ÜCRETSİZ KARGO

Tavan Boyası 17.5 KG White&Color
(38)
200,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Polisan Elegans Küf Önleyici Extra Beyaz Tavan Boyası 3.5Kg
(9)
130,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Lal Tavan Boyası 20 KG Beyaz
(10)
450,00 TL
269,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Filli Boya **yeni** Küf-Nem Önleyici Betakril Tavan Boyası 3.5kg
(4)
130,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Polisan Popüler Plastik Tavan Boyası 17.5 KG
(6)
359,99 TL
259,99 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Polisan Perla Mat Tavan Boyası Beyaz 10 KG
(5)
220,00 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Marshall Tavan Boyası 2.1 Lt-3.5 KG
(4)
124,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

İzokat Isı Yalıtım Tavan Boyası Tch-121 15 KG
(12)
599,00 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Düfa Akrilik Tavan Boyası Beyaz 3.5KG

REKLAM

Düfa Akrilik Tavan Boyası Beyaz 3.5KG
(6)
139,00 TL
127,88 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Düfa Tavan Boyası Diamond Mat 17.5LT Beyaz
(0)
379,05 TL
367,08 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Polisan Ultra Natura Tavan Boyası 3.5 KG
(3)
106,90 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Polisan Natura Tavan Ultra Beyaz 17.5 KG 17.5
(8)
425,00 TL
416,50 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Marshall Tavan Boyası 2.1Lt 3.5KG
(52)
109,99 TL
RECTANGLE

ÜCRETSİZ KARGO

Polisan Tavan Kestirme Fırçası
(31)
75,90 TL
72,11 TL

ÜCRETSİZ KARGO

Filli Boya Tempo Özel Tavan 17.5 KG Beyaz
(11)
265,00 TL
243,80 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Kardelen Aura Tavan Boyası 18 Kg Tse
(0)
369,10 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Kardelen Aura Tavan Boyası 10 Kg Tse
(0)
226,04 TL

ÜCRETSİZ KARGO

REKLAM

Düfa Akrilik Tavan Boyası Beyaz 17.5 Lt
(1)
379,05 TL
367,08 TL

Tavan Boyaları

Yaşam alanınızın dekorasyonunda duvar boyaları kadar tavan bakımı da oldukça önem taşımaktadır. Yaşam alanınızdaki duvarların rengini değiştirmeye veya yenilemeye karar verdiğinizde tavanın boyasını da yenilemeniz gerekmektedir. Duvar boyasını yaptıktan sonra eğer tavanları da boyamazsanız, dikkatleri tavana çekmiş olursunuz. Yaşam alanındaki tavan pis ve boyası dökülmüş ise dekorasyonu olumsuz yönde etkileyecektir. Aynı zamanda yaşam alanında yaşayan kişilerin sağlıkları açısından da büyük bir önem taşımaktadır. Tüketicinin zevkine uygun olacak şekilde birçok marka tarafından tavan boyası çeşitleri piyasaya sunulmuştur. Siz de ürün sayfamızı inceleyerek tavan boyası alternatiflerini yakından keşfedebilirsiniz.

Tavan Boyası Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tavan Boyası Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaşam alanınızdaki tavanları en iyi şekilde boyayabilmek için tavanın yapısına uygun olacak şekilde üretilmiş tavan boyalarından satın almanız gerekmektedir. Tavanda bulunan kusurları en iyi şekilde kapatmak için tavan boyasını tek kat sürmeniz yeterli olacaktır. Fakat bu işlemi duvar boyası ile yapma olasılığınız çok düşüktür. Duvar boyaları ince bir yapıya sahip oldukları için rengi tavanda gözükme olasılığı çok düşüktür hem de kısa bir süre içerisinde tavandan dökülebilir. Aynı zamanda tavan boyası duvar boyasına göre daha zordur. Bu yüzden dikkatli bir şekilde tavanın boyanması gerekmektedir. Tavan boyası yapılmadan önce tavanın dokusunu ve yapısını kontrol etmelisiniz. Her tavanın yüzey yapısı farklı olduğu için farklı boyama teknikleri mevcuttur. Eğer tavanınız pürüzlü bir görünüme sahip ise tavanınızı boyamadan önce bu sorunu gidermeniz gerekmektedir. Bu durum için mevcut olan alçı veya macunları tavan boyası yapılmadan önce kullanabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da tavanda bulunabilecek çukur, çivi izi ve çatlaklardır. Eğer bu tarz bir sorun ile karşılaştığınızda boya öncesinde kullanılan alçı, boya sökücü ve macun ürünlerinden tavanınıza uygun olanı ile tavanı boyaya hazırlamanız gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra tavanınızı boyadığınız zaman daha parlak ve aydınlık bir görünüm elde edeceksiniz. Aynı zamanda tavandaki kir ve pisliklerin oluşma olasılığı da azalacaktır. Tavan boyası seçimi yapılırken kilogram durumunu da dikkat etmeniz gerekmektedir. Hangi odanın tavanını veya odaların tavanlarını boyayacağınıza önceden karar vermelisiniz. Bu duruma göre birçok marka farklı kilogramlara sahip tavan boyalarını piyasaya sunmuşlardır. Sadece bir odanın tavanının boyayacaksınız tavan boyası 1 kg veya odanın boyutuna göre tavan boyası 2 kg olmalıdır. Eğer iki odayı boyamayı düşünüyorsanız tavan boyası 5 kg seçeneklerine bakabilirsiniz. Eğer evinizdeki her odayı boyamayı planlıyorsanız evinizin metre karesine göre tavan boyası 10 kg ve tavan boyası 17.5 kg seçenekleri de tercih edilebilir. Ayrıca tavan boyası 20 kg alternatiflerinden birisini satın alabilirsiniz. Birçok marka tarafından piyasaya sunulan tavan boyası modelleri hakkında inceleme yaparak daha detaylı bir şekilde keşfedebilirsiniz. Dilerseniz hoşunuza giden bir tavan boyasını satın alabilirsiniz.

