilir. Lokma seti özelliklerini ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz. Çok fazla tamirat işi yapmıyor ve amatör bir takım istiyorsanız lokma takımı küçük modellerini tercih edebilirsiniz. Mini lokma takımı satın aldığınızda setinizdeki ürünleri daha kolay ve standart işlerde kullanabilirsiniz. Eğer daha profesyonel bir setiniz olsun istiyorsanız büyük boy lokma takımı tercih edebilirsiniz. Büyük boy takım sayesinde daha fazla ve daha profesyonel işler yapabilirsiniz. Büyük boy setler sağlam yapısı nedeniyle kullananların hemen her tamir işine uygundur ve derin bölgelere rahatça girebilir. Lokma setleri üretildiği malzemelerden dolayı dayanıklıdır ve uzun yıllar kullanmaya elverişlidir. Bu setler bir çanta içerisinde sunulur. Lokma seti çantaları hafif ve ergonomik bir yapıya sahiptir. Bu nedenle istenilen her yere götürülebilir. Çantalarda her aparat için uygun bir yer bulunur ve bu sayede aparatların kaybolması ve karışmasının önüne geçilir. Herhangi bir tamir sırasında ihtiyacınız olan her materyali kolay bir şekilde çantanızdan çıkarabilir ve kullanabilirsiniz. Her lokma takımında bir cırcır kolu bulunur. Bu cırcır koluna çantadaki bütün aparatlar takılabilir. Aparatlarınızı cırcır koluna takabilir ve cıvata, somun, vida gibi aletleri sökmek veya takmak için kullanabilirsiniz. Lokma takımındaki her ürün normal bir anahtar seti kullandığınızda harcadığınız enerjiyi kullanmamanızı sağlar. Lokma takımındaki aparatlar sayesinde az bir güç ile işlerinizi halledebilirsiniz. Lokma takımı bu özellikleriyle nedeniyle herkes tarafından beğeniyle karşılanmaktadır. Az enerji harcatması ve kolay taşınabilir olması lokma setlerinin en dikkat çeken özelliğidir. Siz de el aletleri alarak günlük işlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Size Yardımcı Olacak Lokma Takımı Türleri

Size Yardımcı Olacak Lokma Takımı Türleri

Lokma takımları her ihtiyacınıza cevap verebilmek için farklı türlerde sunulmaktadır. Takımların farklı tür ve boyutlarda olması kullanılabilecek iş alanları genişletmiştir. Lokma takımı türleri arasından 1/2 lokma takımı günlük ve kişisel işler kullanıma en uygun olandır. Bu nedenle bu modellerde genellikle 12’li bir set bulunmaktadır. 1/2 lokma takımlarındaki 12 parça üründen 10 tanesi değişiklik büyüklüklerdeki lokmalardır. Setteki diğer ürünler ise 1 adet cıvata kolu ve 1 adet uzatma koludur. Bu lokma takımları daha küçük işlerde kullanmak için uygundur. Eğer daha büyük işler yapacaksanız 1/4 ya da 3/8 lokma takımlarını tercih edebilirsiniz. Bu iki set daha profesyonel işler için uygundur ve kullanım alanları daha fazladır. 1/4 lokma takımı modellerinde genel olarak 46 adet aparat yer almaktadır. Aparatlar arasında 1 adet cırcır kol, 2 adet uzatma kol ve tornavida lokma bulunmaktadır. 1/4 lokma setlerindeki diğer ürünler ise lokma çeşitli büyüklükteki lokma anahtarlarıdır. Bu lokma takımları ile sadece ev işlerinizi değil araba veya motorsiklet tamiri de yapabilirsiniz. Büyük setler genellikle bu işi profesyonel olarak yapan tamirciler tarafından tercih edilmektedir. 3/4 lokma takımı setleri de diğer türler gibi her alanda kullanıma uygundur. 3/8 lokma takımı ise daha fazla alanda kullanılabilen ve profesyonel setlerdir. 3/8 olarak adlandırılan çantalarda cırcır kolları, uzatma kol ve mafsallı kollar farklı büyüklüklerde sunulmaktadır. Setlerde bulunan lokma anahtarları da çeşitli oranlardadır ve her alanda kullanıma uygundur. Ancak bu üç türdeki lokma takımları bazı setlerde hepsinin birleşimi olacak şekilde üretilmektedir. Bu setler daha büyük olmaktadır ve biraz daha ağırdır. Hangi lokma takımı türünü tercih etmek istediğiniz tamamıyla işlerinizle ilgili bir durumdur. Bu modeller arasında çok fazla farklılık olmasa bile kullanma alanları değişiklik gösterebilmektedir. Bundan dolayı kullanım alanınızı belirlemeli ve ona göre Bahco lokma takımları satın alabilirsiniz.

