Diğer El Aletleri 

için sonuçları listeledik.

ÜCRETSİZ KARGO

Yaylı Metal Noktalama İşaretleme Zımba Kalemi
(245)
85,00 TL
76,50 TL
SQUARE

ÜCRETSİZ KARGO

Helezon Yay Çektirme Amortisör Sökme 370 MM Profesyonel N11.16124
(11)
319,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Vetus N27 Hassas Elektronik Cımbız Seti Antistatik Çelik Tweezer
(163)
125,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Steweld Stw161033 Benzin Bidonu 20 Litre
(22)
830,73 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Manyetik Metal Toplayıcı Mıknatıs topla Bırak
(1)
399,99 TL
Eltos Ayarlı Yağ Filtre Sökme Anahtarı - Aparatı
(89)
84,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

9v 250mah Ni-mh Şarj Edilebilir Pil
(8)
96,53 TL
Rekotools-yaylı Metal Noktalama İşaretleme Zımba Kalemi
(19)
80,00 TL
72,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Valkyrie 15 Parça Maymuncuk Kilit Açma Seti + Şeffaf Asma Kilit
(7)
257,85 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Mastech Ms6812 Çok Fonksiyonel Kablo Test Cihazı Bilibili N11.8219
(15)
388,00 TL
240,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Eclipse Rıppa14 Sökü Demiri 350 MM
(13)
208,01 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Toz Emme Makinası Pervanesi 24 MM
(8)
530,00 TL
400,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Worldtec Elektrikli Matkap Standı Ve Matkap Mengenesi
(1)
535,00 TL
MEŞEM SAPLI MOP ZIMPARA 40-20 mm
(0)
30,00 TL
20,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Altınel Bor-mak Folyolu Plastik Boru Kalem Traşı 20-25
(37)
215,00 TL
195,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Kingsdun Metal Telefon ve Tablet Ekran Ayırıcı Set
(9)
113,91 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Mobilya Yedek Parça Dolap Kapak Pistonu Frenli 8016
(34)
29,99 TL

REKLAM

Eltos Ayarlı Yağ Filtre Sökme Anahtarı - Aparatı
(89)
93,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Beton Tuğla Kalıp Bahçe Yürüyüş Yolu Kaldırım Yapma Kalıbı Tmx67
(16)
179,00 TL
119,90 TL

Diğer El Aletleri

El aletleri kategorisi içerisinde oldukça farklı ürünler yer almaktadır. Kimisi büyük kimisi de oldukça küçük ürünlerdir fakat hepsi birbirinden bağımsız olsalar bile önemli bir amaçları vardır. Birbirinden bağımsız ve değişik ürünler oldukları için fiyatları konusunda da oldukça değişiklik göstermektedir. Bunlar genellikle hayatınızın belirli alanlarında sizlere kolaylık sağlamak, bir şeyleri düzeltmek gibi amaçlar için tasarlanır. El aletleri arasında taşlama makinesi ya da kontrol kalemi gibi birbirinden bağımsız fakat gerekli olan ürünler bulunmaktadır.

Kontrol Kalemi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kontrol Kalemi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kontrol kalemi, prizlerde duylarda elektriğin olup olmadığını kontrol eden araçtır. Eğer bu kalem ile elektrik olup olmadığını kontrol etmeden bir şeyler yapılması durumunda elektrik akımına kapılma ihtimali vardır. Elektrik varlığını tespit ettiği gibi herhangi bir kaçak olup olmadığını da kontrol etmektedir. Kontrol kalemi kullanımı temaslı ya da temassız bir şekilde gerçekleşmektedir. Temaslı için iletken uç elektriğin olup olmadığını anlayacağımız yere dokundurulduktan sonra kontrol kaleminde bulunan neon lamba yanarsa elektrik olduğunu yanmazsa da elektrik olmadığını anlamış olursunuz. Temasın olmadığı bir durumda akım olsa bile neon lamba ışık vermez. Temassız kontrol kalemi ile de iletkene dokundurmadan elektrik akımı olup olmadığını ölçmek mümkündür. Oluşan elektrostatik alan sayesinde elektrik olup olmadığı anlaşılmaktadır. Bu kontrol kaleminde de lamba ya da sesli ikaz yardımıyla elektriğin olduğu anlaşılabilir. Kontrol kalemlerinde bazı anlarda yanlış tespitler yapmak mümkündür. Bu durum can güvenliğini tehlikeye atabilir. Kontrol kalemleri özellikle elektrik olup olmadığını hızlıca anlamak için vardır fakat oradaki gerilimin değerleri bu kalemlerle birlikte ölçülmez bu durumda ilgili işlemleri gerçekleştirirken can güvenliğine zarar gelme riskini artırmaktadır. Tek bir hatada yaralanma ve ölüm gibi sonuçlar doğurabilir. Elektrikle ilgili işlemler sırasında her malzeme bulunmalı ve her şey kontrol altında olmalıdır. Bu yüzden kontrol kalemi de alet çantasında olması gereken bir üründür. Kontrol kalemi fiyat olarak da farklı seçeneklere sahiptir. Bu sebeple, alet çantanız için bütçenize uygun bir ürün alabilirsiniz.