 Tavan Boyası Nasıl Hazırlanır?

Tavan Boyası Nasıl Hazırlanır?

Tavan boyasını tavana sürebilmek için bazı ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan ilki küçük yerlere rötuşlar yapabilmeniz için küçük boya fırçasına ve uzatma sapı olan rulo fırçalardan satın almanız gerekmektedir. Bu ürünler ile tavan boyasını doğru bir şekilde sürebilme olasılığınız olacaktır. Tavan boyasını yapmadan önce odada bulunan eşyaların üzerine naylon koruyucu örtülmelidir. Bu sayede eşyalara boya sıçrama olasılığı azalacaktır. Boya ve boya malzemeleri ile öncesinde yapılan hazırlıklar uygulandıktan sonra boya işlemine geçmeniz gerekmektedir. Eğer bu hazırlıklar yapılmazsa tavanınız daha çabuk lekelenip dış etkenlerden kolaylıkla etkilenecektir. Tavan boyasının daha aydınlık ve uzun ömürlü olması boyanın kalitesi ve ön hazırlıklarla da alakalıdır. Satın aldığınız tavan boyasını inceltme yapmanız için bir kovaya ihtiyacınız vardır. Her üründe farklı su ve boya miktarları ile inceltme işlemi yapıldığı için ürünün içeriğine bakmanız gerekmektedir. Bu sayede doğru bir şekilde inceltme yapmış olacaksınız. Kovanın içi ıslak olması gerektiği için boyadan önce ilk başta suyu koymalısınız. Kovanın içerisine koyacağınız suyu, içinde bulunan malzemelerden dolayı içme suyu tercih ederseniz daha iyi bir sonuç elde edebileceksiniz. Ayrıca tavan boyası yaparken tavandan akabilecek boyanın gözünüze gelme olasılığı olacağı için koruyucu bir gözlük satın almanız gerekmektedir. Bu sayede boyanın gözünüze gelme olasılığı da azalacaktır. Boyayı hazırladıktan sonra rulo fırçasının her yerine boya gelecek şekilde kovanın içine yavaşça daldırmalısınız. Eğer bir anda daldırırsanız rolü fırçasında çok fazla boya olacaktır. Bu da tavandaki her bölgenin eşit bir şekilde boyanmasını engelleyecektir. Ruloyu kovanın içerisinden çekerken fazla olan boyanın rulodan atılabilmesi için rulonuzu aşağıya doğru sallandırmalısınız. Böylece tavanda kalıp gibi boya izinin olmasını da engellemiş olacaksınız. Tavan boyası yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da boydan olacak şekilde tavanın boyanmasıdır. Enine olursa boya sonrasında kötü bir görüntü ile karşılaşabilirsiniz. Tavan boyası tavsiyesi olarak boya seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken unsur, tavanın nasıl bir yapıya sahip olduğudur. Bu kritere uygun olan bir tavan boyasını satın almalısınız.

 Tavan Boyası Renk Seçenekleri

Tavan Boyası Renk Seçenekleri

Dekorasyon modasının popülerleşemeye başlaması ile birçok kişi yaşam alanlarındaki oda düzenlerinde değişiklikler yapmaktadır. Bu değişikliklerden birisi de tavan boyasıdır. Eskiden sadece beyaz renkte olan tavanlar, günümüzde kullanılan farklı renkler sayesinde alana farklı bir bakış açısını sunmaktadır. Eğer alanın daha geniş ve ferah bir şekilde görünmesi isterseniz tavan boyası renkleri açık olmalıdır. Ancak eşya seçimi de renk seçiminde büyük önem taşımaktadır. Eğer beyaz veya açık renkli mobilyalara sahipseniz, tavan boyasını daha koyu renkte yapabilirsiniz. Bu sayede zıtlığın uyumunu yakalamış olacaksınız. Eğer evinizi beyaz renkte boyamak istiyorsanız tavan boyası renkli olabilir. Daha canlı renkler ile dikkati tavana yoğunlaştırabilirsiniz. Eğer duvarlarınızda iki renk kullanıyorsanız tavan rengini de o iki renkten birisini uygulayabilirsiniz. Bu sayede eviniz daha da modernleşecektir. Aynı zamanda bir odada sadece bir renk de kullanabilirsiniz. Bu sayede odada bütünlük sağlayabilirsiniz. Bu bütünlüğü eşya seçiminde de korumanız gerekmektedir. Evin ruhunu yansıtan birbirinden farklı tavan boyası renkleri ile istediğiniz şekilde evinizi dekore edebilirsiniz. Tavan boyaları ile yaşam alanınızda hem daha keyifli hem de daha sağlıklı bir şekilde zaman geçirebilirsiniz. Ürün sayfamızda yapılan yorumlara göre tüketiciler, farklı renkteki tavan boyaları ile evlerinin daha da güzelleştiğini, satın aldıkları ürünlerin kaliteli olduğunu ve ürünlerden memnun kaldıklarını dile getirmişlerdir. Siz de ürünleri inceleyebilir tavan boyası fiyatları ve renk seçenekleri hakkında detaylı bilgi edinerek beğendiğiniz bir tavan boyasını satın alabilirsiniz. Ayrıca, Casati Boya ve boya malzemeleri de sayfamızda yer almaktadır.