İhtiyacınız Olacak Lokma Takımı Aparatları

İhtiyacınız Olacak Lokma Takımı Aparatları

Bir lokma takımı seti içerisinde her aparatla uygun şekilde çalışabilecek ürünler bulunmaktadır. Setteki en önemli ürün lokmaları döndürmek için kullanılan cırcır koludur. Somun veya vidaları sıkmayı ve çıkarmayı sağlayan cırcır kolu, diğer yönün serbest bir şekilde kalmasını sağlar. Lokma takımındaki her aparat birbirini tamamlama özelliğine sahiptir. Cırcır koluna takılan lokma aparatları farklı büyüklüktedir. Lokma aparatlarının tercihi vida ya da cıvataya bağlıdır. En standart ölçülere göre üretilmekte olan aparatlar, her alanda çalışmaya uygundur. Cırcır kollarının uç kısmındaki alan kilitleme sistemi sayesinde aparatları sıkı bir şekilde kavramaktadır. Bu durum aparatların çıkmamasını sağlamaktadır. Somun veya vidalar sıkmak ya da çıkarmak için kullanılan anahtarlar için uzatma kolu da bulunur. Bu uzatma kolunu cırcır koluna takabilir ve sonrasında yine anahtarları uç kısma sıkıca yerleştirebilir. Uzatma kolu ulaşmanızın zor olduğunu alanlarda da çalışmanızı sağlar. Lokma takımlarındaki önemli materyallerden bir tanesi de alyanlardır. Alyanlı lokma takımı setlerinin kullanım alanı daha fazladır. Vida veya somun olmayan yerlerde alyan girişine uygun olarak tasarlanan cırcır kollarını kullanabilirsiniz. Lokma takımlarının vazgeçilmez aparatları arasında tornavidalar da yer almaktadır. Tornavida lokma takımı içerisinde küçük olacak şekilde en az 5 – 6 adet parça bulunur. Bu tornavida parçaları küçük alanlarda da kolay bir şekilde çalışmanızı sağlar. Lokma takımlarındaki aparatların sayısı setin büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Daha büyük setlerde daha fazla aparat bulunmaktadır. Lokma takımlarında bulunan diğer ürünler ise belli adetlerde lokma soketleri, uzatma kolu, bükme kolu, düzelticidir. Lokma takımları bir çanta içerisinde sunulmaktadır. Bu çantanın içiriş her parçaya özel olacak şekilde düzenlenmiştir. Çantada her aparatın yerinin belli olması karışıklığı kaybolmayı önler. Lokma takımından en iyi şekilde yararlanmak için çantanızın düzenini bozmamalı ve her parçayı kendi yerine yerleştirmelisiniz.