Taşlama Makinesi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Taşlama Makinesi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Taşlama makinesi, yüksek hızda kullanılan kesme işlemi yapan alettir. Parlatma ve taşlamada da kullanılmaktadırlar. Ürünü hafif bir şekilde taşlayıp üründe kalan talaşları almak ve temizlemek için kullanılmaktadır. Normalde boyut olarak iki el ile kullanıma uygundur fakat kolay bir şekilde kullanılması için tek el taşlama makinesi de kullanılmaktadır. Küçük bir alet olsa da kullanışlı ve gereklidir. Ayrıca içerisinde bulunan motorun güç özelliklerine göre performans göstermektedir. Taşlama işlemi sırasında çok hızlı döndüğünden dolayı herhangi bir güç uygulamaya gerek yoktur. Tutarak bile parlatma, kesme, çapaklardan ayırma işlemi gerçekleşmiştir. Makinede kullanılacak disk ve taşın çapına göre makinenin taşlama gücünü ayarlamak oldukça önemlidir. Hobi gibi küçük işler için taşlama sırasında elde kullanılan taşlama makineleri yeterlidir fakat daha büyük işler için taşlama tezgahı gereklidir. Taşlama makineleri genellikle hava basıncı ya da elektrikle çalışmaktadır. Hava basıncı ile çalışan bir taşlama makinesininahşap oyma diski diğer makinelere göre daha küçük boyutlardadır. Bu yüzden diski küçük olan makineler daha hafif ve dikkatin yoğunlaştığı işlerde kullanım olarak tercih edilmektedir. Elektrikli makineler ise daha büyük işler için tercih edilmektedir. Taşlama makinesi kullanımı oldukça detay gerektiren bir işlemdir hangi yüzey taşlanacaksa ona uygun işlemlerin yapılması önemlidir. Taşlama da dikkat edilmesi gereken ilk şeylerden biri makineyi çalıştırmadan önce güvenlik için muhafazasının takılması gereklidir. Makineyle kesme işlemi uygulanırken spiral dik bir şekilde tutulmalı fakat aşırı güç uygulanmamalıdır. Yüzeye yaklaşan makinaya hafif bir eğim vermek ve işlemleri makinenin ucuyla yapmak önemlidir. Taş durmadan makine yerleştirilmemelidir. Ayrıca çevresinde oluşabilecek zararlardan korumak için yanıcı bir madde bulundurulmamalıdır. Güvenlik önlemlerine oldukça fazla dikkat edilmesi gerekir. Taşlama makinesi kullanımı için kullanım kılavuzunu okumak oldukça önemlidir. Tüm tedbirler alınarak kullanılması gereken bir makinedir. Gerekli önlemler alınmadan asla işlem yapılmamasına dikkat edilmesi gereklidir..

Elektronik Cımbız Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Elektronik Cımbız Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Cımbızlar oldukça farklı alanlarda kullanılmaktadır. Kullanım alanlarından biri de elektronik alanlardır. Bazı tamir işlemleri sırasında detaylara girmek için kullanımları tercih edilmektedir. Elektronik cımbızlar elektrik için tamir ve onarım işlemleri başta olmak üzere detay ve hassasiyet gerektiren her alanda da kullanılabilmektedir. Antistatik cımbızların uçlarında iletken madde bulunmaktadır. Bu madde genellikle pas tutmamaktadır bu sebeple bu cımbızlar alındığında uzun süreler kullanılabilir. Dayanıklı bir yapıları vardır. Cımbızlar yardımıyla erişilemeyecek yerlere erişilebilir ve bu yerdeki hasar kolayca onarılabilmektedir. Cımbızlar kullanım alanlarında çeşitlilik gösterdiği gibi kendi içlerinde uçlarındaki yapıya göre de çeşitlilik göstermektedir. Biri mikro uca sahipken bir diğeri kemerli ve eğimli bir uca sahip olabilir. Bu da kullanımları açısından kolaylık sağlamaktadır. Bu cımbız çeşitleri oldukça fazladır. Elektronik gibi hassas bir şey için genellikle mikro uçlu olan bir ürünün kullanımı daha iyi şekilde kullanım sağlayabilir. Bunun dışında yuvarlak uca sahip bir cımbız da risk taşıyan yerlerde kullanım için uygunudur. Birçok cımbızı farklı yerlerde hayatımızın bir köşesinde kullanmak oldukça olası bir durumdur. Aslında oldukça küçük ürünler olsalar da bir şeyleri onarmak ve düzeltmek konusunda birebirlerdir. Ayrıca esnek bir yapıya sahip oldukları için de kullanımları da oldukça rahattır. Elleri yormadan istediğiniz işlevi gerçekleştirebilirler. Cımbızlar fiyat olarak kullanıldıkları alanlara göre ve set ya da tek bir şekilde alınabilir olması durumuna göre değişiklik göstermektedir. Elektronik cımbız fiyatları ürün türüne göre değişkenlik gösterir. Eğer siz de elektrik alanında tamir, onarım ve bakım gibi işlerle uğraşıyorsanız bu tarz ürünleri inceleyebilirsiniz. Sayfamızdaki ürünleri inceleyerek elektronik cımbız setlerine ve diğer el aletlerine ulaşabilirsiniz.