Her Alanda Kullanabileceğiniz Lokma Takımları

Her Alanda Kullanabileceğiniz Lokma Takımları

Lokma takımları günlük hayatınızda her türlü tadilat işlerinde yanınızda olmak için tasarlanmıştır. Bu nedenle evinizde, iş yerinizde, arabanızda ya da motorsikletinizde en az bir tane lokma takımı bulundurmalısınız. Evinizde yapılması gereken tamiratların lokma takımları sayesinde üstesinden gelebilirsiniz. Evlerde kullanmak istediğiniz seti lokma takımı çeşitleri arasında küçük boy ve daha standart modellerden seçebilirsiniz. Bu setlerdeki aparatlar evlerdeki vida, cıvata veya somunlar için uygundur. Lokma takımı ile işiniz bittikten sonra ürünleri çantaya düzgün bir şekilde yerleştirebilir ve alet çantanızı başka bir yere kaldırabilirsiniz. Loka takımları çok fazla yer kaplamaması nedeniyle garajınızda veya kilerde saklamanız için uygundur. İş hayatınızda da yaşanabilecek tamiratlar için bir lokma takımına ihtiyaç duyabilirsiniz. Arabalarda kullanmak için bir lokma takımı almak istiyorsanız profesyonel setleri tercih edebilirsiniz. Arabanızda yaşanacak herhangi bir sorunu lokma takımındaki aletlerle çözmeniz mümkün olabilir. Bu nedenle arabanıza almak istediğiniz setin daha profesyonel ve fazla aparatlı olması gerekir. Lokma takımınızı arabanızın bagajına rahat bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Ayrıca meslek olarak araba veya motorlu taşıtların tamirini yapıyorsanız en profesyonel lokma takımını tercih etmeniz gerekecek. Profesyonel lokma takımı ölçüleri diğer setlere göre daha büyük olmaktadır. Ayrıca bu setlerin içerisindeki aparatlar da daha çeşitlidir. Lokma takımı modelleri arasında havalı lokma takımı gibi türlerin olması kullanım alanları daha da genişletmektedir. Havalı lokma setlerindeki bazı aparatlar daha fazladır. Bu setler daha pratik çözümler için uygundur. Lokma takımları özelliklerinden dolayı avantajlı bir üründür. Bu nedenle lokma takımına hayatınızın her alanında ihtiyacınız olabileceğini unutmayın. Bu setler özellikleri ve aparatları sayesinde zor tamir işlerinin kolay hale gelmesini sağlayabilir. Lokma setinizi evinizde, arabanızda veya işyerinizde kullanabilirsiniz. Kolay taşınabilir ve hafif olması lokma takımlarınız her alanda kullanmanızı sağlayacak. Birden fazla ayarlı anahtar veya alyan taşıma gereği olmadan sadece Beta lokma takımları ile tamirat işlerinizi yapabilirsiniz.

Lokma Takımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lokma Takımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lokma takımları modeline ve büyüklüğüne göre farklı fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Lokma takımı satın almadan önce kapsamlı bir araştırma yapabilirsiniz. Bunun için lokma takımı tavsiye ile bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu kapsamda daha önce lokma takımı kullanmış kişilerin tavsiyeleri çok önemlidir. Kullananların tavsiyeleri sayesinde nelere dikkat etmeniz gerektiği ve neleri yapmamanız gerektiği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Lokma takımı almak istediğinizde öncelikle ihtiyacınızı belirlemelisiniz. Bunun için hangi alanlarda lokma takımına ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Eğer ev için bir lokma takımı arıyorsanız küçük boy bir set satın alabilirsiniz. Lokma takımları herkesin ihtiyacına göre belli adet aparatlarla satılmaktadır. Eğer evinizde kullanmak için bir lokma seti arıyorsanız 18 veya 24 parçalı bir çanta tercih edebilirsiniz. İhtiyacınızı ve kullanım alanlarınızı belirledikten sonra lokma takımınızı seçebilirsiniz. Lokma takımınızı aldığınızda ilk olarak içerisindeki aparatları kontrol etmelisiniz. Bir lokma takımının olmazsa olmazı cırcır koludur. Cırcır lokma takımı almak istediğinizde materyalleri kontrol edin. Lokma takımında bir parçanın eksik olması işlerinizi yavaşlatabilir. Her parçanın tam olduğundan emin olduktan sonra kullanıma başlayabilirsiniz. Lokma takımında bulunan her aparat cırcırla uyumlu olarak tasarlanmıştır. Bu aparatları kullanım kılavuzuna uygun şekilde kullanın. Aparatlarla ekstra işler yapmanız ürünlere zarar verebilir. Vida ve somunlara yerleştirmeniz gereken lokma parçasını deneyerek bulun ve uygun olanı cırcıra yerleştirin. Büyük bir lokma parçasını küçük somuna yerleştirmeniz parçanın zarar görmesine neden olabilir. Lokma takımındaki her ürünün çantada özel bir yeri vardır. Çantadaki ürünleri kendi yerlerine düzenli bir şekilde yerleştirmelisiniz. Dağınık olursanız aparatlarınız kaybolabilir. Lokma takımlarınızı kullandıktan sonra başka bir yere kaldırabilirsiniz. Takım çantası dayanıklı olsa da üzerine ağır yükler koymayın. Lokma takımınızı koyduğunuz yere çocukların ulaşmaması gerekiyor. Setiniz ağır olduğu için çocuklara zarar verebilir. Bu nedenle lokma takımınızı çocukların ulaşamayacağı kendinize özel bir alana kaldırabilirsiniz.

Lokma Takımı Nasıl Kullanılır?

Lokma takımındaki aparatlar cırcır yardımıyla kullanılmaktadır. Cırcır kolu 90 derecelik bir hareket ile farklı büyüklükteki lokma anahtarlar kullanılabilir. Lokma anahtarı cırcır kolu sayesinde takılı olduğu somun veya vidayı kolay bir şekilde sıkabilme ve çıkarabilme özelliğine sahiptir. Cırcır kolunu çevirirken lokma anahtarının uygulanan yüzeyde sabit bir şekilde kalması gerekir. Lokma anahtarları inç ya da milimetre şeklinde ölçülendirilmiştir. Lokma takımlarında en fazla kullanılan ölçüler 1/2 ve 1/4 inçtir. Bazı lokma setleri hem inç hem de milimetrik aparatlarla birlikte sunulmaktadır. Cırcır koluna takılan lokma anahtarları kolay bir şekilde çıkabilir. Lokma setinde cırcır koluna takılabilecek uzatma kolu da bulunmaktadır. Bu uzatma kolu sayesinde dar alanlarda çalışabilirsiniz. Bazı lokma setlerine tornavida ve alyan anahtarları da yerleştirilmektedir. Tornavida ve alyan anahtarları yine cırcır koluna takılarak kullanılabilir. Lokma takımındaki her ürünün çantada özel bir yeri bulunmaktadır. Çantadaki ürünler kullanıldıktan sonra aynı düzende yerleştirilmelidir.

Lokma Takımı Ne İşe Yarar?

Lokma takımı ile cıvata veya somunları kolay bir şekilde gevşetebilir ve sıkabilirsiniz. Lokma takımı aparatları cırcır koluna kilitli bir şekilde takılmaktadır. Çift yönlü kullanım sağlayan bu anahtarlar kolay bir şekilde işlem yapılmasını sağlar. Cırcır kolu aşağı ve yukarı hareketlerle sıkma ve gevşetme yapmaktadır. Bu hareket fazla güç kullanmamanızı ve kolay bir şekilde tamirat yapabilmenizi sağlar. Somun veya cıvatalarla çalışacağınız sırada doğru lokma anahtarı boyutunu kullanmalısınız. Yanlış aparat kullanımı fazla güç uygulanması nedeniyle ürünlerin zarar görmesine neden olur. Uzun cırcır kolları daha fazla güç uygulamanızı sağlar. Bu sayede az enerjiyle en fazla kuvveti uygulayabilirsiniz. Lokma takımındaki uzatma kolları daha küçük alanlarda da lokma anahtarlarınızla çalışabilmenizi sağlar. Özellikle iç bölümlerde bulunan somun ve vidaların çıkarılması için uzatma kolunu kullanabilirsiniz. Az bir güç uygulamanız gerekiyorsa tornavida veya alyan uçlarını cırcıra takarak çalışabilirsiniz. Satın aldığınız bir lokma setiyle evinizdeki tamirat işleriniz en basit ve ergonomik aparatlarla yapabilirsiniz.

Lokma Takımı Nerede Kullanılır?

Lokma takımı ile evinizde, işyerinizde veya arabanızda yaşanabilecek aksilikleri tamir edebilirsiniz. Lokma takımındaki her ürün tamiratlar için uygun olarak tasarlanmıştır. Standart boyda bir lokma takımı sayesinde evinizdeki tamirat işlerini halledebilirsiniz. Ev işlerinde kullanabileceğiniz lokma takımında cıvata ve somunlarla çalışabilecek aparatlar bulunmalıdır. Ev için alacağınız bir lokma takımını kiler, garaj gibi yerlerde saklayabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız taşıtlarda da en az bir adet lokma takımı bulundurmalısınız. Otomobilinizde bulunan bir lokma takımı ile bazı sorunları çözebilirsiniz. Araçlar için alacağınız lokma takımlarının daha profesyonel ürünler olması gerekir. Arabanıza aldığınız lokma çantasını bagaja koyabilirsiniz. Lokma takımları ebatları nedeniyle hayatın her alanına taşınabilecek bir üründür. Bundan dolayı günlük rutinlerinizi yaptığınız alanlarda en az bir lokma takımı bulundurmalısınız. Tamirat veya tadilat işlerinin ne zaman çıkacağı belli olmamaktadır. Yanınızdaki bir lokma takımı sayesinde işlerinizin kolay bir şekilde üstesinden gelebileceksiniz.